Autor Wątek: Universal War  (Przeczytany 34072 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kurczaczek

Universal War
« dnia: Czerwiec 01, 2003, 05:55:25 pm »
No coz ta seria nie ma jeszcze chyba wlasnego tematu- wiec zakladam takowy, bo #2 UWO to zdecydowanie najlepszy tom wydany w maju.

Nie wiem ilu zwolennikow ma ta seria na forum, ale moim zdaniem jest naprawde obiecujaca- takie hard SF, calkowicie realistyczne- sporo ciekawych przystepnie wytlumaczonych teori fizyki (po czesci na 100% prawdziwych, ale dokladnie nie wiem, bo az tak mocny nie jestem z fizy), bardzo fajnie zarysowane postacie i ich przemyslenia (genialna scena pogrzebu w drugim tomie).

Spodobalo mi sie tez bardzo zakonczenie- tzn ta wizja Aminy- swietna sprawa.

Graficznie tez jest ciekawie- nie genialnie, ale niezle- ujecia kosmosu sa niesamowite- no i jest to pewien niebanalny wlasny styl, a nie zadne powielanie.

Jezeli jeszcze nie czytaliscie to polecam Wam w pelni- zwlaszcza jesli lubicie SF  z naciskiem na S. Seria troche kojarzy mi sie ze Space Above And Beyond (Gwiezdna Eskadra), wiec jesli ogladaliscie serial i polubiliscie go, to to tez Wam sie spodoba- jest duzo lepsze!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2017, 09:50:22 pm wysłana przez graves »
...

Offline diefarbe

Universal War One
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 01, 2003, 06:27:39 pm »
Także uważam że jedna z mocniejszych pozycji maja.
Kocham komiksy SF z naciskiem na rzetelne podejscie do strony naukowej.
Zobaczymy co bedzie dalej. :D
nother day leaves me aching
I try to wake up
But something`s breaking
Here inside me
Deep and hollow
A sound that no other sound could follow
- Pal Waaktaar

Offline jax

Universal War One
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 02, 2003, 07:33:33 am »
właśnie przeczytalem drugi tom i jestem pod wrażeniem (pierwszy mnie mocno rozczarował) - naprawdę jest to jedna z lepszych pozycji maja;
tom 2 jest mocny fabularnie i narracyjnie.  Fabuła wprawdzie zapowiada się fatalnie - bijatyka o ciało towarzysza, pogrzeb, schematyczna psychologia buee... ale potem jest coraz lepiej i akcja czysto przygodowa jest już opowiedziana świetnie i trzyma w napięciu.  I właśnie na niej Bajram powinien się skoncentrować skoro mu to tak dobrze wychodzi - a nie na oklepanej, schematycznej aż do bólu psychologii (ooo biedna Amina gwałcona przez ojca..., no tak to jest be i ma uraz ale co z tego??? - schematy jeśli już są używane niech czemuś służą, coś nowego próbują budować, wspierać, bo same w sobie są nuuudne).
seria wygląda obecnie całkiem przyzwoicie (i jeszcze ciekawy cliffhanger na zakończenie tomu #2) - na pewno kupię 'trójkę'
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline Kurczaczek

Universal War One
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2003, 11:01:19 am »
Ne zgodze sie, ze psychologia w jego wykonaniu jest nudna- owszem motyw corki gwalconej przez ojca jest oklepany, ale przeciez takie rzeczy dzieja sie na codzien- a jest to pokazane fajnie- ta wizja Aminy z koncowki tomu, kiedy wszyscy jej sie pokazuja po kolei jest naprawde sprytna
...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Universal War One
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 24, 2003, 09:03:03 am »
Wreszcie to kupilem. Jestem milo zaskoczony - po humorystycznym Valerianie, infantylnej Armadzie i nudnym Aquablue juz stracilem nadzieje na cokolwiek wartego uwagi we francuskim komiksie SF. A tu prosze - UWO...

Funky Koval to nie jest, ale komiks nie razi glupota, a to juz duzy sukces w tym gatunku.  :D
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Pers

Universal War One
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 25, 2003, 09:03:23 am »
Poki, co również musze się dołączyć do pochwał. Drugi tom ciekawszy od pierwszego, mam nadzieję, ze dale bedzie równie dobrze. Przede wszystkim podoba mi się brak schematyzmu w przedstawianiu postaci. Praktycznie wszyscy pierwszo i drugoplanowi bohaterowie mają zarówno swoje wady i zalety. Nikt nie jest jedynie biedną skrzywdzona ofiara, lub na odwrót zimnym i nieczułym draniem, każdy ma swoje racje.

