trawa

Autor Wątek: Religijne motywy w NGE  (Przeczytany 16017 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Niuniek

Religijne motywy w NGE
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 18, 2007, 09:23:31 pm »
W znaczku NERV-u jest "GOD" całość wielkimi literami.
A raczej jak mówią w filmie, to nie zachowują wielkich i małych liter. W napisach można pisać jak się chce, bo to raczej nie sami twórcy je pisali. (tak mi się zdaje)

Offline Dreadorus Maximus

Religijne motywy w NGE
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 19, 2007, 01:27:41 pm »
Cytat: "SoczI"
Źle interpretujecie słowo Anioły. W NGE nie ma to nic wspólnego z żadną religią. Inne tłumaczenie z japońska to "posłaniec". Nie wywodziły się z żadnego Boga, nie miały żadnego czynnika "boskiego", inny gatunek, inna ewolucja. Pochodziły w prostej linii od Adama (białego księżyca), tak jak ludzie od Lilith (czarnego księżyca).

W NGE ma to związek z mitologią żydowską i kabalistyczną. Shitou jest jak najbardziej dosłownym tłumaczeniem malak, czy aggelos i jest to nawiązanie dosłowne.
Wybacz, ale to Ty źle interpretujesz to słowo :)

Cytat: "SoczI"
Poza tym, w grze NGE 2, która jest uważana za kanon

Gra nie jest uważana za kanon.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Zeromus

Religijne motywy w NGE
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 22, 2007, 09:50:04 pm »
Mam pytanie.Przeczytałem gdzieś ze jest teoria ze cztery evy uosabiały czterech władców piekła-Samaela,Azazela,Azraela i Mahazela.Miało by to wynikać z fizycznego podobieństwa Ewangelionów do tych upadłych aniołów[róg u Ewy 01,troje par oczu u ewy 02,jedno oko u Ewy 00 itp.].Nie mam pojęcia jak mają wyglądać władcy piekła[jestem ateistom biblie znam tylko pobieżnie] i dlatego pytam interesujących się religią:czy ta informacja ma jakieś pokrycie czy ktoś zwyczajnie wypisał bełkoty bez pokrycia?
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline obik

Religijne motywy w NGE
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 23, 2007, 08:42:32 am »
tak ta informacja ma pokrycie. Kiedyś pisaliśmy o tym ale gdzie to już pamięć mnie zawodzi  :badgrin:

 

anything