trawa

Autor Wątek: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2  (Przeczytany 489571 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline głowonuk

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 26, 2007, 06:35:01 pm »
Cytat: "Oh!Kitchen Bizmo"
Tak w rzeczywistości Podwodne Królestwo nie istnieje, a delfin Risso nie ofiarował pumeksu ludzkości. Serio.


Nawet tak nie żartuj!!!!!


...ja to czytam.
częstochowa
rzadkochowa
czały czas manawierzchu

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 26, 2007, 06:35:03 pm »
Cytat: "głowonuk"

EDIT: wszyscy z digartu! Jak dalej tak pójdzie, może dostanę kiedyś Digart Dnia  :shock:


A mnie to poskąpiłeś.

Zapamiętam to sobie.

Offline mhw

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 26, 2007, 11:21:21 pm »
Oh!Kitchen Bizmo, odnoszę wrażenie, że masz niestety problem z czytaniem ze zrozumieniem.
Primo: moja wypowiedź nie była zarzutem względem samego paska Twojego autorstwa, a jedynie komentarzem odnośnie tego, jak odpowiedziałaś na uwagę harka dot. tegoż paska, zasłaniając się cytatem z wikipedii, sama zaś potraktowałaś zawarte tam informacje dość wybiórczo. ;)
Secundo: bynajmniej nie twierdzę, że komiks musi być superrealistyczny, jak to ujęłaś - i w złym guście jest przypisywanie komuś słów, których nigdy nie wypowiedział ;) Jak dla mnie pumeks pływający na morzu delfin może pchać nosem, płetwą i każdą inną częścią ciała, a z serca podwodnego królestwa /czy też Podwodnego Królestwa/ może przynieść ludziom lateksowe slipki albo czarną dziurę na kolejną edycję konkursu ;)

Liczę, że jednak nie będziesz ograniczać swoich wpisów na tym forum, bo wszak m.in. po to, by się wymieniać wzajemnie opiniami ono jest. Mam nadzieję również, że skoro traktujesz to jako zabawę, to masz dystans do mniej przychylnych wypowiedzi, bo jak mówi przysłowie: "złość piękności szkodzi" ;)

P.S. A przy okazji pragnę podziękować głowonukowi, który docenił moje starania i dostrzegł nakład pracy włożony w wybór tytułu - wszak mówią, że dobry tytuł to połowa sukcesu :D

Offline mazol

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 27, 2007, 12:10:05 am »
Gratuluje i zycze kolejnych połowicznych sukcesów!

Offline mhw

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 27, 2007, 12:30:10 am »
A dziękuję! I życzę również sukcesów, tak połowicznych jak i pełnych - wszak jesteśmy ludzmi życzliwymi, prawda? :D

Offline mhw

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 30, 2007, 04:21:29 am »
harek - :D Osobiście wolę mniej "mówione" paski - ale ze względu na specyficzną historię przymykam na to oko i cieszę się ciętym dowcipem autora :)

Oh!Kitchen Bizmo - przy całej sympatii dla Risso mam nadzieję, że elementarze będą jednak prezentowały wyższy poziom graficzny ;) Niestety, nadal widać problemy w poprawnym przedstawianiu postaci, kuleją proporcje /te kilkukrotnie pomniejszone dłonie są najlepszym, choć nie jedynym przykładem/ jak i podstawy anatomii /chyba, że ludzie z Podwodnego Królestwa mają asymetrycznie osadzone głowy ;)/. I spróbuj zamienić aksonometrię na perspektywę.

krynio - sympatyczny pomysł, ale zbędne tłumaczenie wszystkiego w tak dosłowny sposób. Warto zerknąć na Paroovkowy Blog Czopka Piotrka, aby podejrzeć identyczny niemal zamysł w jego wykonaniu.

