trawa

Autor Wątek: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2  (Przeczytany 496795 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline spence

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1815 dnia: Marzec 25, 2015, 11:52:18 pm »
Sejanka - nie wiem czy to Mort jest bo ja akurat mam tu ze sobą Muzykę Duszy (chociaż Mortam czytał) - tak czy siak - cykl o Śmierci najulubieńszy.

I mam wrażenie że Twoja adaptacja komiksu pszrena spodoba się pszrenowi  :wink: mocne rozkminy lecą (serio, bez beki)
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2015, 11:57:52 pm wysłana przez spence »
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline pszren

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1816 dnia: Marzec 26, 2015, 08:46:41 am »
Sejanka - trafiłaś w sedno, właśnie to łapanie fal, zasięg słaby: dzięki Tobie przypomniałem sobie, jak to było (zresztą całość też dotyczy przypominania). Próbowałem mianowicie przypomnieć sobie, jaki był temat konkursu, i tak sobie myślałem, co to było, kolor awangardy czy co? No i to snucie się i przypominanie - oraz nieprzyjemny moment znalezienia odpowiedzi, końca podróży - zostały udokumentowane w tym pasku. Czyli Twoja interpretacja była jak najbardziej słuszna, oczywiście mamy do czynienia z metaforą.

i wiecie co, to jest jeszcze dziwniejsze, bo napisałem normalne teksty, a teraz widze jakieś gwiazdki, podmienia litery "wang".

Offline Sejanka

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1817 dnia: Marzec 30, 2015, 12:10:58 am »
Spence, w "Morcie" (o ile pamięć mnie nie zawodzi) Ysabell najwięcej bryka. W sumie pojawiała się w trzech czy czterech tomach, ale raczej epizodycznie.

Offline pszren

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1818 dnia: Marzec 31, 2015, 08:18:16 pm »
spence - super miłe słowa! a i pseudonimy bałkańskie super!

zurluk - popaskujesz w kolejnych edycjach? oczywiście w ogóle jak ktoś ma ochotę i jest w okolicy, to też paskujcie!

Offline pszren

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1819 dnia: Kwiecień 03, 2015, 07:48:32 pm »
spence, super pasior! czy słyszałeś coś o poemiksach? (m.in. właśnie kadry z samymi słowami dawane były jako przykład jednej z form poemiksowych). w każdym razie się nie obraź! oczywiście praca jest świetna, dobrze pasuje do konkursu, ma klimat i jest zabawna.

Offline spence

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1820 dnia: Kwiecień 04, 2015, 12:14:10 am »
spence, super pasior! czy słyszałeś coś o poemiksach? (m.in. właśnie kadry z samymi słowami dawane były jako przykład jednej z form poemiksowych). w każdym razie się nie obraź! oczywiście praca jest świetna, dobrze pasuje do konkursu, ma klimat i jest zabawna.

dziękuję, mam nadzieję, że nie odpłynąłem za daleko D:. nie no nie mam za co się obrazić D: coś mi się obiło o uszy, wiem że widziałem Twoich dużo rzeczy poemiksowych, ale nie pamiętam do końca co. nie wiedziałem że kadry z samymi słowami to poemiksy :biggrin: te komiksy muzyczne to też są poemiksy czy jak? D: jakieś polecanki?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2015, 12:27:30 am wysłana przez spence »
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline pszren

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1821 dnia: Kwiecień 04, 2015, 07:57:51 pm »
będzie na Ciebie, he he (bo wiele osób ma alergię na poemiksy, myślę że to zjawisko nieszkodliwe, więc nie ma co go tępić, najwyżej nie zaglądać :) ): aktualnie są dwa sposoby patrzenia na poemiksy, czyli uznawanie poemiksu za podgatunek komiksu oraz uznawanie poemiksu za zjawisko odrębne od komiksu. moim zdaniem oba podejścia mają trochę racji.

tutaj można poczytać o moich poemiksach (tylko się tym za bardzo nie zamęczaj, wystarczy przejrzeć) :) : http://poemiks.comicgenesis.com/autowywiady.pdf

aktualnie dużo mniej poemiksuję, chociaż od czasu do czasu jakąś broszurkę wydaję - ale nie promuję.

natomiast projekt o komiksowej notacji muzycznej to odrębna bajka. czyli jak zanotować muzykę w formie komiksu, komiks jako partytura, komiks przeznaczony do wykonania muzycznego. bardzo zapraszam wszystkich do udziału! na razie dwie osoby zadeklarowały udział (trzy mnie wliczając).

edit:
kiedyś, zainspirowany pracami Jakuba Sytego, napisałem cykl utworów sztućce z wystawy. po selekcji, i po przerobieniu notatek rysowanych w teksty pisane na kompie, zbiorek jest tu:
http://stronanatalki.strefa.pl/sztuccezwystawy.pdf

a tutaj przykładzik:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2015, 08:14:14 pm wysłana przez pszren »

Offline spence

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1822 dnia: Kwiecień 05, 2015, 04:22:35 pm »
Pszrenie, nie do końca to moje klimaty, ale zauważyłem, że z tych wywiadów poemiksowych ten poemiks ze strony 34 też ma kadr podstawkę :D
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline spence

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1823 dnia: Kwiecień 07, 2015, 06:52:31 pm »
a propos cenzury przekleństw w paskach ja bym nie cenzurował i nie cenzurowałem jak miałem jakieś D:
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline breniary

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 621
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a Ty jaką masz wymówkę?
    • breniary paski komiksowe
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1824 dnia: Kwiecień 07, 2015, 07:07:35 pm »
Chyba, że cenzura celowa, jeśli nie chce się silnego oddziaływania przekleństwa a jakieś pośrednie. Z cenzurą chyba jak kto woli ; )
a Ty jaką masz wymówkę?

