trawa

Autor Wątek: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II  (Przeczytany 447641 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline porkos

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #780 dnia: Czerwiec 25, 2015, 01:19:18 pm »
polecam Wam hiszpański film "Magic Girl". jest świetny.

Offline anuśka

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #781 dnia: Czerwiec 26, 2015, 01:46:57 pm »
Ja oglądałam niemiecki film "Obca" z 2008 roku. Opowiada on o społeczności tureckiej w Berlinie, o tym jak młodzi turcy nie potrafią się odnaleźć w tradycji islamu i europejskiej nowoczesnoaci. Polecam
Anuśka

Offline bany

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #782 dnia: Czerwiec 28, 2015, 11:48:00 am »
Ja ostatnio obejrzałam skazany na blusa. Jest to stary film . Myśle , że sporo osob go oglądało. Ale jak kto,s nie oglądał to polecam naprawde.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #783 dnia: Lipiec 07, 2015, 11:18:34 am »
Opinia z fanpage'a:

"Inside Out" - nie będę oryginalny: świetna animacja! Michał Oleszczyk nazwał ją "Obywatelem Kane'em animacji" i wiele się nie pomylił, najlepszy Pixar od 5 lat ("Toy Story 3"). Urzeka przede wszystkim koncepcja (uczucia mają uczucia) i konsekwencja, z jaką jest opracowana - wszystkie mechanizmy mózgu, jak wspomnienia-fundamenty, pamięć długotrwała itd. mają tu swoje miejsce i są integralną częścią fabuły (Fabryka Snów to mistrzostwo). "W głowie się nie mieści" bawi i wzrusza, ma wyrazistych bohaterów (Gniew!), piękną animację. To doskonale przemyślany film dla dużych i małych, a co najważniejsze: mądry, starający się przekazać coś więcej niż kilka bekowych nawiązań do rzeczywistości (brawo dla tłumacza, że powstrzymał popularne "shrekowe" zapędy do tego typu praktyk). Czekam na kontynuację osadzoną w okresie dojrzewania i kolejną w okresie pierwszych licealnych imprez, potem pierwszych narkotyków, pierwszego więzienia, małżeństwa, rozwodu, alkoholizmu i starczej demencji. Widzę te tytuły w stylu: "W głowie się nie mieści, diler nie odbiera!".

Offline Holsten

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #784 dnia: Lipiec 07, 2015, 05:23:12 pm »
A ja ostatnio przypomniałem sobie COBRĘ ze Sly. Old skul pełna gębą.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderatorzy
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #785 dnia: Lipiec 11, 2015, 05:08:38 pm »
"Inside Out"
Potwierdzam: kolejny raz Pixarczycy pokazują, że są mistrzami w sztuce robienia animowanych filmów.
No i kolejna, piękna krótkometrażówka.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #786 dnia: Lipiec 12, 2015, 03:02:38 pm »
A mi natomiast "Lava" zupełnie nie podeszła, banalna historyjka i tragiczny dubbing/piosenki. Może w oryginale wypada lepiej, ale od polskiej wersji więdły uszy ;)

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderatorzy
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #787 dnia: Lipiec 13, 2015, 08:55:48 am »
Ja płakałem.
Spoiler: pokaż
A jak Bing Bong wyskoczył z rakiety, żeby Radość wyleciała, to już totalnie się rozkleiłem... Kreskówka dla dzieci, co?

Sprawdź orginał lawy na YT - oczywiście bez porównania lepszy. Inna sprawa, że nie roumiem czemu nie mogą tych animowanych filmów puścić parę razy w wersji angielskiej i z napisami.

Spoiler: pokaż
Łapię się na tym, że mój wewnętrzny strach zaczyna mówić jak pan C. Pazura, co mnie drażni. :/
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline maciek956

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #788 dnia: Lipiec 14, 2015, 04:24:17 pm »
Ostatnio byłem w kine na san andreas polecam :P

Offline Holsten

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #789 dnia: Lipiec 16, 2015, 05:31:18 pm »
Ja wczoraj obejrzałem Ciężkie czasy Davida Ayera ze świetną główną rolą Ch. Bale.

Offline papierek

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #790 dnia: Lipiec 20, 2015, 05:31:42 pm »
Byłam z dzieckiem 5lvl na Inside Out i muszę przyznać, że to wcale nie jest film dla młodszych dzieci.

I tak, jest GENIALNY. Dawno nie widziałam nic tak odświeżająco oryginalnego. Konsekwencja z jaką prowadzona jest historia jest naprawdę godna podziwu. Koncept mi bardzo przypadł do gustu i podoba mi się sposób analizy emocji i przełożenie na zachowanie dziewczynki. I puenta -
Spoiler: pokaż
smutek jest potrzebny w życiu
.

Warto zostać na napisach, bo są małe skecze z koncepcją ;)

Ale co do Lawy to mam mieszane uczucia, większość ludzi miała takie wtf w kinie po tym, a jedno dziecko się nawet popłakało :P
"Jego życie to bajka o agresywnych ludziach, gdzie i dobra i zła strona może Ci przychrzanić. Jedyną różnicą od czasu, gdy się dowiedział o tym, jak naprawdę to wygląda, to fakt, że nikt już nie musi wokół niego stąpać na palcach.
Teraz obie strony mogą używać czołgów."

http://www.facebook.com/PapierkiSketchbook

Offline Holsten

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #791 dnia: Lipiec 25, 2015, 02:32:04 pm »
Przypomniałem sobie pierwszą część z cyklu filmów o Indianie Jonesie POSZUKIWANY ZAGINIONEJ ARKII. Tytuł dość mocno się zestarzał.

Offline Holsten

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #792 dnia: Lipiec 26, 2015, 10:04:03 am »
EKSPLOZJA (BLOWN AWAY) natomiast nadal trzyma poziom.

Offline Holsten

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #793 dnia: Lipiec 26, 2015, 10:10:53 pm »
Dzisiaj wieczorem sięgnąłem po klasykę kina 12 GNIEWNYCH LUDZI. Wybitny film.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #794 dnia: Sierpień 18, 2015, 03:28:00 pm »
Kilka słów m.in. o dwóch świetnych filmach z klasycznego okresu noir - "Hitch-hiker" i "In a Lonelz Place":
http://mnichhistorii.blogspot.com/2015/08/krotko-o-vrecklers-vrestlers-hitch.html