trawa

Autor Wątek: "UBIK" - nowy numer  (Przeczytany 19431 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tichy

"UBIK" - nowy numer
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 18, 2004, 06:20:53 pm »
Ja czytam Ubika od pierwszego numeru. Widać w tym pasję i to, że goście czegoś chcą. Pismo nie jest może superprofesjonalne, ale z numeru na numer coraz lepsze. To co dzieje się w fantastyce w Polsce to żałosne przedszkole w porównaniu z tym, co dzieje  się na świecie. Uważam, że ma się pełne prawo wymagać od gatunku i Ubik w ślad za NF podąża tą ścieżką. Są świetne recenzje Sławka Spasiewicza, Paweł Frelik pisze ciekawe felietony, każdy w Ubiku ma coś fajnego do powiedzenia. Zawsze są dobre opowiadania i wcale nie trudne :-) No, może poza Pat Cadigan z pierwszego numeru ale przyznam, że do tej pory nie przeczytałem nic bardziej zakręconego i niesamowitego :-)
Jeszcze jedna rzecz: Mam kilkadziesiąt numerów NF i prawie tyle samo SF i, niestety większość jest w strzępach. W przeciwieństwie do Ubika, które stoją sobie na półeczce :-) i mają się dobrze...
pozdrówka

Offline mr.maras

Mania przyklejania
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 25, 2004, 01:44:53 pm »
Skoro już dyskutujemy o czasopismach, i to w miarę regularnie, mam propozycję - na fali manii przyklejania tematów, która to przypadłość przykleiła się do mnie ostatnio proponuję tymczasowo i na próbę przykleić tamaty dotyczące interesujących nas czasopism. Dzięki temu unikniemy wprowadzjących chaos powtórek tematów pojawiających się przy okazji kolejnych numerów periodyków. Poza tym ułatwimy chyba życie redaktorom (Zaręba, Szmidt), którzy odwiedzają nasze forum i dyskutują na temat zawartości kolejnych edycji swoich pism.
Wydaje mi się, że przeprowadzanie ankiety w tej kwestii nie jest konieczne -  wystarczy kilka negatywnych opinii bym tematy odkleił.
Tak a 'propos zastanawia mnie dlaczego nikt nie kwapi się do omawiania nowych numerów "Nowej Fantastyki".

Jak zwykle, czekam na Wasze sugestie - jeżeli temat nie zasługuje Waszym zdaniem na przyklejenie powrócimy do poprzedniego stanu rzeczy.
Spalić po przeczytaniu.

Offline andre

"UBIK" - nowy numer
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 26, 2004, 07:16:46 am »
Rzeczywiście,brak dyskusji nad nowymi numerami "NF".Ale "masakrujemy"je na forum "GW".Może lipcowy numer zapoczątkuje na Forum Gildii regularne dusputy?

Offline Tichy

"UBIK" - nowy numer
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 26, 2004, 11:57:26 am »
Ubik#6 - dwa dobre opowiadania zagraniczne - znana mi juz skądinąd Pat Cadigan i "Kuszenie ślicznego chłopca" oraz REWELACYJNA Gwyneth Jones z"La Cenerentola" (co za słowo :)). Z rodzimych tekstów w zasadzie nie przypadł mi do gustu utworek Kaina & Kyrcza - może byłby dobry ale koszmarnie krótki, to bardziej szkic niż skończone opowiadanie. Do lepszych natoniast doliczę "Szarańczę" Burzyńskiej.
Z publicystyki - ciekawy Uznański, tym razem o horrorze oraz tekścik Chomickiego o słynnym słuchowisku Wellesa o inwazji Marsjan. Poza tym jak zawsze kilka recenzji i forum o konwentach. CIekawe dlaczego tym razem zabrakło w numerze pana Walewskiego - czyżby redakcja się wyszczupliła? :)

Offline Vanin

Re: Mania przyklejania
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 26, 2004, 12:44:40 pm »
Cytat: "mr.maras"
Tak a 'propos zastanawia mnie dlaczego nikt nie kwapi się do omawiania nowych numerów "Nowej Fantastyki"

A jest w ogóle _co_ omawiać? Bo ja już od dłuższego czasu nie kupuję NF. Tzn. nie kupuję regularnie, bo raz na pół roku mi się zdarzy.

