trawa

Autor Wątek: Rozważania około animcowo-mangowe  (Przeczytany 380338 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wyspa

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2565 dnia: Październik 05, 2011, 02:27:11 pm »
Ale z was piraci. Nawet nie zdajecie sobie sprawy, że to nie są ich napisy, oni zrzynają żywcem z wersji Crunchyroll i zajmują się jedynie rippowaniem. Tak więc wszelkie pochwały lub uwagi należy kierować do CR, a nie HS
Zdaję sobie sprawę iż biorą tłumaczenia z CR, dlatego właśnie preferuje ich suby bo o ile literówki się zdarzają to ogólnie tłumaczenia nie są złe :smile: .
Co do piracenia... cóż kupuje DVD w Polsce, nawet byłbym skłonny płacić comiesięczną subskrypcje na CR bądź kupować serie w digital Distribution (gdyby była taka możliwość) ale Streamingu po prostu nie trawię...
mam nadzieje iż kiedyś wyjdzie platforma podobna do Steam do filmów i seriali która zawierałaby też bazę Anime...
Od jakiś 2 lat nie pirace już gier bo zawsze w dniu premiery mam na Steam, często tez wyłapać można fajne promocje na interesujące mnie tytuły (głównie Indie.... kocham Indie), i nie widzę powodu abym nie miał zrobić tego samego z Anime... warunek jest jeden: muszą być dostępne, a nie są :(
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2011, 02:31:44 pm wysłana przez wyspa »

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2566 dnia: Październik 05, 2011, 02:45:16 pm »
Nie no, spoko. Myślałem tylko, że nie zdawałeś sobie sprawy dzięki komu w ogóle HS istnieje skoro tłumaczenia Crunchyroll nie nazywasz po imieniu.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2567 dnia: Październik 05, 2011, 08:33:48 pm »
A ja właśnie najbardziej nie lubię Horrible Sub`ów. W napisał często pojawiają się literówki i błędy ortograficzne.
"Any errors in the subs are to the courtesy of Crunchyroll"
Oni nie tłumaczą, oni tylko ripują. Nie można ich obwiniać za nie ich błędy.
Edit: widzę że Góral już uświadamiał. A w kwestii tych strasznych błędów, nie raz już zdarzyło mi się wymuxować napisy z wersji HS, poprawić sobie co trzeba i zmuxować spowrotem. Dla chcącego nic trudnego.

Cytuj
Nie tłumaczą też tekstów z openingów i endingów.
Osobiście uważam to za plus. Nie potrzebuję tłumaczeń do piosenek, wręcz wolę nie wiedzieć o czym one są, bo wtedy przestają mi się podobać, tak głupie słowa czasami mają.

Na mój afekt do HS ma wpływ też jeden bardzo istotny szczegół: wiem że u nich ZAWSZE znajdę wersję do obejrzenia dla mnie, znaczy 480p i nie będę musiał kombinować w stylu oglądania streamów czy fatalnej jakości reenkodów, wcześniej jeszcze odczekawszy na nie nie wiadomo ile czasu.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2011, 08:50:40 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Sir_Ace

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2568 dnia: Październik 05, 2011, 08:47:45 pm »
Tak btw. kiedy my doczekamy się udostępniania streamingów w jakości porównywalnej z wydaniami HS (nawet obraz ripują z WWW, a nie z TV)... :/
I'd like to be a tree

