Autor Wątek: Wilk i Owce  (Przeczytany 4171 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dinki

Wilk i Owce
« dnia: Kwiecień 21, 2007, 12:52:55 pm »


Nawet niezła gierka. Trochę mało emocjonalna i żywiołowa. Ale dodatki % robią swoję. Wogóle bez % trudno mi sobie wyobrazić dobra planszówkę :)

Gra polega na dostawianiu kwadracików z owcami. Losujemy kolor i tak musimy konstruować swoje pastwisko, aby zamknąć w nim jak najwięcej owiec. Oczywiście można blokowac obce pastwiska, dostawiając kwadraciki, które uniemożliwią zamknięcie pastwiska. Dopuszcze się mataczenie z przeciwniakmi i zawiązywanie sojuszy, które denerwują innych graczy :D To ostatnie to mój wkład w zasady gry :)


Broń boże nie grać z pasjonatami oraz znawcami rozgrywki, bo mogą zepsuć całą zabawe :)

Offline Manowar

Wilk i Owce
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 22, 2007, 01:35:41 pm »
Po tytule raczej myślałem, że jest to gra typu "teraz ja jestem Sprite, a ty pragnienie".

Offline Dinki

Wilk i Owce
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 22, 2007, 02:37:44 pm »
Ludzie kojarzą "Wilki i Owce" z jakąś gierką dla 4-latków, ale nie wiem o co im chodzi  :?

RAJ

  • Gość
Re: Wilk i Owce
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2007, 08:01:30 am »
Cytat: "Dinki"
Ale dodatki % robią swoję. Wogóle bez % trudno mi sobie wyobrazić dobra planszówkę :)

To kiepsko z twoja wyobraznia! :) W najlepsze planszowy gra sie bez %! :)
Jak uzywasz % to w sumie nie ma wielkiego znaczenia w co grasz (byleby bylo proste i szybkie). :)
A wracajac do "WiO" - z tego co wiem zostala gra roku 2003 we Francji.
Ogolnie powstala jako gra dla dzieci ale okazala sie rowniez interesujaca dla doroslych. :)

Offline Dinki

Re: Wilk i Owce
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 25, 2007, 08:23:43 pm »
Cytat: "RAJ"
Cytat: "Dinki"
Ale dodatki % robią swoję. Wogóle bez % trudno mi sobie wyobrazić dobra planszówkę :)

To kiepsko z twoja wyobraznia! :) W najlepsze planszowy gra sie bez %! :)
Jak uzywasz % to w sumie nie ma wielkiego znaczenia w co grasz (byleby bylo proste i szybkie). :)
A wracajac do "WiO" - z tego co wiem zostala gra roku 2003 we Francji.
Ogolnie powstala jako gra dla dzieci ale okazala sie rowniez interesujaca dla doroslych. :)

Ja tu nie mówie o chlaniu tak , że nie rozróznia się planszy od dywanu ;) Ale 1, 2 browarki tylko poprawiają zabawę :)

Offline Stormcrow

Wilk i Owce
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 25, 2007, 11:44:11 pm »
Browarki źle wpływają na niektóre planszówki. Po bro rodzą się dziwne wizje i "genialne" posunięcia. np w Grze o tron.

Offline Manowar

Wilk i Owce
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 26, 2007, 02:04:13 am »
Odczepcie się od procentów, że niby rozmywają grę, kiedyś turnieje w karciankach wygrywałem wypijając kilka piw, a bez dopingu szło ciężej. Co do grania w planszówki to jest ciekawiej, można zauważyć kilka nowych ścieżek, których nie zauważy się po trzeźwemu i nie mówię tu o łamaniu przepisów.

RAJ

  • Gość
Wilk i Owce
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 26, 2007, 06:13:04 am »
hehe, roznie z tymi piwami bywa - ale zasadniczo w grach "mozgozernych" zwlaszcza wojennych nie bardzo pomagaja. :)

 

anything