Offline mr.maras

"UBIK" - nowy numer
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 26, 2004, 01:55:12 pm »
To była perfidna prowokacja z mojej strony Vanin  8) . Zdaję sobie sprawę z "pewnego dystansu" jaki obowiązuje w fandomie wobec NF, podobny dystans da się zauważyć wśród forumowiczów.
Sam kupuję NF miesiąc w miesiąc (i tak od połowy lat 80-tych) Zresztą każde inne pismo "fantastyczne" również. Ale właśnie do "Fantastyki" i "Nowej Fantastyki" sentyment mam szczególny.
Spalić po przeczytaniu.

Offline Vanin

"UBIK" - nowy numer
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 26, 2004, 02:19:27 pm »
Nie jestem fandomowiczem, ale jeżeli wg ciebie "pewien dystans" to swego rodzaju eufemizm na "głębokie rozczarowanie" albo "żenujący poziom", to mogę się zgodzić.

Po pierwsze, NF cierpi na brak jakiejkolwiek wizji co do kształtu pisma. Albo chcą być pismem literackim, albo takim Bravo dla fanów sf. Nie można stać w rozkroku, bo to się kończy tak jak w przypadku "SFINKSA".

Po drugie, jeżeli jest redaktor działu zagranicznego, czy też działu polskiego, to on powinien dobierać autorów i ich, _najlepsze_, utwory. Tymczasem zewsząd dochodzą głosy, że pomimo pozornych zmian w redakcji, dalej ci sami ludzie sterują doborem tekstów. Tym razem z tylnego siedzenia.

Po trzecie, nie raz i nie dwa, NF prezentowała teksty łagodnie ujmując "skrajne" w prezentowanych poglądach. Rozumiem, że myślący człowiek musi mieć jakieś sympatie, ale tak się składa, że to czytelnicy płacą pensje redaktorom i od lat większość z nich sygnalizowała, że ma takiej polityki dość. Jeszcze parę miesięcy temu większych zmian nie widziałem; jak jest teraz nie wiem, ale po powszechnych opiniach sądzę, że niewiele się zmieniło.

Po czwarte, w 40 milionowym kraju, w którym było nie było, fanów fantastyki i osób próbujących swoich sił w jej pisaniu jest mnóstwo, naprawdę nie może być aż tak ciężko zaleźć dobry tekst. A kiedy ostatnio zdarzyło się, że zapamiętaliście jakiś tekst z NF na dłużej? Mnie pewnie ze 3 lata temu, a i w to wątpię. Dość powiedzieć, że do NF przyciągały mnie ostatnio wyłącznie opowiadania Przybyłka, pisanie przecież wyłącznie dla rozrywki.

Sentyment sentymentem, ale nie może on przesłaniać faktów, a te są takie, że zasłużone pismo się kończy.

Offline eses

"UBIK" - nowy numer
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 27, 2004, 10:45:02 am »
Witam!
Wygląda na to, że dołączam się niniejszym do wysypu na tym forum ludzi tworzących czasopisma fantastyczne :) Cieszę się, że ktoś w ogóle zauważył "Ubika" na rynku, bo to znaczy, że nasza praca nie idzie na marne. Dzięki też za komentarze dotyczące zawartości pisma - zarówno te pozytywne, jak i negatywne :)
Co do tematu, który zaczął przeważać w tej dyskusji: mam nadzieję, że NF mimo wszystko utrzyma pewien poziom i czytelników, bo po prostu szkoda by było, gdyby tak zasłużone pismo zniknęło z rynku.
Pozdrawiam
Sławek Spasiewicz
"Ubik" - dział literatury polskiej

