Autor Wątek: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II  (Przeczytany 448978 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ribald

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #420 dnia: Styczeń 31, 2011, 12:00:43 am »
Cytuj
bo jest tam wiele smaków i smaczków


Aktor szekspirowski Geoffrey Rush grający nieudanego parodystę Ryszarda III :D


Dołączam się do poleceń, kapitalny film. Zwłaszcza humor przypadł mi do gustu
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline kingquest

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #421 dnia: Luty 02, 2011, 09:15:55 pm »
The Fighter - znakomite kino. Historia braci bokserów. Starszy z nich nie wykorzystał swojego potencjału i upadł na samo dno. Młodszy nie może wyrwać się spod opieki brata narkomana, a chce zajść na szczyt. Christian Bale zasłużył tą rolą na Oscara. Swietna opowieść o zakłamaniu i pokonywaniu rodzinnych zależności. Na szczęście, twórcom udało się uniknąć typowego amerykańskiego patosu. Tylko Mark Wahlberg w roli głównej nie bardzo mi pasuje.




Cytuj
Animal Kingdom [...] za długi i średni
Zdecydowanie się zgadzam. Dużo dobrego naczytałem się o tym filmie i wiele sobie po nim obiecywałem. Tymczasem spotkało mnie spore rozczarowanie. Film bardzo schematyczny, z niezbyt przekonującym głównym bohaterem. Jedyne elementy godne uwagi to postać matki oraz specyficzne nastawienie australijskich policjantów do przestępców.


Offline Ribald

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #422 dnia: Luty 24, 2011, 08:29:21 pm »
Prawdziwe męstwo

Oglądaliście? Moje wrażenia w sumie dobre, Bridges znakomity, ale całość jakoś bez pier...nięcia. "Starzy ludzie" zdecydowanie mocniej we mnie uwierzyli. A tutaj niespecjalnie myślałem po seansie, ot niezłe kino (familijne:P). Nie przemówiła do mnie alegoria z wężami jako zemstą za zemstę..
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #423 dnia: Marzec 12, 2011, 10:29:00 am »
"The Town", czyli po polsku "Miasto Złodziei" ;) reżyserii Affleck'a. Dobry kryminał IMO, niektóre sceny nawet bardzo dobre, niestety nie obyło się bez kilku bardziej naiwnych/słabszych. Świetna rola Jeremiego Rennera, który dostał za ten film nominację do Oscara za rolę drugoplanową BTW (no ale konkurując z Bale'm nie miał szans na większą ilość głosów jak widać). Dziwne, że o tym filmie nie było w ogóle prawie w naszym kraju słychać, ja natomiast taką gangsterkę polecam.
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #424 dnia: Marzec 12, 2011, 09:12:07 pm »
Zgadzam się. Dobry film choć przyznać trzeba, że za dużo sklonowano z filmu Heat. A Jeremi Renner znakomicie pasował do tej roli (ostatnio widziałem go w 6-tym czy 7-mym odc. 2-ego sezonu CSI, oczywiście grał dresiarza. Przypomina mi gościu Borysa Szyca z Symetrii). Jeszcze lepiej zagrał jednak w Hurt Lockerze, który gorąco polecam. Trzymający w napięciu thriller i naprawdę świetne kino.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline achillemarozzo

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #425 dnia: Marzec 15, 2011, 12:44:22 pm »
Mnie się dla odmiany"Miasto" nijak nie spodobało. Scenarzysta się chyba nie umiał zdecydować co to ma być. Dramat toto nie był - bo dramatyzmu w relacjach szajki i policji zabrakło, zamiast intrygi niedorzeczne serie z kaemów i strojenie srogich min. Jako melodramat też się nie sprawdziło, według mnie, romans metrorozbójnika ze słodką bankową idiotką wyjątkowo cukierkowy i naciągany. Thriller - no ale gdzie napięcie, co, te całe serie miały je powodować? Kino społecznie zaangażowane - ja tam się charlestońskich rabusiach bankowych niczego szczególnego nie dowiedziałem, poza tym, że sporo chłopaki
muszą wydawać na podkoszulki i karabiny H&K.
I to gloryfikowanie bandytów - ot, swoje chłopaki ( choć nieogolone- to przystojne, choć strzelają z broni maszynowej na ulicach i w pomieszczeniach - to nikogo nie zabijają) versus sztywniacki i podławy agent federalny. U Manna to troszke inaczej i ciekawiej wyglądało. Strzelaniny też się nie umywają wobec potyczek z "Gorączki". Cały ten film to, niestety, jakby "Gorączka" wyprana z wszelkich emocji i skrojona na oglądalność. Wysokobudżetowy sensacyjniak i nic więcej.
"Żądam, by uszanowano we mnie godność człowieka, to jest jednostki o wartości nie mniejszej niż świnia!"
                                                                         KuK feldkurat Otto Katz

Offline DARKMAN

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #426 dnia: Marzec 15, 2011, 02:42:07 pm »
Nigdy jeszcze nie wyszedlem z kina ale taka mialem ochote podczas oglodania "The Town". Wiem jestem w mniejszosci ale IMHO film byl kompletnie beznadziejny (ostatnio go jednak przebil Battle For LA -> wiedzialem ze bedzie dziadostwo ale poszedlem bo spora grupa znajomych sie wybierala). Porywnywanie The Town ze swietnym Heat jest zupelnie nie na miejscu.

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #427 dnia: Marzec 16, 2011, 08:37:15 pm »
Porywnywanie The Town ze swietnym Heat jest zupelnie nie na miejscu.

Mi natomiast skojarzenia z "Heat" również się nasuwały, jednakże nie przesadzam, do Gorączki to bardzo daleko. Notabene niedawo "Heat" również oglądałem i uwielbiam ten film: jest bardzo długi ale nie nużył mnie wcale, napięcie jest niesamowite, gra Pacino-Niro-Kilmer to miód.

Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline lulek12

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #428 dnia: Marzec 18, 2011, 09:08:10 am »
A ja ostatnio postanowiłem nadrobic troche z kina klasycznego. Polecam np 'Citizen Kane' z '41

Offline achillemarozzo

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #429 dnia: Marzec 21, 2011, 01:41:19 pm »
"Citizen Kane", no, to zarombiście brzmi, nie to co po polskiemu. Musi dobry w pyte film*. Bo "Obywatel Kane" to tak jakoś gupio tak. Jak to tak, na Gildii tytuł polski!? Gupio. Nu, ja tyż jezdem zdania, że polski jenzyk jezd łobciachowy i spiczować tytuły lepiej po engliszowemu. Też ostatnio ja luknąłem se film coolerski a classiczny. "The Promised Land" się nazywał, jednego takiego Andrew Vajdy. O Giermanach, Polishmanach i Żydmanach. Taka cultural mixture, wicie- rozumicie.
 
 
 
 
* Znaczy, sorry, hell-of-a-movie!
"Żądam, by uszanowano we mnie godność człowieka, to jest jednostki o wartości nie mniejszej niż świnia!"
                                                                         KuK feldkurat Otto Katz

Offline Sirenia

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #430 dnia: Marzec 22, 2011, 03:35:30 pm »
"Sala samobójców"
Powiem, że film robi wrażenie. Jest przede wszystkim o samotności i braku porozumienia między ludźmi. Główny bohater, Dominik ma bogatych rodziców i wszystko, czego mu potrzeba. Jedynym problemem jest to, że nie ma właściwie kontaktu z rodzicami, którzy pochłonięci są swoja pracą. W szkole też chłopakowi nie idzie najgorzej, ale pewnego dnia "przyjaciel" wrzuca do sieci kompromitujący Dominika filmik, który zapoczątkowuje jego ucieczkę do wirtualnego świata. Poznaje tam Sylwię, która od samego początku niesamowicie intryguje. Dziewczyna wciąga go do gry zwanej Salą Samobójców. Przez to Dominik przez 10 dni siedzi zamknięty w swoim pokoju.. A to dopiero początek.
Co dalej, to nie będę zdradzać, polecam obejrzeć, bo film jest na prawdę dobry :)

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #431 dnia: Kwiecień 09, 2011, 03:31:33 pm »
"Zaplątani" (Tangled), czyli animacja Disneya. Rzekłbym, że nie tylko dla miłosników gatunku, ale chyba nie mogę, gdyż sam miłośnikiem takim jestem. Wg mnie więcej niż bardzo dobra produkcja: zabawne postaci (wychodzi na to, że szczególnie do gustu przypadają postaci w ogóle nie mówiące), przyjemne prowadzenie fabuły, ciekawie plastyczna animacja świata no i genialne oświetlenie. Muzyka również na wysokim poziomie (aczkolwiek potencjalnych przyszłych "klasyków" tutaj nie ma).
Szkoda że w Polsce mało o tym tytule słychać, polecam.
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline oneiromancer

