trawa

Autor Wątek: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II  (Przeczytany 448937 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Holsten

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #825 dnia: Styczeń 23, 2016, 01:17:53 pm »
Serce do walki - dobry bokserski dramat.

Offline Holsten

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #826 dnia: Styczeń 30, 2016, 12:31:21 pm »
Sicario - mocny dramat sensacyjny.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #827 dnia: Styczeń 31, 2016, 06:25:12 pm »
Paper Moon (Papierowy Księżyc) z 1973 r. Opowiada o niecodziennej współpracy szarlatana z niezwykle bystrą dziewczynką, która może być jego córką. Zasłużony Oscar dla Tatum O'Neal i bardzo przyjemny film (choć nie za bardzo familijny).
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Gaba19

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #828 dnia: Luty 08, 2016, 12:55:22 am »
Witam. Ostatnio postanowiłam obejrzeć wszystkie filmy nominowane do oskara i mogę polecić najbardziej trzy z nich Bigshorts (troche bałam się, że nie wwzystko zrozumiem, ponieważ giełdowe tematy sa mi obce, ale film jest tak skonstruowany, że główny przekaz dotrez do każdego, daje dużo do myslenia na tematy manipulacji zwykłego czowiek.
Spotlight-film o śledztwach dzienikarskich afer pedofilskich. Pomimo tego, że jesli bylismy w miarę na bieząco z informacjami ze świata dobrze wiemy jak film sie skończy jest on tak zagrany, że ani na chwilę widz się nie nudzi
I ostatni film to Pokój- dramat psychologiczny ukazujacy odmienne światy dziecka i matki w obliczu tej samej sytuacji uwięzienia..... :smile:




http://dompasjaprojekty.pl/wszystkie-projekty/

Offline Lewiksa

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #829 dnia: Luty 10, 2016, 12:57:09 pm »
Ostatnio fajny serial oglądałem przed lustrem, jakieś miny takie rozśmieszające i dziwaczne i durny śmiech w między czasie. A poza tym to polecam serial "Demony Da Vinci". Super sprawa.

Offline Lena27

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #830 dnia: Luty 12, 2016, 11:18:39 pm »
Ostatnio zaintrygował mnie film pt ,, Camino"

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #831 dnia: Luty 18, 2016, 01:48:25 pm »

Offline Ribald

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #832 dnia: Luty 27, 2016, 08:27:16 pm »
Barany. Islandzka opowieść



Cudny film :)
Opowiadając historię dwóch podstarzałych hodowców owiec żyjących w srogiej islandzkiej dolinie, w której dzieje się raczej niewiele, nie jest łatwo przyciągnąć uwagę współczesnego widza. A tutaj się to twórcom kapitalnie udało. "Barany" są oszczędne tak jeśli chodzi o zastosowane środki filmowej ekspresji, jak i grę aktorską - co nie przeszkadza zachwycać się fantastycznymi zdjęciami (nie tylko w plenerze, ale i we wnętrzach) oraz kreacją głównych i drugoplanowych postaci. Sigurður Sigurjónsson i spółka portretują mrukliwych hodowców z wielkim wdziękiem i empatią. A dzięki wspomnianej oszczędności, jest miejsce na emocje samego widza. Czyli to, co w kinie najpiękniejsze.


PS: Fajnie obejrzeć film ukazujący coś świeżego, autorskiego, a nie tylko powielający klisze, tak jak ostatni Tarantino, Coenowie, Inarritu, poniekąd też Gwiezdne Wojny. W "Nienawistnej Ósemce", "Ave Ceasar" czy "Zjawie" były świetne momenty, ale patrząc na te filmy jako całość trudno oprzeć się wrażeniu, że hollywodzki wąż Uroboros dawno już zatopił zęby we własnym ogonie i nie stać go na działanie bardziej twórcze niż układanie tych samych klocków na trochę inne sposoby.
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #833 dnia: Luty 28, 2016, 10:46:57 am »
PS: Fajnie obejrzeć film ukazujący coś świeżego, autorskiego, a nie tylko powielający klisze, tak jak ostatni Tarantino, Coenowie, Inarritu, poniekąd też Gwiezdne Wojny. W "Nienawistnej Ósemce", "Ave Ceasar" czy "Zjawie" były świetne momenty, ale patrząc na te filmy jako całość trudno oprzeć się wrażeniu, że hollywodzki wąż Uroboros dawno już zatopił zęby we własnym ogonie i nie stać go na działanie bardziej twórcze niż układanie tych samych klocków na trochę inne sposoby.
Ale z drugiej strony, popatrz - taki "Deadpool" wprowadza całkiem nową jakość w filmowej stajni Marvela. Co prawda poprzez wierność komiksowemu oryginałowi, ale jednak!

Offline olaa

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #834 dnia: Marzec 07, 2016, 09:35:19 am »
Witam, ja polecam Zaginiona Dziewczyna :cool: :cool:


Po przeprowadzce Amy i Nick przeżywają kryzys. Gdy w dniu rocznicy ślubu kobieta znika bez śladu, jej mąż staje się głównym podejrzanym.

Offline Trisz

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Total likes: 0
  • zmuszani do przekraczania własnych granic...
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #835 dnia: Marzec 08, 2016, 01:49:49 pm »
Wszystkei totlanie wszysktie batmany :D
Każdy jest nadzwyczajny.

Offline Fezz

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #836 dnia: Marzec 08, 2016, 01:59:57 pm »
Planeta singli -  dowód na to, że jak się chce, to można zrobić fajną komedię. Poszedłem prawie wbrew swojej woli, a wyszedł na prawdę zadowolony. :)


Offline Ribald

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #838 dnia: Marzec 31, 2016, 09:54:43 pm »
Lobster



Bardzo dobry film, ale zdecydowanie bardziej ku przerażeniu serc niż pokrzepieniu. Lepiej się przesadnie nie wczuwać (co nie jest proste), inaczej po seansie może nas porwać imperatyw szybkiego zaaplikowania kilku głębszych.
"Homar" to wielce sugestywna wizja antyutopii, w której na dwóch biegunach mamy równie odstręczające stanowiska - nakazujące łączenie się w pary (pod groźbą zamiany w zwierzę) oraz zakazujące tego. Przedstawiony tu obraz ludzkości i człowieczeństwa w każdym z nas w żadnym razie nie należy do cukierkowych. Trochę łagodzi go błyskotliwy czarny humor, ale w pewnym momencie powraca Gogolowskie pytanie - z kogo się śmiejecie?
A wszystko to jest koncertowo zagrane (absolutnie zaskakujący, świetny Colin Farell), świetnie wyreżyserowane, oprawione prostą, ale miażdżącą klimatem muzyką. Warto.
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #839 dnia: Kwiecień 05, 2016, 10:53:47 am »
TOP 5 filmów z Marvel Cinemtaic Universe, akurat żeby przypomnieć sobie przed premierą "Kapitana Ameryki: wojny bohaterów":
http://mnichhistorii.blogspot.com/2016/04/marvel-cinematic-universe-top5.html

 

anything