trawa

Autor Wątek: Co ostatnio czytaliście II  (Przeczytany 255432 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Saber

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #375 dnia: Styczeń 07, 2011, 06:33:27 pm »
Dean Koontz "Opiekunowie" Z laboratorium uciekły superinteligentny pies i Obcy stworzony do zabijania. Pies znajduje dom, ale nie jest bezpieczny. Czuje że jego tropem podąża żądna krwi bestia.
Książka dobra, fragmentami naprawdę wciągająca i mająca głębię, którą w powyższym zdaniu trudno znaleźć. Autor pokazuje, że z depresji da się wyjść, nie istnieje coś takiego jak klątwa i że nie ważne jaką złą ma się przeszłość, nie musi wpływać na przyszłość.

Sebastian Fitzek " Klinika. Dalsza lektura jedynie pod nadzorem lekarza"
Psychopata poszukiwany przez policję zostaje uwięziony razem z personelem i pacjentami w zakładzie psychiatrycznym odciętym od świata przez śnieżyce i zaczyna działać. Czy uda im się złapać i pokonać wroga zanim nadejdzie pomoc?
Książka oceniona przeze mnie bardzo pozytywnie, szybko się czyta i trzyma w napięciu.
Nie przejmuj się zbytnio tym, co ludzie powiedzą. Rób, co ci się w życiu podoba, jeśli tylko będziesz mogła potem w lustrze spojrzeć sobie w twarz

Offline Ribald

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #376 dnia: Styczeń 16, 2011, 09:22:29 am »
W ramach uciekania do innych światów przeleciałem przez całą twórczość Bernarda Cornwella (oprócz przygód Sharpe'a) i serdecznie polecam. Facet ma naprawdę świetne pióro, zwłaszcza do średniowiecza - czy to opisując zmagania Sasów z Duńczykami czy wojnę stuletnią. Nie wspominając już (bo chyba w tym temacie już to robiłem) o iście fenomenalnej trylogii arturiańskiej - zdecydowanie najlepszej rzeczy jaką czytałem w tym klimacie.
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #377 dnia: Styczeń 22, 2011, 01:07:08 am »
Jesli chodzi o klimaty Arturianskie to polecam dwie ksiazki - obie znakomite:

1. Roger Lancelyn Green - "O Królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu" NK 1979
2.Jacques Boulenger (oprac.) - "Opowieści Okrągłego Stołu" PIW 1987

dla twardzieli:

Jean Markale - "Graal. Tajemnice Marii Magdaleny" Vesper 2006
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline gama

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #378 dnia: Luty 17, 2011, 12:38:15 am »
Ja mam na swoim koncie "Zmorojewo" Jakuba Żulczyka. Bardzo ciekawa propozycja. intrygująca i mogę powiedzieć, że dobra książka z gatunku horroru.

Offline groszek

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #379 dnia: Luty 23, 2011, 08:47:02 am »
Jestem na świeżo po lekturze książki: "Dziewczyna i chłopak wszystko na opak" Wendelin Van Draanen i szczerze wyznaję, że ta książka mnie w jakiś dziwny sposób urzekła i zaczarowała...może jest to spowodowane tęsknota za tymi pięknymi, młodzieńczymi latami;-). Polecam absolutnie wszystkim, książka jest na prawdę dobra;-)

Offline radyzio

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #380 dnia: Marzec 07, 2011, 01:07:40 pm »
Ja ostatnio sobie ogarnąłem Alicję Piekary i powiem, że przez większość książki zasypiałem nad nią... Dopiero w 2 cześci opowiadania się rozkręciła akcja. Wg. mnie książka jest na poziomie, nie Hit, ale bdb;]

Offline Antares

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #381 dnia: Marzec 15, 2011, 11:00:24 am »
Ja zaliczyłem przeczytanie "Futurospekcji" Sawyera, (swoja drogą ksiażka bardzo ciekawa, na jej podstawie powstał serial Flashforward") a aktualnie na tapecie mam "Tern" Pierumowa :smile:

Offline Lillith

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #382 dnia: Kwiecień 21, 2011, 08:18:35 am »
Ja na co dzień czytam fantastykę, horrory, ew. trillery :) ale uczciwie się przyznam, że właśnie skończyłam książkę dla amerykańskich nastolatek ;P nie wiem jak to sie stało, chyba na fali odreagowania po sesji:) ale powiem Wam, że całkiem spoko rzecz. Wcale nie głupia, można się pośmiać. I raczej nie skupia się na miłosnych perypetiach, tylko, uwaga....na ekologicznym trybie życia i wegetarianizmie:) dla mnie, jako starej weganki,  bomba :) książka nazywa się "Szkoła, miłość i inne diety", jakby ktoś miał ochotę na chwilę lekkiej rozrywki to polecam.

Offline krawiec[PL]

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #383 dnia: Maj 05, 2011, 10:04:22 pm »
Zwrotnika raka; H.Miller - nie rozumiem dlaczego kiedyś było tyle problemów z tą książką. Niby wulgarne, obrażające, ale porównując to np. z Bukowskim, to zupełnie co innego. Naprawdę, jeśli odsunie się cały ten toksyczny i wulgarny język, a wgryzie się w tą prawdziwą treść, książka jest super.
Życie to one man show.