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #432 dnia: Kwiecień 10, 2011, 06:22:13 am »
Boy A. Kino brytyjskie, dramatyczna historia chłopaka próbującego rozpocząć nowe życie. Przez cały film poznajemy historie traumy, która zaważyła na obecnym stanie rzeczy. Dobry kawał solidnego, gorzkiego kina

Offline achillemarozzo

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #433 dnia: Kwiecień 13, 2011, 02:14:27 pm »
"Sword of the Stranger" (tytułu polskiego brak, bo obrazu w naszym pięknym kraju nie zdecydowano się dystrybuować) - zaczyna sie dosyć standardowo: pyskaty dzieciak i jego kundel w samą porę spotykają obdartego najemnika. Za nimi wlecze się pododdział wysoce nieprzyjemnych Chińczyków, chłopiec ma bowiem w sobie coś przydatnego ich cesarzowi. A płatny fechtmistrz znajduje motyw, żeby wysilić sie ponad wynagrodzenie. Wszyscy to znamy, z różnych wariacji, ale film pozostaje istną perełką anime dla dorosłych - to realistyczna historia wiarygodnych*, nieraz mocno pokancerowanych przez życie, postaci. Wszystko rozgrywa się w podławym feudalnym światku zbrodni na rozkaz i zdrady na zawołanie. Co najfajniejsze, twórcy nie pozwolili widzowi ani na chwilę wyłączyć myślenia, chociaż akcja pędzi poprzez liczne pojedynki, aż do wyjątkowo krwawego finału. W ktorym oprócz niezmiernie atrakcyjnej rzezi dostajemy jeszcze bardzo dojrzałe przesłanie.     
Do realizacji też nie sposób sie przyczepić - świetne, szczegółowe rysunki, kamera i dynamiczny montaż, odpowiednio dobrana muzyka i głosy. Przesmaczne to wszystko razem - po prostu kino popularne na najwyższym poziomie.   
 Brak polskich wysokobudżetowych filmów rozrywkowych tłumaczy się często niedostatkiem kassy. Fajnie byłoby, gdyby nasi coś narysowali, zamiast cięgiem międlić komedie romantyczne i filmy o papieżu i wybrzeżu. No tak, tak, wiem, inna kultura i wogóle...skrobać to se można Bolka i Lolka, a nie filmy dla dorosłych.
 
 
*takze ci drugoplanowi żli i brzydcy zostali wyposażeni w życie wewnętrzne - ot choćby dyskretnie pokazane uczucia sokolnika względem..., no, trza obejrzeć, żeby docenić.
"Żądam, by uszanowano we mnie godność człowieka, to jest jednostki o wartości nie mniejszej niż świnia!"
                                                                         KuK feldkurat Otto Katz

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #434 dnia: Kwiecień 15, 2011, 11:42:32 pm »
 W TVP Kultura kwiecień z Bergmanem. Niestety, przegapiłem "Siódmą pieczęć", na którą poluję od dawna, ale udało mi się obejrzeć tzw. trylogię wiary – "Jak w zwierciadle", "Gości Wieczerzy Pańskiej" i "Milczenie". Ten ostatni film, bardzo odważny jak na tamte czasy (początek lat 60.), okazał się wciągającą duszną psychodramą. "Jak w zwierciadle" ma więcej oddechu (akcja dzieje się na wyspie, kamera często pokazuje morze), ale równie przejmująco opowiada o pokręconych stosunkach między ludźmi. Nie ukrywam jednak, że najbardziej przekonał mnie czysty ton wypowiedzi "Gości Wieczerzy Pańskiej". Film jest przenikliwy i bezkompromisowy, najgłębiej też zanurzony w szwedzkości poprzez typy postaci oraz zimowe pejzaże.
Fabuły są także pełne odniesień do biografii Bergmana.

Kurczę, liczę na to, że TVP Kultura puści jeszcze raz "Siódmą pieczęć"... :-?

 

anything