Autor Wątek: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II  (Przeczytany 448998 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline achillemarozzo

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #270 dnia: Lipiec 01, 2009, 02:09:36 pm »
Ten film Gilliama jest rzeczywiście znakomity - a na dodatek Brad Pitt niemal morduje widza powodując kolkę ze śmiechu :lol:
"Żądam, by uszanowano we mnie godność człowieka, to jest jednostki o wartości nie mniejszej niż świnia!"
                                                                         KuK feldkurat Otto Katz

Offline achillemarozzo

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #271 dnia: Lipiec 07, 2009, 03:23:25 pm »
"Stan gry" - kreminało-thryller produkcyi hamerykańskiej. Trochę podobny w ogólnych założeniach do "Michaela Claytona" - tj. wyprany ze złudzeń specjalista w średnim wieku versus instytucjonalna ośmiornica. Ale bardzo dobrze się toto ogląda, przyjemne fabularne twisty, zbrodnia i zdrada. No i znakomita rola Russela Krowy, facet rzeczywiście grać potrafi - patrz bezcenna scena ataku paniki w czasie rozmowy z mordercą.
"Żądam, by uszanowano we mnie godność człowieka, to jest jednostki o wartości nie mniejszej niż świnia!"
                                                                         KuK feldkurat Otto Katz

Offline potworek

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #272 dnia: Lipiec 22, 2009, 04:18:34 pm »
Wrogowie publiczni - Jedyne co mnie w tym filmie denerwowało, to charakterystyczne "sss" Christiana Bale'a. Trwał ponad dwie godziny, a w ogóle tego nie odczułem. Film jest niczym symfonia w wykonaniu Johnnego Deppa, który pojawia się w różnych miejscach i charyzmatycznie oczarowuje wszystkich innych bohaterów. Jest jak Keira Knightley w bikini, która przechadza się po męskim więzieniu. Ta ukochana przez Manna kamera tym razem (w przeciwieństwie do Miami Vice) dodawała klimat początku zeszłego stulecia. Bale wciąż pozostał na etapie Equlibrium i gra jak po wzięciu prozium.
Jak dla mnie 9/10
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline Radan

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #273 dnia: Lipiec 22, 2009, 05:33:27 pm »
Mi też się "Wrogowie Publiczni" podobali. Ale w dwóch sprawach mam odmienne zdanie niż potworek:
- Praca kamery bardziej przeszkadzała w odbiorze filmu niż dodawała klimatu, zwłaszcza przy scenach strzelanin.
- Bale zagrał dobrze.

Offline Ribald

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #274 dnia: Lipiec 24, 2009, 06:10:10 pm »
Bale zagrał jakby dalej był trochę stłamszony Ledgerem, ale film fajny. Muzyka i scena wejścia zmitologizowanego Deppa na komisariat molto bene. Ogólnie kawał dobrej gangsterskiej roboty. No i agent Winstead  8)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Radan

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #275 dnia: Lipiec 31, 2009, 06:29:12 am »
Tristan i Izolda
Dobre zdjęcia i dobra muzyka. Jeśli chodzi o aktorstwo- rewelacji nie ma, ale źle też nie jest. Ogólnie, bardzo klimatyczny film. I mniejsza o fabułę :), choć ta również nie była zła, wbrew temu, co sądzi część recenzentów. Nie wiem, w jakim stopniu film jest zgodny z "książkowymi" wersjami legendy. Ale to w sumie nie ważne.

Offline potworek

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #276 dnia: Sierpień 04, 2009, 11:04:32 am »
Benny i Joon - bardzo ciekawy film. Popisy w wykonaniu Johnnego Deppa są wisienką na torcie czekoladowym zrobiony z 95% kakao - osładzają cały film. Julian Moore również dała radę. Dochodzę do wniosku, że jest trochę jak Presley - im młodsza tym bardziej żywa i rozrywkowa. Film ma trochę przedłużek, ale nie przeszkadzają wyjątkowo. Johnny Depp stepujący przy użyciu dwóch bułeczek - jupi! jumi!
A i zapomniałbym, Proclaimers - I'm Gonna Be podczas napisów początkowych i kończących film!
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline Radan

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #277 dnia: Sierpień 21, 2009, 09:17:11 pm »
Kac Vegas

Komedia oparta na humorze sytuacyjnym. Żarty często były takie trochę... kloaczne, ale ogólne wrażenie pozytywne. Dobry pomysł na fabułę i moim zdaniem całkiem nieźle wykorzystany.

