Autor Wątek: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!  (Przeczytany 67849 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Shino

  • Gość
Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 02, 2007, 07:22:22 pm »
Cytat: "@"
pomarszczonego pod czaszką :p
niektorzy po prostu to maja plaskie jak szklo ;)
Cytuj

Szyszka, małpa ... dzięki za udana próbę ośmieszenia....
... najlepiej dajcie mi spokój skoro jestem takim idotą wg. was..
<zaczyna tanczyc ze szczescia, ze to w koncu nie jest na niego :P  :badgrin:  ;) > daj sobie spokoj... na prawde nie jest tak, ze wszyscy sie na ciebie uwzieli :D ;)

Cytuj

Jak już gdzieś ktoś walnął , żeby nie ufać Wikipedii, to trza było słuchać Wink
jak nie ufac wiki? to przeciez obok gugla jest dobrym helpem ;)

Offline Krova

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 02, 2007, 07:35:39 pm »
Narobiliście mi strasznego smaku, dranie!  :x Noż w mordę, potrzebuję dwudziestokrotnego przyśpieszenia łącza....eeeee potrzebuję strasznie dużo pieniędzy, żeby kupić wszystkie anime, które mam w planach!  :x  


 A przez was Melancholi of cośtamcośtam staje w 1szym miejscu w kolejce, dranie (:
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline nolifesking

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 02, 2007, 07:43:12 pm »
Serio?? nikt tu nic konkretnego nie napisał :P a nagle masz smaka ;p hmm dziwne ..
Cytuj
<zaczyna tanczyc ze szczescia, ze to w koncu nie jest na niego :P Bad Grin Wink > daj sobie spokoj... na prawde nie jest tak, ze wszyscy sie na ciebie uwzieli Very Happy Wink

wcale tak nie twierdze...

Cytuj
Czyli w każdym odcinku jest zawarta inna fabuła i można oglądać jak się chce?

nie!!
 w pewnym sensie te pomieszane odcinki mają stanowić jakąś jedna fabułę z dziurami... na razie też oglądałem anachronologicznie, tak jak dali.. głupi jest uczucie kiedy ogladasz odcinek i pojawia sie seria bohaterów ni z tego ni z owego...

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 02, 2007, 08:32:45 pm »
noli, po pierwsze, ja NIGDY nikogo nie ośmieszam, szkoda mi na to czasu. A po drugie - ludzie sami to robią, ja co najwyżej moge pokazac palcem i powiedzieć "o, patrzcie".

Po prostu straszny cyrk się robi wokół tego, ze nie chronologicznie, że skaczą po fabule... Normalnie rozwydrzeni jacyś, jak się nie poda kawa na ławę, to sie ludzie gubią, a wystarczy taki prosty myk i ludzie piszczą, ze wybitne (słynne Higurashi na przykład, które szyszek nie zachwyca, bo nie zachwyca.) i tutaj po raz pierwszy i ostatni użyję znienawidzonej przeze mnie ikonki, ale aż sie prosi.. uwaga! :roll:

To smutne. Nikt nie zwraca uwagi na rewelacyjną animację, świetne postaci bohaterów, przemyślny fanserwis, parodię czego tylko się da, boski ending i świetny dobór głosów (tak, "rozkręcanie się" Asahiny czyli i-i-ieeeeeee-ee jest genialne! A Kyon to jeden z moich faworytów męskich!), tylko wszyscy się rzucają na to, ze nie po kolei. I że pierwszy odcinek głupi.

O sile tego anime świadczy to, ze obejrzane po kolei tez jest naprawdę interesujące.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline @

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 02, 2007, 09:06:12 pm »
Cytuj
boski ending

fajny jest, no ale boski? :lol:  ;)

Cytuj
A Kyon to jeden z moich faworytów męskich!


Ten gest -> ręka do skroni i głowa w dół :D -> złapałem się, że zrobiłem tak kilka razy widocznie nie tylko pomysły Haruhi dobijają ;)
I jak tak szybko gada sam do siebie - to jest boskie, nie tam jakiś ending :p

Offline Bere

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 02, 2007, 09:41:25 pm »
Kyon zaprawdę genialny jest, ręka do skroni to jeszcze nic, bo często zdarza mi się tak robić i bez obejrzenia tego animca, ale ta mina przy komentowaniu w myślach danych wypowiedzi/sytuacji jest doprawdy b-o-s-k-a. No i same komentarze, heh...

