Autor Wątek: Książki Na Które Czekacie  (Przeczytany 92495 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fezz

Odp: Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #150 dnia: Lipiec 11, 2013, 04:00:07 pm »
zaciekawiony- właśnie widzisz, że nawet skandynawskie jeszcze czekają na swoją publikację. Robert Kariel napisał już bodaj cztery, czy pięć książek, a "Szwed, który zniknął", będzie pierwszy.

Offline Trisz

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Total likes: 0
  • zmuszani do przekraczania własnych granic...
Odp: Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #151 dnia: Lipiec 19, 2013, 01:48:04 pm »
Serio? Będzie, czyli dopiero sie ukaże? To dziwne, przecież jest moda na kryminał skandynawski, są one chyba najlepsze ;) Może ichni klimat sprzyja knuciu.
Każdy jest nadzwyczajny.

Offline Meg

Odp: Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #152 dnia: Lipiec 29, 2013, 09:42:43 pm »
Czekam na polskie wydanie 'The Long War' Pratchetta i Baxtera. Pierwszą część połknęłam błyskawicznie i liczę, że następne będą dla mnie równie ciekawe. :smile:

Offline Kamila90

Odp: Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #153 dnia: Lipiec 31, 2013, 03:31:51 pm »
Serio? Będzie, czyli dopiero sie ukaże? To dziwne, przecież jest moda na kryminał skandynawski, są one chyba najlepsze :wink: Może ichni klimat sprzyja knuciu.


Nie wiem kiedy była premiera, ale ja mam książkę od 5 dni. I już ją kończę :) Chcę ją szybko skończyć, bo muszę się w końcu wyspać :P

Offline Fezz

Odp: Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #154 dnia: Lipiec 31, 2013, 03:41:20 pm »
Serio? Będzie, czyli dopiero sie ukaże? To dziwne, przecież jest moda na kryminał skandynawski, są one chyba najlepsze :wink: Może ichni klimat sprzyja knuciu.
Może coś w tym jest. :) Mi się kryminały, śledztwa i dreszczowce kojarzą z chłodem, deszczem i ciemnością.
Tutaj jest troch inaczej, bo ten bohater Szwed od razu ląduje w Stanach.

Offline Trisz

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Total likes: 0
  • zmuszani do przekraczania własnych granic...
Odp: Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #155 dnia: Sierpień 02, 2013, 02:07:43 pm »
Wylookałam już w księgarni - kategoryzują jako kryminał/sensacja/thriller. Ocena pozytywna, może być dobre.
Każdy jest nadzwyczajny.

Offline vivaadeal

Odp: Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #156 dnia: Listopad 09, 2013, 07:46:32 am »
Wydawnictwo Literackie zapowiedziało nową powieść Dukaja "Rekursja"!

Offline sorcerer

Odp: Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #157 dnia: Sierpień 03, 2014, 07:09:47 pm »
Ja z niecierpliwością czekam na polskie wydania"The Chronicles of the Imaginarium Geographica. The Dragons of Winter" i The Chronicles of the Imaginarium Geographica. The First Dragon", których autorem jest  James A. Owen. Poprzednie części były tak świetne, że czekam z niecierpliwością na te

Offline Trisz

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Total likes: 0
  • zmuszani do przekraczania własnych granic...
Odp: Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #158 dnia: Sierpień 25, 2014, 12:31:17 pm »
Ja z niecierpliwością czekam na polskie wydania"The Chronicles of the Imaginarium Geographica. The Dragons of Winter" i The Chronicles of the Imaginarium Geographica. The First Dragon", których autorem jest  James A. Owen. Poprzednie części były tak świetne, że czekam z niecierpliwością na te


potrzebuję prezentu dla nnastoletniego brata nada się to? :)
Ja czekam na powieść Miasto 44, zwiastun filmu narobił mi takieog smaka, że jak dowiedizałam się, ze na początku września ma być książka, to przebierąlam nóżkami z zadowolenia.
Każdy jest nadzwyczajny.

Offline Jakurra

Odp: Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #159 dnia: Sierpień 26, 2014, 01:57:24 pm »

Ja czekam na powieść Miasto 44, zwiastun filmu narobił mi takieog smaka, że jak dowiedizałam się, ze na początku września ma być książka, to przebierąlam nóżkami z zadowolenia.

Ma być książka? Ale to scenariusz powstał na jej podstawie? Bo myślałam, że powstał specjalnie na potrzeby filmu. Kto ją napisał, wiesz coś więcej?

Offline Trisz

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Total likes: 0
  • zmuszani do przekraczania własnych granic...
Odp: Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #160 dnia: Sierpień 28, 2014, 12:50:06 pm »
Ma być książka? Ale to scenariusz powstał na jej podstawie? Bo myślałam, że powstał specjalnie na potrzeby filmu. Kto ją napisał, wiesz coś więcej?
Powstał najpierw scenariusz filmu , a na jego podstawie potem książka. W jakims radiu była rozmowa z autorem, ale niesttey nnie słyszałam, więc więcej nie pomogę. Za to w niekórych księgarniach internetowych jest już w przedsprzedaży.
Każdy jest nadzwyczajny.

Offline sorcerer

Odp: Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #161 dnia: Sierpień 31, 2014, 10:19:04 pm »

potrzebuję prezentu dla nnastoletniego brata nada się to? :smile:

Jasne! Jakoś nigdy nie przepadałam za fantasy,dopóki nie przeczytałam tych książek :smile: Idealne dla młodzieży, polecam zacząć od pierwszej części "Tu żyją smoki". Wszystkie części są genialne, bardzo fajnie napisane i po prostu wciągające. Świetne przygody, niesamowite zwroty akcji, tajemnice, podróże do innego świata, wręcz zniewalające walki dobra ze złem, bardzo umiejętnie przeplatane motywy i przedmioty pochodzące z Biblii jak i z mitologii. Opowiadają o pięknej przyjaźni, oddaniu, dorastaniu, uczeniu się odpowiedzialności i tego jaką wielką moc ma wyobraźnia :wink:

Offline GoldenMan

Odp: Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #162 dnia: Wrzesień 02, 2014, 06:24:49 pm »
Ta książka Miasto 44 to jest powieść fabularna czy pis jak powstawał film?

Offline Trisz

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Total likes: 0
  • zmuszani do przekraczania własnych granic...
Odp: Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #163 dnia: Wrzesień 12, 2014, 10:58:36 am »
Ta książka Miasto 44 to jest powieść fabularna czy pis jak powstawał film?
Pewnie już dozbyłeś tę wiedzę, ale dla jasności - powieść fabularna Marcina Mastalerza bogato ilustrowana kadrami z filmu.
Każdy jest nadzwyczajny.

Offline Jakurra

Odp: Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #164 dnia: Wrzesień 14, 2014, 08:02:00 pm »
Ok, już kumam. Bo coś mi się nie kleiło. Ktoś z Was już to przeczytał? Warto? Bo w sumie wygląda ładnie, ale jak tak ładnie wygląda to czy treść też jest tak atrakcyjna czy to tylko dla ozdoby na półce można postawić?  :biggrin: