Autor Wątek: Giełda 2 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)  (Przeczytany 800273 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SeV

Kupię wszystkie komiksy o tematyce gwiezdnych wojen (ang i pl). Pisać na m_osip@o2.pl (_ jest)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2009, 09:46:58 pm wysłana przez CD Jack »

Offline yurek1

Odp: Giełda 2 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 20, 2007, 10:29:02 pm »
ostatnia szansa na zakup paru fajnych rzeczy w fajnych cenach ------> http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=188026  8)
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Dembol_

Odp: Giełda 2 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 20, 2007, 11:00:44 pm »
Planet Hulk - Nie lubię Zielonego, ale to naprawdę świetne czytadło. Dużo: "Hulk smash!", czyli tego w czym alter ego Bannera jest najlepsze, dużo akcji, niezła fabuła, świetne okładki, kreska momentami nierówna (
Spoiler: pokaż
mina Hulka gdy dowiedział się, że bedzię ojcem - bezcenna, lo
l). Autorzy stworzyli bardzo ciekawy świat, zaludniony równie fajnymi postaciami.
Spoiler: pokaż
Szkoda, że prędzej czy później musiał zostać zniszczony, żeby nakręcić zemstę Hulka. Najbardziej chyba, żal Caeiry :(

Nadchodzące World War Hulk już w pierwszym zeszycie miażdży.

Transmetropolitan 0 - Kupiłem w sumie tylko po to, żeby mieć wszystko z TM. Nie ma rewelacji. Trochę tekstów Pająka, którym towarzyszą gościnne występy wielu rysowników. Wybitnie dla kolekcjonerów.

Punisher MAX HC 3 - Puni MAX to chyba obecnie najrówniejszy tytuł jaki czytam. Od początku do końca jest super. Trochę szkoda, że przy Barracudzie zmienił się rysownik, ale fabularnie jest dalej jak powinno być.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2009, 02:23:03 pm wysłana przez Dembol_ »

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Giełda 2 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 21, 2007, 10:15:02 am »
Arkham Asylum. Nie dostałem w Mistrzach Komiksu więc kupiłem w oryginale. Jeszcze nie przeczytałem, ale rysunki miażdżą.  :)

Offline Julek_

Odp: Giełda 2 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 22, 2007, 09:09:11 am »
Z reguły nie lubię się tu chwalić, ale dzisiaj cocik skrobnę.

Z polecanek niektóych forum użytkowników zamówiłem sobie <Catwoman - When in Rome>, oldskulowego <Camelota 3000> oraz pierwszy volumin <Claymore>. A oprócz tego:

<Criminal> Brubakera i Phipilpsa - nazwisko scenarzysty i tytuł mini-serii wyjaśniają wszelkie wątpliwości.

<DC: The New Frontier> Darwyna Cooke`a babranie się w oldskulowych klimatach DC, Diana ma rozkoszone gatki w gwiazdki!

<Up, up and away> ale tylko w zeszytach  :( trochę w ciemno, mam nadzieję, sie nie zawieść.

<Marville> z 2002 roku, ponoć jakaś satyra na komiksowe światek napisan przez Billa Jemasa, eic Marvela chyba albo innego dostojnika tego wydawcnictwa. Komisiarze podobno psy na nim wieszali.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Giełda 2 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 22, 2007, 10:22:31 am »
Origin - jakoś nie maiłem okazji kupić Mandrową wydania kolekcjonerskiego komiksu Jenkinsa i Kuberta, więc zainwestowałem w edycję HC. No cóż... jest to dobry komiks, ale żeby od razu dzieło? Owszem, są tam momenty zaskakujący, skomplikowane psychologicznie postacie (będące niekiedy odwołaniem do ludzi, których Logan spotka w przyszłości) no i ładne, ale nie zachwycające rysunki (zaznaczyć trzeba, że gdyby nie Isanove rysunki Kuberta dużo straciłyby na swojej atrakcyjności). Rozczarowała mnie głównie końcówka, a mianowicie wątek z Psem szukającym Logana. Sądziłem, że zostanie to lepiej rozwiązane, a koniec końców potoczyło się to... nijak. Komiks ogółem może być, ale nie sądzę, bym do niego wrócił .Trochę przypomina Western Rosińskiego. Prawdziwą czereśnią na szczycie tortu są dodatki - spostrzeżenia twórców i mechanizm tworzenia fabuły. Ta sekcja jest równie satysfakcjonująca, co oglądanie dodatków w wydaniu kolekcjonerskim DVD jakiegoś filmu. Najbardziej podobał mi się moment procesu tworzenia jednej z okładek Quesady. Jedyne, czego mogę się czepić w dodatkach to poczucie, jakby twórcy w posłowiach miziali się między sobą. Właściwie nie wiadomo czemu, skoro komiks nie jest tak genialny. Fani Wolverine'a będą chyba jedyną grupą, którą usatysfakcjonuje Origin.

Weapon X - Komiks Barry'ego Windsor-Smitha od bardzo dawno wydawał się dla mnie tajemnicą. Wszyscy wkoło zachwycali się tym komiksem, a ja jakoś nie maiłem czasu się z nim zapoznać. Rafał miał akurat świeżutkie HC, więc zakupiłem. Mocny komiks, pełen trupów, przemocy i krwi. Super zestawienie ofiary przemienionej w potwora z jego stwórcą. O ile jednak w kwestii scenariuszowej i rysowniczej jest jak najbardziej w porządku, to w sferze edytorskiej HC wypada blado. Kolory, w porównaniu z wydaniem polskim, są jakieś takie pożółkłe. Marvel nie zatroszczył się o reedycje kolorów, co skutkuje niskim poziomem estetycznym. Dodatki również nie są rewelacyjne - ot okładki i dodatkowa historia, która pojawiła się podczas runu Tierego w Wolverine vol. 2 + klasyczny rysunek z sieczką Logana podrasowany komputerowo. Ogółem komiks jest bardzo brutalny, pełen niegodziwości i przemocy. Dawno nie czytałem takiego komiksu, w którym równie szczerze przedstawiono brak szacunku dla bliźniego. Gdyby nie słabe zredagowanie...

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Giełda 2 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2007, 10:57:25 pm »
Cytat: "xDrugiejSzansy"
pierwszy volumin <Claymore>


Pierwsze dwa tomy są nie za specjalne. Najlepszą część historii obejmują moim zdaniem tomy 3-5.

Z moich ostatnich zakupów:
Metropolis S.C.U. - czterozeszytowa miniseria. A w niej grupa policjantów, pomoc ze strony superherosa i Maggie Sawyer na pierwszym planie. Taka trochę wczesna wersja Gotham Central, tyle, że rozgrywająca się w innym miejscu ;)

Action Girl Comics - 19 zeszytów, w których swoje komiksy zaprezentowała całkiem spora plejada twórczyń, m.in. Elizabeth Watasin, Jill Thompson, Mari Shaal, Eela Lavin, Leanne Franson.  
Poza głównym motywem z tytułową Action Girl, sporo szortów o różnym poziomie graficznym i fabularnym. Niepodzielnie rządzą tu Elizabeth Watasin i Jessica Abel, ale trafiło się też kilka innych świetnych opowieści. Nie spodziewałam się, że znajdę tutaj fragmenty "Liliane Bi-Dyke" oraz "Charm School". Ucieszyłam się szczególnie z Charma, bo w wersji zeszytowej, którą posiadam, prologu nie ma.

Honey & Honey - manga josei napisana i narysowana przez Sachiko Takeuchi. Pod względem graficznym przypomina "Haruchin'a" Kiriko Nananan, z jednym wyjątkiem, twarze nie są rysowane realistycznie. Fabularnie jest to kolejna obyczajówka przedstawiające codzienne życie pary (lesbijskiej) wraz z wszystkimi jego blaskami i cieniami. Całkiem ciekawa lektura.

Offline kingquest

Odp: Giełda 2 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 24, 2007, 08:59:28 am »
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3525426


Trochę amerykańskich komiksów.

Wieczorem wstawię coś jeszcze, zapraszam !

Offline kas1


Offline Julek_

Odp: Giełda 2 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 25, 2007, 05:30:36 pm »
Sprzedam finałowy tom <Sandmana> za 30 zł. Nóweczka, nie otwierany nawet, zamówiłem przez pomyłkę tomik, który już mam  :shock:

Preferuje ubić deal w Krakowie, wysyłka też wchodzi w grę.


EDYTEUSZ: poszło

Offline bumbel

Odp: Giełda 2 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 25, 2007, 07:31:25 pm »
Mam trochę komiksów na sprzedaż, głównie wydania polskie, chociaż nie tylko:

Top Cow:

-   Witchblade / Tombraider (½ July) (oryg.) – 16zł
-   Fathom nr. 2 i 3 (wyd. Infinity – wersja niemiecka) – 12zł
-   Tomb Raider 1/2001 (TM-Semic) – 6zł
-   Tomb Raider 2/2001 (TM-Semic) – 6zł

Wildstorm:

-   Wildcats 1/97 (TM-Semic) – 12zł
-   Wildcats 2/97 (Tm-Semic) – 8zł
-   Wildcats 3/97 (TM-Semic) – 8zł
-   Wildcats 1/98 (4) (TM-Semic) – 8zł
-   Wildcats 2/98 (5) (TM-Semic) – 8zł
-   Wildcats 3/98 (6) (TM-Semic) – 8zł

Dark Horse:

-   Superman vs. Aliens (wyd. TM-Semic – Top Komiks 3/99) – 9zł
-   Aliens vs. Predator: Wojna – część druga (wyd. TM-Semic – Mega Komiks 5/99) – 7zł
-   Aliens: Labirynt – część pierwsza (wyd. TM-Semic – Mega Komiks 6/99) – 7zł
-   Aliens: Labirynt – część druga (wyd. TM-Semic – Mega Komiks 7/99) – 7zł
-   Aliens: Widmo  (Wyd. TM-Semic – Mega Komiks 1/00) -7zł
-   Aliens vs. Predator (Wyd. TM-Semic – Mega Komiks 2/00) – 7zł

DC:

-   Lobo vs. Mask (straszna rzeźnia ;D) (TM-Semic – Top Komiks 4/99) – 9zł
-   Lobo vs. Judge Dredd - Psychole kontra mutanci z piekła (TM-Semic – Top Komiks 1/00) – 7zł
-   Lobo - P...P...P...Pingwin / Lobo na krześle / Lobo uwięziony (TM-Semic – Top Komiks 2/00) – 7zł
-   Batman: Halloween (TM-semic – Top Komiks 5/99) – 8zł
-   Batman – electric City – konkluzja - 5/94 – 6 zł

Marvel:

-   The Silver Surfer – Misja Heroldów (TM-Semic – Mega Marvel 2/94) – 10zł
-   The Incredible Hulk (oryg #390-393 i #395-396) (TM-Semic – Mega Marvel 1/95) – 10zł
-   Blade (TM-Semic – Mega Marvel 1/99) – 8zł
-   Heroes Return (odrodzenie bohaterów marvela) (TM-Semic – Mega Komiks 3/99) – 8zł
-   The Amazing Spider-man 9/98 (99) (TM-Semic) – 7 zł
-   The Amazing Spider-man (100) (TM-Semic) – 7 zł
-   X-men 1/94 (TM-Semic) – 6zł
-   X-men 3/94 (TM-Semic) – 6 zł
-   X-men 6/94 (TM-Semic) – 6 zł
-   X-men 7/94 (TM-Semic) – 12 zł
-   X-men 8/94 (Tm-Semic) – 6zł
-   X-men 8/96 (Tm-Semic) – 6zł
-   The Punisher 4/97 (Tm-Semic) – 8 zł
-   The Punisher 5/97 (Tm-Semic) – 8zł

Top Manga (TM-Semic):
-   Appleseed – część 1 (1/98 ) – 7zł
-   Appleseed – część 2 (2/98 ) – 7zł
-   Appleseed – księga 2 – część 1 (3/98 ) – 7zł
-   Dirty Pair: Biohazard (2/99) – 7zł
-   Dirty Pair: Niebezpieczne Związki – cześć 1 (3/99) – 6zł
-   Dirty Pair: Niebezpieczne Związki – część 2 (4/99) – 6zł

Asterix:
-   1 - Przygody Galla Asterixa (Gutenbergus Publ. - wyd. pierwsze – 1990r.) – 12zł
-   2 – Złoty Sierp (Gutenbergus Publ. – wyd. pierwsze – 1990r.) – 12 zł
-   5 – Asteriks i Kleopatra (Egmont – wyd. z leksykonem 4/98 ) – 8zł
-   7 – Asteriks u Brytów (Egmont – wyd. z leksykonem 6/98 ) – 8ł
-   18 – Laury Cezara (Egmont 3/94) – 9zł
-   20 -  Asteriks na Korsyce (Egmont 5/94) – 9zł
-   22 – Wielka Przeprawa (Egmont 1/95) – 9zł
-   26 – Odyseja Asteriksa (Egmont 2/96) – 9zł
-   29 – Róża i Miecz (Egmont 2/97) – 9zł

Thorgal:
-   18 - Słoneczny Miecz (miękka okładka) (Egmont 1994) – 10 zł
-   1 – Zdradzona Czarodziejka (twarda okładka) (wyd. Korona) – 9 zł
-   2 – Wyspa Wśród Lodów (twarda okładka) (wyd. Korona) – 9 ł

Jurassic Park:
-   1/93 (film w wersji komiksowej) (TM-Semic) – 6zł
-   2/93 (film w wersji komiksowej) (TM-Semic) – 6zł
-   3/93 (film w wersji komiksowej) (TM-Semic) – 6zł
-   4/93 (film w wersji komiksowej) (TM-Semic) – 6zł

Indiana Jones:
-   Zagadka Atlantydy 1 (wyd. Delta) – 5zł
-   Zagadka Atlantydy 2 (wyd. Delta) – 5zł
-   Zagadka Atlantydy 3 (wyd. Delta) – 5zł
-   Zagadka Atlantydy 4 (wyd. Delta) – 5zł

Gwiezdne Wojny:
-   2/99 (wyd. Egmont) – 6zł
-   3/99 (wyd. Egmont) – 6zł
-   4/99 (wyd. Egmont) – 6zł
-   5/99 (wyd. Egmont) – 6zł
-   1/2000 (wyd. Egmont) – 6zł
-   Gwiezdne Wojny: Mroczne Widmo (wyd. specjalne) (wyd. Egmont) – 7zł

Przygody Jonki, Jonka i Kleksa:
-   Porwanie Księżniczki (Młodzieżowa Agencja Wydawnicza 1985r.) – 8zł
-   Złoto Alaski (Młodzieżowa Agencja Wydawnicza 1988r.) – 8zł
-   Z Kleksem na Przełaj Przez Bajki i Nutki (Wyd. Muzyczne Fuga 1989r.) – 8zł
-   Pióro contra Flamaster (Młodzieżowa Agencja Wydawnicza 1988r.) – 8zł


-   Harley Story (Trefl) – 10zł

-   Opowieść o Popielu i Myszach (wyd. Sport i Turystyka 1976r.) – 6zł

-       Kajko i Kokosz - W Krainie Borostworów / Woje Mirmiła / Zamach na Milusia

-    Ludzie i Potwory

-      Hernan Cortes i podbój Meksyku

-    Old Shatterhand i Winetou

-   Skradziony Skarb

-   "Komiks" zeszyt 24 - Storm i piraci z Pandrawu

-   "Świat Komiksu" - nr 5, 6, 14

Większość w stanie idealnym, kilka w stanie dobrym (co najwyżej coś z okładką może być), ceny być może trochę nieadekwatne, ale zawsze, rzecz jasna, do negocjacji ;] (może nawet jeszcze bardziej, jeśli ktoś weźmie kilka pozycji)...

pisać na mail - Wooffer@vp.pl

Offline donTomaszek

Odp: Giełda 2 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 26, 2007, 06:45:38 pm »
A ja Chudy z Toba troche popolemizuje odnosnie Weapon X 8)
 
Nie uwazam aby jakosc edytorska byla slaba - wrecz przeciwnie jest to solidne HC z piekna obwoluta i gruba kreda. Z wlascicielem SubCity [znamy sie, a co? :) ] smielismy sie, ze ten komiksem "you could use as a weapon and hurt someone".
Kolory. Bardzo dobrze, ze Marvel zostawil je w formie klasycznej, bo sila tego komiksu to Opowiesc, a nie fajerwerki graficzne z laserami pochodzenia odbytniczego. Poza tym stanowi to dowod, podany jak na tacy, ze niektore komiksy sie nie starzeja. Weapon X to klasyka i nie uwazam, by rekoloryzacja byla konieczna.
Dodatki. Nie jest zle. Jest wstep, okladki, fragment historii i klasyczny rysunek (ten z okladki polskiego wydania) zremasterowany przez Isanove'a. Fakt chcialoby sie jeszcze szkicow, nie wykorzystanych paneli itp, itd.
Ale nie badzmy fetyszystami.
Osobiscie jestem z zakupu tej pozycji bardzo zadowolony i szczerze polecam 8)
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Komediant

Odp: Giełda 2 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 26, 2007, 07:13:44 pm »
Cytuj
Dodatki. Nie jest zle. Jest wstep, okladki, fragment historii i klasyczny rysunek (ten z okladki polskiego wydania) zremasterowany przez Isanove'a. Fakt chcialoby sie jeszcze szkicow, nie wykorzystanych paneli itp, itd.


Mogło być znacznie więcej i ciekawiej, ale Marvel wolał zaoszczędzić:
http://www.barrywindsor-smith.com/studio/bwsbio24.html

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Giełda 2 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 27, 2007, 03:43:22 pm »
Dokładnie. Mógłbym znaleźć jeszcze więcej szkiców BWS-a związanych z Weapon X, gdybym miał na to czas. Poza tym, dlaczego nie zawarto w HC szkiców najlepszych scen? Chętnie bym zobaczył proces tworzenia jakiejś konkretnej strony, jak np. ta z kawą albo tą klasyczną sieczkę.

donTomaszek, zgadzam się, że "siłą tego komiksu jest opowieść, a nie fajerwerki graficzne z laserami pochodzenia odbytniczego". Ale w przypadku Weapon X kolory sprawiają, że dzieło BWS-a się zestarzało. Moze wynika to z tego, że nie jestem aż tak bardzo związany z uniwersum mutantów z Marvela i nie czuję klimatów starszych historii X-Men. Sam byłbym zdenerwowany, gdyby poddali DKR rekoloryzacji. Niestety, kolory nadają komiksowi (pomimo mocnej, brutalnej atmosfery) nieco pulpy. Uważam, że gdyby barwy były nieco bardziej ciemniejsze, tj. w pierwszej edycji HC (albo w polskim TM-Semicu) byłoby jak najbardziej w porządku. Po prostu czułem się, jakbym oglądał film gore z lat 60. Fajny pomysł na fabułę, okrucieństwo i śmierć, ale śmieszy wykonanie i jaskrawość.

Ale są gusta i guściki. Mimo kolorów uważam Weapon X za komiks wyśmienity i ciekawy. Żadne kolory ani dodatki tego nei zmienia (ale mimo to frajda jest ciut mniejsza).

P.S. http://www.batcave.forall.pl/forum/viewtopic.php?p=17883&sid=5b9a71b15a0082fdacd323105cc5f543#17883

Offline Pinehead

Odp: Giełda 2 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 27, 2007, 05:48:39 pm »
Sprzedam wszystkie numery Dobrego Komiksu (40 zeszytów). Cena do uzgodnienia. Stan bardzo dobry. Kontakt pinehead666@gmail.com