Autor Wątek: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2  (Przeczytany 489586 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 291

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 25, 2007, 08:30:56 pm »
Castorze, a jak ktos np. nie wie co to jest czarna dziura to jak ma sobie poradzić w następnej edycji? co tam ma sie samo bronić?

Gilbaert

  • Gość
Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 25, 2007, 08:34:21 pm »
jak ktos nie wie, to sobie sam sprawdza. Autor nie jest od tego żeby tłumaczyć swoje dzieło.

Offline harek

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 25, 2007, 08:37:51 pm »
Oh!Kitchen Bizmo - Dobra wszystko kumam. Jeszcze tylko jedno zdanie odnośnie prac Mazola. Zwyczajnie uważam, że większa doza obiektywizmu (także z Twojej strony) przydała by mu się bardziej niż te miodem płynące wyrazy zachwytu.
Choć na DA zaglądam (a może i wystąpie), to za ewentualne informacje na temat Risso będę wdzięczny (bo miewam deficyty czasowe).

Offline Dem

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 25, 2007, 08:41:43 pm »
291: Każda bardzo głęboka dziura jest czarna (bo nie widać dna). Nie wiesz czym jest dziura [;?

Offline 291

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 25, 2007, 08:50:57 pm »
ja dobrze wiem co to jest czarna dziura :) jestem amatorem-entuzjastą astronomii :D

podaje tylko przykład Castorowi, który mówi że pasek powinien sie sam bronić odpowiadając na nie zrozumienie paska KitchenBizmo przez Harka, który nie wiedział że pumeks jest skałą wulkaniczną (czy jakoś tak to było)

a więc poprostu nie każdy musi wiedzieć jak powstał pumeks więc nie rozumiem tego że pasek musi sie sam bronić jeżeli chodzi o to, więc podałem przykład z czarną dziurą, że jak ktoś nie wie co to jest to też nie zrozumie pasków z tej edycji :)

Cytuj
jak ktos nie wie, to sobie sam sprawdza. Autor nie jest od tego żeby tłumaczyć swoje dzieło.


w podtekście dokładnie o to mi chodziło

Offline mazol

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 25, 2007, 08:52:28 pm »
Dobra, najwyzszy zcas sie wypowiedziec.

Szanowny Harku. Widze ze stawiales przedemna jakies wielkie wymagania, ktorym niestety tym razem nie sprostalem. Z jednej strony zarzucasz mi plytkość dowcipu i to ze nic ow zart nie wnosi. Nie sadzilem jednak ze kazdy zart w formie paska musi miec intelektualne fundamenty oraz ze powinien niesc ze soba uniwersalne przeslanie (w takim razie jakiez to dostrzegles w moim pasku z tematu Rosja? a w swoim z tegoz?)

Z drugiej strony piszesz "ten fotoeksperyment po prostu przytłacza swoją monotonią". 4 zdjecia? przytlaczyly Cie? W takim razie radze Ci wystrzegac się albumow ze zdjeciami, zeby przypadkiem nie przytłoczylo Cie na amen.

Piszesz:"do subtelnych nawiązań do Jana Saudka (bo chyba nie do Karela(Kaji)? Jak mniemam) i jego słynnych obdrapanych ścian może i nawet nie chybione ale nieco przesadzone. Ja rozumiem takie porównanie nobilituje-lecz w tym wypadku wcale nie broni dzieła Mazola."
Stwierdzasz ze odkrycie  w pasku nawiazania do Saudka (tak, Jana) nie jest chybione ale przesadzone. Skoro nie jest chybione to znaczy ze jest sluszne. To w takim razie o co ci chodzi z ta przesadą? Chciales mi przekazac ze nawiazywanie do saudka to przesada? Albo, ze przesadzielm nawiazujac do niego? Albo ze Bizmo przesadzila wskazujac na to nawiazanie? Ale przecież sam piszesz ze jest to sluszne stwierdzenie? A moze chodzilo o inna definicje slowa przesadzone- o to ze wolal bys bardziej subtelne?
Dalej piszez ze porownanie do Saudka nobilituje- czy zatem stwierdzenie nawiazania do kogos rowna sie w twoim odczuciu porownywaniu do kogos? Czyli jesli dostrzegles w moim pasku "delfin" nawiazanie do Rembrandta, to rownoczesnie mnie do niego przyrownales?A jak sam nawiazujesz w ocenie mojego paska do delfina Risso to znaczy ze chcesz bym Cie do niego porownywal?  

