trawa

Autor Wątek: Alma  (Przeczytany 10232 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kingquest

Alma
« dnia: Czerwiec 08, 2007, 06:34:34 pm »
To mój pierwszy założony temat od dawna.
Ale myślę, że warto.
Otóz w Maju nakładem wydawnictwa Atropos ukazał się polski komiks Alma. Jest to pierwszy komiks Atroposu od czasu Jutro Będzie Futro Joanny Karpowicz.
Na forum nie mówiono zbyt dużo o tym komiksie.
Osobiście, bardzo mało słyszałem o autorach i samym projekcie.
Czytał już ktoś ? Jakie wrażenia ? Warto ?

Offline ljc

Alma
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2007, 07:04:30 am »
ja czytałem :)
podobało mi się
sprawny scenariusz, sprawnie zilustrowany
trzyma klimat epoki dzięki prostym, ale nie banalnym zabiegom, sama historia wciągająca i jest jednak mimo wszystko nie taka przewidywalna, choć pomysł wydawało by się oklepany (trochę steampunka w tym się wyczuwa), czyta się dobrze, opowieść wciąga, liczne zwroty akcji...
graficznie w paru miejscach ze wględu na czernie i takie konturowo-cieniowe (jak cienie lub w negatywie) przedstawienie postaci mieszało mi się ze 2 razy kto z kim (ale przy uważniejszym czytanie nie powinno być problemu)
bardzo porządny komiks, warty przeczytania (zwłaszcza dla lubiących przygodówki)
tamtam!

Offline Clesto

Alma
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 30, 2007, 12:40:16 pm »
"ALMA"
Scenariusz przyznam dobry i ciekawy, zwłaszcza jak na gościa od "Duszpasterzy"(komiksy totalnie badziewnego).
Plus dla Michała Gałka. Chociaż nieobyło się bez błędów merytorycznych, takich jak np:
Na początku ALMA jest na tyle sily żeby nieść jedną ręką drzewo, a później ma problem z kilkoma gośćmi w stodole. W tej scenie najbardziej mnie śmieszy jak wyjmuje sobie zza spodni(przewiązanych tylko sznurkiem) wielki młot i sierp, a póżniej stukilowy Alma porusza się ze zwinnośćią ninja. Jak z kreskówki Ninja Scrool :)
Co do rysunków to totalna pomyłka, pomijam fakt że "rysownik" niema pojęcia o anatomi i światłociemiu (przynajmniej po rysunkach nie widać) to przy komiksie czarnobiałym rysowanym prostą czystą linią, wszelkie braki "walą po gałach" że nie wpomnę o często występujących plamach na twarzach bohaterów które prawdopodobnie miały być cieniami ale do cieni to im daleko. Rysunki takie powodują trudności z rozróżnieniem bohaterów.
Dobra rysunki jakie są takie są ale największym ich błędem jest że na (bardzo)wielu nie widać co się znajduje, a to jeśli chodzi o KOMIKS medium które polega na opowiadaniu obrazem "Wielki Błąd".
Komiks wydany jest ładnie tylko nasuwa mi się pytanie czy wart jest takiego wydania.
Ps: Tekst rysownika na końcu komiksu mnie powalił.
Widać z niego że komiks powstał ku radośći rysownika a nie czytelników.
to wie, gdzie kończy się rzeczywistość,
a zaczyna legenda.

Offline zychu

Alma
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 30, 2007, 08:41:21 pm »
Cytuj
nasówa

Cytuj
stókilowy


Niech święty Gżegżółka,patron ortografii, ma cię w swojej opiece...

Offline DaryW

Alma
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 10, 2007, 02:09:55 pm »
czy ten komiks - wiecie może - będzie sostępny w Empikach?

Offline Marius Magnus

Alma
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 10, 2007, 02:28:51 pm »
Chyba już jest - miesiąc temu kupiłem go w Empik.com.

http://www.empik.com/showobject.jsp?objectId=2909830&currentCategory=1020700
Słabi i nieudani niech sczezną; pierwsza zasada naszej miłości dla ludzi. I pomóc należy im jeszcze do tego.

Coś mi pękło, robię ogląd/ A to pękł mi światopogląd

Offline Julius Corentin A.

Alma
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 10, 2007, 02:31:56 pm »
Cytat: "DaryW"
czy ten komiks - wiecie może - będzie sostępny w Empikach?

zdaje sie, ze jest w ofercie sklepu, a czy w kazdym salonie to glowy nie dam.
(w kazdym razie we wroclawskim, na rynku, Alma jest do kupienia)

Offline Ziemniakento

Alma
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 10, 2007, 07:33:20 pm »
Cytat: "Julius Corentin A."
Cytat: "DaryW"
czy ten komiks - wiecie może - będzie sostępny w Empikach?

zdaje sie, ze jest w ofercie sklepu, a czy w kazdym salonie to glowy nie dam.
(w kazdym razie we wroclawskim, na rynku, Alma jest do kupienia)


W Empiku w CH Galaxy stoją na półeczce 3 egzemplarze Almy, czekające na swojego nabywce.

Offline DaryW

Alma
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 14, 2007, 07:28:39 am »
Dzięki za info,
a ja w empik.com przez nazwiska autorów szukałem,
a tu praca zbiorowa....

Offline kerte

Alma
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 14, 2007, 04:33:24 pm »
Fajny komiks, ale jak dla mnie za rzadko pokazywał się alma.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Alma
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 15, 2007, 07:31:04 am »
Michał Gałek pozytywnie mnie zaskoczył "Almą", zważywszy na jego poprzednie dokonania w rodzaju "Duszpasterzy", tworząc przyzwoitą przygodówkę. Istotnie mało w tym opasłym ( jak na polski komiks ) albumie tytułowego bohatera, który zresztą nie wypadł szczególnie interesująco, a sama fabuła jakąś niezbyt zaskakująca. Czasem też dość trudno się rozeznać co się dzieje w kadrze, czy która z postaci się na nim znajduję.
Krótko: niezłe, choć nie szczególne.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline MK'WJT'C

Alma
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 14, 2007, 06:56:30 pm »
Prawda nie najmocniejsza historia. Trochę słyszałem o Almie, jeszcze za  AQQ, miałem jakieś wymagania, ale nie jest źle.
Co do twarzy, mojemu oku milej było by widzieć więcej "plam" :), co do samego Almy, nie mam nic do zarzucenia.
Jeśli wyjdzie drugi tom, dam mu szansę

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Alma
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 17, 2007, 02:54:03 pm »
jak to jest z takimi edycjami limitowanymi.
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/alma/1a
50 egzemplarzy to strasznie mało. O której trzeba się zjawić żeby jeszcze udało się to dostać ? ;)
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Frigmo

Alma
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 17, 2007, 04:08:32 pm »
jako że się zapewne nie pojawię na targach to szukam kogoś kto dla mnie nabędzie egzemplarz limitowany almy. Koszty pokrywam z góry łącznie z ewentualną wysyłką.

proszę o kontakt na privie

Offline frobilbo

Alma
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 17, 2007, 11:20:36 pm »
Witam
To samo co Frigmo :) na konto pieniążki przelewam przed konwentem i jak jakaś dobra dusza by mi kupiła to bym był wdzięczny wielce  :p  
pozdro
igdy nie dyskutuj z idiotą - ściągnie Cię na swój poziom i pobije doświadczeniem

 

anything