Autor Wątek: Fanatycy zasady  (Przeczytany 3791 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wiatrak(othep)

Fanatycy zasady
« dnia: Kwiecień 07, 2007, 07:30:18 pm »
ave

1. Jak to teraz jest z fanolami gdy przeciwnik pojawi się od razu bliżej niż 8" np. tunnelersi ? Kiedyś był w zasadach na to specjalny ustęp a teraz nic. Rozumiem że wychodzą zwyczajnie i to gracz O&G wyznacza kierunek ?
2. Jest napisane że rozbijają się o każdy teren - czyli o zwykłe płaskie wzgórze też ? A co gdy regiment wypuszczając fanatyków sam stoi na wzgórzu ?

Shino

  • Gość
Fanatycy zasady
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2007, 07:58:55 pm »
tak
tak

2b - tak samo jak unit stoi w lesie... od razu sie fanatuk sypie;)

Offline Asassello

Fanatycy zasady
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 07, 2007, 11:30:36 pm »
Cytat: "Shino"
2b - tak samo jak unit stoi w lesie... od razu sie fanatuk sypie;)
a ja jestem przeciwny tej zasadzie - choc wiem ze to nie ja ustalam zasady - ale jak bedziesz gral ze mna to twoi fanatycy moga biegac po gorkach ;)

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

***      KULT - wymaga ofiar      ***

Offline Zox

Fanatycy zasady
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2007, 11:29:01 pm »
a w 1 przypadku sie nie scatteruje?
quote="Bartez"]był bardzo wulgarny, pisał w podpisie moje zdanie "A ja mam na vavku Mangekyou Sharingana" który miał Itachi"; pawłow także powinien dostac choćby ostrzeżenie za tego "penisa" na avku[/quote]

Shino

  • Gość
Fanatycy zasady
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 08, 2007, 11:29:51 pm »
nie

Offline Zox

Fanatycy zasady
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2007, 10:45:51 am »
dzięki ^^
quote="Bartez"]był bardzo wulgarny, pisał w podpisie moje zdanie "A ja mam na vavku Mangekyou Sharingana" który miał Itachi"; pawłow także powinien dostac choćby ostrzeżenie za tego "penisa" na avku[/quote]

Offline Wiatrak(othep)

Fanatycy zasady
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 11, 2007, 10:14:01 am »
A teraz ciekawostka.
Wiadomo że w kolejnych fazach ruchu fanatyk porusza się zgodnie ze scatterem. A co jeśli wypadnie HIT  ? Oczywiście powiecie że tam jest mała strzałka która tym kieruje. Ale o tej strzałce brak słowa w zasadach i co najciekawsze w WD 322 (z orkiem na dziku na okładce) na str 25, koleś pisze że gdy wypadnie HIT to GRACZ kieruje fanatykiem. I co powiecie ?

szafa@poznań

  • Gość
Fanatycy zasady
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 11, 2007, 11:10:42 am »
bzdura :D

Offline Wiatrak(othep)

Fanatycy zasady
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 11, 2007, 11:48:47 am »
Ja tylko cytuję WD.

Offline karlee

Fanatycy zasady
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 11, 2007, 05:09:17 pm »
Na szczescie WD to nie wykladnia zasad, i wiele razy juz w przeszlosci wystepowały tam przyklady blednego stosowania zasad.
EACE, LOVE AND WFB

Offline TomCio

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 139
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Goryl we mgle
Fanatycy zasady
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 11, 2007, 06:40:51 pm »
W którymś WD jeszcze na 6ed orkach było wystawione 11 baz snotlingów  ;)
przykucnął z twarzą o kilka cali od tropu, a potem wpatrzył się w półmrok poszycia..

Offline pelcu

Fanatycy zasady
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 12, 2007, 11:07:48 am »
A wszystko to dlatego, że GW nie korzysta z Army Bulidera ;)
Chwała dla Urlica, a stos dla Sigmara..."
--KILLING BLOW-- http://www.killingblow.prv.pl/
Cytuj
I'm the Lord, the master of the sword...

Offline malakis

Fanatycy zasady
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 26, 2007, 06:47:31 pm »
Czy to "tak" dla rozbijania się o wzgórze mam traktować jako wyrocznię zasad?
Bo jest argument za tym, że się nie rozbija. Mianowicie górka tak samo jak stół to otwarty teren. Otwarty teren to teren. Stąd albo fanatyk żyje na górce i na stole, albo w obu przypadkach umiera.

Inne pytanie: jak określić co jest terenem a co nim nie jest?
Albo czy gdyby w scenariuszu cały stół stał się zaoranym polem na rundę to wszyscy fanatycy by umarli?

(W podręczniku nie ma wypisanych terenów, lub co jako teren traktować. Są tylko wypisane tereny trudne, bardzo trudne i nieprzechadzalne.)

Shino

  • Gość
Fanatycy zasady
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 27, 2007, 05:51:52 am »
Cytat: "malakis"
Czy to "tak" dla rozbijania się o wzgórze mam traktować jako wyrocznię zasad?
tak
Cytuj

Bo jest argument za tym, że się nie rozbija. Mianowicie górka tak samo jak stół to otwarty teren. Otwarty teren to teren. Stąd albo fanatyk żyje na górce i na stole, albo w obu przypadkach umiera.
mianowcie jesli uwazasz, ze open terrain to jest terrain feature to przykro mi ale musisz to przemyslec
pquote]
Inne pytanie: jak określić co jest terenem a co nim nie jest?
Albo czy gdyby w scenariuszu cały stół stał się zaoranym polem na rundę to wszyscy fanatycy by umarli?
[/quote] tak

Offline Marys

Fanatycy zasady
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 04, 2007, 11:32:28 am »
Według tego co piszecie żaden fanatyk sie na stole nie ma prawa pojawić. Napisane jest, że fanatyk się rozbija o każdy teren. W podręczniku z zasadami głównymi jest napisane, że stół tak jak płaska góra to teren otwarty. Czyli fanatyk sie zabija zaraz po wyjściu z oddziału. Bo w podreczniku z zasadami głównymi jest wyrazny podzał na tereny. W jednym worku jest płaski stół i płaska górka, czyli wszystko co nie utrudnia ruchu. Nie ma podziału w którym góra była by traktowana inaczej niż płaski stół pod żadnym względem.