Autor Wątek: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2  (Przeczytany 497605 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline spence

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1830 dnia: Kwiecień 14, 2015, 11:18:08 pm »
Pszren - pasek bijący brutalnie, zobaczyłam wszystkie gwiazdy; nie wiem, czy dobrze rozszyfrowałam znaczenie - popraw, jak coś pokręcę; odczytuję to jako pasek o odwiecznym błędnym kole: rodzice sztorcują dzieci, dzieci całą wieczność czekają, by wymknąć się normom i zakazom, a potem, jak już dorosną i mają własne dzieci, postępują dokładnie tak, jak zgredkowie. Ale i tak (bom zwierz-wzrokowiec) głównym atutem paska są owady. Śliczne. *_______* Jest to ta praca spośród obecnych, na którą najdłużej się gapiłam.

Spence - podoba mi się surowość formy, pasuje do treści. Jakby tylko ten dom był bardziej no,  domowaty, byłoby super. Z początku wzięłam go za ludka.

Sejanka, jaka interpretacja paska pszrena, w ogóle inaczej to rozkminiałem D: KatarinęKoneko podobnie D:

A co do mojego - no to taki domoludek (ludomek?) , popękany, powybuchany i smutny. Nie chciałem ludzi rysować jakoś (czytaj brak weny i czasu), wolałem na domu to zrobić, może błąd. W ogóle się złapałem na tym, że te litery wyskakujące z kadru (ostatni) to jakiś mój nawracajacy motyw jest D:

A i ja często daję egzekwo paski na dobrą sprawę nie wiem czy można, ale nikt mnie nigdy nie okrzyczał więc może można...

edit: a propos paska pszrena - przypomniało mi się że McKean miał na okładce Sandmana jednej martwego karalucha... D:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2015, 11:21:36 pm wysłana przez spence »
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline pszren

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1831 dnia: Kwiecień 15, 2015, 10:48:04 am »
Sejanka, wielkie dzięki za miłe słowa! Oczywiście Twoja interpretacja jest słuszna, czyli mamy larwę, która chciała by być już dorosła (pewnie w szczególności chodzi jej o seks, bo tym się głównie potem zajmują), a przepoczwarzenie nie nadchodzi...

spence - fajne skojarzenie z karaluchem, wiele osób tak mówi (w moim pasku to są drewnojady, papier też zjedzą, ale marchewkę lubią najbardziej - chociaż ludzie różne diety im robią :) ). sporo świetnych fotek owadów i innych zwierząt i rzeczy zrobił telomateo do projektu Makrofotopoemiks: http://foto.comicgenesis.com

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1832 dnia: Kwiecień 15, 2015, 10:50:16 am »
3pkt. - KatarinaKoneko/Spence (można ex aequo, prawda?)
Nie można, bo nastąpi chaos... :)

Offline spence

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1833 dnia: Kwiecień 15, 2015, 12:48:35 pm »
Sejanka, wielkie dzięki za miłe słowa! Oczywiście Twoja interpretacja jest słuszna, czyli mamy larwę, która chciała by być już dorosła (pewnie w szczególności chodzi jej o seks, bo tym się głównie potem zajmują), a przepoczwarzenie nie nadchodzi...

sporo świetnych fotek owadów i innych zwierząt i rzeczy zrobił telomateo do projektu Makrofotopoemiks: http://foto.comicgenesis.com

Nie rozumiem pasków, co się ze mną dzieje, starość panie :c

Bardzo ładne te obrazki z owadami, dzięki za linka.

edit te paski foto z owadami i bez owadów telomateo mi przypominają o A Softer World, nie wiem czy znacie D:   http://www.asofterworld.com/ kiedyś bardzo mocni byli, teraz zapomniałem że istnieją w sumie ...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2015, 02:16:37 pm wysłana przez spence »
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline pszren

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1834 dnia: Kwiecień 15, 2015, 07:07:24 pm »
dzięki za link! kilkanaście podobnych projektów było kiedyś, czyli w trzech kadrach fotki, a na nich paski z napisami. ważne, żeby teksty były głębokie, wtedy ma to sens :). w sumie to chętnie bym takie coś robił i robił, byle nie trzeba było dużo graficznie pracować. kiedyś znalazłem fajny generator pasków komiksowych z przypadkowymi fotkami, nawet twórca jednego programu przesłał mi ten program (do użytku własnego) gdzie można było fajne grafiki generować na bazie zdjęć z google. no ale trzeba było potem to wklejać, obrabiać (np. wrzucać w ramki...). ja bym chciał coś takiego, co mi samo generuje wiele aspektów dzieła, ja bym tylko na poziomie meta wrzucał co to ma być :)

Offline spence

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1835 dnia: Kwiecień 15, 2015, 10:46:49 pm »
Ja bym chyba wolał swoje zdjęcia jednak robić D: Alergia raczej na korzystanie z czyichś, chyba że jako referencje pod rysunki :D Kiedyś z kumplem wydłubaliśmy fumetti zresztą ale to dawno i nieprawda.
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline breniary

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 621
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a Ty jaką masz wymówkę?
    • breniary paski komiksowe
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1836 dnia: Kwiecień 20, 2015, 11:14:31 am »
Jest coś takiego jak PASKOWNICA na twarzoksiążce, gdzie nie ma konkursów ale po prostu jest temat (nie wiem jak wyłaniany), gdzie ludzie podsyłają paski i są one po prostu publikowane w systemie 2-tygodniowym.


