trawa

Autor Wątek: Co ostatnio czytaliście II  (Przeczytany 254859 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mateusz80

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #585 dnia: Wrzesień 08, 2016, 02:23:42 pm »

Ja podam kilka tytułów
1. "Naukowe podstawy nacjokratyzmu" Józefa Kosseckiego. Fragment ksiażki dostępny jest w tym linku https://socjocybernetyka.wordpress.com/2009/08/28/podstawy-naukowe-nacjokratyzmu-nowosc/
2. "Podstawy nowoczesnej nauki porównawczej o cywilizacjach. Socjologia porównawcza cywilizacji"
Józef Kossecki
3. Metacybernetyka też Józefa Kosseckiego
poniżej nagranie z premiery
Metacybernetyka - premiera książki Doc. Józefa Kosseckiego - na żywo


Jeśli ktoś jest zainteresowany usprawnieniem własnych procesów poznawczych i decyzyjnych, albo inaczej jeśli chce ktoś zdobyć najnowszą metodologicznie wiedzę z dziedziny informacji [cybernetyki - nauka o sterowaniu] to przez internet dostępne są wykłady NAI.
SPP - Społeczne procesy poznawcze - 12 wykładów [NAI Warszawa]
NOC - Nauka o cywilizacjach -21 wykładów [NAI Warszawa]
PSC - Polska Szkoła Cybernetyki - 31 wwykładów [NAI Warszawa]
HSS - Historia Służb Specjalnych - 5 wykładów [NAI Warszawa]
RWI - Realia wojny informacyjnej - 8 wykładów [NAI Warszwa]


Offline stop_and_stare

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #586 dnia: Październik 13, 2016, 10:38:57 am »
poza literaturą zawodową - zafascynowałam się Pelewinem. przewraca świat do góry nogami

Offline Motyl

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #587 dnia: Październik 28, 2016, 11:09:06 am »
Krótki wywiad z Wojtkiem Sedeńko, głównie o klasyce, która ukazuje się w ramach jego wydawnictwa, ale nie tylko - http://paradoks.net.pl/read/30778-skupiam-sie-na-klasyce-bo-ja-lubie-i-cenie-rozmowa-z-wojtkiem-sedenko

Offline Berserk_mode

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #588 dnia: Listopad 14, 2016, 06:00:56 pm »
Już jakiś czas szukam czegoś w klimatach dark fantasy, tak aby wypełnić sobie czekanie na nową książkę z cyklu demonicznego. Jednak z samych opisów streszczonej fabuły to trochę ciężko. Czytaliście coś, co byłoby godne polecenia ;)?

Naszła mnie też ochota na dobrą książkę science fiction o tematyce wojennej, gdzie ludzie skazani na porażkę stawiają opór przybyszom z kosmosu. Jednak problem ten sam co powyżej...
"Na spocone przyrodzenie Surtura"

Offline misiokles

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #589 dnia: Listopad 14, 2016, 08:31:58 pm »
Wieczna Wojna Joe Haldemana.

Offline LordDisneyland

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #590 dnia: Listopad 15, 2016, 12:22:13 am »
Berserk mode - a nie możesz po prostu odświeżyć sobie H.P. Lovecrafta czy R. Chambersa? Z innej beczki mogę polecić Mieville'a , np ''Dworzec Perdido"...
Co do wojennego SF- zdaje się, że nadal można tanio kupić  "Grę Endera" Carda.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #591 dnia: Listopad 15, 2016, 11:30:56 pm »
Z militarnej sf pamiętam:
Koń wojny - Timothy Zahn
cykl Dorsaj ( nie pamiętam który tom był najlepszy, Taktyka błędu lub Żołnierzu nie pytaj) - Gordon R. Dickson
Wojna Światów - H. G. Wells
wspomniana Gra Endera
Kawaleria kosmosu/Żołnierze kosmosu - Robert A. Heinlein
książki ze świata Warhammer 40K np: cykl Herezja Horusa
na wesoło to Bill bohater Galaktyki - Harry Harrison
Zapomnij o Ziemi - C. C. MacApp
Formy Chaosu - Collin Kapp (uwielbiałem jak byłem młody, kolejna część Broń Chaosu słabsza)


