Autor Wątek: PlayStation 3  (Przeczytany 161845 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline spidey

PlayStation 3
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 19, 2008, 07:53:30 pm »
Ogólnie M$ sam się trochę zarzyna. Brat ostatnio wymienił kompa i wszystkie wielkie hity z X360 powoli sobie zaliczam. Gears of War już za mną, Bioschock również, z tego co mi wiadomo Mass Effect też ma się niedługo pojawić. Jasne ze wolałbym pograć w to na konsoli tylko po co ryzykować RODa ;)

Offline DARKMAN

PlayStation 3
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 19, 2008, 10:44:25 pm »
spidey -> co kogo grzeje, tak jak mowilem wczesniej - Sony znacznie lepiej reklamuje nadchodzace gry (chociazby na zeszlorocznym E3) i MS musi to nadrobic

FFXIII -> wole Molyneux'a...
Killzone 2 -> jedynka byla beznadziejna, dwojka poza grafika pewnie bedzie tez denna (AI w demach bylo beznadziejne)
Resistance 2 -> pierwsza czesc byla dobra, ale nie na skale Call of Duty 4 czy nawet Halo 3
Tekken 5 -> osobiscie wole Soul Calibur'a jak tez i dostepne obecne Virtua Fighter...

Jedyne tytuly ktore aktualnie mnie interesuja (i moga byc powodem zakupu PS3) to wspomniany MGS4 oraz Little Big Planet (no i GT5 jak w KONCU to wyjdzie...).

Tytuly z drugiej listy:
The Getaway - starsze czesci jakos zupelnie mnie nie jaraly, wole moje GTA IV z EKLSUZYWNYMI dodatkami...
Haze - zupelnie nie rozumiem czym tu sie jarac, imho trailery a tym bardziej gameplay wygladaja na beznadziejne...
Heavy Rain -> gosciu polecial tak po Alan Wake a ki czort wiemy o tym?
Eight Days -> pierwsze slysze...
Socom -> gry byly calkiem spoko, ale nigdy nie bylem fanem
Motorstorm 2 -> pierwsza czesc wyglada ladnie i fajnie sie gra.... przez 5 minut...
God of War 3 -> Ryu Hyabusa
Team ICO game -> ich gry sa bardzo charakterystyczne, ani ICO ani Shadow of Collossus nie zrobily na mnie super wrazenia


Tak jak napisalem, co kto lubi. Podane tytuly zupelnie mnie nie grzeja... Lista eklsuzywnych tytulow owszem wydaje sie wieksza, ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

--------------------------------------------------------------------
Co zas widac na horyzoncie na X'a -> Gears of War 2. Gra na 100% bedzie zapowiedziana na tegorocznym E3 (albo i wczesniej) - porownujac wyniki sprzedazy UT3 oraz Gears'ow wydaje sie naturalnym, ze Epic podkuli ogona i wroci do MS...

Mass Effect jeszcze nigdzie oficjalnie nie zapowiedzieli na inne platformy. Bioware potwierdzilo, ze juz pracuje nad Jade Empire 2 na X'a. Do tego nie zapominajmy, ze ME miala byc TRYLOGIA, ktora to miala sie pojawic w calosci na X360. To nie zdziwilbym sie, gdyby kolejna czesc byla tuz tuz. Do tego pojawiaja sie spekulacje na temat nowego KOTOR'a... IMHO jedna z powyzszych gier ma szanse zostac wydana w tym roku.

Wspomniany Alan Wake - za duzo nie wiadomo, jednak gra zapowiada sie na horror w stylu Silent Hill. Remedy (goscie od Max Payne'a) sie zajmuje produkcja to mozliwe, ze cos ciekawego wyjdzie.

Halo Wars -> ekhm... po pierwsze wystarczy jedno slowo by gra sie sprzedala - HALO. Wrzucisz to na cokolwiek i sie to sprzeda. Biorac pod uwage fakt, ze ludzie byli sklonni zaplacic $130 za gre z helmem ktory to do niczego sie nie nadaje wydaje sie, ze powinno byc ok. Za VGchartz do tej pory sprzedano ponad 6.5 mln kopii H3.... IMHO wynik nie najgorszy. Odnosnie zas samej strategii - biorac pod uwage fakt, ze na X'a pojawiaja sie calkiem dobre produkcje (C&C3) mozliwe ze trendy zaczynaja sie zmieniac. I osobiscie watpie by MS zgodzil sie zjechacl Master Chief'a wydajac jakas beznadziejna pozycje...

Tak jak mowilem, MS obecnie ma beznadziejny marketing, osobiscie polecam ten artykulik w ktorym redaktorzy IGN gadaja o przyszlosci X'a - IGN Roundtable.

Dodatkowo kto lubi listy niech ma:
IGN X360 Previews 2008

Zupelnie nie bede mial w co grac...



Gambit -> niby wiecej osob ma X'a, ale wiekszosc z nich sie nie wypowiada.

Offline Krova

PlayStation 3
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 19, 2008, 11:32:37 pm »
Przybywam z odsieczą Dark!

Spidey, post, który zacytowałeś, nie ma żadnego sensu :S

Cytuj
Fable 2? Pierwsza część była tylko dobra, więc dlaczego druga ma być rewelacyjna. Wątpie by się sprzedała chociaż podobnie do FFXIII.

Wątpię by FFXXIII się sprzedał chociaż podobnie do Baldurs Gate.

Cytuj

Halo Wars? Czy strategia na konsole może być gigantycznym hitem? Wątpliwe. Czy kiedykolwiek konsolowcy wyczekiwali jakiejś strategii z wywieszonym językiem? Nie

 A czemu niby NIE może? :| Aha, no tak, konsolowcy nigdy nie czekali jakiejś strategii, więc ta gra nie możę odnieść sukcesu - ludzie nigdy nie wyczekiwali zręcznościówki polegającej na chodzeniu małymi ludzikami po balonach i drzewach - Little Big Planet nie ma szans się sprzedać :\


Cytuj
Splinter Cell? Czy kiedykolwiek gra była mega hitem? Może pierwsza część, reszta to tylko bardzo dobre/ świetne pozycje. Czy gra odniesie większy sukces od MGS4? Wątpliwe.

I znowu porównanie innych klas.

Cytuj
Ninja Gaiden 2? Chyba jedyny tytuł, który może być naprawdę świetny. Tylko czy kiedykolwiek NG był tak kultowy, rozpoznawalny, miał taką samą dobrą sprzedaż jak choćby Gran Turismo czy Tekken. Nie, więc nie wiem czy można porównywać ten tytuł do megahitów z PS3, które wymieniłem.

 GT5 i nowy Tekken nie są tak kultowe i rozpoznawalne jak choćby tetris, więc naprawdę nie wiem, czy można porównywać te tytuły do megahitów z gierki arcade, którą wymieniłem.


 Co mają "wyrobione marki" do tego, czy konkurencja będzie dobra, czy nie?! Jeśli gra jest dobra, to sama sobie wyrobi markę w krótkim czasie (aka Halo, Gears of War).

 Ale jeśli pierwsza część będzie taka sobie, to kontynuacji nie wróżę sukcesu, aka Killzone2, który zupełnie do mnie nie przemawia...


 PS3 bazuje na swoich killerach (ja bym w sumie bardzo chętnie zagrał tylko w MGS4 i FF), Xbox36 kilka killerów już puścił no i wciąż wypuszcza dużo naprawdę fajne gierki, i to jest różnica, ja wolę mieć 5 megahiciorów i 30 bardzo przyjemnych gierek niż 15 hitów i...to wszystko.

Cytuj
Oj Darkman kiedy ty przestaniesz tak ubóstwiać tego Xboxa 360?

