Autor Wątek: -1500- Necrons 1 podejscie  (Przeczytany 3025 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Guldurek

-1500- Necrons 1 podejscie
« dnia: Marzec 31, 2007, 05:47:19 pm »
Necrons 1500


Lord                      190
Phase shifter
Phylactery
Ressurection orb
Disruption field

Warriors   *11         198

WArriors *10          180


Destroyers*5      250

Destroyers *5 250

Monol      235

h.destroyer *3    195
ounce, lans, spontan i gibki taniec na parkiecie

Offline Guldurek

-1500- Necrons 1 podejscie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 01, 2007, 09:34:07 am »
bardzo was prosze o komentarze. mam zamiar kupic teraz sporo figurek i nie wiem czy moge sie kierowac pod taka rozpe
ounce, lans, spontan i gibki taniec na parkiecie

Offline Kelvan

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 163
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm not a nerd. I'm just smarter than you.
Dobrze ale nie do końca...
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2007, 11:12:01 am »
Wywal jednego warriora i wrzuć standardowego Lorda:
-Destroyer Body
-Phase Shifter
-Res Orb
-Warscythe

Ten twój jest do bani.
Reszta standardowa.
Czyli najlepiej jak może być na tą ilość pkt.

Cheers.
Necrons, Catachans, Eldars, Dark Eldars, SM Raptors

Offline Bartuul

Re: Dobrze ale nie do końca...
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 02, 2007, 11:02:34 am »
Cytat: "Kelvan"
Ten twój jest do bani.

Akurat do tej rozpiski to ten Twój jest do bani. Po co mu destroyer body, skoro ma warriorów pilnowac? Chyba zeby ciasniej kolo Monola bylo. I tak nigdzie nie poleci, i tak niczego nie zabije. Po co przeplacac? To juz lepiej wziasc Lorda na piechote, ze Staff of Light, Orbem i ewentualnie Solar Pulsem. W zupelnosci wystarcza.

Lord na desce to przerost formy nad trescia. Ma jednego przeciwnika (z tych liczacych sie), ktoremu jest w stanie sensownie podolac - Cannoneska. Cala reszta i tak mu lomot spusci, a cala armia zostaje bez Orba.
Join the forces of Kasztaniarze!

Kierowco! Pamiętaj - wpuszczając kogoś na skrzyżowaniu sprawiasz przyjemność temu jednemu, ale wqrwiasz tych 50 za Tobą...

Offline Kelvan

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 163
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm not a nerd. I'm just smarter than you.
-1500- Necrons 1 podejscie
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 02, 2007, 05:00:47 pm »
Wydawało mi się Bartuul że Ty w Necronach obcykany jesteś...

On ma siebie i deski trzymac orbem, boostowac na heavy weapon teamy, otwierac czolgi i brac na klate ciezkie bronie zamiast desek i taki orb wtedy bardziej przydaje sie jemu niz czemukolwiek innemu. Warriorzy sobie poradzą i bez lorda, zanim coś wejdzie w zasięg, to deski 3 x zestrzelą.

Poza tym to nie jest rozpa gdzie lecisz warriorami do przodu bo wtedy by musiał wrzucic dwa monole zamiast cięzkich desek i skroic lorda tylko do PS i RO. Wtedy by to miało ręce i nogi z lordem do pilnowania warriorow..

Jak na piechote to wtedy sie przyda lord ale z VoD żeby Ci warriorzy cos porobili, a tak jeden sklad jest na przemielenie przez monola żeby coś z rapida zrobil, a drugi na trzymanie phase out'a. Zresztą jak przeciwnik deepstrikuje to trzymanie na nic się nie zda bo taki skład schodzi w ture.

Mobilnośc lordów to podstawa, a bez deski daleko nie pojdzie. A trzymanie Lorda tylko po to by pilnował warriorów to zwykła strata punktów biorąc pod uwage, że HQ innych ras ma takie, a nie inne mozliwosci ofensywne.

Dla porównania na 2000 pts gram na 2 lordach na deskach i jak jednego zmieniam na buta to tylko z veilem i nie wyobrazam sobie inaczej. Nie chce mi się rozpisywac jakie miałem przeboje z lordami na deskach ale uwierz, że to sprawdzony patent, grubo wycina i zawsze się spłaca.

A żeby lordem na desce ubic coś wiecej niż kanoneskę to trzeba z 3 wrajty wrzucic by buforowaly woundy. Ale w tej rozpie się już nie zmieszczą.

Pozdrawiam
Necrons, Catachans, Eldars, Dark Eldars, SM Raptors

Offline Barto

-1500- Necrons 1 podejscie
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 02, 2007, 07:46:16 pm »
Jest tesh chyba wariant TombSpidera coby chłopaki się za szybko bez kulki nie sypali  :idea:
img]http://images21.fotosik.pl/158/37a23079002ed978m.jpg[/img] Fear the allmighty power of mind :P czyli Barto i jego Tysiąc Synów

Offline Kelvan

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 163
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm not a nerd. I'm just smarter than you.
-1500- Necrons 1 podejscie
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 02, 2007, 08:49:14 pm »
Cytuj
Jest tesh chyba wariant TombSpidera coby chłopaki się za szybko bez kulki nie sypali


To nie tak działa.

TS'y tylko zwiększają zasięg z 6 cali do 12 w momencie gdy cały oddział zostanie wybity aby go bylo można spróbowac postawic na nogi.

RO natomiast w 6" niweluje instanty, power weapony itp które spowodowały zejscie jednostki.

Tak więc bez RO po dwóch celnych plackach oddział schodzi, nieważne czy jest oddział w 6 czy 12 przez TS'a.

Z kolei jeśli jest RO, a nie ma w 6 czy 12" (przez TS'a) oddziału tego samego typu, to po dwóch celnych plackach oddział też schodzi.

Placki sa hipotetyczną sytuacją więc prosze nie wyciaga wniosków a propos rozstawienia jednostek  ;)

Cheers.
Necrons, Catachans, Eldars, Dark Eldars, SM Raptors

Offline Bartuul

-1500- Necrons 1 podejscie
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 03, 2007, 08:09:03 am »
Lord z kosa potrzebuje 3 fazy assaultu zeby zabic minimaxa. Statystycznie. Wiec do tego, ze to rzeznik, nigdy mnie nie przekonasz.  :p

Druga sprawa - uciec deskami przed kombatem to niezbyt trudne zadanie (abstrahujac od daemon bomby). Uciec Warriorami to juz wiekszy wyczyn. Stad IMHO Orb potrzebny Warriorom a nie deskom. Ale co ja tam wiem... obcykany nie jestem.  :p Poza tym uzywam jakichs dziwnych zagran w stylu przyjmowania assaulciarzy na klate warriorów, filtrowanie i zabijanie... dziwny jestem jakis. ;)

Trzecia sprawa - Lord ma brac ciezkie strzaly na klate zamiast desek? Hehe... nie przychodzi mi na mysl ani jedna osoba, ktora majac do wyboru strzelanie do desek albo do lorda z konkretnych giwer, strzelalaby do lorda. To niespecjalnie od Ciebie zalezy kto do niego strzela a kto nie. ;)

Ostatnie sprawa - ze niby to co ma dojechac do Warriorów deski 3 razy zastrzela. Hehe... tak sie akurat sklada, ze gram dokladnie 10 deskami (2x5) i wydaje mi sie, ze zdaje sobie sprawe z tego, co sa w stanie zastrzelic a co nie. I uwierz mi, ze jak jedzie do nich cos konkretnego, to na 90% dojedzie. Necronami szarzy nie unikniesz - sztuka by zagrac tak, zeby ta szarza byla bez sensu albo Tobie na reke.

To sa moje przemyslenia a nie wytyczne ani prawdy zyciowe, takze no offence. ;)
Join the forces of Kasztaniarze!

Kierowco! Pamiętaj - wpuszczając kogoś na skrzyżowaniu sprawiasz przyjemność temu jednemu, ale wqrwiasz tych 50 za Tobą...

Offline Kelvan

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 163
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm not a nerd. I'm just smarter than you.
-1500- Necrons 1 podejscie
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 03, 2007, 06:34:33 pm »
No napisałem długiego posta ale coś sie skasowało. Wiec wrzuce tylko konkluzje. Każdy gra inaczej, a na końcu najważniejszy i tak jest wynik czyli wygrana, jeśli ja wygrywam wg swojej taktyki i wartościowania jednostek i Ty także, to wszystko gra :)

Pozdrawiam :)
Necrons, Catachans, Eldars, Dark Eldars, SM Raptors

Offline fiolass

-1500- Necrons 1 podejscie
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 03, 2007, 07:43:04 pm »
Cytat: "Kelvan"

A żeby lordem na desce ubic coś wiecej niż kanoneskę to trzeba z 3 wrajty wrzucic by buforowaly woundy. Ale w tej rozpie się już nie zmieszczą.


hhmmm a nie przypadeczkiem jest tak że mogę bić lorda po twarzy jak jest do mnie dostawiony nie zwarzając na te wrajty?

jakby niebyło lord za 210 jest twardy i niektórym herosom sprawia kłopoty ale do mordowania to on się srednio nadaje :?
nd behold, there was one among them named Kheradruakh - He Who Hunts Heads - the Decapitator. A thousand sculls lined his lair; a thousand lives ended swiftly on his blades. None where safe from the Decapitator ...

Offline Kelvan

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 163
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm not a nerd. I'm just smarter than you.
-1500- Necrons 1 podejscie
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 03, 2007, 09:41:54 pm »
A umiesz wystawiać ten skład tak by Lord stał z tyłu ale mógł uderzać?

Nie chce mi się odpisywać juz w tym topicu. Wiec przytocze kwestie kanoneski.

Na jednym lokalu, mimo, ze wybiłem prawie wszystko siostrzyczkom to w ostatniej rundzie kanoneska wylapala ostrzal z desek,ciezkich, 2 skladow warriorów. chyba monola i stała dalej, takie sejwy miał gość, lord nie doleciał z kosą, bo mu sie wyrwala z kombatu, po tym jak zaszarzowalem jej skład niedobitek serafinek warriorami. I jeszcze skubana wycieła mi pare desek przez to, że pokpilem sprawe i sie nie cofnąłem bo myslałem, ze dla niej mogiła, a potrzebowałem zasięgu, bo w lesie na górnym krańcu stołu 4 ludzi z ciezką sie kitrało...

Zresztą jak jest dwóch lordów mobilnych to wszystko przypilnują orbem bo zawsze wszędzie dolecą na czas.

Pozdrawiam.
Necrons, Catachans, Eldars, Dark Eldars, SM Raptors

Offline krawat

-1500- Necrons 1 podejscie
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 04, 2007, 10:21:58 pm »
jesli lecisz na 2 flanki to owszem, musze sie z toba zgodzic. ale jezeli wezmiemy pod uwage wchodzenia blaszakami z jednej flanki to jeden lord na desce w zupelnosci wystarczy. jezeli dobrze sie zagra vailem i teleportem przez monola to jednym lordem na piechote mozna upilnowac warriorow. kolejny cwaniak blaszkowaty na desce pilnuje destojerow, aczkolwiek i tak jest to tylko potrzebne w cc bo od strzelania zadko kiedy nie moga wstawac (za to kocham T5). wnioski te nie sa z 4rech liter wyciagniete, poniewaz wlasnie pykam necronami jako rozgrzewka do DMP.

cial bambino
ZAPINAMY

 

anything