trawa

Autor Wątek: Jean Giraud / Moebius  (Przeczytany 75783 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline G_S

MOEBIUS?
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 16, 2006, 03:11:44 pm »
Cytat: "Gilbaert"
w jednym z numerów Krakersa oraz w Fantastyce były wywiady z Moebiusem

bylo by fajnie tylko ze tego tera nie dostane.

wystarczy pisać jeden post. A nie kilka razy to samo. Poza tym w każdym antykwariacie leży sterta fantastyk, wystarczy iść i poszukać. A w sklepach komiksowych powinny byc krakersy do kupienia. gil

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: MOEBIUS?
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 11, 2008, 03:04:00 pm »
Słuchajcie, to jak to sie w końcu wymawia: [mebius] czy [mobius]?

Offline Ziemniakento

Odp: MOEBIUS?
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 11, 2008, 03:09:07 pm »
Gdy oglądałem film o artyście stan lee mówił na moibius

Offline Julek_

Odp: MOEBIUS?
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 11, 2008, 04:03:05 pm »
Słuchajcie, to jak to sie w końcu wymawia: [mebius] czy [mobius]?

Ja obstawiami /Mebius/ i tak mi się posłyszało.

Offline Mysza_

Odp: MOEBIUS?
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 11, 2008, 04:29:20 pm »
ja tam zawsze /mobius/ mówię.
 a przy okazji, zawsze mnie denerwuje jak na Mignole mówi sie /miniola/ a na Bisleya /bizlej/ albo /bajzlej/. Wie ktoś jaka w tych wypadkach jest prawidłowa forma?

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: MOEBIUS?
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 11, 2008, 05:01:26 pm »
Ja obstawiami /Mebius/ i tak mi się posłyszało.
Ja też tak mówię, ale ostatnio usłyszałem z ust Adama Radonia: [mobius], więc mnie jakaś taka niepewność naszła. :)

zawsze mnie denerwuje jak na Mignole mówi sie /miniola/ a na Bisleya /bizlej/ albo /bajzlej/. Wie ktoś jaka w tych wypadkach jest prawidłowa forma?
Bisley to na bank [bizli], z tym że to pierwsze "i" jest krótkie, jak "y", natomiast Mignola to chyba [mi:njola]. Tak mi się wydaje.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: MOEBIUS?
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 11, 2008, 05:47:03 pm »
ja tam mówię:
MOeBIUS (to e jest tak delikatne że prawie go nie słychać)
Bislej
Mignola

i tyle :P
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Qbiak

Odp: MOEBIUS?
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 11, 2008, 05:51:37 pm »
Bisley to na bank [bizli], z tym że to pierwsze "i" jest krótkie, jak "y", natomiast Mignola to chyba [mi:njola]. Tak mi się wydaje.

heh, wiem, ze tak to powinno sie wymawiac, ale jakos w nawyk mi weszlo bislej i mignola :)

Offline spinoza

Odp: MOEBIUS?
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 11, 2008, 07:02:31 pm »
heh, wiem, ze tak to powinno sie wymawiac, ale jakos w nawyk mi weszlo bislej i mignola :)

Właśnie jest u mnie kumpel, anglista, który twierdzi, że chociaż przy wymowie nazwisk mogą być oczywiście odstępstwa od reguł, to na 99,9% wymowa poniższych jest taka:

Bisley ['bizli]

Mignola [mi'njola]

gdzie znaczek ' oznacza miejsce akcentowania. Należy też pamiętać (podobno), że w ang dźwięk "i" nie zmiękcza spółgłosek, po których występuje.

Natomiast co do Moebiusa nie ma pewności, ale wydaje mu się, że wyglądałoby to tak:

[mu'ebjus] - gdzie oba "u" są bardzo krótkie, tak, że praktycznie zmieniają się w bardzo wysokie "e".

Swoją drogą - co to za różnica? ;) To ma znaczenie chyba tylko w jueseju, że jak ktoś powie, że chce kupić komiks rysowany przez gościa o nazwisku "mignola", to sprzedawca nie zajarzy ;) ale tutaj?

Offline Mysza_

Odp: MOEBIUS?
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 11, 2008, 07:03:57 pm »
a wracając do tematu, w starszych postach jest mowa o erotycznych różnościach moebiusowych, takie coś znalazłem:
 http://xahlee.org/Periodic_dosage_dir/lacru/moebius.html
 fajne:>


N.N.

  • Gość
Odp: MOEBIUS?
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 11, 2008, 07:54:39 pm »
Właśnie jest u mnie kumpel, anglista, który twierdzi, że chociaż przy wymowie nazwisk mogą być oczywiście odstępstwa od reguł, to na 99,9% wymowa poniższych jest taka:
Moebius jest Francuzem, a Francuzi nawet amerykańskie nazwiska wymawiają tak, jak im się podoba.

Offline Bane

Odp: MOEBIUS?
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 12, 2008, 10:36:53 am »
Ostatnio w jakimś programie informacyjnym mówili "Mebius", ale kto ich tam wie... Co do reszty, to nazwisko Simona wymawiam "Bislej" (nawet jeśli to źle - po prostu tak się przyzwyczaiłem, tak samo mówię "Łitnej" Houston, choć niektórzy mówią "Łitni"), a Mignoli właściwie nigdy nie wymawiałem na głos... "Miniola" pasuje.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: MOEBIUS?
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 12, 2008, 07:32:50 pm »
Jesli przyjmiemy francuska wymowe Moebiusa, to dzwiek "oe" powinno sie wymawiac skladajac usta jak do o i mowiac e. :)

Jesli ktos chce uzywac tylko polskiego zestawu glosek, to najblizej jest chyba "Mebius".

Ale nigdy nie slyszalem tego w wymowie...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Odp: MOEBIUS?
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 12, 2008, 09:30:11 pm »
Zobaczmy jak do tematu podchodzą Francuzi, w tym i sam Moebius:


W 14 i 18 sekundzie pada ten pseudonim, poza tym przewija się przez resztę klipu.

Swoją drogą, inne filmiki z Moebiusem rysującym całkiem fajne.

Offline JAPONfan

Odp: MOEBIUS?
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 16, 2008, 10:57:35 am »

Mignola [mi'njola]


Jest na Vimeo kilka filmikow z roznych con-ów i tam hamerykanie mowia wlasnie minjola. A że on stoi odobk i nie oponuje to chyba jest git.