cASTORtROY - główny zarzut to oczywiście powaracający problem z ułożeniem "dymków". Nie przekonują mnie też do końca rysunki - nie oczekuję hiperrealizmu, ale np. postać w drugim kadrze wygląda jakby straciła ramiona ;) Natomiast "miał"-czące pumy ujmujące :D

mazol - coż, pewnie dlatego, że nie dostrzegam subtelności Twój pasek do mnie nie przemawia. Ani graficznie, ani swą historią. W dodatku razi mnie w tym wypadku zestawienie fotografii i ręcznych "dymków" - nie współgrają ze sobą jak dla mnie.

telomateo - pasek dla mnie niezrozumiały... Do tego razi mnie strona graficzna: mam wrażenie, że rysunek nie został przemyślany i jest do tego bardzo niechlujny /np. podłoga pokryta dziwnymi zygzakami, która dodatkowo sprawia wrażenie poszarpanej przy ścianach/, zdecydowany nadmiar nieumiejętnie /według mnie/ użytych narzędzi z programu graficznego, który kojarzy mi się z kimś, kto po raz pierwszy do takiego programu zasiadł i wypróbowuje kolejne jego możliwości /czemu ma np. służyć rozmycie linii oznaczającej krawędź ściany czy tej pomiędzy ścianą a podłogą?/, a anatomia cierpi /tak, jak cierpiałaby zapewne kobieta z tak wygietą ręką ;)/. No i metoda "kopiuj, wklej", która nie zawsze musi być czymś złym, natomiast absolutnie nie sprawdza się, gdy jedna z postaci /w dodatku prezentująca się w bardzo dziwnej pozie/ zmienia położenie. Z opisu "taka mała , irytująca groteska" pozostawiłbym "irytująca"...

Dem i Vigor - świetny pasek - i tyle komentarza z mojej strony wystarczy :)

PrzedPaństwem - humor absurdalny to trudna sztuka i jak dla mnie nie udała Ci się tym razem, choć być może to kwestia gustu. Nic nie tłumaczy dziwacznej formy Twojego paska, taka "sztuka dla sztuki" - co dla mnie stanowi minus.

291 - mam nadzieję, że seria o piratach będzie miała /co najmniej/ 103 odcinki ;) I może nawet kiedyś spróbujesz dopracować jakość prezentacji - odręczny rysunek i ręczne kolorowanie oraz obróbka na komputerze nie wykluczają się wzajemnie ;)

Lukator - nie jestem wielbicielem Twojego stylu rysowania, mimo to wolałbym chyba w pełni autorską próbę zilustrowania pracy. Natomiast podoba mi się sam pomysł /choć nie pasuje mi Jezus mówiący "Stać ludziska!" - trochę nie ta konwencja językowa, przypomina mi to informacje o różnych dziwnych próbach "oswojenia" m.in. historii z Pisma Świętego poprzez "przełożenie" ich na język młodzieżowy/

Tiall - graficznie pełne zaskoczenie, zwłaszcza po tym, co ostatnio napisałem w komentarzu dotyczącym Twojego poprzedniego paska ;) Liczę, że to nie koniec eksperymentów /może sztućce ze zdjęć ożywią się nieco wzorem pobratymców z reklamy firmy Łowicz ;)/. Humor sympatyczny, co w połączeniu z nową szatą graficzna tworzy przyjemny pasek.

wonder - błyskotliwa idea, aczkolwiek można chyba było przedstawić ją nieco lepiej od strony scenariusza /brakuje mi np. wprowadzenia informacji o tym, że bohaterem jest Achilles w samym pasku, nie tylko w tytule/. Obyłoby się też zapewne bez zbroi i zarostu - historia mogłaby mieć miejsce np. w czasie gdy Achillesa ukryto wśród dziewcząt na dworze Likomedesa ;)

Offline 291

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 30, 2007, 01:11:31 pm »
myśle że seria będzie miała więcej odcinków :)