Offline spence

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1825 dnia: Kwiecień 07, 2015, 07:41:44 pm »
Chyba, że cenzura celowa, jeśli nie chce się silnego oddziaływania przekleństwa a jakieś pośrednie. Z cenzurą chyba jak kto woli ; )

Jasne, zapomniałem dodać przy oceniaczce po prostu że przekleństwa nie mają wpływu na ocenę i "jak chco to niech bedo". Takie wpółocenzurowane to jak u Powella w Goonie :D
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline papierek

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1826 dnia: Kwiecień 07, 2015, 08:12:23 pm »
no rany no, ja jeszcze chcę chociaż robić wrażenie, że jestem dobrze wychowaną niewiastą:)

No ale z drugiej strony - zazwyczaj na forach nie można przeklinać, a jeśli się to odbywa w linkach, jakieś ostrzeżenie może? Anyways, dzięki za wypomnienie mi nieprzeklinania, nie będę się więcej hamowała, będę klęła jak szewc - ze splunięciem. No bo w sumie w większości moich dzieł przekleństwa latają na równi z flakami. Taki sposób odreagowywania.
"Jego życie to bajka o agresywnych ludziach, gdzie i dobra i zła strona może Ci przychrzanić. Jedyną różnicą od czasu, gdy się dowiedział o tym, jak naprawdę to wygląda, to fakt, że nikt już nie musi wokół niego stąpać na palcach.
Teraz obie strony mogą używać czołgów."

http://www.facebook.com/PapierkiSketchbook

Offline spence

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1827 dnia: Kwiecień 07, 2015, 08:25:15 pm »
no rany no, ja jeszcze chcę chociaż robić wrażenie, że jestem dobrze wychowaną niewiastą:)

No ale z drugiej strony - zazwyczaj na forach nie można przeklinać, a jeśli się to odbywa w linkach, jakieś ostrzeżenie może? Anyways, dzięki za wypomnienie mi nieprzeklinania, nie będę się więcej hamowała, będę klęła jak szewc - ze splunięciem. No bo w sumie w większości moich dzieł przekleństwa latają na równi z flakami. Taki sposób odreagowywania.

Ja osobiście toleruje przekleńśtwa niż flaki. Zwłaszcza te które przemoc traktują żartobliwie D: Nie wiem, ja nie wrzucałem informacji jak miałem przekleństwo w pasku, ale dla czystego sumienia chyba możesz napisać, że przeklinasz, ale to już wolnoć Papierku na Twoim skwerku. <ironia mode on> najwyżej potem będziemy narzekać że za dużo przekleństw i bezeceństwa i nie wypada <ironia mode off>
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline graves

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1828 dnia: Kwiecień 08, 2015, 04:12:36 pm »

Generalnie na forum przeklinać nie można i za to są ostrzeżenia.
Jeśli chodzi o paski, to:
- jeśli pasek jest wklejony w post - powinien być ocenzurowany, ponieważ jest ogólnie dostępny dla wszystkich i jest to równoznaczne z napisaniem tego na forum
 - jeśli to jest link, to ja nikomu w niego włazić nie każę. To jego wolna wola, że otwiera ten rysunek. Jeśli to co tam zastanie go nie usatysfakcjonuje lub zniesmaczy, to niech ma pretensje do osoby, która wstawiła ten link. Jeśli byłby to link z wirusem (lub prowadzący do stron i treści zakazanych na tym forum) - to inna sprawa. Za to może mieć bana, jeśli będzie to udowodnione jako celowe działanie.
Dlatego za linki do wulgarnych pasków nigdy nikt nie karał. Autor oczywiście może zamieścić ostrzeżenie - jego wola.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Sejanka

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1829 dnia: Kwiecień 14, 2015, 11:04:16 pm »
Pszren - pasek bijący brutalnie, zobaczyłam wszystkie gwiazdy; nie wiem, czy dobrze rozszyfrowałam znaczenie - popraw, jak coś pokręcę; odczytuję to jako pasek o odwiecznym błędnym kole: rodzice sztorcują dzieci, dzieci całą wieczność czekają, by wymknąć się normom i zakazom, a potem, jak już dorosną i mają własne dzieci, postępują dokładnie tak, jak zgredkowie. Ale i tak (bom zwierz-wzrokowiec) głównym atutem paska są owady. Śliczne. *_______* Jest to ta praca spośród obecnych, na którą najdłużej się gapiłam.
Harek&co - dobre, dobre, bardzo dobre, tylko nieśmieszne. Pasujące czcionki (eleganckie przedwojenne, pachnący minioną epoką "Kogucik", wszystko jak należy), celny dobór interesów działających obok US (szatańskim byłby pomysł, gdyby obok urzędu był zakład pogrzebowy utrzymujący się przez wszystkie cztery kadry) - przepyszny pasek.
KatarinaKoneko - ładne rysunkowo, chociaż jakby kolory siadły; odwieczny problem jajka i kury (na pewno ktoś już to napisał, ale muszę); jest kot, jest okejka
Spence - podoba mi się surowość formy, pasuje do treści. Jakby tylko ten dom był bardziej no,  domowaty, byłoby super. Z początku wzięłam go za ludka.