Autor Wątek: Książki Na Które Czekacie  (Przeczytany 92452 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline blanka91

Odp: Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #135 dnia: Lipiec 03, 2012, 10:13:59 am »
Myślę, że można wznowić wątek Książek na, które czekamy ... Moja koleżanka poleciła mi niedawno serię kryminałów dla kobiet, na początku niekoniecznie byłam przychylna temu pomysłowi, ale w końcu zdecydowałam się sięgnąć po książki Charlaine Harris: "Czysta jak łza", "Czyste sumienie", "Czyste intencje". I muszę powiedzieć, że koleżanka miała racje. Zawsze uwielbiałam kryminalne zagadki ale w wersjach filmowych, do książek tego rodzaju było mi raczej daleko, aż do teraz. Autorka łączy kryminalne zagadki ze zwyczajnym życiem, zwyczajnych ludzi, dzięki takim zabiegom codzienne szare życie nabiera nowych barw. Czekam teraz na nową odsłonę kryminalnych zagadek Aurory Teagarden w książce, która już za tydzień pojawi się w księgarniach...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2012, 11:43:14 am wysłana przez blanka91 »

Offline blanka91

Odp: Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #136 dnia: Lipiec 11, 2012, 12:17:33 pm »
Co prawda nie widzę, żeby ktoś szczególnie się zaciekawił twórczością Harris, ale odważnym i szukającym nowych inspiracji polecam recenzje "Prawdziwych morderstw", które pojawiły się w Internecie. Po nich jeszcze bardziej chce się przeczytać...

Offline goldlady

Odp: Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #137 dnia: Lipiec 26, 2012, 01:40:23 pm »
Ja polecam do przeczytania "Nową Ziemię". Narazie ukazął sie pierwszy tom, ale czekam na kolejne. Niby jest to ksiązka dla młodzieży (16+), ale ja przeczytałam w 2 dni. Jeżeli ktos lubi dystopie, to powinien się zainteresować.
"Też bym chciał, żeby ktoś kiedyś tak niecierpliwie na mnie czekał, że z tej wielkiej tęsknoty aż nie mógłby usnąć"

Offline Pierniczek

Odp: Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #138 dnia: Listopad 15, 2012, 02:26:27 pm »





To kolejna część "Nielegalnych" powieści napisanej przez byłego tajniaka Vincenta Severskiego na podstawie własnych doświadczeń.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #139 dnia: Listopad 15, 2012, 04:23:11 pm »
To kolejna część "Nielegalnych" powieści napisanej przez byłego tajniaka Vincenta Severskiego na podstawie własnych doświadczeń.
No właśnie, czy tych "Nielegalnych" dobrze się czyta? Intryga jest fajna?

Offline Pierniczek

Odp: Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #140 dnia: Listopad 16, 2012, 09:10:35 am »
No właśnie, czy tych "Nielegalnych" dobrze się czyta? Intryga jest fajna?


Dobrze się czyta i szybko wciąga, chociaż tomiszcze jest naprawdę grube. Ale to dlatego, że książka jest wielowątkowa, a poszczególne wątki umieszczone są w różnych okresach historycznych. Jest też dużo opisów, ale takich zaskakujących opisów, w których po prostu widać, że stworzył je były tajniak. Takiej analizy psychologicznej zachowań przy opisywaniu bohaterów, pokazanie tego jak tajniak myśli, jak analizuje to co widzi. I że nie przestaje tak myśleć, nawet jak nie jest na misji. Głównym wątkiem w "Nielegalnych" jest sprawa Brześcia i skarbu pozostawionego tam przez Rosjan, a tym skarbem są wszystkie informacje ich wywiadu. I własnie tych danych szuka Konrad, główny bohater. Takich ciekawostek rodem z IPN jest tam ogólnie całkiem sporo. Jest też poboczny wątek z Al-Kaidą i on ma być w "Niewiernych" rozwinięty.

Offline Trisz

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Total likes: 0
  • zmuszani do przekraczania własnych granic...
Odp: Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #141 dnia: Listopad 19, 2012, 02:51:37 pm »
To żeś trafiła w dziesiątkę - waśnie czegoś  takiego mi teraz trzeba i wiem, że bedzie miało co najnmniej dwoje chętnych mi wykraść  :roll:
A nazwisko jest prawdziwe czy to pseudonim?
Każdy jest nadzwyczajny.

Offline Pierniczek

Odp: Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #142 dnia: Grudzień 07, 2012, 12:34:07 pm »
Nazwisko jest fałszywe. To ogólnie ciekawa sprawa, niby tyle informacji jest o nim w sieci, a tak naprawdę nie ma niczego, co pozwoliłoby go zidentyfikować.

Offline Trisz

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Total likes: 0
  • zmuszani do przekraczania własnych granic...
Odp: Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #143 dnia: Grudzień 10, 2012, 01:25:16 pm »
Hm... czyli nie znamy jego prawdziwego nazwiska?


(A książkę zamówiłam za pół ceny w mikołajki :D)
Każdy jest nadzwyczajny.

Offline katamaranka

  • Wyzwoleniec
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tylko jedno może unicestwić marzenie - strach prze
Odp: Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #144 dnia: Grudzień 11, 2012, 01:35:23 pm »
Zapowiada się ciekawie. Lubię tematykę szpiegowską a dodatkowym plusem jest doświadczenie autora. Chętnie się zapoznam.

Offline polonez35

Odp: Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #145 dnia: Grudzień 18, 2012, 01:48:42 pm »
A ja czekam na "Operacje Thor" - taki rodzaj hard sci fi strasznie mi odpowiada i zgodnie z zapowiedziami jakie znalazłem na stronie jest " w produkcji". Poprzednią książkę tego cyklu "Incydent na Rigil Prime" przeczytałem dosłownie w dwa wieczory.

Offline Chronos5205

Odp: Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #146 dnia: Grudzień 20, 2012, 06:09:46 pm »
Potwierdzam - czytałem Rigil Prime i mam nadzieję ,że to się rozwinie-wczoraj ściągnąłem sobie opis kolonii - myślałem, że odnosi się właśnie do "Incydentu... " a tu niespodzianka - chyba właśnie dotyczy to "Thora". Zobaczymy zatem co będzie z tą pozycją

Offline Fezz

Odp: Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #147 dnia: Lipiec 10, 2013, 10:41:40 am »
Po dystopiach ma teraz chętkę na coś bardziej realistycznego. Czekam teraz na kryminał Roberta Karjela. Tym bardziej, że to będzie jego pierwsze wydanie w Polsce.

Offline zaciekawiony

Odp: Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #148 dnia: Lipiec 10, 2013, 10:45:07 pm »
Znalazłem niedawno ciekawy holenderski kryminał Jana de Wetteringa. Niestety okazało się, że to jedyna jego książka wydana w polsce, choć w swoim kraju jest uznawany za klasyka. Czekam więc aż jakieś wydawnictwo po serii skandynawskiej spróbuje czegoś z Niderlandów.
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline gburowy

Odp: Książki Na Które Czekacie
« Odpowiedź #149 dnia: Lipiec 11, 2013, 01:56:07 pm »
I tom "Bogowie i wojownicy" Michelle Paver. Ma wyjść 17 lipca :smile: tutaj info o książce http://paranormalbooks.pl/2013/06/07/zapowiedz-bogowie-i-wojownicy-tom-1-michelle-paver/

 

anything