I znów można kontrapukntować - oj Spidey a kiedy ty przestaniesz tak ubóstwiać to PS3? ;)


 Fallout 3 będzie na ps3? Bo nie mam pojęcia.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Puty

PlayStation 3
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 19, 2008, 11:33:15 pm »
url=http://www.psxzone.opalnet.pl/silenthill/forum/index.php] [/url]www.psxzone.opalnet.pl/silenthill/
www.silenthill.rox.pl

Offline Qraq

PlayStation 3
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 19, 2008, 11:46:15 pm »
Cytat: "Krova"

Wątpię by FFXXIII się sprzedał chociaż podobnie do Baldurs Gate.

a ten chociaż podobnie do FFVII
będziemy się licytować?

nie czepiaj sie

spidey trąci fanbojem, ale ma rację. Ten rok prawdopodobnie bedzie należeć do ps3

Offline Krova

PlayStation 3
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 19, 2008, 11:55:49 pm »
To nie ja zacząłem z "xxx będzie słabe, bo nie sprzeda się tak jak yyy" :P
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline spidey

PlayStation 3
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 20, 2008, 12:28:46 am »
Cytat: "Krova"
Fallout 3 będzie na ps3? Bo nie mam pojęcia.

Ma być.

Co do reszty wybaczcie ale brak mi czasu na polemizowanie... może kiedy indziej :)

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
PlayStation 3
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 20, 2008, 09:49:34 am »
Cytat: "Krova"
PS3 bazuje na swoich killerach (ja bym w sumie bardzo chętnie zagrał tylko w MGS4 i FF), Xbox36 kilka killerów już puścił no i wciąż wypuszcza dużo naprawdę fajne gierki, i to jest różnica, ja wolę mieć 5 megahiciorów i 30 bardzo przyjemnych gierek niż 15 hitów i...to wszystko.


Fakt, X już kilka killerów puścił i wypuszcza też masę fajnych gier...ale. Ale kiedy na X'a pojawia się jakiś super tytuł, to według oststniej polityki MS mozna sobie powiedzieć "Super giera...zagrałbym, ale nie mam X360. Nie będę jednak kupował konsoli, bo pewnie za jakiś czas giera będzie na PC". I co jest niepokojące, można tak powiedzieć, nie o tych "zwykłych" gierach, a właśnie o killer exclusive. A spróbuj tak zrobić z killerami na PS3.

Cytat: "DARKMAN"
God of War 3 -> Ryu Hyabusa


Widziałem w akcji obu panów. Kratosa i Ryu. Nie tylko widziałem, ale i kierowałem ich krokami. Jak dla mnie Kratos jest lepszy.

Cytat: "DARKMAN"
Team ICO game -> ich gry sa bardzo charakterystyczne, ani ICO ani Shadow of Collossus nie zrobily na mnie super wrazenia


Cóż...w zasadzie ICO i SotC to nie gry. Obie produkcje zostały podciągnięte właściwie pod pojęcie sztuki, a nie czystej rozrywki. Dlatego niektórym nie pasują jako gry.

Właściwie cała lista, którą podałeś, opiera się na guście, więc nie ma tu o czym rozmawiać. Każdy może w taki sposób opisać gry z tej drugiej konsoli i będzie miał rację.

Czytałem setki dyskusji PS3 vs X360 albo X360 vs PS3. Wszystkie brzmią tak samo, ponieważ sympatycy tych platform rzucają w siebie tytułami gier. Tu właśnie lekko traci X360, bo przy większości wielkich tytułów z tej konsoli, można też dopisać PC, a to lekko osłabia jej pozycję w sporze "kupić X360, czy PS3".

Tak czy inaczej ja to widzę tak.

PS3 jest naturalnym wyborem dla ludzi, którzy nie muszą grać co tydzień w nowy tytuł, a dodatkowo mogą sobie pozwolić na zakup gier.

X360 będzie wybierany przez tych, którzy chcą młócić ile wlezie na next genie i są w stanie poświęcić usługę Live aby to osiągnąć.

Reszta graczy powinna siąść, popatrzeć na tytuły gier jakie wyszły i jakie wyjdą, zrozumieć, że developerzy na te konsole nieco inaczej podchodzą do tematu rozrywki i wtedy będą wiedzieć co lubią.

Ja sam chciałem X'a kupić. Ale jak patrzę na gry, dla których chciałem to zrobić, to stwierdzam, że mam PC. A jeśli chodzi o te naprawdę Exclusive, to mam odpowiedniki na PS3. Nieco inne, co nie znaczy że gorsze/lepsze :)

Offline Krova

PlayStation 3
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 20, 2008, 10:07:36 am »
Ty masz po prostu dobre układ, z dobrym PCtem teżbym nie kupował Xa (żeby grać prawie w te same gry?), ale zdecydowana większość graczy ma albo dobry komputer, albo konsolę - w tym ja, nie interesuje mnie, że Gears of War jest na PCta, bo i tak by mi nie poszło ;)


 Ale to oczywiście prawda - wolałbym, żeby gry były tylko na konsole, ta duma i pycha :P
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline DARKMAN

PlayStation 3
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 20, 2008, 06:39:05 pm »
Osobiscie uwazam, ze czas exlusive'ow powoli sie konczy -> co w tym roku najlepiej sie sprzedalo (poza Halo 3) - Guitar Hero, gra wieloplatformowa. Inne bestsellery - Call of Duty 4 czy taki Assassins Creed. W obecnym roku IMHO najlepiej sprzedajaca sie gra nie bedzie ani MGS4 ani zaden inny exlusive a wlasnie gra wieloplatformowa - Grand Theft Auto 4.

I aktualnie ogromna masa ciekawych gier wlasnie bedzie wieloplatformowa (vide Fallout 3).

Argument:
Cytuj
Super giera...zagrałbym, ale nie mam X360. Nie będę jednak kupował konsoli, bo pewnie za jakiś czas giera będzie na PC

Owszem przemawia on do graczy w Polsce. Osobiscie majac do wyboru wersje na PC albo X'a w 99% przypadkach biore wersje na X'a. Dodatkowo nawet majac super wypasiony komputer i tak czy siak jest on podlaczony do znacznie mniejszego ekranu - i nie mowcie mi, ze mozna podlaczyc PC pod TV bo za duzo osob tego nie robi. Chodzi o wygode -> wrzucasz plytke do napedu, zadnej instalacji (na PS3 aktualnie niektore gry sie instaluja sic!) itp i grasz. No i poza wiekszym ekranem u wiekszosci osob mamy takze lepszy dzwiek przez te wszystkie Home Theatre Systems... Tutaj majac prawie 18 miliardowy rynek gier wideo nie widzi sie tak duzo graczy PC'towych  (oprocz WoW'a, w sklepach sekcje gier na PC sa z reguly parokrotnie mniejsze niz na konsole).

"Killer" exclusive'y z PS3 w wiekszosci nie pojawiaja sie na PC z dwoch prostych przyczyn - 1) sa robione przez firmy 1st party (MS supportuje dwie platformy X'a i PC przez Games for Windows) oraz 2) tych killerow zbytnio jeszcze nie ma, a po ich wyjsciu po odpowiednim czasie mozliwe ze trafia na PC (tak bylo przy wczesniejszych MGS'ach to kto wie czy teraz tak nie bedzie?).

Osobiscie uwazam, ze poza grami konsole te aktualnie "troszke" sie roznia. Chociazby oferowana mozliwosc rozgrywki multiplayer (co wyjdzie z Home? pozyjemy zobaczymy mnie to nie grzeje... i nie oszukujmy sie Sony ma duzo do nadrobienia do Live'a), podlaczenia maszyny do komputera czy nawet glupiego kontrolera (IMHO SixAxis przegrywa na calej linii z padem od X'a). Szczegoliki, ale jak wiadomo "diabel tkwi w szczegolach"... Zawsze wychodze ze zdania, ze ludzie powinni wczesniej sie zapoznac co oferuje dany system i dopiero wtedy sie zdecydowac ktory dla nich jest najodpowiedniejszy. Jednak jak wiemy bardzo rzadko tak jest...

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
PlayStation 3
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 20, 2008, 07:03:34 pm »
Cytat: "DARKMAN"
Osobiscie uwazam, ze poza grami konsole te aktualnie "troszke" sie roznia. Chociazby oferowana mozliwosc rozgrywki multiplayer (co wyjdzie z Home? pozyjemy zobaczymy mnie to nie grzeje... i nie oszukujmy sie Sony ma duzo do nadrobienia do Live'a)


Jak dla mnie w tym względzie (rozgrywka multi) PS3 jest lepsze. Po prostu odpalam w grze opcję Multi i gram. Nie muszę płacić żadnych abonamentów, żeby pograć z kumpplami, czy ludźmi z całego świata.

