trawa

Autor Wątek: [WFRP] Demony  (Przeczytany 9260 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline edric-von-krauze

[WFRP] Demony
« dnia: Wrzesień 19, 2007, 06:38:45 pm »
Wszystko co wiesz na temat demonów! Jak je sobie wyobrażasz i jakie masz zastrzeżenia do opisu ich w WH-RPG. :evil:  :badgrin:  :evil:
 
 Demony w Warhammer troche mi nie pasują. Dla mnie demon jest postacią przebiegłą, inteligętną no i potężną a tam jest inaczej. Demon nie wyróżnia się od innych besti. Staystyki też bym troche podkręcił. Napewno Int!! Macie lepsze pomysły to piszcie!! :cry:  :x  :cry:
Bogactwo, wiedza, doświadczenie — to wszystko przychodzi za późno w życiu" - Andre Gide

Offline Lunn

[WFRP] Demony
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2007, 09:17:25 pm »
Zależy od demona
taki np Bloodthirster raczej nie jest od myślenia, tylko od rzezania - nie musi być inteligentny
ale już demon Czincza to jeden z najpotęzniejszych magów i na pewno jest diabelnie szprytny i przebiegły.
Mi młotkowe demony pasują - są i przebiegli magowie, i wielkie, krwiożercze bestyje. I git :)

Offline edric-von-krauze

[WFRP] Demony
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2007, 05:15:04 pm »
A co z wyglądem? W podr. są pokazane jako włochate beste? Takie czerwone :lol:
Bogactwo, wiedza, doświadczenie — to wszystko przychodzi za późno w życiu" - Andre Gide

Offline edric-von-krauze

[WFRP] Demony
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 20, 2007, 05:18:41 pm »
Demon mag..  :p He He... Ciekawe jak by to wyglądało :D . Ciekawe czy jak będziesz świetnym wyznawcą bogów Chaosu to może zrobią cie oni na swojego demona :?:
Bogactwo, wiedza, doświadczenie — to wszystko przychodzi za późno w życiu" - Andre Gide

Offline freeks

[WFRP] Demony
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 20, 2007, 08:12:21 pm »
Zrobić by mogli zrobić spokojnie. Dar do daru i jesteśmy demonkiem po paruset latach takiej służby. Ale przecietnego gracza nie zrobią demonem, bo to za wiele zachodu&czasu&PD na jednego członka drużyny (nie sadze, żeby przez rok ostrego grania przy liberalnym MG możnaby było się wbić na coś takiego...). Po za tym taki gracz byłby za potężny - co to za frajda zniszczyć sobie pół świata na sesji?  :roll:
Tak samo nie ma takich klas jak mag bitewny, wysocy elfi magowie, czy zabójców smoków w WFRP dostępnych dla graczy. Dobrze jak MG opowie jakąś legende/plotke o kimś tak poteżnym, gorzej jak ktoś taki potęzny kręci się koło drużyny, tragicznie jak ktoś taki jest członkiem druży lub cała drużyna jest jest niepokonana......
Cytat: MarcinB
więc herlawi jest oddziałem zbalansowanym.
Herlawi nie wiedzieliby co to zbalansowanie, nawet gdyby trafilo ich prosto w czolo i przewrocilo na srodku pola bit

Offline Lunn

[WFRP] Demony
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 20, 2007, 08:19:32 pm »
Z grubsza tak:

Master of Change, jeden z najpotężniejszych magów Starego Świata.
Przy nim elficcy arcymagowie robią w pory i uciekają za horyzont
Cytuj
Ciekawe czy jak będziesz świetnym wyznawcą bogów Chaosu to może zrobią cie oni na swojego demona

Raczej nie, demon to demon, zwykły śmiertelnik nie ma szans stać się kimś tak potężnym
Jeszcze jakimś horrorem Tzeentcha czy spawnem tak, ale demonem chyba nie.

A zagrać takimi za&*%^ście nakoksowanymi postaciami może być śmiesznie, nastawić się właśnie na jakieś klepanie smoków albo zrównanie z ziemią miasta :p
Ot choćby jedna sesja na turlanie kostkami jako superherosi Starego Świata ;)

Offline Infernus

[WFRP] Demony
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 20, 2007, 09:11:57 pm »
Co to zostania demonem, to zasady są świetnie opisane w Księdze Spaczenia [Tome of Corruption].

Tylko nieliczny i bardzo potężni wyznawcy mogą zostać tzw. Księciem Demonów. Ale z tego co pamiętam w tym momencie traci się kontrolę nad taką postacią. (Bo w sumie chyba ciężko odgrywać kogoś kto 1000x przewyższa człowieka :D )
Behold the Great Mutator and the gifts he will bestow upon you... \m/

Offline freeks

[WFRP] Demony
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 20, 2007, 09:21:46 pm »
Cytuj
A zagrać takimi za&*%^ście nakoksowanymi postaciami może być śmiesznie, nastawić się właśnie na jakieś klepanie smoków albo zrównanie z ziemią miasta Razz
Ot choćby jedna sesja na turlanie kostkami jako superherosi Starego Świata Wink


Buhahaha, cel misji zabić nurgla itp?  :D  Nie, ja podziękuje, miałem od dnd takiego MG i to jest ciekawe tylko przez pierwszą godzinke ;)
Cytat: MarcinB
więc herlawi jest oddziałem zbalansowanym.
Herlawi nie wiedzieliby co to zbalansowanie, nawet gdyby trafilo ich prosto w czolo i przewrocilo na srodku pola bit

Offline Lunn

[WFRP] Demony
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 21, 2007, 02:27:21 pm »
wiadomo, że takie granie jest nudne, ale tak dla czystego relaksu poturlać trochę kostek ;) dla odmiany poczuć pałer. jedna sesja max, bo granie superherosami bardziej pasuje do DnD :)

Offline edric-von-krauze

heh
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 26, 2007, 02:43:20 pm »
Imperato by niemiał szans!  :lol:   :badgrin:   :lol:
Bogactwo, wiedza, doświadczenie — to wszystko przychodzi za późno w życiu" - Andre Gide

Offline Lunn

[WFRP] Demony
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 26, 2007, 03:52:26 pm »
imperator to leszcz

Offline Adam Waśkiewicz

[WFRP] Demony
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 27, 2007, 09:23:02 am »
Nie ma to jak przemyślane i wiele wnoszące do tematu wypowiedzi...

 Demony w Warhammerze są jednym z tych elementów, które trzeba wprowadzać z odpowiednim zapleczem - demony nie występują tak powszechnie, jak mogliby sobie tego życzyć niektórzy, i o ile wrzucenie do scenariusza orków czy skavenów nie wymaga praktycznie żadnego umotywowania, o tyle demony muszą pokawić się w danym miejscu z jakiejś określonej przyczyny, co czyni z nich potencjalnie element, który zmuszać bęzie postacie do podjęcia jakiegoś śledztwa mającego wyjaśnić źródło ich pochodzenioa i cel bytności w danym miejscu.

 Równocześnie demony dają spore pole manewru mistrzom Gry - znajdą się w śród nich tak bezmózgie maszynki do zabijania jak i wielcy manipulatorzy, mięśniaki i magowie - coś na odpowiednich przeciwników dla praktycznie dowolnych drużyn.

 Dodatkowe dopakowywanie demonów, jak proponuje założyciel wątku, jest kompletnie zbyteczne.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Lunn

[WFRP] Demony
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 27, 2007, 02:00:22 pm »
Cytat: "Adam Waśkiewicz"
Nie ma to jak przemyślane i wiele wnoszące do tematu wypowiedzi...

Odpowiedziałem na posta erica von krauze, który w swojej wypowiedzi zasugerował, że Cesarz jest jakimś niebywałym zabijaką. A że zrobiłem to w taki a nie inny sposób wynika z faktu, iż jakoś nie chciało mi się robić wywodu negującego teorię, jakoby Karl Franz był wielkim herosem zdolnym w pojedynkę pokonywać orkowych warlordów.
Ale w sumie spodziewałem się takiej reakcji z Twojej strony ;) Powiedzmy że była to swego rodzaju prowokacja.
Pozdr.

Offline Piotr D.

[WFRP] Demony
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 18, 2007, 09:39:17 pm »
Demony w Warhammerze jak wszystkie demony we wszystkich systemach powinny być istotami wyjątkowymi, czymś, co występuje w plugawych rytuałach lub jest przysyłane na ten świat w konkretnym celu przez swojego pana. Zwykli śmiertelnicy nie powinni spotykać demonów a ich wywoływanie powinno być poprzedzone plugawymi obrządkami ( szczególnie tak zwanych Wielkich demonów oraz demonicznych książąt).
Każdy demon z owych potężniejszych powinien być unikatowy, a nie robiony od linijki w stylu: Pan przemian dwie ręce dwa skrzydła dziób nogi + superfajne czary. Pamiętajmy również, że tego typu demony nie będą chciał zostać ujawnione. One mają wiele tysięcy lat praktyki w oszukiwaniu śmiertelnych. Walka z demonem w stylu "siekiera w prawą dłoń tarczę w lewą i jakoś będzie" powinna się w najlepszym przypadku skończyć śmiercią połowy drużyny. Jeśli drużyna chce walczyć z demonem powinna wcześniej zdobyć wiedzę o nim, wezwać sojuszników i wtedy może wygrać.
Ciut inaczej sprawa wygląda z pomniejszymi demonami. One często pełnią funkcje raczej użytkowe nad naturalnych strażników, pomocników i źródeł informacji. Jednak jak każde demony posiadają umysły nie wyobrażalne z punktu widzenia człowieka, potężne moce i nie powinny być używane jako zwykli przeciwnicy. Mogą one samą myślą odkształcać w większym lub mniejszym stopniu rzeczywistość oraz poznawać ludzkie myśli.
Demonów nie trzeba dopakowywać, bo jeśli drużyna pokonuje je jak każdego innego przeciwnika to coś jest nie tak
Mam nadzieje ze nie przynudzam.

Offline edric-von-krauze

Dobrze myślisz :)
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 13, 2007, 10:08:10 am »
Dobrze Piotrku myślisz  :D . Twoja wypowiedź można powiedzieć, zamkneła ten temat, gdyż ujołeś wcześniejsze odpowiedzi w jedne sęsowne zakończenie tematu i niebyło nudno :p . Może znajdzie się ktoś inteligętny by wnieść do mego forum coś nowego o demonach by nasze wyobrażenie ich się zmieniło. Inteligentnych zapraszam do burzy mózgu!  :badgrin:
Bogactwo, wiedza, doświadczenie — to wszystko przychodzi za późno w życiu" - Andre Gide

 

anything