trawa

Autor Wątek: "UBIK" - nowy numer  (Przeczytany 19488 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline eses

"UBIK" - nowy numer
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 12, 2004, 09:20:32 pm »
Cytat: "andre"
W poprzednim wstępniaku szumnie zpowiadano,że podwyżek nie będzie,tymczasem...Ale i tak 6,50 za najlepsze pismo na rynku i to jeszcze (niestety)raz na dwa miesiące,to nie dużo.Oby tak dalej...

:o
Jestem pod wrażeniem...
Dzięki :)
Cóz, dodaliśmy więcej stron, koszty druku niestety nie spadły, tylko wzrosły... A czytelnicy zadecydują czy podjęliśmy dobrą decyzję :)

edit: ruszyło forum "Ubika". Dostępne chwilowo tylko po bezpośrednim wpisaniu w przeglądarkę adresu http://forum.ubikwsieci.com. Zapraszam do rejestracji i dyskusji.

Pozdrawiam
Sławek Spasiewicz
"Ubik"

Offline eses

termin nowego numeru
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 14, 2004, 06:28:19 pm »
Witam!
Na skutek pewnych zawirowań oraz problemów związanych z przejściem z dwumiesięcznika na miesięcznik kolejny numer "Ubika" ukaże się nie jak zapowiadaliśmy w listopadzie, ale dopiero w styczniu roku przyszłego. Nie oznacza to w żadnym razie, że magazyn pada :) Ci, którzy zamówili już prenumeratę nie muszą się obawiać o swoje pieniądze :) Po prostu będzie opóźnienie. Ale numer - i następne - wyjdzie :)
Pozdrawiam
Sławomir Spasiewicz
"Ubik"

Offline Alia

"UBIK" - nowy numer
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 17, 2004, 10:11:52 pm »
jako osoba kompletnie nie w temacie :) i któa widziała Ubik tylko raz za szybą kiosku mam małe zapytanie, do czego nawiązuje nazwa pisma? Czy to ma się przekładać na psychodelię w wykonaniu P. Dicka..?

Offline eses

"UBIK" - nowy numer
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 18, 2004, 07:02:13 am »
Cytat: "Alia"
jako osoba kompletnie nie w temacie :) i któa widziała Ubik tylko raz za szybą kiosku mam małe zapytanie, do czego nawiązuje nazwa pisma? Czy to ma się przekładać na psychodelię w wykonaniu P. Dicka..?


Owszem, nazwa nawiązuje wyraźnie do książki Philipa K. Dicka "Ubik" :), ale nie oznacza to, że zawartość pisma jest równie pokręcona :) Jeślibyś przeglądnęła nie tylko tą dyskusję, to zauważysz, że  jesteśmy albo pismem nudnym, wymądrzającym się i nie trafiającym w gusta czytelników, albo... najlepszym magazynem na rynku :) Najleiej sama sprawdź w jakimś empiku :)
A co jest w środku: kilka opowiadań zagranicznych, dużo więcej polskich, trochę krytyki,  trochę felietonów, czasem galeria... Powiedziałbym, że standard :)
Pozdrawiam
SS

Offline Alia

"UBIK" - nowy numer
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 18, 2004, 01:55:36 pm »
hah, dzięki za odpowiedź... a sprawdzić... sprawdzę... jak tylko ujrzę :) i tak już wystarczająco długo nie interesowałam się tą sprawą:)

Offline eses

nowy numer
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 14, 2005, 10:39:04 am »
Witam po dość długiej przerwie :)

Oto spis treści najnowszego numeru miesiecznika "Ubik" czyli numeru 8 (1/2005), który ukaże się pod koniec miesiąca:

Literatura zagraniczna:
Guido Eekhaut (Belgia, gdyby ktoś się pytał) - "Za orbitą Neptuna"

Literatura polska - kolejność dżentelmeńska:
Dorota Kotwica - "Odszczurzanie";
Joanna Skalska - "Pancreatitis chronica excarbeata";
Jewgienij T. Olejniczak - "Wizyta";
Sebastian Uznański - "Miasteczko";
Cezary Zbierzchowski - "Moneta".

Artykuły cykliczne:
"Zapomniane historie przyszłości" Andrzeja Świecha o niejakim... Stanisławie Lemie, a ściślej o pewnym Jego dziele.
"Według Uznania" Sebastiana Uznańskiego - co nieco o tym, po co robi się sequele.

Recenzje i omówienia:
Michał Cetnarowski o komiksie "Strażnicy" Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa;
Marek Paryż o "Wgrzesznikach" Pat Cadigan;
Andrzej Świech o "Poszarpanych graniach" Wita Szostaka;
Tomasz Tkaczyk o "Encyklopedii filmu Science-Fiction" Krzysztofa Loski oraz o filmie "Immortal-kobieta pułapka" Enki Bilala;
Piszący te słowa o "Życiu owadów" Wiktora Pielewina.

Listy:
"Marzenie o czarnej okładce", czyli Cezary Zbierzchowski rozwija zapoczątkowany przez Konrada Walewskiego temat o okładkach.

Galeria
Tym razem filmowa - kadry z filmu "Immortal-kobieta pułapka" - dziękujemy firmie "Monolith".

Już teraz zapraszam do czytania i pozdrawiam
SS

Offline mr.maras

"UBIK" - nowy numer
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 04, 2005, 01:15:04 pm »
Cas mija, a nowego "Ubika" u nas jak zwykle nie ma (jeszcze?). A może już nie będzie? ;( A strony internetowej mi nie wyświetla...
Spalić po przeczytaniu.