No coz, nic z tego nie rozumiem wiec koncze i pozdrawiam

ps. w swojej krytyce wspomniales ze jestes przeciwko agresji w komiksach bo masz Dziecko, pozwole wiec sobie zapytac czy  pokazywales Swojemu Dziecku swoj pasek?
 
ps. do Castora: tlumaczyc  jakimis pseudointelektualnymi "fachowymi" definicjami podreslajacymi twoje "intelektualne obycie"- stworzyles zadziwiającą definicje "cytowania encyklopedii".

Offline Oh!Kitchen Bizmo

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 25, 2007, 09:04:57 pm »
No i  dzięki Mazolu, już nikt na mnie NIDGY nie zagłosuje, jak mnie tak będziesz bronił jak średniowieczny rycerz! Doprawdy!

Offline głowonuk

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 25, 2007, 09:59:12 pm »
nieprawda - ja zagłosuję, jako wierny giermek Państwa Rycerzowych!
częstochowa
rzadkochowa
czały czas manawierzchu

Offline harek

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 25, 2007, 10:45:36 pm »
Chyba zupełnie niechcący wywołałem jakąś lawinę.
W moich wypowiedziach starłem się unikać wtrętów osobistych – co raczej mi się udało.
Dlatego Szanowny Mazolu nie mam i nie miałem jakichkolwiek  wymagań co do Ciebie. To Oh!Kitchen sugerowała, że dokonałeś w swoim pasku subtelnej analizy ludzkości-z czym trudno mi się zgodzić. Mnie ten pasek nie rozbawił i już. (Wątpię byś  rzeczywiście chciał czytać moją analizę moich wypocin komiksowych)
Moja wypowiedź dotycząca nawiązań do innych artystów (w tym Jana Saudka) była prawdopodobnie zbyt pokręcona i nie wszystko wyjaśniała. Podobieństwo Twojego dzieła do twórczość wyżej wymienionego jest faktycznie zauważalne. I w żadnym wypadku nie ganię równania do kogoś – oczywistym jest, że "podglądanie" innych umożliwia dalszy rozwój  własny, lecz samo nawiązywani czy równanie do kogoś, czegoś nie czyni komiksu dobrym. Subiektywnie stwierdzam dalej, że nie pasuje mi brudny klimat Saudkowych fotografii, do paska o pumeksie. Widziałbym tu raczej pełną przepychu łazienkę rodem z „Dynastii” – tam pumeks mógłby sobie dopiero poużywać. To ten „brudny” charakter pracy w powiązaniu z lekkością tematu „Pumeks” wpłynął na mnie tak przygnębiająco (ale ja nie jestem przecież żadnym autorytetem-mam tylko takie a nie inne zdanie). No i zdarza mi się oglądać więcej niż cztery zdjęcia w krótkich odstępach czasowych.:)
Jeśli chcesz możesz porównać mnie do Delfina, a jeśli zmniejszy to twoją awersję do mnie, to wręcz proszę porównuj.:)
Jeszcze nie pokazywałem swojemu dziecku żadnego paska. Czy chodziło Ci o jakiś konkretny? I tak nie pokażę bo dziecko ma niecały rok-a ja wspominałem o billboardach i elementarzu, a nie o komiksach.
p.s. By wyrazić swoją dobrą wolę powiem konkretnie twoje paski w tematach: „Automat”, „Sto” czy „Delfin” pasują mi dużo znaczniej niż ten nieszczęsny „Pumeks”.
p.s. A z tym przesadzaniem może być różnie, bo obracam się wśród ogrodników:lol:  