Dark fantasy
Krzyczący w ciemnościach - Agnieszka Hałas
Można podciągnąć pod dark fantasy powieści Karla Wagnera np: Pierścień z krwawnikiem, Wichry nocy, Pajęczyna utkana z ciemności
Książki o Gotreku ze świata Warhammer Fantasy
cykl Amber Zelaznego
Lubię Malazańską Księgę Poległych
cykl Księga Nowego Słońca - Gene Wolf

"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #592 dnia: Grudzień 01, 2016, 03:53:37 pm »
"Cofnięcie czasu" Henry'ego Hazlitta.
Fabularnie naiwne i według mnie słabe, ale jak ktoś lubi ekonomię, to można poczytać.
Taka fabularyzowana "Ekonomia w jednej lekcji" tego samego autora.
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline Holsten

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #593 dnia: Grudzień 01, 2016, 05:33:44 pm »
Ja skończyłem niedawno "Powrót nauczyciela tańca" H. Mankella. Dobry szwedzki kryminał, aczkolwiek scenariusz nie jest do końca precyzyjny. Szczególnie kiepsko rozpisał autor moment namierzenia osby mordercy przez policjantów. Jednakże klimat i język Mankellowski pozwalają książce z czystym sumieniem dać ocenę 7/10. Polecam.

Offline Fezz

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #594 dnia: Styczeń 11, 2017, 08:14:26 pm »
Mankella mam na liście, ale jakoś nie umiem czytać kryminałów zimą - i tak jest wystarczająco depresyjnie na zewnątrz.

Właśnie skończyłem czytać "Pochodzenie bogów" Andrew Collinsa. Trochę popularno naukowa, a trochę wręcz fantastyczna powieść o naszych przodkach i początkach cywilizacji.

Offline molokina

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #595 dnia: Styczeń 12, 2017, 08:24:50 pm »
"Pochodzenie bogów" to książka o zaginionej cywilizacji typu Atlantyda? Wierzysz, że coś takiego kiedyś istniało? Kiedyś czytałam, że Platon opisywał Atlantydę, więc może jest w tym trochę prawdy.

Offline Fezz

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #596 dnia: Styczeń 13, 2017, 03:40:59 pm »
To nie jest kwestia wiary, tylko argumentów, a Collins ciekawie opisuje te badania nad starymi świątyniami. A co tak naprawdę się wtedy działo i kto tam żył, to ciekawa kwestia, ale wiadomo, że coś było na rzeczy, bo właśnie Platon też wspominał tych mędrców o których pisze Collins. A Platon nie był wcale np. takim miłym filozofem, bo z tego co wiem, to starał się ukrywać dokonania Demokryta. :)

Offline molokina

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #597 dnia: Styczeń 15, 2017, 11:48:10 am »
Niby tak, ale z badaniami czasem tak bywa, że można je różnie interpretować. Szczególnie jeśli chodzi o wykopaliska i prehistoryczne ślady. Chyba przeczytam coś więcej w tym temacie w takim razie, bo sporo w tym niejasności jak dla mnie. Gdyby istniała kiedyś taka cywilizacja, to by wywracało całą historię starożytną do góry nogami.

Offline Pierniczek

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #598 dnia: Styczeń 15, 2017, 07:28:46 pm »
Też słyszałam o tej teorii i że nawet to nie jest tylko jakaś teoria, bo istnieją już wykopaliska,w których odnaleziono artefakty zrobione ewidentnie przez rozwinięte cywilizacje i starsze niż rewolucja neolityczna, czyli ten moment, który obecenie uważa się za początki jakichkolwiek zorganizowanych społeczeństw.

A z tym przewrotem w nauce toby nie była taka pewna, świat naukowy wcale nie jest taki chętny do przyznawania, że się pomylił. Niby na stosach już nie palą, ale takie niewygodne odkrycia często woli się przemilczeć także tego...

Mówicie Collins... jak kiedyś trafię na jego ksiażkę, to chętnie sięgnę .

Offline Golan

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #599 dnia: Marzec 09, 2017, 02:56:27 pm »
Ja ostatnio czytałam biografie Callas, a teraz czekam na coś z naszej niwy, na biografie Steczkowskich pt. "Steczkowscy. Miłość wbrew regule." (pod koniec marca ma być jakoś.

 

anything