Autor Wątek: SLAINE  (Przeczytany 36916 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline brzon

Odp: SLAINE
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 01, 2016, 07:23:37 pm »

król pod względem wydania (okładka, papier) jest na pewno dużo lepszy niż abc warriors. więcej komiksów od studia lain nie mam.
Lepszy nie znaczy dobry. Będę tu do skutku biadolił, że wydania studia Lain są najgorsze ze wszystkich dostępnych na rynku w Polsce (biją nawet osławione BZG). Czekam na zmianę drukarni przez, swoją drogą, bardzo fajne wydawnictwo.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: SLAINE
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 01, 2016, 07:40:36 pm »
zaciekawił mnietamat paginacji - rozumiem że chodzi o numerowanie stron. wg mnie jest to zbędne, szczególnie w komiksach 2000AD gdzie co kilka stron kończą się i zaczynają nowe progsy. na końcu zapowiedź nowego, i tytuł na początku każdego progsa.


O, to. Ja jeszcze do tego zaznaczyłbym jedną rzecz. Studio wydaje na licencji nie tylko starocie o pełnych marginesach, które na upartego przyjmą "numer" na stronę, w ofercie są (Absalom, Stickleback) i będą (Dark Justice) komiksy, które marginesów nie posiadają, plansza wychodzi poza trim area i nie ma mowy o naturalnym dodaniu numeracji... czyli siada to na konsekwencję formy w tych wydaniach gdyby część miała mieć strony numerowane, a część nie.

Serio, nie wiem czy jest o co kruszyć kopię.
perły przed wieprze

Offline pokia

Odp: SLAINE
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 01, 2016, 08:36:42 pm »
Oryginqlne 2000AD ma inne proporcje niż A4, a Studio Lain wydaje komiksy właśnie w A4. Na dole mamy dużo pustej przestrzeni którą można spokojnie wykorzystać na paginację, bez żadnej ingerencji w oryginalne plansze.
Nie jest to sprawa życia i śmieci jak piszesz. Jest to element ułatwiający korzystanie z książki komiksu. Nie znam tematu i nie przyszło mi do głowy, że o takie kwestie trzeba się z licencjodawcą targować. Oczywiście taki stan trwał do momentu, kiedy Studio napisało to w poście - przeczytałem, przyjąłem.

Nie ma się co denerwować.

Offline freshmaker

Odp: SLAINE
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 02, 2016, 07:57:11 am »
nawet chwilowo napaliłem sie na szok moorea, ale po ostatnich doświadczeniach z slaine król odpuszczam. oczekuję lepszej jakości tłumaczenia i korekty. heavy metal dredda zamówiłem z bd.zresztą większość zapowiadanych albumów zapowiadanych przez lain jest normalnie dostępna. więc dopóki jakość i cena mnie nie zachęcają zostaję przy wydaniach brytyjskich.

kuba g - wpominales o bledzie w wydaniu bodycounta - mozesz przyblizyc? mam ten komiks i moze zyje w blogiej nieswiadomosci:)
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2016, 08:02:22 am wysłana przez freshmaker »
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: SLAINE
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 02, 2016, 08:27:29 am »
kuba g - wpominales o bledzie w wydaniu bodycounta - mozesz przyblizyc? mam ten komiks i moze zyje w blogiej nieswiadomosci:)


Ten wydany przez Heavy Metal miał dwa razy wydrukowaną jedną stronę, na 35 i 41. Po dziś nie wiem czy to tylko powielona strona czy przez to straciłem oryginalną zawartość strony 35 ;)

Oryginqlne 2000AD ma inne proporcje niż A4, a Studio Lain wydaje komiksy właśnie w A4.