Offline Vanin

"UBIK" - nowy numer
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 04, 2005, 01:26:31 pm »
Cytat: "mr.maras"
Cas mija, a nowego "Ubika" u nas jak zwykle nie ma (jeszcze?). A może już nie będzie? ;( A strony internetowej mi nie wyświetla...

Na pewno chcesz wiedzieć? http://tinyurl.com/4em2b

Offline mr.maras

"UBIK" - nowy numer
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 04, 2005, 01:52:12 pm »
No to pozostaje czekać i trzymać kciuki. Chyba będę musiał jednak zaglądać częściej na syffa żeby być "na bieżąco". ;]
Spalić po przeczytaniu.

Offline Vanin

"UBIK" - nowy numer
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 04, 2005, 02:13:58 pm »
To nie jest wiadomość z syffa. Zresztą na syffie też jakaś zagubiona dusza się dopytuje.

Offline mr.maras

"UBIK" - nowy numer
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 04, 2005, 03:53:59 pm »
Ja widzę, że to GW nie syff ale uwaga na temat syffa była ogólnym spostrzeżeniem na temat "życia z boku środowiska"...
Spalić po przeczytaniu.

Offline Vanin

"UBIK" - nowy numer
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 05, 2005, 09:15:46 am »
No więc po wczorajszym "życiu w środowisku", wieszam całkowicie lagę na Zajdlu. Nie dlatego, że organizatorzy na wszelkie propozycje zmian reagują "nie, bo nie", ale dlatego że stwierdzili, że nie chcą zwiększać liczby głosujących fanów, bo "w masie zawsze wygra jakaś Grochola czy inny Arlekin".

Tak. Cóż, skoro to jest nagroda fanów, należy się pogodzić z ich wyborem, nawet jeżeli komuś się nie podoba. Ale przynajmniej wreszcie napisano to wprost.

Offline Alakhai

"UBIK" - nowy numer
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 06, 2005, 10:47:36 am »
Cytat: "Vanin"
No więc po wczorajszym "życiu w środowisku", wieszam całkowicie lagę na Zajdlu. Nie dlatego, że organizatorzy na wszelkie propozycje zmian reagują "nie, bo nie", ale dlatego że stwierdzili, że nie chcą zwiększać liczby głosujących fanów, bo "w masie zawsze wygra jakaś Grochola czy inny Arlekin".

Widzisz, po prostu nic nie rozumiesz. Otóż Zajdel to nie jest nagroda dla ciebie - to jest jakoby nagroda fandomu, a ty przecież nie jesteś fandomem (PWC wyraźnie napisał, że "samo czytanie nie daje nic - ja tylko czytających do fandomu raczej nie zaliczam).
Wedle tej definicji ja też nie jestem fandomem, więc chwilowo przyłączę się do wieszania lagi.

PS: A bardziej poważnie: nie masz wrażenia, że dla niektórych ludzi czas się zatrzymał jakieś 15 lat temu i wciąż obracają się w tym samym zaklętym kręgu, nie dopuszczając do siebie myśli, że świat dookoła poszedł naprzód? Bo dla mnie tak to właśnie wygląda.
size=11]Every day sends future to past
Every breath leaves me one less to my last
[/size]

Offline eses

"UBIK" - nowy numer
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 30, 2005, 09:32:06 pm »
Cytat: "Robert J. Szmidt"

A wez przeczytaj dokladniej, co niektorzy redaktorzy napisali:-) Akurat MF nie lapal sie na kategorie rigor mortis.


He he, jestem żywym trupem :)
Pozdrawiam
Sławek Spasiewicz
"Ubik" - dział literatury polskiej :)

Offline Robert J. Szmidt

"UBIK" - nowy numer
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 31, 2005, 11:08:01 am »
Cytat: "eses"
Cytat: "Robert J. Szmidt"

A wez przeczytaj dokladniej, co niektorzy redaktorzy napisali:-) Akurat MF nie lapal sie na kategorie rigor mortis.


He he, jestem żywym trupem :)
Pozdrawiam
Sławek Spasiewicz
"Ubik" - dział literatury polskiej :)


Przykro mi, ale to niestety prawda. Nie jestes zywy, sygnaturka to zaden dowod na zycie, na kazdym nagrobku mozna jakas znalezc a nazywa sie tam epitafium:-)
Chyba, ze mozesz wskazac jakies widoczne oznaki zycia Ubika?:-)
Na przyklad nowy numer pisma?
Bo tylko to kwalifikuje do kategorii pism zyjacych, tak jak cyklicznosc publikacji. Nie gadanie o tym, ze kiedys, cos, jakos.
MF sie ukazal, Ubik nie. I to jest fakt.
A ja pisalem o faktach, ty mowisz o czyms, czego nie mozna dotknac ani zobaczyc, o swoich planach, ktore, jak sam piszesz gdzie indziej nie przypominaja bynajmniej "zycia" papierowego czasopisma. I tyle. Powinienest napisac, to co powyzej, w momencie gdy przed toba bedzie lezal cieply numer pisma, a nie w dniu, w ktorym rzucasz takie info na sieć.
Pozwol, ze przypomne sytuacje z Fenixem. Dwa lata mowiono, ze juz, juz wraca. Minely 4 i nadal go nie ma.
Pozdrowienia
PS. Sorry, ale nie umiem wkleic linka, zeby byl krotki, wiec nerwowy uklon w strone admina:-)[/url]

Po co zaraz admina wzywać, moderator wystarczy. mr.maras

 

anything