trawa

Autor Wątek: Książki Na Które Czekacie  (Przeczytany 92485 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 19, 2007, 01:11:45 pm »
Cytat: "Konował"
Hollow: Hogfathera nakręcili na gwiazdkę :)


Ale przynajmniej film zgadza się z książką. A poza tym to chyba narazie jedyna filmowa adaptacja powieścci Pratchetta.

Offline Konował

Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 19, 2007, 06:13:53 pm »
Hollow: Nie jedyna, na pewno jeszcze zekranizowali Panowie i Damy: http://www.rzuser.uni-heidelberg.de/~jknoblo2/LnL/


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 19, 2007, 09:39:53 pm »
Cytat: "Konował"
Hollow: Hogfathera nakręcili na gwiazdkę :)

Szyszka: gdyby u mnie ze znajomością ang było lepiej tez bym nie czekał ;)


hogfader to całkiem przyjemny film, choć Nobby był za bardzo... ludzki :P
i, jak mój brat twierdzi, Susan to taka d.. eee... ślicznotka, że aż to dziwne :P

Konował - jeszcze rok temu nie przeczytałabym. Ćwiczenie czyni mistrza!
kurcze, muszę sobie chyba kupić te wcześniejsze również...
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Hollow

Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 19, 2007, 09:49:37 pm »
No fakt. Nobby im nie wyszedł. W jednej z książek było napisane, że miał pryszcze i do tego potrafil nimi robić sztuczki, a ten był jakiś taki... nie nobbowaty  :(  ani poplamionego pancerza, ani peta w ustach. Normalnie wstyd. Fakt. Susan dla odmiany wygląda bardzo fajnie.  :D

Offline Konował

Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 20, 2007, 07:48:20 am »
Najlepiej przedstawili postać Herbatki
Susan była podobna do tej którą widziałem w prachach kidby'ego. Z tego co pamiętam to zabrakło mi tam sceny w której śmierc szczurów udaje "coś" na choince przy pierwszym spotkaniu z Susan. Głos śmierci też czasami brzmiał za mało śmiertelnie.
Ogólne jednak film bardzo przypadł mi do gustu ;)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Jimmy

Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 20, 2007, 09:48:53 am »
Państwo raczę nie mylić tematów i pisać w odpowiednich, czy to zbyt wymagająca prośba? :?

Offline krzys831

Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 14, 2007, 04:37:37 pm »
Czekam na najnowszą powieśc Haruki Murakami pt. Po zmierzchu.
Jedna noc w Tokio, realizm magiczny, kapitalne dialogi i wciągający, hipnotyczny wręcz charakter prozy Murakamiego sprawia, że czekam na tą pozycję z dużą niecierpliwoscią. Polecam każdemu twórczośc Murakamiego, Naprawdę warto ! Życzę wielu niezapomnianych wrażeń związanych z lekturą. ;)
ześc Cześc Jestem z CBŚ !

Offline Spajder

Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 20, 2007, 09:02:10 pm »
A mnie ciekawi, czym poprzeczkę odbije Sapkowski. Po dziedzinie fantasy, czyli Wiedzminie, trylogia niemal historyczna, o Reynmarze. Co teraz, bo że historia, to prawie pewne.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline zorro

Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 24, 2007, 03:19:39 pm »
Taak, jakiś nowy AS nie byłby zły.
A tak poza tym - z niewymienionych - każda rzecz moich ulubionych pań - Lois McMaster Bujold i Connie Willis (cisza już od dość dawna - panie Mietku, obudź Pan tłumaczy! Tyle Vorkosiganów niepotłumaczonych :( a i ze świata 5ciu bóstw książeczka już czeka...).
Myślę, że nowy Card z Opowieści o Alvinie (jest zapowiedziany), tudzież Gaiman (nie jest zapowiedziany, ale sam napisał przy okazji Legend II, że chyba wróci do postaci Cienia) byłby prawdziwą rozkoszą. No i niech będzie - przeczytam tego ostatniego Pottera :oops: .

Z innej bajki zawsze chętnie powitam każdą książkę Mankella (choć to trudna miłość :?) Jest też nowy Crichton.

A tak w ogóle, piekielnie żałuję, że p. Przybora już niczego nie napisze... to był absolutny mistrz pióra. :(

Offline Nakago

Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 24, 2007, 03:27:09 pm »
Na Carda czekam zawsze. Ucieszyłabym się też z jakichś części cyklu o Valdemarze Mercedes Lackey (choć nie słyszałam, żeby ktoś to planował wydawać :-() i z reszty Gemmela, jaka pozostała do wydania (co najmniej jedna powieść o Drenajach, mam ją po angielsku). No i Heinlein, mógłby się ktoś za niego zabrać, bo mało go mamy po polsku... Ot, takie marzenia ;-).
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Jimmy

Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 24, 2007, 03:47:41 pm »
Czekam kiedy w końcu będzie Retrospektywa #2 - mam nadzieję, że literacko lepsza od 1 :)

Offline Jagódka

Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 14, 2007, 07:12:27 am »
Czekam na "Dance with Dragons" Martina, data wydania znowu przesunięta, teraz obiecują kwiecień 2008. A miał być sierpień 2007...
I jeszcze na "Letni deszcz. Sztylet" Brzezińskiej, ostatni tom opowieści o Twardokęsku. Na stronie Runy ciągle wisi w zapowiedziach i jakoś nie może znaleźć drogi do księgarni.

Chyba sobie poczekam. :?




P.S. Witam wszystkich po dłuuuugiej przerwie. :)
We all love you
just the way you are.
If you're perfect.

Offline piotreks

Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 14, 2007, 01:54:07 pm »
A co sądzicie o Grzędowiczu  w 2005 wypuścił I tom „Pana lodowego ogrodu” a teraz mamy końcówkę 2007 a książki jeszcze nie ma. Dając takie zakończenie mógł by się pospieszyć z kolejnym tomem.
)

Offline SkeezaPhrenyak

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 435
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał W. Orkan
    • www.orkan.f-log.pl
Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 14, 2007, 02:15:00 pm »
Cytat: "piotreks"
A co sądzicie o Grzędowiczu  w 2005 wypuścił I tom „Pana lodowego ogrodu” a teraz mamy końcówkę 2007 a książki jeszcze nie ma. Dając takie zakończenie mógł by się pospieszyć z kolejnym tomem.


PAN Z WAMI - 16 LISTOPADA

Offline Sirius

Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 14, 2007, 04:00:28 pm »
Też z niecierpliwością czekam na Pana Lodowego Ogrodu. Grzędowicz długo kazał czekać czytelnikom na następną część, ale nareszcie jest(chociaż w sumie, do 16 listopada jeszcze długo :( )
Sapkowski też mógłby w końcu coś wydać. Są jakieś informacje nad czym teraz pracuje?
I don't care for this world anymore
I just want to live my own fantasy

 

anything