trawa

Autor Wątek: Fate/Stay Night  (Przeczytany 152439 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Fate/Stay Night
« dnia: Lipiec 25, 2007, 11:17:57 pm »
Ostatnio oglądałem anime o tym tytule. Opowiada ono o wojnie miedzy 7 magami w dzidiejszych czasach. Ostatni mag, który przeżyje w nagrodę dostanie Świętego Graala, który spełni jedno życzenie zwycięscy... Przynajmniej takie założenia są na początku. Główną bronią w wojnie są słudzy. Są to mityczni bohaterowie (np. Herkules) którzy przy pomocy magii są przyzywani do tego świata.
Anime jest bardzo ciekawe, ale w porównaniu z mangą o tym samym tytule Jest bardziej uboga w ciekawe zwroty akcji (choć i tak jest ich sporo), a także zabrakło wiele ciekawych osób. Nie wykożystano też niezwykłego potencjału sługi Archera, który jest bohaterem... z przyszłości.

Offline Col. Frost

Fate/Stay Night
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 25, 2007, 11:33:17 pm »
Szczerze mówiąc mangi nie czytałem, nie licząc alternatywnego zakończenia dla osób, którym zakończenie anime nie przypadło do gustu ;) W każdym razie anime bardzo mi się podobało, bo rzeczywiście jest bardzo ciekawe i zrobione z pomysłem. Choć czasami nie mogłem się powstrzymać od wrażenia że ci magowie grają w coś w rodzaju sesji RPG ;) No, a bohaterowie tacy jak Archer, Włócznik, Herkules czy Gilgamesh po prostu rządzą :D Chociaż postać Króla Artura nie przypadła mi do gustu. Kto oglądał chyba wie dlaczego.

Offline Hollow

Fate/Stay Night
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 25, 2007, 11:42:37 pm »
A było jakieś alternatywne zakończenie?
Na temat mangi i postaci Archera można przeczytać na wikipedii. Różnice widać od razu.

Offline Włodek

Fate/Stay Night
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2007, 12:20:09 am »
Hmm... oglądałem Fate'a już dosyć dawno, ale miło wspominam. Że jest manga nawet nie wiedziałem (bo anime robiono na podstawie gry). Niedługo wyjdzie też patch zmieniający wersje językową na angielką, wtedy zobaczymy co ciekawego jeszcze tytuł może mi zaoferować. BTW, jak jest manga Fate/Stay Night jest też manga Fate/Hollow Ataraxia?


Offline Hollow

Fate/Stay Night
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 26, 2007, 12:34:25 am »
wiem, że jest bijatyka  FATAL/FAKE, w której walczy się postaciami z anime, ale nie wiedziałe, że są jeszcze inne gry. Są jakieś jeszcze na PC?

Offline Włodek

Fate/Stay Night
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 26, 2007, 01:25:47 am »
Na PC bym nie liczył, ale emulacja jest tym, co może świat nasz uratować przed na przykład zachodnimi RPG (bo po serii FF nie mam ochoty dalej grać w towar z zachodu). "Fate/Stay Night" (to na pewno wyszło na PC) i kontynuacja czyli "Fate/Hollow Ataraxia" (tu już pewny nie jestem) wyszły na PC ale tylko w języku japońskim, ale pierwsza część jest już niemal przetłumaczona na angielski.Poznamy się tam z takimi ciekawymi postaciami jak Dark Saber czy True Assassin (nie wykluczam, że w mandze były już te postacie bo nie czytałem jak wyżej wspomniałem). Mało tego z opisu który czytałem wynika, że gra Fate to... uwaga, uwaga... Hentajec. Tak, prosze państwa, dokładnie to wyczytałem. No ciekawy jestem jak wygląda to naprawdę...

Co do innych gier mangowych jest jeszcze wydana przez Capcom seria bijatyk Darkstalkers na której podstawie powstało "Night Warriors - Darkstalkers' Revange OVA". Seria nie wyszła na PC.


Offline nolifesking

Fate/Stay Night
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 26, 2007, 07:25:04 am »
Też to widziałem..
Mi się podobało Anime, mangi nie miałem przyjemności widzieć.
Fabuła naciągana, postacie nawet ciekawe.. no i taki smutne zakończenie :(

Offline Konował

Fate/Stay Night
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 26, 2007, 08:45:09 am »
anime fajne, ciekawie zrobione pojedynki, fabuła taka sobie, bardzo podobały mi się sytuacje walki o jedzenie xD Głównego bohatera nie polubiłem m. in. za to że za często pchał się do walki i na początku wierzył że może walczyc z Andromedą bez pomocy Szermierza.
co do innych zakończeń to na polskiej wikipedii coś o nich piszą.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Hollow

Fate/Stay Night
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 26, 2007, 10:19:20 am »
Fakt. koleś na początku jest naiwny i myśli, że jak nie bedzie zabijał przeciwników to i oni nie będą zabijać. Po pewnym czasie pozbywa sie większości złudzeń.

Z tego co przeczytałem najpierw była gra potem manga na podstawie gry a na końcu anime.

Offline Col. Frost

Fate/Stay Night
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 26, 2007, 05:52:46 pm »
Cytat: "Hollow"
A było jakieś alternatywne zakończenie?

Alternatywne... hmm. No może źle się wyraziłem. To był jeden rozdział mangi, a jego akcja działa się sporo czasu po zakończeniu serii anime. Nie chciałbym spoilerować, więc wrzucę linka jak znajdę (jeżeli znajdę ;) )
Chociaż jak tak teraz o tym myślę to nawet nie jestem pewien, czy to czasami nie było amatorskie dzieło :p

Offline Hollow

Fate/Stay Night
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 26, 2007, 06:48:33 pm »
Co by to nie było brzmi na tyle ciekawie, że można sie z tym zapoznać ;)

Offline Konował

Fate/Stay Night
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 26, 2007, 08:17:12 pm »
http://pl.wikipedia.org/wiki/Archer_%28Fate/stay_night%29

tutaj w dziale rola jest opisane w jakimś stopniu alternatywne zakończenie


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Murmandamus

Fate/Stay Night
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 07, 2007, 11:23:46 pm »
Moim ulubieńccem był Lancer. Szkoda jednak że sporadycznie się tak pokazywał. Ah ten CuChulainn.
img]http://img352.imageshack.us/img352/5348/cold2nb4.th.png[/img]

Offline Hollow

Fate/Stay Night
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 08, 2007, 12:37:59 pm »
Moim ulubionym Sługą jest Archer. Niestety w anime niewiele jest walk z jego udziałem (W mandze walczy z Gilgameshem)

Offline nolifesking

Fate/Stay Night
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 08, 2007, 06:32:20 pm »
A moimi ulubionymi był Raider i Saber .. a co ;]  !!  :p