Miłej reszty niedzieli. (mam nadzieję, że choć trochę załagodziłem tą drażniącą sytuację)

Offline głowonuk

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 25, 2007, 11:59:31 pm »
Z tego coś Pan napisał, Panie Ogrodnik, jasno wynika tylko tyle, że lubisz Pan Dynastię.
częstochowa
rzadkochowa
czały czas manawierzchu

Offline mhw

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 26, 2007, 02:29:46 am »
Oh!Kitchen Bizmo - nieco /a może nawet ciut więcej ;)/ złośliwie mógłbym stwierdzić, że nieszczególnie udało Ci się wybronić cytatem dot. pumeksu - mądry tekst, i to w dodatku w obcym języku oprócz tego, że niewątpliwie robi wrażenie mówi też wyraźnie, że pumeksu nie znajdziemy w sercu podwodnego królestwa, a raczej unoszący się radośnie na falach. Tak więc Risso chcąc go ofiarować ludziom w imię ich dobra, miast targać go z głębin pod płetwą winien raczej wzorem swojego krewniaka z paska Gilbaerta i Jaszczębia przepchnąć nosem jakiś rozsądnych rozmiarów kawałek :D

Cytat: "Oh!Kitchen Bizmo"
subtelne nawiązania do Saudka i jeszcze subtelniejszą analizę ludzkiej kondycji


Coż... Widocznie jedno i drugie jest tak subtelne, że dla mnie akurat kompletnie niedostrzegalne :D Ale mogę w związku z tym jedynie ubolewać nad swoją ślepotą i zazdrościć co poniektórym wyrafinowanego spojrzenia uczulonego na takie subtelności :D

P.S. A tak poważniej: "brudna", podkolorowana fotografia to trochę za mało, aby mówić o nawiązaniu do Saudka - bo brak tutaj zasadniczej cechy jego twórczości, a mianowicie próby ukazania piękna /nawet gdyby nie miałoby to być piękno kobiece/, którym się fascynuje

P.S.S. No, chyba że owo subtelne nawiązanie ma wynikać np. z faktu wykonania zdjęcia w stanie nietrzeźwości :D


I spieszę wyjaśnić, że forma "napisał" jaka pojawiła się przy okazji cytowania Twojej, Oh!Kitchen Bizmo wypowiedzi wynika jedynie z faktu, że nie wiem jak sprokurować na forum właściwą odmianę. Jeśli ktoś takową wiedzę posiada - będę zobowiązany za podzielenie się nią, za co z góry dziękuję.

Offline Cheshire Cat

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 26, 2007, 02:57:26 am »
Nigdy nie zdarzyło mi się komentować pasków ani uzasadniać dokonanych przeze mnie wyborów i teraz też nie zamierzam, bo nie mam wprawnego oka znawcy sztuki, nie jestem absolwentem żadnej szkoły plastycznej ani stałym bywalcem galerii. Dokonując wyborów, oceniając Wasze prace kieruje się tylko i wyłącznie tym co mi się podoba i tyle. Nie mam żadnych preferencji co do ulubionych autorów ani też żadnych awersji. Jak mi się coś podoba to na to głosuje. Cały "konkurs" jest to, na pewno, ćwiczenie umiejętności, doskonalenie, itp, itd, dla Was lecz dla takiego szaraka jak ja to przede wszystkim zabawa i domniemam, że zabawą i dla Was być powinno (ktoś wspominał o "złotych kalesonach"...) Dlatego dziwią mnie trochę te wszystkie awantury i przepychanki jak żywcem z sejmu wzięte, akcje w stylu: "...właśnie moja racja jest racja najmojsza!...".  A może po prostu chce mi się już spać... ;)
"Oh, you can't help that, we're all mad here. I'm mad. You're mad."

