trawa

Autor Wątek: Soundtracki i muzyka dalekowschodnia =)  (Przeczytany 83438 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Soundtracki
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 06, 2007, 12:47:41 pm »
A tam Yoko Kanno, Origa śpiewa :)

Offline Snake

Soundtracki
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 06, 2007, 01:49:31 pm »
Ale Yoko Kanno odpowiada za muzyke, wiec czesciowo sie zgadza :)
The world is a fine place and worth fighting for." - E. Hemingway

Offline Shalaya

Soundtracki
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 06, 2007, 02:46:47 pm »
Krótko mówiąc współpraca okazała się sukcesem :)
przynajmniej w moim mniemaniu... :lol:


Offline Snake

Soundtracki
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 06, 2007, 05:29:15 pm »
Ja osobiscie polecam calosc ostow z gitsa zarowno z sac jak i filmow, swietna muzyka :)
The world is a fine place and worth fighting for." - E. Hemingway

Offline Hollow

Soundtracki
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 06, 2007, 07:13:44 pm »
Soundtracki z Bleach też są świetne.

Offline Skrzydlaty

Soundtracki
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 06, 2007, 07:54:23 pm »
^ jak dla mnie na odwrót, z anime dają radę, ale słuchane osobno raziły mnie straszliwie. Tyczy się to też wielu innych pozycji, do tego jeszcze dochodzi fakt, że muzyczka w anime jest zazwyczaj dość płaska kompozycyjnie i nawet jezeli po ściągnięciu soundtracka mamramy (nie mam pojęcia skąd wziąłem to słowo) sobie głową na boki, to jednak po dwóch dniach katowania ciężko nam spojrzeć na te utworki.

A wyróżnienie wędruje do... Cowboy Bebop i Samurai Champloo!

Offline Shalaya

Soundtracki
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 08, 2007, 08:49:38 pm »
Mi się bardzo spodobały opening i ending do "Ergo Proxy"...
Co do katowania, to dla mnie najgorsze jest jak słyszę muzykę z SailorMoon po raz n-ty... Może po dłuższej przerwie znowu mi spasuje, ale narazie 3mam ją z dala od siebie. W końcu ileż można :?:


Offline Miwka

Soundtracki
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 01, 2007, 02:33:21 pm »
Niedawno udało mi się po raz pierwszy obejrzeć w całości Cowboy Bebop i muzyka z tego anime jest naprawdę niezła. Powiem szczerze, że niektóre odcinki oglądałam po kilka razy właśnie ze względu na muzykę(min. odcinek kiedy Ed idzie szukać pożywienia czy kiedy rozstaje się z załogą Bebpopa) Najbardziej spodobały mi się te kawałki:

-"Blue"
-"PAPA plastic"
-"Chicken bone"
-"Call me, call me"
-"Green bird"
-"Cats on Mars"
-no i oczywiście opening "Tank" :]

Ending z Samurai Champloo też jest bardzo dobry, jeden z nielicznych, które z przyjemnością słucham.

Opening z Berserka "Tell me why" też się słucha z przyjemnością jak i  "Gattsu"(niestety jak dla mnie oba są za krótkie :( )

Co do muzyki z Sailor Moon, fakt słuchanie jej przez dłuższy czas to męczarnia :> Ale muszę się przyznać, że bardziej od japońskich openingów spodobał mi się o dziwo ten, który był emitowany na niemieckim kanale RTL2. Taaak pamiętam te czasy kiedy potrafiłam go słuchać na okrągło... Teraz bym już nie potrafiła :lol:
When you meet your God tell him to leave me alone

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Re: Soundtracki
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 01, 2007, 05:44:46 pm »
Cytat: "Shalaya"
A Wy często słuchacie muzyki z anime i jacy są wasi ulubieni kompozytorzy(podawajcie również anime, do którego komponują)??