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 02, 2007, 10:02:06 pm »
Może zacznę od plusów - bardzo ładna grafika i animacja (do tego już KyoAni nas zdążyło przyzwyczaić), również bardzo ładna oprawa dźwiękowa i... znakomity marketing, który wciska fanom to anime jako ósmy cud świata. A tym czasem w środku już gorzej, do tego walnie przyczyniły się dwie rzeczy:
- niewypał z nieciągłością odcinków. Przeskoki w czasie akcji typu do przodu, do tyłu i do środka pokazał jak się robi Quentin Tarantino w swoim genialnym Pulp Fiction, wszelako on wiedział że robi film a nie serial puszczany w tygodniowych odstępach czasu po 20min odcinek każdy. A Haruhi - no cóż, siadając do kolejnego epa, po całym tygodniu przerwy, człowiek po prostu głupieje. "Gdzie my jesteśmy? Co się stało ostatnio, moment, moment, to było to... nie, tamto było dwa tygodnie temu, chociaż oczywiście tak naprawdę działo się później". Oczywiście, jeśli się czytało wcześniej nowelkę albo mangę to prawdopodobnie nie było większych problemów, ale w takim razie niech producenci z łaski swojej, nie wiem, wymyślą nalepkę "tylko dla uprzednio zaszczepionych Haruhistów"?
- druga sprawa, wynikająca z powyższej kociokwiku związanego z achronologią: na pierwszy plan zamiast fabuły wybija - niestety - stary dobry fanserwis. Autorom, którzy w pierwszym odcinku jadą po stereotypach anime jak po zdechłej szkapie wcale nie przeszkadza serwowanie nam tegoż, jakże innowacyjnego (ziew) dania. Dzień bez maido-fuku jest dniem straconym, podobnie jak dzień bez Haruhi molestującej Mikuru czy też przebierającej się w sexy króliczka. Ok, moim samczym oczom takie bonusy zasadniczo wcale nie przeszkadzają, ale czy nie powinno być - jeśli to anime pretenduje do bycia czymś więcej (dużo więcej jak utrzymują niektórzy) niż tylko kolejnym haremem - przypadkiem na odwrót? tj. przede wszystkim fabuła a potem bonusy?

Koniec końców, to anime zaliczam jako kawałek solidnego rzemiosła ale tylko tyle. Tylko i aż, bo w dzisiejszych czasach nawet czegoś solidnego ciężko się doczekać...  7/10
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Bere

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 02, 2007, 10:17:55 pm »
Haruhi haremem ? Odważne stwierdzenie, jako że wg. takich kryteriów mógłbyś haremem nazwać co drugie anime, jak nie lepiej.

Sam nie rozpływam się jakoś nad tym animcem ale oceniłeś je trochę surowo.

Offline Pokpoko

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 02, 2007, 11:05:30 pm »
a ja obejrzałem chronologicznie. niby nie powinienem,ale stwierdziłem że skoro autorzy chcieli żebym oglądał nie po kolei,to w duchu serialu będzie obejrzeć po kolei...dobra,dobra, po prostu nie znosze oglądac z dziurami, bo mi się permamentnie wątek pruje. mnie się wątek pruje jak oglądam po kolei,a co dopero w wersji mix&match :roll:

teraz trochę żałuję,ale nie zmienia to faktu że anime jest genialne w swej prostocie 8)

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 02, 2007, 11:55:03 pm »
Cytat: "Beregond"
Haruhi haremem ? Odważne stwierdzenie, jako że wg. takich kryteriów mógłbyś haremem nazwać co drugie anime, jak nie lepiej.

Nie nazwałem haremem, porównałem je tylko do haremu (w kwestii fanserwisu)

Cytat: "Beregond"
Sam nie rozpływam się jakoś nad tym animcem ale oceniłeś je trochę surowo.

7/10 to surowo? Daj waść spokój.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Bere

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 03, 2007, 09:03:19 pm »
Obejrzałem do końca i muszę przyznać że anime jest przecudowne, niezwykle mi w gust trafiło, no i to sympatyczne zakończenie... A brak chronologii naprawdę ma sens, bynajmniej nie jest to zrobione ot, tak, bo ktoś się uparł ! (może ameryki nie odkryłem...) Moja subiektywna ocena 9/10. No regrets !

Offline Shirosama

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 04, 2007, 06:44:14 am »
W Haruhi prawie w ogóle nie było fanserwisu.
To anime nawet nie ma w sobie ecchi. To zwykłe szkolne anime z nutką fantazji.
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=3651

Offline Dreadorus Maximus

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 04, 2007, 10:10:57 am »
No co Ty, był fanserwis, tylko nie taki, do jakiego przywykliśmy. Nie były to "zagrania pod publiczkę", tylko naśmiewanie się z "zagrań pod publiczkę".

Cytuj
To zwykłe szkolne anime z nutką fantazji


A w linku który podałeś...
Cytuj
A far from ordinary school story starts here!


:)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 04, 2007, 10:10:59 am »
Stanowczo sprzeciwiam się twierdzeniu, że Haruhi nie ma w sobie ecchi.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Col. Frost

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 04, 2007, 10:32:15 am »
Ma, ale nie wiele. Właściwie motyw molestowania tej (nie pamiętam imienia) przez Haruhi to chyba jedyny element ecchi :p

 

anything