Offline 291

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 26, 2007, 04:14:54 pm »
Ok to teraz ja pokomentuje

5 - Lukator. Mimo że rysunki nie Twoje poprostu dowalił mnie scenariusz. Prostota i pozorna bzdurność tego paska zniszczyły mnie.

4 - Oh Kitchen Bizmo, bo jest w układzie

3 - Mazol, jak wyżej

2 - Dem & Vigor. Niezbyt podchodzi mi kreska (kwestia gustu) ale scenariusz mi sie bardzo podoba. Ciekawie ujęty temat

1 - Castortroy & Robweiller. Bardzo dobry scenariusz. I choć nie przepadam za rysunkami Castora, to tym razem daje rade i przynajmniej nie ma jakiś niebieskich dymków z odrostami. Za to inny problem - układ dymków w pierwszym kadrze.

pozostali

mhw - można było wycisnąć z tego scenariusza więcej, większy element zaskoczenia. Bo to wygląda jakby troche na siłe doprowadzić do ostatniego kadru. Rysunki ok ale mogłyby być lepsze

harek - ogólnie podoba mi sie, oryginalne ujęcie tematu ale brakuje "tego czegoś" żeby mnie wgniotło

krynio - scenariusz mocny. w sumie rzadko mi sie zdarza zaśmiać z konkursowych pasków ale ten mi sie podobał. Szkoda tylko że rysunki są takie jakie są - totalnie mi sie nie podobają.

telemateo - szczerze to nie widze za bardzo tu jakiejś błyskotliwości. jak sam napisałeś "irytujący" żart, w dodatku nie jestem zwolennikiem realistyczności scen komiksowych a "żart" (?) jest poprostu czerstwy. Według mnie najsłabszy pasek tej edycji.

przedpaństwem - przeeksperymentowałeś z tym układem ramek. rysunki niezbyt mi podchodzą a żart lekko drętwawy

tiall - żart nawet fajny. widze zmiane techniki, troszke na lepszą bo te Painty do mnie nie trafiały. niezły pasek ogólnie

wonder - rysunek mi sie nie podoba, nie lubie karykatur i wyolbrzymień. scenariusz przeciętny ale to kwestia gustu



wszystkie oceny są SUBIEKTYWNE!!

Offline Oh!Kitchen Bizmo

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 26, 2007, 06:24:56 pm »
Zasadniczo zgadzam się z Cheshire Cat, toteż postaram się ograniczyć wpisy na forum, bo do niczego to nie prowadzi: mhw, czy naprawdę uważasz, że komiks musi być superrealistyczny i jeżeli pumeks pływa po wodzie, to delfin musi go pchać nosem? Tak w rzeczywistości Podwodne Królestwo nie istnieje, a delfin Risso nie ofiarował pumeksu ludzkości. Serio. PS. Przepraszam, już nigdy nie będę popisywać się znajomością angielskiego. To w bardzo złym guście.
Żegnam do niedzieli, kiedy to zagłosuję na czarne dziury.

Offline głowonuk

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 26, 2007, 06:25:30 pm »
OH!KitchenBizmo - za regularne płacenie składek członkowskich ...i jedną z moich ulubionych postaci oraz uzębień komisowych (a także ulubioną grupę podwodnych super-złoczyńców)

Wonder - za pomysł i tytuł.

291 - za nieregularne płacenie składek członkowskich ...jak również za najlepiej narysowany pasek w całym Pumeksie!!!

Mazol - za sporadyczne płacenie składek członkowskich ...oraz za ciekawe rozwiązanie graficzne (tak... szkoda, że to nie jest łazienka z Dynastii, chlip :lol:)

Mhw - za pomysł, digart ...i tytuł.


EDIT: wszyscy z digartu! Jak dalej tak pójdzie, może dostanę kiedyś Digart Dnia  :shock:
częstochowa
rzadkochowa
czały czas manawierzchu

 

anything