Offline achillemarozzo

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #384 dnia: Maj 12, 2011, 12:51:09 pm »
Problemy były, bo, primo, Miller należał do recenzowanej w przeróżnych Jew  :biggrin:  York Timesach śmietanki towarzysko-intelektualnej, której obscena nie przystawała.  A na menela Bukowskiego mało kto zwracał uwagę za życia, więc mógł se rzucać kur...tyzanami do woli. A po drugie primo, lata 60-te ubiegłego wieku były obyczajowo swobodnejsze od międzywojnia - zwłaszcza międzywojnia w Stanach. Fajnie, że ktoś jeszcze czyta tych starych utalentowanych ramoli. "Zwrotnik" to rzeczywiście bardzo dobra powieść obyczajowa.
"Żądam, by uszanowano we mnie godność człowieka, to jest jednostki o wartości nie mniejszej niż świnia!"
                                                                         KuK feldkurat Otto Katz

Offline granate

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #385 dnia: Maj 13, 2011, 11:59:44 am »
Gra o Tron czyli pierwszy tom siedmioczęściowej sagi Pieśni Lodu i Ognia Georgea R. R. Martina. Zacząłem oglądać serial i nie mogłem się odczekać następnego odcinka :smile:

Offline achillemarozzo

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #386 dnia: Maj 23, 2011, 11:46:51 am »
"Czterdziesty siódmy samuraj" Stephena Huntera. Robert Lee Swagger, po odstawieniu gorzałki i wyborowego karabinu, nudzi się na emeryturze, zatem na prośbę byłego japońskiego oficera chętnie rozpoczyna poszuiwawnia zaginionego na Iwo Jimie miecza. To zaś prowadzi do:
a) bliższej znajomości z nieprzyjemnymi osobnikami z Yakuzy
b) kota na punkcie Toshiro Mifune
c) wplątania się w konflikt pomiędzy obrońcami "klasycznej japońskiej cipki" i zwolennikami "zgniłej amerykańskiej dekadencji".
 Bardzo fajny odstresowywacz, napisany z niezłą dawką humoru*, napisany i przeznaczony do czytania z pewnym dystansem ( zwłaszcza jeśli się kiedyś w pocie czoła, a bez większych osiągnięć, ćwiczyło szermierkę, a tu, Panie, w tydzień...  :badgrin: ).
W każdym razie, konserwatywny ex-trep rodem z wsiowego Południa jest miłą odmianą po tych wszystkich autystycznych hakerkach i depresyjnych inspektorach ze skandynawskiego socjalu.
Co ciekawe, do knigi dołaczono dvd z "Siedmioma Samurajami" Kurosawy. Więc jeśli ktoś tego jeszcze nie oglądał...
 
 
*zupełnie rozbroiły mnie komplementy słane przez skośnookiego gangstera pod adresem nieśmiałej aktorki filmów przyrodniczych: "Mówią, że nawet Jodie Foster tego nie potrafiła. Chyba jedna Judy Garland byłaby do tego zdolna"
"Żądam, by uszanowano we mnie godność człowieka, to jest jednostki o wartości nie mniejszej niż świnia!"
                                                                         KuK feldkurat Otto Katz

Offline Makarena

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #387 dnia: Maj 24, 2011, 02:28:03 pm »
Już o tym trochę pisałam w innym temacie, ale ostatnio czytałam "Powrót nauczyciela tańca" Henninga Mankella. Polecam wszystkim fanom, szwedzkich kryminałów no i samego Mankella oczywiście :). Nie ma tam już Kurta Wallandera, ale jest inny równie realistyczny policjant ze szwedzkiej prowincji. Świetnie zbudowane napięcie, wiele wątków i tajemnic. A opis na początku po prostu zwalił mnie z nóg :) Czytał już ktoś?

Offline przepowiednia

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #388 dnia: Maj 25, 2011, 01:46:28 pm »
"Szkoła, miłość i inne diety", jakby ktoś miał ochotę na chwilę lekkiej rozrywki to polecam.

Chyba sięgne po tę ksiażkę, bo tytuł brzmi bardzo interesująco hehe. Jak wnioskuję stresy szkolne i błogi stan zakochania sprzyjają utracie wagi, szczególnie, jeśli myśli się o kolejnym spotkaniu z chłopakiem, a nie o jedzeniu. Generalnie singlowanie szkodzi sylwetce, bo wtedy istnieje większe niebezpieczeństwo zajadania się Nutellą, jak przeczytałam ostatnio w przewrotym artykule o zaletach bycia singielką :)

A ostatnio czytałam "Dlaczego meżczyźni kochają zołzy" i chyba co w tym jest, bo zołza to w tym wypadku kobieta silna, która nie daje sobą sterwać i nie jest na kazde zawołanie mężczyzny...

Offline kataonia

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #389 dnia: Maj 31, 2011, 09:38:00 pm »
ja ostatnio przeczytalam serie powiescie Mankella o Wallenderze - polecam:)
a oprocz tego to kodeks karny, cywilny...nic ciekawego:P