Jedyne czego ja "zazdroszczę" userom X360, to te wizytówki. Ale to taki szpanerski bajer. Można bez niego żyć.

Home też ma być bajerem. Nie sądzę, że uzależnią od niego możliwość gry w sieci.

Co więc musi nadrabiać Sony do Live? Jak na razie jest moim zdaniem do przodu. Wystarczy popatrzeć na odpowiedzi na dwa pytania:

1. Czy na PS3 i X360 mogę grać w sieci?
- Tak, na X360 musisz zapłacić abonament, żeby to robić. Na PS3 jest to za darmo.

2. Czy na PS3 i X360 mogę pobierać dema gier?
- Tak, na X360 jeśli zapłacisz abonament masz dema w dniu ich wyjścia, a jeśli nie zapłacisz musisz poczekać chyba tydzień. Na PS3 masz za darmo od razu po wyjściu demo.

Jeśli Live ma jeszcze jakiś feature, który stawia go ponad, to daj przykład.

Offline DARKMAN

PlayStation 3
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 20, 2008, 07:53:59 pm »
Odnosnie punktu 1:
Czym sie roznia? X ma jeden system przyjaciol na cala platforme, ktora kazda gra obsluguje (nawet jezeli nie ma w niej opcji multiplayer).

Przyklady:
Gram w gre A -> widze, ze kumpel gra wlasnie w gre B -> wysylam mu zaproszenie do gry i po chwili gramy razem.

Albo giercuje sobie w gre A, a kumpel w B i kiedy sobie tak gramy to mozemy sobie wysylac wiadomosci lub tez po prostu rozpoczac czata (przy dostepnej klawiaturce QWERTY robi sie to naprawde szybko i wygodnie) - masz takze zintegrowanego Messenger'a.

Nie wiem dokladnie jak masz to rozwiazane na PS3, ale tutaj masz listy nie tylko swoich przyjaciol, ale nawet osob z ktorymi ostatnio grales -> wszystkie pokazuja Ci, kiedy dana osoba jest dostepna (albo kiedy ostatni raz byla dostepna) i w co teraz gra.

Jako, ze rozne osoby sie spotyka online - jako, ze masz JEDEN gamertag istnieje opcja zbanowania uzytkownika (zdaje sie 3 complaints = miesiac zawieszenia z mozliwoscia calkowitego zbanowania). Jak sie domyslam opcja wyciszenia co niektorych graczy zdaje sie jest tez obecna na PS3 (a przynajmniej wydawaloby sie oczywiste, ze jest).

Dodatkowo obecnie MS powoli poszerza swoje horyzonty przy tzw. "social networking" - rozszerzyli profil, oprocz motta mozesz o sobie cos tam wiecej napisac. Do tego ulatwili szukanie nowych znajomych przez listy swoich przyjaciol (ostatnia opcja moze byc zablokowana) - biorac pod uwage fakt, ze maja obecnie ponad 10 milionow uzytkownikow, jest kogo szukac. Prawdopodobnie niedlugo dadza takze wiekszy support dla XNA - bedziesz mial gry robione przez ludzi.

Co tu mamy wiecej... hmmm integracja gier do stron internetowych (niestety obecnie tylko w grach 1st party)? Polecam obczaic bungie.net czy forzamotorsport.net. Do tego masz Xbox.com, ktory to pozwala na dostep do twojego konta przez internet -> jestes w robocie i chcesz pogadac z qmplami? Czemu nie. Chcesz porownac swoje Achievements z qmplami? Czemu nie. Bajer, a cieszy.



Odnosnie twojego punktu 2 -> chcieli tak zrobic, ale zdaje sie nie przeszlo. Zas na PS3 masz dema czesto z opoznieniem (chociazby content do Rock Band'a przy swietach).


Tak wiec w skrocie - TAK mozesz grac w multi na obu systemach (nawet na Wii), jednak to nie wszystko.

O dodatkowych bajerach w Parental Control nie bede pisal bo tak srednio dotyczy Live'a.

P.S. Home -> Second Life do mnie tez nie trafia...