103 to numer edycji konkursu, musze to jakoś wyraźniej zaznaczyć

Offline głowonuk

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 30, 2007, 05:34:34 pm »
Cytat: "mhw"

cASTORtROY - główny zarzut to oczywiście powaracający problem z ułożeniem "dymków". Nie przekonują mnie też do końca rysunki - nie oczekuję hiperrealizmu, ale np. postać w drugim kadrze wygląda jakby straciła ramiona ;) Natomiast "miał"-czące pumy ujmujące :D


Kurde.
To nie jest pasek samego Castro. On nie wymyśliłby takiego scenariusza (czyli tego co w tym pasku najlepsze).
częstochowa
rzadkochowa
czały czas manawierzchu

Offline wonder

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 30, 2007, 06:06:05 pm »
Cytat: "głowonuk"
On nie wymyśliłby takiego scenariusza (czyli tego co w tym pasku najlepsze)

Z tym, że scenariusz jest tu najlepszy, to się odważę nie zgodzić. Kobieta trafiła do dżungli i dymają ją pumy. Może mi ktoś powiedzieć, co jest zabawnego w zwierzęcym seksie (gwałcie?) zbiorowym?
Shock gives others a momentary joy of liberation, as we realised in that instant that the social rules that constrict our lives so terribly are not actually very important." - John Cleese

Offline Dem

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 30, 2007, 06:43:59 pm »
Od tego zabawniejszy jest chyba tylko gwałt zbiorowy na pustyni z udziałem niemowląt.

Offline Oh!Kitchen Bizmo

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 30, 2007, 06:51:00 pm »
To jedna z tych pięciu najzabawniejszych rzeczy na świecie.

Offline głowonuk

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 30, 2007, 07:13:05 pm »
Cytat: "wonder"
Cytat: "głowonuk"
On nie wymyśliłby takiego scenariusza (czyli tego co w tym pasku najlepsze)

Z tym, że scenariusz jest tu najlepszy, to się odważę nie zgodzić. Kobieta trafiła do dżungli i dymają ją pumy. Może mi ktoś powiedzieć, co jest zabawnego w zwierzęcym seksie (gwałcie?) zbiorowym?


W tym stripie nie jest najważniejsza warstwa fabularna. Nie bierz jej tak dosłownie. Pumy nie gwałcą zbiorowo - to jest absolutnie wykluczone.

Jeśli muszę Ci wskazać palcem, co w tym pasku jest śmieszne, to proszę bardzo (ale tłumacząc czyjeś żarty zawsze czuję zażenowanie): humor polega tu przede wszystkim na grze słów (z tego co pamiętam - podwójnej). Poza tym jest ona zupełnie absurdalna, a nawet abstrakcyjny, niewyobrażalna i  niespodziewana. Na początku, jak i w poincie mamy zaskakujące zwroty akcji.
Można powiedzieć: absurd! nonsens! nie wierzę! (ale tu właśnie o to chodzi, Wonderze)
Poza tym gwarantuję, że odpowiednio ukazany zwierzęcy gwałt zbiorowy będzie Cię śmieszył (i tu wkracza rysownik: "spec" od ukazania).
i bla bla bla bla...

Wiadomo: wielu nie łapie absurdu, a niektórzy nie rozumieją humoru słownego. Przywiązani są do śmieszności fabuły/sytuacji (czyli raczej prymitywnego komizmu). Ich strata.
częstochowa
rzadkochowa
czały czas manawierzchu

Offline wonder

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 30, 2007, 07:27:09 pm »
A niech to, nie mam czasu na ciętą ripostę, ale jeszcze tu wrócę w godzinach nocnych.
Shock gives others a momentary joy of liberation, as we realised in that instant that the social rules that constrict our lives so terribly are not actually very important." - John Cleese

Offline telomateo

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 30, 2007, 09:19:49 pm »

Offline turucorp

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 30, 2007, 09:36:30 pm »
Cytat: "telomateo"
Pułapka Czarnej Dziury.


Bardzo mi przykro ale:

Cytat: "graves"

Zasady są proste...
2 do 4 kadrow

 

anything