trawa

Autor Wątek: Znane zwierzęta, czy nowe gatunki?  (Przeczytany 20981 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Charlie86x

Znane zwierzęta, czy nowe gatunki?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 25, 2007, 07:44:08 pm »
Mam takie pytanie, co to za zwierz???



Pamiętam coś takiego z książek o dinozaurach i o ile pamięć mnie nie zawodzi to takie stworzenia wyginęły wieki temu.
Czy to możliwe żeby ten gatunek dotrwał do naszych czasów. A tak w ogóle to jak on się nazywa?

Offline Eltales

Znane zwierzęta, czy nowe gatunki?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 28, 2007, 10:33:23 pm »
to chyba jakaś jaszczurka ... pytaj raczej na forum terrarystów <;

Offline Charlie86x

Znane zwierzęta, czy nowe gatunki?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 29, 2007, 09:31:03 am »
Wątpię, żeby to zwierze było na tyle pospolite żeby ktoś je trzymał w terrarium.
Jeśli chodzi o wygląd, to raczej wygląda mi to na płaza niż gada.

Offline TC

  • Moderator
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Znane zwierzęta, czy nowe gatunki?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 29, 2007, 11:10:23 am »


Problem w tym ze to coś wyginęło już w okresie permu...



Cytuj
Diplocaulus Found
Professor Patrick Schembri, writing in the Sunday Times, reports of a new photo that's been making the email rounds showing a very strange looking animal captured in a bucket. Versions of the email variously claim that the animal was found either at Il-Maghluq in Marsascala, or in Bahrija. Schembri identifies the animal as none other than a Diplocaulus, extinct for 270 million years, which means that the photo almost definitely must be a hoax (either that or it's a major scientific discovery). He writes of the Diplocaulus: "The very distinctive head may have been an adaptation against predators, since the wide head would make Diplocaulus difficult to swallow, or it may have aided the animal to swim by acting as a hydrofoil. Like most other early amphibians, Diplocaulus lived in or near water. It probably fed on insects or fish. It was also considerably larger than the image doing the rounds suggests, since fossils as large as 80 cm in length have been discovered.
RIP Gildio...

Offline Vlodarius

Znane zwierzęta, czy nowe gatunki?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 29, 2007, 12:28:14 pm »
Cytat: "Charlie86x"
Mam takie pytanie, co to za zwierz???

Pamiętam coś takiego z książek o dinozaurach i o ile pamięć mnie nie zawodzi to takie stworzenia wyginęły wieki temu.
Czy to możliwe żeby ten gatunek dotrwał do naszych czasów. A tak w ogóle to jak on się nazywa?


Skąd masz to zdjęcie??
bo jak znam życie to gumowa figurka... zdjęcie  "nieco" rozmazane, tyle ile trzeba :)

Offline Charlie86x

Znane zwierzęta, czy nowe gatunki?
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 29, 2007, 01:43:57 pm »
Cytat: "Vlodarius"
Skąd masz to zdjęcie??


Znalazłem je kiedyś na jakiejś stronie kryptozoologiczniej (dziś nie powiem która to była) i zapisałem u siebie na kompie. Niedawno przeglądałem moje stare obrazy i znalazłem to zdjęcie (oraz pare innych)
Plastikowa figurka mówisz? możliwe czemu nie, jednak wyjątkowo dobrze wykonana. Co do jakości zdjęcia, to przecież nie wiadomo kiedy było ono zrobione (kiedyś nie było cyfrówek)

Offline TC

  • Moderator
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Znane zwierzęta, czy nowe gatunki?
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 29, 2007, 02:35:08 pm »
Plastik? mi to wygląda na jakąś gumę...  :p
RIP Gildio...

Offline Radan

Znane zwierzęta, czy nowe gatunki?
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 29, 2007, 02:43:47 pm »
Cytat: "Charlie86x"
Mam takie pytanie, co to za zwierz???



Pamiętam coś takiego z książek o dinozaurach i o ile pamięć mnie nie zawodzi to takie stworzenia wyginęły wieki temu.
Czy to możliwe żeby ten gatunek dotrwał do naszych czasów. A tak w ogóle to jak on się nazywa?


Z tego, co wiem, jest to fotomontaż.

Offline Neo

Znane zwierzęta, czy nowe gatunki?
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 29, 2007, 05:16:10 pm »
Pomórnik to żaden rosomak... Ani legendarne zwierzę tylko ptak, który żyje głównie w polskich górach.
img][/img]

Offline Charlie86x

Znane zwierzęta, czy nowe gatunki?
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 29, 2007, 09:38:34 pm »
Cytat: "Neo"
Pomórnik to żaden rosomak... Ani legendarne zwierzę tylko ptak, który żyje głównie w polskich górach.

Jasne, a:
Krzyżak to żaden pająk... Ani członek zakonu tylko śrubokręt, który można kupić w sklepie.
Słyszałeś o czymś takim jak homonim? Pomórnik to akurat jest rosomak, oraz legendarne zwierze, a właściwie to legendarne zwierze, które okazało się być rosomakiem. Zostało to udowodnione naukowo na podstawie badań DNA sierści.
Btw. Jeśli chodzi o gatunek ptaka to nie nazywa się on „Pomórnik” tylko „Pomurnik” przez u zwykłe.

Offline Neo

Znane zwierzęta, czy nowe gatunki?
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 30, 2007, 01:47:22 pm »
OK - mój błąd.
img][/img]

Offline greah

Znane zwierzęta, czy nowe gatunki?
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 01, 2007, 10:45:36 am »
Nie beę zakłądał nowego tematu dl jednego pytania toteż zadam je tutaj.

Pamięta ktoś jak zwie się drzewo, którego nasiona przypominają zasuszonych/zmumifikowanych ludzi?

Offline TC

  • Moderator
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Znane zwierzęta, czy nowe gatunki?
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 01, 2007, 02:18:18 pm »
Cytuj

Pamięta ktoś jak zwie się drzewo, którego nasiona przypominają zasuszonych/zmumifikowanych ludzi?


hmmmm przychodzi mi na myśl jedynie mandragora, ale to chyba krzew a nie drzewo....
RIP Gildio...

Offline Kormak

Znane zwierzęta, czy nowe gatunki?
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 01, 2007, 03:55:37 pm »
Albo korzeń żeń-szenia.

Offline greah

Znane zwierzęta, czy nowe gatunki?
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 02, 2007, 04:03:42 pm »
Skąd. Owo drzewo niczym się nie wyróżnia, nie jest jakieś magiczne etc. Jedyne co wszystkich ciekawi to owe nasiona wyglądające jak mały, zmumifikowany człowiek a co ciekawsze nie trzeba wysilać wyobraźni aby go zobaczyć - dokładnie widać gargulcowatą czaszkę, miednicę, kości, żebra i wszystkie kończyny

 

anything