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
PlayStation 3
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 20, 2008, 08:28:44 pm »
Rozbudowane narzędzia Community to na pewno fajna sprawa. Z tego wszystkiego co podałes, ja chciałbym na PS3 mieć jedno:

Cytuj
Do tego masz Xbox.com, ktory to pozwala na dostep do twojego konta przez internet -> jestes w robocie i chcesz pogadac z qmplami? Czemu nie. Chcesz porownac swoje Achievements z qmplami? Czemu nie. Bajer, a cieszy.


Poza tym PS3 ma podobnie jak X, choć może ubożej, jednak mi to nie przeszkadza. Wiem kto w co gra, kiedy odpalam PS3, mam listę przyjaciół, których dodałem ręcznie i listę ludzi z którymi po prostu grałem na jednym serwerze (np w Resistance, czy Warhawk).

Nadal jednak chęć koszenia przez MS kasy na ludziach, poprzez wmuszanie abonamentu, żeby grać online jest dla mnie nie do przełknięcia. Nie chodzi o kwotę, bo z tego co się orientuję, jest ona w miarę znośna. Chodzi o sam fakt. Sony daje to za darmo. MS nie.

Różnice i usługi jakie podałeś przy Live, są dla mnie w większości kosmetyką, która mnie ani grzeje, ani ziebi. Tak samo jak Home. Mam nieodpatre wrażenie, że aby coś fajnego w nim zrobić, trzeba będzie tam spędzić zbyt dużo czasu - który możnaby spożytkować po prostu w coś grając.

A i jeszcze jedna rzecz, którą chciałbym dostać do PS3, a która ma X360. Pad...trzymałem go w rękach, ale nie grałem. Chciałbym zobaczyć jak sprawia się w bojach. Zapewne MS ma na ten kształt i ułożenie kupę patentów i praw autorskich. A szkoda :)

Offline DARKMAN

PlayStation 3
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 21, 2008, 01:40:14 am »
Wiesz pisalem o samych szczegolach. Dokladnie tej listy przyjaciol nie obczailem na PSN to dokladniejszego porownania nie moge podac - qmpel ostatnio sprawil se PS3 to jak dokladniej obadam cos wiecej napisze ;)

Z abonamentem Live'a -> ok placisz za serwis, ktory to aktualnie IMHO jest warty swojej ceny.

Zas pada od X'a mozesz tez bezproblemowo podlaczyc i wyprobowac pod PC :)

Offline spidey

PlayStation 3
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 21, 2008, 01:26:23 pm »
Cytat: "DARKMAN"
Z abonamentem Live'a -> ok placisz za serwis, ktory to aktualnie IMHO jest warty swojej ceny.


Koloryzujesz :). W czasie tegorocznych świąt też był warty swojej ceny? Podobno ruch na serwerach był tak duży że przez trzy tygodnie nie dało się w nic grać. Microsoft w ramach rekompensaty miał dać każdemu użytkownikow jedną grę z serwisu arcade do ściągnięcia za darmo (dał?), jednak kilka osób nie usatysfakcjonowało się takimi ochłapami i pozwało M$ do sądu. Głośno było nawet o tym w polskich mediach bo jakiś koleś chce od nich milion dolarów.

Ogólnie jak czytam Twoje posty to wszędzie przewija się jednorodna śpiewka że Xbox jest najlepszy w tym, tamtym a PS3 we wszystkim mu ustępuje a nawet jeśli już w czymś go przerasta to od razu dziwnym trafem dana rzecz Cię nie interesuje, nie grzeje itp. :lol:. Poza tym nie obraź się, ale masz strasznie zamerykanizowane (czytaj spłycone) gusta o czym świadczy stawianie w jednym rzędzie z FFXIII, MGS4 czy grami Team ICO, które jak napisał Gambit można już podciągnąć pod pojęcie sztuki, gier "tylko" dobrych jak Splinter Cell czy Fable.

Nie zapominajmy też że to blu-ray wygrał wojnę formatów co daje kolejną przewagę kombajnowi multimedialnemu jakim jest PS3. Wiem że zaraz napiszesz że Ciebie to nie grzeje, ale wiedz że mnie tak i setki innych osób zapewne też.

 

anything