Podpatrzyłem tam, że można by codziennie publikować na twarzoksiążce jeden pasek z kolejnością jak były dodawane na konkurs. Strona na F żyłaby prawie codziennie a myślę, że wszystkie paski są godne uwagi, nie tylko ten wygrany.
a Ty jaką masz wymówkę?

Offline pszren

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1837 dnia: Kwiecień 20, 2015, 12:41:40 pm »
musiałby zakładacz tematu dać temat zgrany z którąś z kolejnych edycji (np. osoba zakładająca temat 27 kwietnia by dała temat pasujący do kolejnej paskownicowej edycji). byle się nie pogubić, ale faktycznie coś może się dziać :).

Offline breniary

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 621
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a Ty jaką masz wymówkę?
    • breniary paski komiksowe
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1838 dnia: Kwiecień 20, 2015, 07:14:56 pm »
 Morten Zimsi uznałem, że kontur i szare tło to odcienie jednego koloru, biały to drugi a niebieskawy fakt użyłem 2 różnych ale były bardzo podobne. Gdybym chciał się restrykcyjnie trzymać trzech zmieniłbym tylko nasycenie.
Spence, ubolewam, tak miało być pierwotnie tylko zapomniałem pousuwać haczyki wersji roboczej i przestałem je zauważać ;D

Widzę, że ostatnio mamy parytet jak nigdy, co bardzo cieszy :D

O Pyrkon pytam z ciekawości i sam dowiem się w piątek czy jadę. Miło by było coś stworzyć ponad paski, czyli całość zamkniętą w dłuższym cyklu i jechać jako autor, obiecuję sobie to od lat :D Jednak na takie imprezy jadę by posłuchać twórców na ich panelach jak mówią o tym co robią i jak się cieszą tworzeniem i spotkaniem z fanami. Takie obrazy dają poczucie wejścia w świat do którego właśnie się dąży, doświadczenia kawałka wspaniałości, co jest potrzebne czasem do zmotywowania siebie do tworzenia. Zawsze po takich imprezach mam kopa do rysowania :D
a Ty jaką masz wymówkę?

Offline KatarinaKoneko

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1839 dnia: Kwiecień 20, 2015, 07:29:37 pm »
breniary, wierzę, że kiedyś Ci się uda! Masz świetną kreskę. Czekam, aż pojedziesz jako autor! Masz nasze wsparcie  :smile:

Offline breniary

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 621
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a Ty jaką masz wymówkę?
    • breniary paski komiksowe
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1840 dnia: Kwiecień 20, 2015, 07:35:58 pm »
Wielkie dzięki;D, ale właśnie jako widz i czytelnik też warto jeździć, by nie odejść za daleko od swoich marzeń i nie zapomnieć co chciało się zrobić :D Każdy z nas jest w stanie zrobić coś większego, tylko nie każdy ma taką motywację lub potrzebę.
a Ty jaką masz wymówkę?

Offline KatarinaKoneko

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1841 dnia: Kwiecień 20, 2015, 07:41:04 pm »
Ano masz rację, ja wybieram się pierwszy raz. Mam nadzieję, że też dostanę kopa, co do twórczości :P

Offline papierek

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1842 dnia: Kwiecień 21, 2015, 09:09:45 am »
Popieram, Breniary!
Sama jeżdzę od paru lat na pyrkon, a na konwentach bywam regularnie od dziesięciu i właśnie to lubię w panelach autorskich. Parę lat wstecz byłam u Rafała Szłapy i to mnie mocno pociągnęło do przodu:)
Wprawdzie nadal nie skończyłam żadnego komiksu, ale dzięki konwentom kompletnie zmieniłam nastawienie do słów "sukces" i "cel" i podziałało jak magiczna różdzka - nagle zaczęłam lepiej rysować ;) Inna sprawa, że jeśli myśli się poważnie o wydaniu, nie ma bata, trzeba się zaprzyjaźnić ze środowiskiem, a konwenty to miejsca na to idealne.
"Jego życie to bajka o agresywnych ludziach, gdzie i dobra i zła strona może Ci przychrzanić. Jedyną różnicą od czasu, gdy się dowiedział o tym, jak naprawdę to wygląda, to fakt, że nikt już nie musi wokół niego stąpać na palcach.
Teraz obie strony mogą używać czołgów."

http://www.facebook.com/PapierkiSketchbook

Offline papierek

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1843 dnia: Kwiecień 27, 2015, 07:06:14 pm »
Sorki że tak pod wieczór wrzucam temat. Spodobał mi się pomysł z Paskownicą, mam nadzieję, że nikt nie będzie się burzył, że podrzucam ich temat.
"Jego życie to bajka o agresywnych ludziach, gdzie i dobra i zła strona może Ci przychrzanić. Jedyną różnicą od czasu, gdy się dowiedział o tym, jak naprawdę to wygląda, to fakt, że nikt już nie musi wokół niego stąpać na palcach.
Teraz obie strony mogą używać czołgów."

http://www.facebook.com/PapierkiSketchbook

Offline breniary

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 621
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a Ty jaką masz wymówkę?
    • breniary paski komiksowe
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1844 dnia: Kwiecień 29, 2015, 08:19:56 am »
Dobry pomysł, upieczmy dwie pieczenie na jednym ogniu :D
a Ty jaką masz wymówkę?

 

anything