Tak po prawdzie to 2000AD z każdego okresu ma inne proporcje i aktualne materiały można bezstratnie dopasować do A4 głównie dzięki temu, że cyfrowa wersja ma przygotowany bleed pod zmiany formatu (najlepiej widać to w sumie po europejskich i amerykańskich wydaniach Dredd: Urban Warfare).
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2016, 09:51:37 am wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline freshmaker

Odp: SLAINE
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 02, 2016, 08:37:02 am »
no tak - nieświadomość właśnie się skończyła. mam ten sam defekt.
mam gdzieś zeszyt 3 bodycount, więc jeżeli to akurat ten zeszyt to będę miał możliwość to sprawdzić.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline starcek

Odp: SLAINE
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 02, 2016, 09:36:57 am »
Tak z ciekawości - jaki widzisz błąd na okładce?
[...] poznać tę klasyczna opowieść [...].

No i we wstępie też jest kupa - nie została poprawiona przy dodruku.


Boję się teraz kupić tego Moore'a, oj boję.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2016, 09:41:52 am wysłana przez starcek »
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline misiokles

Odp: SLAINE
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 02, 2016, 09:49:27 am »
To się bójcie.

Offline rzem

Odp: SLAINE
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 02, 2016, 10:11:26 am »
Bez przesady. Scream wali takie bysiory, że głowa mała i wszyscy doceniają ich wydawniczą robotę, a tutaj jeden polski znak zaginął w akcji i od razu ban na wydawnictwo. To jest 2000AD, kaman. Tylko europejska super-klasyka dostarcza mi tyle samo frajdy, co te komiksy.

Offline starcek

Odp: SLAINE
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 02, 2016, 11:49:14 am »
Problemem nie jest tylko i wyłącznie literówka...

Pomimo wszystko ja i tak rekomenduję wszystkim zakup tego tomu - ale radzę zacząć lekturę od 2 zeszytu zamieszczonego w tym zbiorze. Jeśli ktoś jest zainteresowany mitologią celtycką - to ten Król jest lekturą obowiązkową.

A tym, którzy już czytali, zadam jedno pytanie. Też mieliście wrażenie, że twarz Slaine'a przypomina niekiedy pewnego baardzo popularnego aktora rodem ze Stanów?
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline pokia

Odp: SLAINE
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 02, 2016, 12:14:13 pm »
A tym, którzy już czytali, zadam jedno pytanie. Też mieliście wrażenie, że twarz Slaine'a przypomina niekiedy pewnego baardzo popularnego aktora rodem ze Stanów?

Nie wiem kogo masz na myśli, ale mi czasami wydawało się, że obcuję z Jackiem Nicholsonem.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: SLAINE
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 02, 2016, 12:18:02 pm »
[...] Też mieliście wrażenie, że twarz Slaine'a przypomina niekiedy pewnego baardzo popularnego aktora rodem ze Stanów?
Dokładnie! Też to zauważyłem. Podobieństwo do Stana Tatkina jest naprawdę uderzające. Ale nie wiedziałem, że Tatkin też jest aktorem. A może go po prostu pomyliłeś ze Stanem Lee?

Offline starcek

Odp: SLAINE
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 02, 2016, 01:08:05 pm »
Nie wiem kogo masz na myśli, ale mi czasami wydawało się, że obcuję z Jackiem Nicholsonem.
Dokładnie tak.  :badgrin: A w jednym z kadrów żywcem przeniesiony z "Lśnienia".
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline peta18

Odp: SLAINE
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 02, 2016, 06:35:26 pm »
tłumaczenie przywodzi mi na myśl złoty okres kreczmara w sin city i dkr, top canal i polonie 1. czyli ze tlumaczyc moze kazdy.
Mozesz dac jakis przyklad? Ciekawy jestem, przeczytalem ale tylko raz zwrocilem uwage na jakis drobiazg. Kalek jezykowych (ala Piotr W. Cholewa) sie nie dopatrzylem, ale moze wzrok i czujnosc juz nie te. Nie mam oryginalu, wiec nie mam jak porownac.

Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: SLAINE
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 02, 2016, 09:41:19 pm »
Kalek jezykowych (ala Piotr W. Cholewa) sie nie dopatrzylem
A gdzie Ci tak ten Cholewa podpadł?