Anime prawie nie oglądam, dlatego też nie jestem zwolenniczką takiej muzyki. Nazwisk kompozytorów też zwykle nie znam.
Jest jednak kilka ost'ów, które szczególnie zdobyły moje uznanie. Są to oczywiście soundtracki do Akiry, GITS i Patlabor'a 2. Poza tym muzyka z Uteny, Vampire Miyu, Lady Oscar, Darkside Blues i Yotoden'a. Kilka BGM'ów z Sailor Moon też mi się podobało.
Dodatkowo ścieżki dźwiękowe z gier: Tenchu i serii Silent Hill - rewelacja.

Offline Hamtaro666

Soundtracki
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 01, 2007, 05:53:02 pm »
Może to zabrzmi jak bluźnierstwo, ale soundrack z Cowboy Bepop to jedyna wartościowa rzecz z tego anime jak dla mnie. Zawsze sobie go puszczam gdy robię grilla i popijam piwko. Klimat jak z kosmosu. A teraz możecie rzucać we mnie kamieniami ;)

Offline Hollow

Soundtracki
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 01, 2007, 06:47:21 pm »
Obawaim się, że na latających kamieniach się nie skończy  :badgrin:

Offline Michaelius

Soundtracki
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 01, 2007, 08:40:16 pm »
To bylo jak pojscie na konwencje wyborcza pisu i glosne stwierdzenie , ze liberalowie to spoko goscie :D

A kompozytorow nie sprawdzam , wiem tylko kto robil Aquariona :)
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Skrzydlaty

Soundtracki
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 02, 2007, 01:23:50 pm »
Cytat: "Hamtaro666"
Może to zabrzmi jak bluźnierstwo, ale soundrack z Cowboy Bepop to jedyna wartościowa rzecz z tego anime jak dla mnie. Zawsze sobie go puszczam gdy robię grilla i popijam piwko. Klimat jak z kosmosu. A teraz możecie rzucać we mnie kamieniami ;)


Rozumiem, że fabuła Cię nie przekonała, ale chcesz powiedzieć, że te wszystkie malowniczo snujące się widoczki z bebopa też Ci nie podeszły? ;)

Offline Hamtaro666

Soundtracki
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 02, 2007, 01:28:45 pm »
Cytat: "Skrzydlaty"
Cytat: "Hamtaro666"
Może to zabrzmi jak bluźnierstwo, ale soundrack z Cowboy Bepop to jedyna wartościowa rzecz z tego anime jak dla mnie. Zawsze sobie go puszczam gdy robię grilla i popijam piwko. Klimat jak z kosmosu. A teraz możecie rzucać we mnie kamieniami ;)


Rozumiem, że fabuła Cię nie przekonała, ale chcesz powiedzieć, że te wszystkie malowniczo snujące się widoczki z bebopa też Ci nie podeszły? ;)


Może miałem, jak ktoś to ujął - pomrocznośc jasną - albo w ogóle głupi jestem i tyle i się nie znam ;)

Offline Michaelius

Soundtracki
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 02, 2007, 02:18:49 pm »
Cytat: "Hamtaro666"
Cytat: "Skrzydlaty"
Cytat: "Hamtaro666"
Może to zabrzmi jak bluźnierstwo, ale soundrack z Cowboy Bepop to jedyna wartościowa rzecz z tego anime jak dla mnie. Zawsze sobie go puszczam gdy robię grilla i popijam piwko. Klimat jak z kosmosu. A teraz możecie rzucać we mnie kamieniami ;)


Rozumiem, że fabuła Cię nie przekonała, ale chcesz powiedzieć, że te wszystkie malowniczo snujące się widoczki z bebopa też Ci nie podeszły? ;)


Może miałem, jak ktoś to ujął - pomrocznośc jasną - albo w ogóle głupi jestem i tyle i się nie znam ;)


Partia samokrytyke przyjmuje i przebacza. Tu macie do wybor towarzyszu naladowany pistolet a tu fiolke z trucizna :D
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

 

anything