Autor Wątek: Które stare komiksy chętnie ujrzelibyście w sklepach?  (Przeczytany 17271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Korniszon

Które stare komiksy chętnie ujrzelibyście w sklepach?
« dnia: Wrzesień 05, 2007, 10:15:22 am »
Witam. przeglądając czasem zgromadzone w mojej szafie wycinki ze starych gazet nachodzi mnie refleksja, że chciałbym aby niektóre komiksy wreszcie doczekały się albumowych wydań.

Mamy już parę Kajtków i Koków, Kleksa, Orient-Mena, Szlurpa i Burpa, czy Tajfuna, niemniej nadal wiele komiksów nie doczekało się własnych albumów. Ciekaw jestem, czy inni czytelnicy też byliby zainteresowani wznowieniem tamtych historyjek i jakie są ich preferencje.

Ankieta dotyczy komiksów nie wydanych w albumach, czyli jeśli jest w niej np. Kleks, to chodzi o przygody, których wcale nie wydano w albumie lub wydano je bardzo dawno (to odnośnie Żbika).

W ankiecie można oddać tylko jeden głos, ale zachęcam do wpisywania więcej w postach.

Offline graves

Które stare komiksy chętnie ujrzelibyście w sklepach?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2007, 12:56:50 pm »
Dosyć dziwna ankieta - nawet bardzo.

  Binio Bill - Oczywiście, ale o Wróblewskiego toczy się batalia już długo, na razie jednak podobno wszystko zablokowane.
  Gapiszon - o ile mnie pamięć nie myli to był album z Egmontu. Jakby się sprzedał należycie, pewnie by pociągnięto dale... Ja nie kupiłem.
  Jonka, Jonek i Kleks - sporo już wyszło w albumie
  Kajtek i Koko - tego nie rozumiem, ciągle jest przecież wydawany.
  Kapitan Żbik - raczej na to nikt nie pójdzie
  Kubuś Piekielny - no, tak. Z 3 historyjek, wyszły dwie w zeszytach. Można by to wydać w jednym albumie
  Tajfun - Z 4 opowiadań 3 wyszły, a 4 jest zapowiadane.
  Tytus, Romek i A’Tomek - raczej wszystko już wyszło, nawet gazetowego. Zebrałby jeszcze jeden album z gazetowych wycinków - widziałem to w sieci zebrane przez fanów. Nic poza tym nie ma.
  Bunt krasnoludków (Szarlota Pawel) - No tak fajna historyjka opisywałem ją w KZ.
  Dwa lata wakacji, Piętnastoletni kapitan (Tadeusz Raczkiewicz) - dołożyłbym też inne (pisałem o wszystkich w KZ).
  Fantastyczna podróż (Grzegorz Rosiński) - to było nawet zapowiadane kiedyś...
  Larkis: Pierwsza śmierć (Andrzej Nowakowski) - to chyba ostatecznie nie zostało skończone... Przynajmniej to co było w Fantastyce takie sprawiało wrażenie...
  nie-tytusowe komiksy Papcia Chmiela - to już raczej tylko dla kolekcjonerów.
  Planeta robotów (Jacek Skrzydlewski) - No może i tak. Album byłby pełen z tego.
  Tajemnica kamiennego lasu (Tadeusz Raczkiewicz) - Tak. Może kiedyś...
  Tajemnica Kipu (Marek Szyszko) - Chętnie, jak i inne rzeczy z Relaxu.

Skoro mogłem oddać głos tylko na jedno, wybrałem Binio Billa. Stary sentyment. Od tego naprawdę zainteresowałem się komiksem.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Vertigus

Które stare komiksy chętnie ujrzelibyście w sklepach?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2007, 01:40:31 pm »
O tak, Binio Bill to był świetny komiks :)

Offline Gashu

Które stare komiksy chętnie ujrzelibyście w sklepach?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2007, 06:53:08 pm »
Głos na "Jonka, Jonke i Kleksa" 8)

Edit: Czy kultowe "Pióro kontra flamaster"  :)  znalazło się w którymś z albumów, wydanych przez Egmont?
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Spajder

Które stare komiksy chętnie ujrzelibyście w sklepach?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 05, 2007, 08:56:12 pm »
O Fantastycznej podróży słyszałem trochę, widziałem jedną krótką historyjkę. I to wszystko.
Może ktoś ma jakieś namiary.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline mazol

Które stare komiksy chętnie ujrzelibyście w sklepach?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 17, 2007, 12:31:28 am »
Gucio i Cezar, Siedmioróg wznowił pierwsze trzy, jeszcze parę, moim zdaniem lepszych zostało. W ogolę Butenko pomimo tego jednego albumiku Egmontu (ja kupiłem) i ciągłej obecności w Misiu jest obecnie dość zapomniany.

Tak naprawdę to chciałbym stare gazetowce Wróbleskiego, parakomiksy jak w Leworękim, ale rzeczywiście na jego prace nie można póki co liczyć.
Może komiks Rosińskiego i Stannego a Alfy A jeśli 10-letni komiks można uznać już za stary, to poproszę ładne wydanie Tabula Rasy.

Offline JAPONfan

Które stare komiksy chętnie ujrzelibyście w sklepach?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 17, 2007, 10:05:46 am »
Cytat: "mazol"
Gucio i Cezar, Siedmioróg wznowił pierwsze trzy, jeszcze parę, moim zdaniem lepszych zostało. W ogolę Butenko pomimo tego jednego albumiku Egmontu (ja kupiłem) i ciągłej obecności w Misiu jest obecnie dość zapomniany.


Jest zapomniany bo wydawanie go w takim formie jak kiedys nie opłaca się wydawnicwom. Przyklad "Dong co ma swiecący noc" 200 stron full kolor za 27 złotych.  wydana w 1999 naklad im do teraz nie zszedł. No a że niestety wydawnictwa uważaja grafike w książce dla dzieci za rzecz drugo rzędną  to zmieniaja format i widzialem "Dong-a..." ktora miał 36 stron i był rysowny przez kogos kto próbuwał udawać Lutczyna.

Offline Death

Które stare komiksy chętnie ujrzelibyście w sklepach?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 02, 2007, 08:58:36 pm »
Zdecydowanie Fantastyczyna Podróż Rosińskiego! Przeczytałem parę historyjek w świętej pamięci magazynie Świat Komiksu i spodobało mi się. Krnąbrny ale inteligentny Mac to ciekawa postać i chętnie przeczytałbym kilka dłuższych opowieści z jego udziałem , jeśli takowe oczywiście istnieją. Fantastyczna Podróż to w sumie swego rodzaju ciekawostka, bo kto widział mistrza Rosińskiego w roli rysownika komiksów nieco lżejszch niż Thorgal, Yans czy Szninkiel? Na pewno nie ja :roll:

Offline xetras

  • Służący
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • A priori z zasady jak ?
Odp: Które stare komiksy chętnie ujrzelibyście w sklepach?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 21, 2016, 03:35:43 pm »
Jan Tenner czyli Tomek Grot
Star Trek
UFO series
Avengers Tv series (John Steed, Emma Peel)
Fantomas Elegant Menace (Meksyk, libretto Francja)
W kolejności malejącej chronologicznie.
Publikowane były niegdyś w periodykach obcojęzycznych.
"Brzdęśniało już  ślimonne prztowie / Wyrło i warło się w gulbieży
[...]
Zmimszałe ćwiły borogowie / I rcie grdypały z mrzerzy."
[prz. wierszyka "Jabberwocky" z: "O tym co Alicja ujrzała po drugiej stronie lustra", Tłumacz - Stanisław Barańczak]

Offline gobender

Odp: Które stare komiksy chętnie ujrzelibyście w sklepach?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 21, 2016, 03:56:48 pm »
@ up W watku chodzi jednak chyba tylko o polskie tytuły.

fragsel

  • Gość
Odp: Które stare komiksy chętnie ujrzelibyście w sklepach?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 21, 2016, 04:22:47 pm »
i to chyba te z trochę nieaktualnej listy na górze...

Z drugiej strony to genialne jak wiele z nich już wyszło lub jest w trakcie...

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Które stare komiksy chętnie ujrzelibyście w sklepach?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 21, 2016, 04:27:32 pm »
@ up W watku chodzi jednak chyba tylko o polskie tytuły.


Z ankiety wynika, że chodzi o polskie tytuły.


Interesujące. Osoba zakładająca wątek prawdopodobnie chciała aby wymienione tytuły zostały wznowione. Po 9 latach okazuje się, że zostały one ponownie wydane. Wyjątek to Larkis.
Przy okazji przypomniałem sobie o autorze Larkisa. Komiks nie został dokończony (kolejne części).
Za Domanem nie tęsknię. Jednak historia ze Świata Młodych: Zapomnij o Ziemi utkwiła mi w pamięci. Z chęcią bym przeczytał. Nie mam tego:(
Z komiksów publikowanych w magazynie Fantastyka pamiętam (poza FK, komiksami Niewiadomskiego) jeszcze Naród Wybrany (Maciej Parowski, Jarosław Musiał). Z chęcią bym przygarnął taki album. Wiem, że był załączony w pewnej książce nie pamiętam tytułu).
Ktoś może wie jakie komiksy ukazały się w magazynie Fantastyka i Nowa Fantastyka. Pamiętam o komiksie fantasy, chyba włoskim. Jakie inne komiksy pojawiły się na łamach F i NF ?


Ufff znalazłem spis z F i NF:
http://polter.pl/Komiksy-z-Fantastyki-poczatek-badania-b20356
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2016, 04:37:31 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline graves

Odp: Które stare komiksy chętnie ujrzelibyście w sklepach?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 21, 2016, 04:34:54 pm »
Oczywiście, że polskie.
 W końcu jesteśmy na Forum: komiksy polskie i w cale nie chodzi o kraj ich wydania, tylko tworzenia.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline keram

Odp: Odp: Które stare komiksy chętnie ujrzelibyście w sklepach?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 21, 2016, 05:45:15 pm »
"Mars" - świetne rysunki, fabuła też nie najgorzej. Co ciekawe "1977" to miał być pierwszy album, na ostatniej stronie była zapowiedź kolejnego albumu (tytuł chyba "Aleja szaleńców"???)

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Odp: Odp: Które stare komiksy chętnie ujrzelibyście w sklepach?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 21, 2016, 06:15:27 pm »
"Mars" - świetne rysunki, fabuła też nie najgorzej. Co ciekawe "1977" to miał być pierwszy album, na ostatniej stronie była zapowiedź kolejnego albumu (tytuł chyba "Aleja szaleńców"???)


Nabrałem chęci na lekturę. Mam Fantastykę i NF od 1988 do 2002 roku. Tylko trzeba "odkopać" zbiory.


Gdyby jakieś wydawnictwo wydało Mars 1977 w formie albumu z chęcią bym przygarnął.
Byłaby miła niespodzianka. Takiego typu niespodzianki w mijającym roku (według mnie): Samotnik - Andrzej Chyży, Attyla i Papież Leon - Jacek Widor.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."