Autor Wątek: Angelic Layer  (Przeczytany 4421 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skrzydlaty

Angelic Layer
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 24, 2007, 08:03:41 am »
Wyraziłem po prostu swoją opinię, pamiętaj o tym.  ;)

Offline Nakago

Angelic Layer
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 24, 2007, 08:15:41 am »
Cytat: "anfan"
Ja wcale nie wiedziałem że np Misaki będzie zawsze wygrywać.

Ale to jest, w zasadzie, jeden z normalnych chwytow w anime sportowych... OK, AL nie jest typowo sportowe, jednak ladunek rywalizacji, wspolzawodnictwa, jest w tej serii ogromny. Dla mnie bylo to anime w stylu sportowym. I z tego wzgledu nie zaskakiwalo, jesli o 'walki' chodzi. Oraz o nadprzyrodzone zdolnosci 'tensai kanojo' :-p.

Na AL patrze zupelnie osobno, wlasciwie nie zauwazam jego zwiazku z "Chobits". Dalsze losy bohaterow? Ktorych? Kilka lat pozniej? Waszym zdaniem ile czasu trzeba, zeby wymyslic takie persocomy, wprowadzic je na rynek i doprowadzic do tego, by staly sie powszechne?... I kim niby w AL byla zona konstruktora w "Chobits"?... Zgodze sie, ze jedna postac w "Chobits", ktorej zreszta tam nie ma, moze pochodzic z AL. Wraz ze swoja historia i talentem. Ale reszta? Niby kto?...
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Shirosama

Angelic Layer
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 24, 2007, 08:26:45 am »
To nie jest anime sportowe tylko akcji.Tu walczą lalki czyli anioły ale kierowane jedynie siłą woli.
A co do podobieństw to mówi że się że ten doktor(twórca AL) to mógłby być zmarłym mężem Hibyi.
Chociaż właśnie trochę to mało czasu by minęło żeby powstały persecony skoro w AL nie było ani jednego.Ale podobnie jak on stworzył AL tak samo stworzył Chobits czyli najdoskonalsze persecony a od nich wszystko się zaczęło.
Oczywiście najłatwiej zauważyć że zmarła siostra Minoru czyli Kaede jest ważną postacią w AL chociaż to głupie że tak sobie wymyślili w Chobits.
A w mandze Chobits w tomie 7 są przez chwilę pokazani wszyscy główni bohaterowie AL.

Offline Nakago

Angelic Layer
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 25, 2007, 04:20:30 am »
Cytat: "anfan"
To nie jest anime sportowe tylko akcji.Tu walczą lalki czyli anioły ale kierowane jedynie siłą woli.

Nie zgodze sie, ze jest to 'anime akcji'. 'Anime akcji' to IMO taki Yugi tudziez inne "Dirty Pair". AL to anime 'sportu walki', jak "Tiger Mask" czy "Hajime no Ippo", a nawet, momentami, "Dragon Ball" albo "Yakitate!! Japan". Wszedzie tam, gdzie motywem przewodnim sa jakies turnieje, zawody, rywalizacja w stylu sportowym, dochodza do glosu schematy ze sportowych mang i anime: glowny bohater (albo jego druzyna) wygrywa zawsze, czesto cudem niesamowitym, wzglednie przegrywa raz, zwykle (nie zawsze) w finale, co jedynie wzmaga jego (ich) motywacje, by przy nastepnej okazji wygrac.
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Angelic Layer
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 25, 2007, 07:02:40 am »
widzisz anfanku, bo anioły były "bronią", którą walczyli przeciwnicy. tak samo "bronią" sa pionki szachowe czy kamyki w go. przeciwnicy walczą używając swoich możliwości intelektualnych - jak w szachach na przykład. tylko tutaj mamy troszki rozwniętą technikę.

mówię, ze AL jest jakby wstępem do Chobitsów, bo tematyka podobna (tajemniczy naukowiec, który tworzy roboty dzięki którym ludzie się zmieniają, dzięki miłości do tych robotów). Tylko że Anioły nie posiadają świadomości jak Chii.
Za to kreska samej mangi/ anime jest preludium do Chobitsów. Szczerze - nie podobały mi się te wykręcane nóżki, a buzie bohaterów są troszki mało zróżnicowane (i dlaczego w praktycznie każdej mandze jest taka mała Tomoyo? ><). W Chobitsach kreska jest zdecydowanie piękniejsza. a i treść jakas głębsza.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Shirosama

Angelic Layer
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 25, 2007, 10:11:21 am »
Ja się wzoruje na anidb pisząc że to anime akcji.
Chciałbym jeszcze obejrzeć card captor sakura bo niby też fajne ale za to długie.
Oczywiście że w Chobitsach treść jest głębsza bo Chobits jest dla starszych widzów.
Ale od czasu do czasu warto obejrzeć anime dla młodszych które również może się bardzo spodobać.