W każdym razie czekam niecierpliwie na dalszy ciąg...

Offline nori

Universal War One
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 25, 2003, 01:29:52 pm »
Jak dla mnie Universal War One jest po prostu przecietniakiem - dobrze sie czyta nic wiecej - zobaczymy moze kolejne tomy mnie bardziej przekonaja. To o wiele bardziej wole Aquablue - choc ostatni numer to duzy zawod, a Armade uwazam za genialna.
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Universal War One
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 20, 2003, 12:49:06 pm »
Na grudzien planowany jest trzeci tom UW1.

Nie wiem czy sie skusze. Drugi byl juz lekkim zawodem - choc troche sie wyjasnilo, ale jakby skonczyl sie pomysl.

Moze czas sprobowac z Apokalipsomania?...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Kurczaczek

Universal War One
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 20, 2003, 02:08:33 pm »
UWO jest na pewno lepsze niz Apokalipsomania- odpusc sobie te serie Xionc, bo sie nabawisz niestrawnosci. Jak dla mnie UWO ma swoj klimat i jest warte kupowania.
...

Offline mykupyku

Universal War One
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 20, 2003, 02:22:08 pm »
przestałem kupować obie serie - Apoklipsomanię po #1, a UW1 po #2, bo ani rysunek ani scenariusz nie zajęły mnie na tyle, żeby tracić czas, który mogę poświęcić na czytanie dużo lepszych komiksów

a co z Wieczną Wojną, trzeba zapytać Egmont
opyright by mykupyku

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
Universal War One
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 20, 2003, 03:39:57 pm »
wieczna wojna bedzie wznowiona co mnie cieszy bo kiedys musialem ja sprzedac coby kupic cos lepszego....a teraz hetnie bym sobie przeczytal
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline Kurczaczek

Universal War One
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 20, 2003, 04:36:50 pm »
Cytat: "mykupyku"
przestałem kupować obie serie - Apoklipsomanię po #1, a UW1 po #2, bo ani rysunek ani scenariusz nie zajęły mnie na tyle, żeby tracić czas, który mogę poświęcić na czytanie dużo lepszych komiksów

a co z Wieczną Wojną, trzeba zapytać Egmont


Wieczna Wojna bedzie, ale god knows when- pytalem o to na MFK, a komiksow lepszych od UW nie ma az tak duzo.
...

Offline Rhobaak

Universal War One
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 20, 2003, 08:04:00 pm »
UWO jest moim zdaniem dość przeciętnym komiksem - ani historia ani rysunek nie powala. Ale poczytać można, szczególnie przy braku inych komiksów SF na rynku.

Cytat: "pitupit"
wieczna wojna bedzie wznowiona co mnie cieszy bo kiedys musialem ja sprzedac coby kupic cos lepszego....a teraz hetnie bym sobie przeczytal

Marzy mi się zbiorcze hardcover'owe wydanie...
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline Kurczaczek

Universal War One
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 20, 2003, 08:12:31 pm »
Cytat: "Rhobaak"

Cytat: "pitupit"
wieczna wojna bedzie wznowiona co mnie cieszy bo kiedys musialem ja sprzedac coby kupic cos lepszego....a teraz hetnie bym sobie przeczytal

Marzy mi się zbiorcze hardcover'owe wydanie...


Najprawdopodobniej to pojdzie w MK wlasnie
...

Offline jax

Universal War One
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 21, 2003, 12:19:17 pm »
Cytat: "xionc"
Na grudzien planowany jest trzeci tom UW1.

Nie wiem czy sie skusze. Drugi byl juz lekkim zawodem - choc troche sie wyjasnilo, ale jakby skonczyl sie pomysl.

Jak to skończył? - jeszcze niejedna kosmiczna potyczka nas czeka.
Cytat: "xionc"

Moze czas sprobowac z Apokalipsomania?...

Generalnie UWO i Apokalipsomania w kategorii rozrywka oceniłbym obecnie na 4- (czyli warte kupna, bo mało jest czystej dobrej rozrywki na rynku).
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

 

anything