PS.: Dziwią mnie gromy ciskane na ten film przez różnych anonimowych internetowych erudytów, którzy definitywnie nie pojmują albo idei komedii, albo idei komedii sytuacyjnych, albo idei filmów-odmóżdżaczy, albo nie zrozumieli o co w tym filmie chodziło. Jeden waszmość na filmwebie napisał: "całe ich wygłupy mogli pokazać w retrospekcjach, a nie w konwencji "śledztwa" po ostrej balandze" :neutral:.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2009, 09:28:52 pm wysłana przez Radan »

Offline potworek

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #278 dnia: Sierpień 21, 2009, 10:59:07 pm »
Przychyla, film naprawdę dobry i dość oryginalny. Do kilku rzeczy można by się przyczepić, ale jak na komedie - daje rade, jak drużyna piłkarska, która wywalczy 2 miejsce na MŚ
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline krawiec[PL]

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #279 dnia: Sierpień 22, 2009, 04:54:03 pm »
Przychyla, film naprawdę dobry i dość oryginalny. Do kilku rzeczy można by się przyczepić, ale jak na komedie - daje rade, jak drużyna piłkarska, która wywalczy 2 miejsce na MŚ

Z tym drugim miejscem to przesadziłeś :D Film śmieszny, ale nic po za tym. Ale pomysł na serio fajny :D

Ja ostatnio widziałem dużo twórczości Kiślowskiego. Dużo jego dokumentów, nie będę o wszystkich pisał ale o tych, które szczególnie zagnieździły się w mej pamięci, a mianowicie:

- Byłem żołnierzem - przedstawia kilku żołnierzy, którzy stracili wzrok w II wojnie światowej, opowiadają jak to było przed utratą i po.

- Murarz - jest to krótki dokument o murarzu, który od samego dziecka miał styczność z partią, stał się działaczem partyjnym wysokiego szczebla. Jak to się mówi od zera do milionera. Ale później wybrał inną drogę życia...

-Gadające głowy - oczywiście tego nie mogło zabraknąć, bardzo urzekający dokument, przedstawia odpowiedź 44 osób na cztery proste pytania.


A z filmów fabularnych widziałem Podwójne życie weroniki oraz Niebieski i Biały. Wypowiem się o tym później.
Życie to one man show.

Offline Dzwonsson

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #280 dnia: Sierpień 27, 2009, 03:47:19 pm »
del
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2012, 01:50:41 pm wysłana przez Dzwonsson »

Offline tercja

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #281 dnia: Sierpień 28, 2009, 11:08:33 am »
ostatnio oglądałam Las Vegas! do tej pory się śmieje jak przypominają mi się akcje z tego filmu:) świetna komedia, polecam wszystkim:) opowiada o grupce kolegów, którzy postanawiają zorganizować wieczór kawalerski jednemu z nich i wyruszają do Las Vegas! to co sie tam dzieje jest nie do opisania- trzeba to obejrzeć!:D

Offline Radan

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #282 dnia: Wrzesień 01, 2009, 04:54:46 pm »
Piraci z Karaibów 4: Operacja Walkiria

Całkiem sprawna produkcja. Dobra obsada, dobra muzyka, dużo się dzieje. Nie wiem, w jakim stopniu jest to zgodne z prawdą historyczną (choć robienie z pełnokrwistych nazistów bohaterów każe przypuszczać, że w niedużym), ale oglądało się przyjemnie.

Spoiler: pokaż
A jak ktoś chce wiedzieć, czemu dałem taki tytuł niech porówna obsadę Walkirii i PotC 3. Gdyby tylko Dżoni Dip zagrał von Stauffenberga, a Keira Knightley jego żonę, to już w ogóle byłoby najśmiesznie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2009, 05:21:39 pm wysłana przez Radan »

Offline Qraq

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #283 dnia: Wrzesień 05, 2009, 01:20:44 am »
The Hurt Locker - jestem pod wrażeniem. Kawał porządnego filmu wojennego, tym razem o saperach w Iraku. Zwłaszcza o jednym, który właściwie to powinien się leczyć z uzależnienia od adrenaliny. Ogólnie to film o tym jaka to wojna jest porąbana, no wiadomo. Jest parę pomniejszych głupot i klisz, ale nie popsuły mi seansu. Kiedy trzeba jest muzyka, kiedy trzeba kompletna cisza i długie ujęcia. Jest akcja, ale bez hollywoodzkiego efekciarstwa i wysadzania połowy dzielnicy. Praca kamery klasyczna jak i z ręki wzmagająca autentyzm, ale bez debilnego machania na wszystkie strony jakto w niektórych filmach sie zdarzało.
No i nareszcie, NARESZCZIE można zobaczyć rozbrojenie bomby polegajace na "prostackim" (ale ostrożnym) wyciągnięciu zapalnika czy przecięciu wszystkich kabli :) zadnch dylematów w stylu niebieski czy czerwony
http://www.youtube.com/watch?v=2GxSDZc8etg
http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=28594&sekcja=recenzja&ri=5401
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2009, 01:24:29 am wysłana przez Qraq »

Offline ArtiS

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #284 dnia: Wrzesień 07, 2009, 08:46:54 am »
Dzięki za info o tym wojennym filmie. Na pewno obejrzę, bo uwielbiam tą tematykę.
Ja ostatnio oglądałem Epokę Lodowcową 3 (Era Dinozaurów). Film udany, ciekawy, zabawny a dla wielbicieli wiewióra pozycja obowiązkowa :P