Autor Wątek: SLAINE  (Przeczytany 36879 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pokia

Odp: Odp: SLAINE
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 23, 2016, 09:05:21 pm »
Co do czerni. Rzecz dotyczy niespójności w druku opowieści rysowanych przez McMahona. Taka Krew bohaterów czy Bestia Shoggey są jaśniejsze niż np.  Podniebne rydwany. Te ostatnie zresztą też mają w obrębie jednego epizodu inną czerń. U mnie przedostatnia strona 5 części Rydwanów jest jaśniejsza niż strony w epizodzie 6. A w 6. epizodzie strona 3. (wspaniała, jeden panel tylko) jest jaśniejsza od strony 4.

Tutaj mamy do czynienia z błędami druku, a nie różnicą wynikającą z pracy autorów. Przy produkcjach jednokolorowych, które nie są zwykłym tekstem, drukrania może się pokusić / zaproponować druk np. pantonem o mocnym nasyceniu czerni. Standardowa czarna farba drukarska nie daje dobrych efektów w tego typu publikacjach.

SL jest niewielkim wydawnictwem i nie ma jeszcze doświadczenia w tej materii. Liczę na to, że za kilka lat takich wiadomości na forum nie będziemy czytać. A zostając w temacie - zobaczcie jak fatalnie i blado wygląda Rogaty Bóg. Druk tego na papierze offsetowym, to była pomyłka. Komiks ogromnie stracił na wyrazie. Tylko to było kilkanaście lat temu i KŚK właśnie raczkował. Dzisiaj już by tego tak nie wydali.

Offline freshmaker

Odp: SLAINE
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 30, 2016, 06:18:31 pm »
pytanie do dobrych dusz które posiadają stare numery świata komiksu. pamiętam jak przez mgłę że w jednym numerze był odcinek slaine'a, gdzie razem z ukko spotykają jakiegoś demona przy wodospadzie. pamiętacie jaki był tytuł albo kto rysował tę historię?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: SLAINE
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 30, 2016, 07:11:32 pm »
pytanie do dobrych dusz które posiadają stare numery świata komiksu. pamiętam jak przez mgłę że w jednym numerze był odcinek slaine'a, gdzie razem z ukko spotykają jakiegoś demona przy wodospadzie. pamiętacie jaki był tytuł albo kto rysował tę historię?


To ten odcinek?



Jeśli tak, to: Pogromca demonów, scenariusz Pat Mills, rysunki Steve Tappin

Numer 8 Świata Komiksu


Tytuł oryginalny: The Demon Hitchhiker, znajduje się w albumie The Grail War. Zobacz spis, który zrobił graves (link w poście na samej górze).


Przy okazji. W Świecie Komiksu ukazały się 3 odcinki. Poza wymienionym wyżej:
Potrójna śmierć (The Triple Death) z albumu Lord of the Beasts, ŚK nr 13
Otchłań (Beyond) z albumu Lord of the Beasts, ŚK nr 18 (na okładce Slaine)
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2016, 08:22:30 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline freshmaker

Odp: SLAINE
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 31, 2016, 08:30:03 am »
tak dziekuje o ten odcinek mi chodziło. mam całą masę różnych wydań slaine'a i sprawdzałem czy mam całość. trochę inaczej zapamiętałem właśnie ten odcinek i myślałem że to jakiś one shot.


w zestawieniu gravesa polskich publikacji brakuję jednoplanszówki z katalogu mfk 2003 w którym slaine zabija bazyliszka. z tego co pamiętam langley i mills zrobili ten komiks w związku z wizytą w polsce.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons