trawa

Autor Wątek: "Magia i Miecz" (Talisman) - wszystko o grze  (Przeczytany 102398 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ryceros

Odp: "Magia i Miecz" (Talisman) - wszystko o grze
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 30, 2008, 05:12:32 pm »
Dzisiaj szykuję się do sesji MiM'a. 4 osoby, piwo, paluszki i dużo grania :D

Jak w czasach dzieciństwa (no, może oprócz tego piwa ;-))

Jeśli mogę wtrącić, to szkoda, że przepiękny link, zapodany jakiś czas temu przez Gieferg'a, jest nieaktywny.

Jeśli to możliwę, prosiłbym o odświeżenie!

Cytat: Ribald
Zawsze te emocje przy losowaniu poszukiwaczy, komu się trafił kozak a komu słabeusz
A jaka frajda słabeuszem wygrywać z koksami?! :D

Dobra!
Pozdrawiam!

Jak skończę grać, to zdam sprawozdanie!

edit:

i po grze.

Graliśmy dość długo, ale nikt nie dotarł do korony władzy, natomiast śmiechu i dobrej zabawy było co niemiara!
Bohaterowie: Minstrel (Ja), Kanibal, Czarnoksiężnik i Błędny Rycerz (z do datku "smoki"). Od razu miałem przewagę, bo chyba w siódmej turze naszej gry natrafiłem na magiczne źródło, które za każdym odwiedzeniem dodawało 1 pkt. do siły (limit źródła: 4). Niby nic szczególnego, gdyby nie sam fakt, że wśród przyjaciół miałem poltergeista (co mi dawało, że cały czas ruszałem się o jedno pole do momentu przejścia przez rzekę ;-)). Udało mi się tym szczęśliwym trafem wyskubać 3 pkt do siły. Potem zaatakował mnie wąż, którego udało i się ujarzmić (+4 do siły w każdej walce wręcz) :D.

Już więc na wstępie miałem sporą przewagę... ale nie na długo. Okropnie uradowny, że udało mi się odgadnąć zagadkę sfinksa (dostałem w nagrodę od niego jeden czar), chciałem pogrążyć jedynego przeciwnika, który mógłby mi zagrozić... czarnoksiężnika (mial mocy chyba 9 i różdżkę psioniczną [przedmiot z dodatku "smoki"], która pozwalała mu podczas walki wręcz korzystać z mocy, a nie z siły). Dostałem czar wyssanie (mogłem wyssać jeden pkt. mocy, lub siły od jakiegoś poszukiwacza i dodać do swoich pkt.). Jednak w walkach magicznych okazałem się być słabeuszem. Rzuciłem wyssanie, a on... odbił zaklęcie i wyssał mi pkt. mocy, poczym rzucił czar przywrócenie czaru, przywracając do swoich czarów wyssanie i wyssał kolejny pkt. mocy.

Niby nic, ale kiedy wylosował "arenę", było już kijowo :roll:... Będąc osłabionym przez tułaczkę po pustyniach, stoczyłem z nim walkę... psychiczną (formę walki, jego zdolności, pozwoliły mu wybrać). Przegrałem, a on ukradł mi przyjaciela (jednorożca: +1 do siły i +1 do mocy) i zostawił z jednym pkt. wytrzymałości.

Czasu niestety zabrakło żeby dokończyć krwiożerczą rywalizację o dominację nad krainą Magii i Miecza, ale umówiliśmy się na kolejną sesję, bo było po prostu pysznie i trzeba to powtórzyć!

Pozdr!
Dobranoc!

edit: 2

Dziś kolejne spotkanie i przy wspólnym (aczkolwiek nie wigilijnym) stole. Było również wspaniale, ale grało nas tylko 3-ech. Nie zabrakło oczywiście kłótni i wzajemnego przy tym obrażania się do piątego pokolenia wstecz ;-)

Powiem jedno. Królewski Champion to przepak :evil:

Dodam także, że zagraliśmy dziś po raz pierwszy z planszą autorską od pana Gieferg'a, a mianowicie rozszerzyliśmy świat o "wioskę". Bardzo przyjemna atmosfera tam panuje, a pijackie awantury w tamtejszej oberży miło wspominam masując siniaki i lecząc przepitą głowę :D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2008, 05:21:23 am wysłana przez Ryceros »

Offline Hamtaro666

Odp: "Magia i Miecz" (Talisman) - wszystko o grze
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 04, 2008, 09:46:52 am »
Łamiesz mi serce Chłopie  :cry: A gdzie te rozgrywki się odbywają?

Offline Łukasz_ANIMAg

Odp: "Magia i Miecz" (Talisman) - wszystko o grze
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 04, 2008, 06:16:55 pm »
A grałeś może w najnowszy talisman  4 edycja? Jest świetnie wydany choć jeszcze w niego nie grałem. bawiłlo mnie to że moją MIM sprzedałem na allegro za 250 zł podczas gry można było kupić nowiuteńki talisman za 150.

Offline Ryceros

Odp: "Magia i Miecz" (Talisman) - wszystko o grze
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 04, 2008, 10:27:16 pm »
Hamtaro666 :arrow: w salonie u kolegi :D Wolna chata była ;-) Warszawa.

Łukasz_ANIMAg :arrow: nie grałem w najnowszego talisman'a.
Mam starą MIM z dodatkiem wioska. Wczoraj rozszerzyłem świat o "Przedpola Piekieł". I przymierzam się do drukowania "Morza" + jakieś wyspy.
Dobrej zabawy jest cały czas bardzo dużo. Jak nam się znudzi, to pomyślimy ;-)

Ciężko będzie z drukowaniem kart Poszukiwaczy. Będą się strasznie różnić (np. grubością) od oryginałów i nie będzie takiegoi elementu losowego jaki powinien byc przy dobieraniu postaci.

Offline Łukasz_ANIMAg

Odp: "Magia i Miecz" (Talisman) - wszystko o grze
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 05, 2008, 06:47:10 pm »
A wy gracie w te autorskie dodatki tak? Ja jednak wole ładnie wydane gry talisman jest piękny, choć ja tak w ogóle to jestem największym fanem Fantsy Flight Games.

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Odp: "Magia i Miecz" (Talisman) - wszystko o grze
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 07, 2008, 08:20:45 am »
A wy gracie w te autorskie dodatki tak? Ja jednak wole ładnie wydane gry talisman jest piękny, choć ja tak w ogóle to jestem największym fanem Fantsy Flight Games.

Ale jest naprawdę wiele porządnie zrobionych dodatków, które wprowadzają nową jakość gry. ;-)

Talisman rzeczywiście jest porządnie zrobiony i tylko czekać/szukać do niego dodatków.

Offline Łukasz_ANIMAg

Odp: "Magia i Miecz" (Talisman) - wszystko o grze
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 07, 2008, 02:34:45 pm »
Kurcze no to dałeś mi do myślenia:) Ściągnę te dodatki i poczytam, szkoda mi trochę czasu na grę z przed 20 lat jak mam pod nosem takie sytości :) i to naprawdę dobrze wykonane, myślę że mim po prostu nadrabia grywalnością i mitem, mim to legenda tytuł na którym się wychowywaliśmy dlatego ma taką popularność, dla mnie FFG otworzył nową kartę w historii planszówek, i che brnąc tym prądem do przodu nie patrząc za siebie.

Offline Ryceros

Odp: "Magia i Miecz" (Talisman) - wszystko o grze
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 19, 2008, 11:39:32 am »
Cytat: Inkq
Talisman rzeczywiście jest porządnie zrobiony i tylko czekać/szukać do niego dodatków.
Nom!

Wioska np. jest równie dobrze grywalna co miasto i dużo smaczku dodaje do każdej rozgrywki. Tak samo jak nowe postacie.

Aktulanie wydrukowałem (w black & white niestety) Wioskę, karty przygód do Wioski, karty przygód "Pustynia", oraz dodatek kończący grę: "Przedpola Piekieł".

Szykuję się, do poszerzenia całego MiM-świata o możliwość podróżowania po morzu, statki, piraci i zakopane gdzieś w "Nibylandii" skarby.

Dodatek z Japonią też prezentuje się nieźle.

I takie pytanie kompletnie od czapy: jak myślicie, ile może kosztować wydrukowanie planszy w jakiejś profesjonalnej, aczkolwiek dość niedrogiej drukarni, na dobrym papierze, w pełnym kolorze w formacie A3? Do tego karty (b&w) z nacięciami do łatwego oderwania i nie rozwalenia ich przy tzw. okazji?

Pozdr!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2008, 11:43:42 am wysłana przez Ryceros »

Offline Gieferg

Odp: "Magia i Miecz" (Talisman) - wszystko o grze
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 02, 2008, 03:37:13 pm »
Ja tam wszystkie dodatki drukowałem sobie na domowej drukarce Canona, na tanim tuszu po 2 zł :P na papierze foto a potem brat kleil awersy i rewersy i potem ręcznie wycinał wszystke karty. Całośc prezentuje się świetnie.

Co do poszukiwaczy - to żaden problem, że ci wydrukowani będą się odróżniać. Zamiast losować wyciągając kartę korzystam z tabeli na k200 w której mam wpisanych wszystkich 150 Poszukiwaczy których mam wydrukowanych. Poz tym zawsze jak kogoś wylosujemy to go skreślamy z listy i nie może się powtórzyc aż wszyscy poszukiwacze nie wystąpią. Tym sposobem nie ma takiej opcji, żeby kilka razy pod rząd wystapił ten sam poszukiwacz.

Teraz danie głowne, czyli linki do ostatnich wersji nieoficjalnych dodatków autorskich mojej roboty:
Morze
Wyspa
Wyspa Gadów
Przedpola Piekieł 1.5
Wioska
Pustynia

UWAGA: Wyspa Gadów to tylko przeróbka dodatku "Bagna" autorstwa Windy Indy'ego, zrobiona w celu dopasowania dodatku do innych moich dodatków. No ale przerobiłem i dodałem całkiem sporo.

Informacje o tym z czego krzystałem i na jakch starszych dodatkach autorskich opierają się niektóre z moich dodatków znaleźc można w instrukcjach do nich.

Do diabła z nowym Talizmanem, Nie dośc że toto brzydkie (tak, brzydkie jak noc, t że kolorze i na dobrym papierze nic nie znaczy) to nawet dodatków za bardzo nie ma. Magia i Miecz Forever !!!


Cytuj
Przegrałem, a on ukradł mi przyjaciela (jednorożca: +1 do siły i +1 do mocy)

Nie można zabierać przyjaciół po wygranej walce. Tylko przedmioty lub złoto.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2008, 04:22:41 pm wysłana przez Gieferg »

Offline Ryceros

Odp: "Magia i Miecz" (Talisman) - wszystko o grze
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 04, 2008, 01:36:58 am »
Dzięki serdeczne!

Cytat: Gieferg
Nie można zabierać przyjaciół po wygranej walce. Tylko przedmioty lub złoto.
Za łatwo by było ;-)
Strażnik, Jednorożec, Najemnik...

Offline Gieferg

Odp: "Magia i Miecz" (Talisman) - wszystko o grze
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 04, 2008, 09:29:18 am »
Co za łatwo by było? Mówię tylko na co pozwalają zasady, to czy ktoś gra wg zasad z intrukcji czy wg swoich własnych to już jego sprawa.

Offline Ryceros

Odp: "Magia i Miecz" (Talisman) - wszystko o grze
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 04, 2008, 05:59:54 pm »
My gramy, że można po wyranej walce wziąć przyjaciela ;-)

Offline Gieferg

Odp: "Magia i Miecz" (Talisman) - wszystko o grze
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 04, 2008, 08:04:37 pm »
Bezsens :P

Przyjaciel to przyjaciel, z jakiej okazji ma opuszczać swojego przyjaciela-poszukiwacza - bo temu ktoś nakopał? Wielka mi przyjaźń :P

Offline Ryceros

Odp: "Magia i Miecz" (Talisman) - wszystko o grze
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 05, 2008, 04:15:45 pm »
Tłumaczyć można na wiele sposobów.
np. ultimatum pod groźbą śmierci.

Offline Spider7

Odp: "Magia i Miecz" (Talisman) - wszystko o grze
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 14, 2008, 04:34:19 pm »
No ale wtedy to taki przyjaciel raczej nie byłby skory pomagać temu kto go zabrał, więc nie powinien mu nic dodawać ;)

btw. Warto kupić tą nową edycję Talisman'u jak się ma starą dobrą Magię?