Offline mr.maras

Witamy serdecznie
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 27, 2004, 11:10:42 am »
Można się tyko cieszyć, że mamy na naszym forum możliwość dyskutowania z redaktorami (już trzech) pism fantastycznych. Jeśli jeszcze będą Oni w miarę regularnie wymieniali swoje opinie, na temat kolejnych numerów tych czasopism z opiniami forumowiczów, będzie naprawdę interesująco.
Jak już ktoś zauważył w innym temacie, jawne pojawienie się na forum i bezpośrednia konfrontacja z czytelnikami (posiadającymi przeróżne gusta) wymaga jednak pewnej odwagi  :twisted: .
Spalić po przeczytaniu.

Offline Kuba Chomicki

"UBIK" - nowy numer
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 27, 2004, 12:38:08 pm »
Cytat: "eses"

Wygląda na to, że dołączam się niniejszym do wysypu na tym forum ludzi tworzących czasopisma fantastyczne :)


Jak wysyp to wysyp :) Dzielnie wesprę mojego redakcyjnego kolegę, do tej pory czyniłem to jedynie na forum GW. Również dziękuję za dotychczasowe komentarze na temat Ubika.
pozdrowienia
ww.ubikwsieci.com

Offline Kuba Chomicki

UBIKI w promocji
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 20, 2004, 09:44:19 am »
W związku z nagromadzeniem zapasów uruchomiliśmy promocyjną sprzedaż numerów archiwalnych. Szczegółowe informacje dostępne są na www.ubikwsieci.com
pozdrowienia
ww.ubikwsieci.com

Offline mr.maras

"UBIK" - nowy numer
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 23, 2004, 07:46:00 pm »
Mam nadzieje, że ten "zapas" nie oznacza jakichś kłopotów? Ubik zajął moim zdaniem ciekawą niszę (czy też wypełnił lukę) i szkoda by było gdyby podzielił los SFery czy SFinksa.
Spalić po przeczytaniu.

Offline eses

"UBIK" - nowy numer
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 23, 2004, 09:00:02 pm »
Cytat: "mr.maras"
Mam nadzieje, że ten "zapas" nie oznacza jakichś kłopotów? Ubik zajął moim zdaniem ciekawą niszę (czy też wypełnił lukę) i szkoda by było gdyby podzielił los SFery czy SFinksa.


Dzięki, dzięki :)
"Wyprzedaż archiwaliów" oznacza po prostu tyle, ze mamy ciut za dużo starych numerów w stosunku do powierzchni, którą możemy przeznaczyć na archiwum :) Siódmy numer twardo planujemy na sierpień i mam nadzieję, że nic w tym nam nie przeszkodzi :)
Pozdrawiam
Sławek Spasiewicz
"Ubik" - dział literatury polskiej

Offline Kuba Chomicki

UBIK #7
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 02, 2004, 08:13:27 am »
Witam wszystkich!
Ubik #7 opuścił właśnie drukarnię i w przyszłym tygodniu będzie na sklepowych półkach. Zajawka numeru jest, jak zwykle, na naszej stronie www.ubikwsieci.com Nie zraźcie się ceną o 60 groszy większą, za to pismo jest grubsze o 16 stron!
serdeczności
ww.ubikwsieci.com

Offline andre

"UBIK" - nowy numer
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 12, 2004, 06:27:17 pm »
Numer 7 dość ciekawy,ale nie ma (przynajmniej na razie,zostały mi jeszcze 2 teksty) takiego hitu jak opowiadanie Ewy Bury z zeszłego numeru.W poprzednim wstępniaku szumnie zpowiadano,że podwyżek nie będzie,tymczasem...Ale i tak 6,50 za najlepsze pismo na rynku i to jeszcze (niestety)raz na dwa miesiące,to nie dużo.Oby tak dalej...