Offline wyspa

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2569 dnia: Październik 06, 2011, 11:53:50 am »
Tak btw. kiedy my doczekamy się udostępniania streamingów w jakości porównywalnej z wydaniami HS (nawet obraz ripują z WWW, a nie z TV)... :/
Mi jak pisałem marzy się Digital Distribution filmów i seriali... patrząc na sukces tego systemu w grach czy popularność e book'ów aż dziw bierze iż jeszcze nikt nie połakomił się na taki model z filmami.
Ostatnio zresztą czytałem ciekawy artykuł o Steam, jak ktoś korzysta to wie iż istnieją na nim promocje weekendowe i wakacyjne jak i świąteczne podczas których wiele produktów można dostac z obniżką 25%, 50% lub 75%. Okazuje się iz podczas tych promocji sprzedaż danych produktów skacze dosłownie w setkach procent, a im większa obniżka tym większa sprzedaż... jak wiadomo dostarczanie gier poprzez Download prawie nic nie kosztuje wydawce (brak kosztów transportu i tłoczenia, jedyny koszt to utrzymanie serwerów który to ogółem jest o wiele niższy) przez co właśnie na takie obniżki mogą sobie pozwolić.
Powoduje to iż i wilk syty i owca cała.
W ten sposób dorwałem zresztą wiele fajnych gier za ceny o wiele mniejsze niż w polskim sklepie czy nawet czasami niższe niż jakbym używaną płytkę kupił.
Dlatego mimo iz rozumiem to że niektórzy wolą mieć fizycznie nośnik to taki model w połączeniu z częstymi promocjami jest bardzo opłacalny dla użytkownika.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2011, 11:58:08 am wysłana przez wyspa »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2570 dnia: Październik 06, 2011, 03:51:53 pm »
Odnośnie fizycznego nośnika, przecież możesz zassać a potem sam sobie wysmażyć płytkę czy zarchiwizować w dowolny inny sposób.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2571 dnia: Październik 06, 2011, 04:46:27 pm »
Odnośnie fizycznego nośnika, przecież możesz zassać a potem sam sobie wysmażyć płytkę czy zarchiwizować w dowolny inny sposób.
Sęk w tym, że nie możesz. Chyba wszystkie serwisy typu Steam, Gamersgate, Impulse itp działają w ten sposób że download i instalacja jest nierozłącznym dla ciebie procesem. Czasami teoretycznie mógłbyś przechwycić gdzieś w katalogach tymczasowych to co akurat od nich ściągasz, ale nawet wtedy nic byś z tym nie mógł zrobić bo zawartość jest spakowana, zahasłowana itp itd (innymi słowy - bez ultra hackerskich skilsów nie da rady).
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline wyspa

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2572 dnia: Październik 06, 2011, 04:55:00 pm »
Sęk w tym, że nie możesz. Chyba wszystkie serwisy typu Steam, Gamersgate, Impulse itp działają w ten sposób że download i instalacja jest nierozłącznym dla ciebie procesem. Czasami teoretycznie mógłbyś przechwycić gdzieś w katalogach tymczasowych to co akurat od nich ściągasz, ale nawet wtedy nic byś z tym nie mógł zrobić bo zawartość jest spakowana, zahasłowana itp itd (innymi słowy - bez ultra hackerskich skilsów nie da rady).

Gadasz głupoty Richie


:P

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2573 dnia: Październik 06, 2011, 05:02:17 pm »
Gadasz głupoty Richie


:P
A możesz to potem sobie odpalić i zainstalować bez pośrednictwa Steama?
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline wyspa

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2574 dnia: Październik 06, 2011, 05:09:46 pm »
A możesz to potem sobie odpalić i zainstalować bez pośrednictwa Steama?
Steam posiadać musisz, ale połączenie z internetem nie jest wymagane... chyba że sama gra wymaga łączenia z kontem aby ja uruchomić. Ale w takich wypadkach dokładnie tak samo jest z wersjami pudełkowymi :smile:
Tak uprzedzam pytanie bo wiele osób myśli że steam potrzebuje połączenia z internetem podczas gdy można go odpalić w trybie Offline :P

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2575 dnia: Październik 06, 2011, 05:51:32 pm »
Niech ci tam będzie, przyznam że obsługę Steama znam tylko z drugiej ręki (u znajomego przez ramię). Choć w przypadku Gamersgate czy Impulsa też jak się uprzesz możesz sobie zarchiwizować pliki "na pałę" (z zainstalowanej już gry) ale chyba nie do końca o to w tym wszystkim tu chodzi :)

Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2576 dnia: Sierpień 07, 2012, 05:52:10 pm »
Startuje Saimoe 2012 : )

http://ast2012.saimoe.me/
http://www.animesaimoe.org/

Może na podstawie tego zrobimy sobie własny turniej? Dawno coś takiego było na gildii : ) Poza tym ciekawi mnie jakie będą różnice między naszym grajdołkiem, a Japonią.

Offline Skrzydlaty

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2577 dnia: Sierpień 07, 2012, 06:48:39 pm »
Jestem na tak! Tylko żeby się przynajmniej z 10 osób zebrało do głosowania

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2578 dnia: Sierpień 07, 2012, 06:51:06 pm »
A jest nas tu jeszcze na tylu?
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Skrzydlaty

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2579 dnia: Sierpień 07, 2012, 06:55:39 pm »
A jest nas tu jeszcze na tylu?

Jackal, Wyspa, richie, Ganossa, Tenchi, Sir_ace, Wilku, Corax, Hunter Killer, Hollow, Lord Kupa, Góral, Anfan, Ja - 14 osób, tak z tych, które przynajmniej raz dziennie chociażby zajrzą, tak mi się wydaję

Spoiler: pokaż
edit,edit,edit xD
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2012, 09:37:01 pm wysłana przez Skrzydlaty »