Autor Wątek: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2  (Przeczytany 494932 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline breniary

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 621
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a Ty jaką masz wymówkę?
    • breniary paski komiksowe
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1860 dnia: Sierpień 25, 2015, 02:40:54 pm »

Nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa i nie prędko je wypowiem!


Spence, widziałem, bardzo fajnie, że werdykty się ukazały, zapomniałem o nich po tym, jak chciałem opuścić publikację jednej bitwy z uwagi na moją chęć ukrycia mojego paska dla większego ogułu i całkiem zapomniałem potem o stronie fejsa XD. Samo prowadzenie tej strony nie zabiera prawie czasu, tylko pamięć ;D jak mogę to aktualizuję, jest kilka osób zajmujących się tą stroną, więc każdy może, może hey!

a Ty jaką masz wymówkę?

Offline balinking

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1861 dnia: Październik 23, 2015, 09:15:16 am »
Mam dwa pytania, ponieważ dawno mnie tu nie było a nie znalazłem żadnych zmian w regulaminie. czy żeby konkurs się skończył potrzebne są przynajmniej 3 paski? czy głosowanie kończy się w momencie kiedy rozpoczyna się głosowanie z poprzedniego tygodnia? Mam nadzieję że ktoś jeszcze tu zagląda i jest w stanie mi odpowiedzieć, z góry dzięki;)

Offline Franklin

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1862 dnia: Październik 23, 2015, 01:49:01 pm »
Normalnie w regulaminie nic się chyba nie zmieniło. Gramy tak, że muszą być najmniej trzy paski. Jak zbiorą się do jakiegoś poniedziałku, to rozpoczynamy głosowanie. Wtedy też kończy się głosowanie poprzedniej edycji - tak, żeby cały czas był jeden temat aktualny ;)
Chyba.

Offline balinking

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1863 dnia: Październik 23, 2015, 02:18:36 pm »
Spoko, dzięki za odp;)

Offline spence

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1864 dnia: Listopad 17, 2015, 03:35:03 am »
O mizantropowaniu - od razu zaznaczę, że temat nie dla mnie bo jak myślę mizantropia, to mnie nerwy biorą, albo Lovecraft się przypomina, co coś złego mu się stało i potem zaludniał świat potworami straszącymi ludzkość.

Aha i proszę nie traktować moich komentarzy jako jakieś nie wiem co i wielkie krytykowanie, bo ja wiem, że komentarze czasem do swoich potrafię brać bardzo do siebie jak są podane jakoś niesympatycznie. Taki komentarz i gadanie, mam nadzieję, że w znośnej formie  :oops: Szacunek już za sam udział i wystartowanie.

Więc z pasków scenariuszowo bardzo podoba mi się Breniarego (najoptymistyczniejszy i najironiczniejszy), przy okazji jakoś bardziej niedbale ta kreska wygląda, ekspresyjniej niż Twoje rzeczy, które pamiętam, ciekawe. Kolory spoko.

Nie do końca rozumiem pasek Telomateo o co w nim chodzi i kto z kim rozmawia (sam ze sobą? on się ratuje tym ołówkiem przed wylaniem wody z siebie, ale on sobie je sam zrobił?) natomiast zajebiście mi się kreska podoba (kreskowanie na dnie worka! chociaż plamy czerni nie do końca mi grają, ale możliwe, że narzekam), kolory i to niespieszne tempo jest bardzo mocne.

edit: dobra, te plamy czerni w wypadku ołówka robią robotę bo zwracają uwagę na niego, a w wypadku worka wrzucają uwagę na jego buzię, inna sprawa z jego cieniem, ale tu już się czepiam.

KatarinaKoneko - scenariuszowo spoko, wspaniały (!) rysunek i kolory (chociaż z tego co widzę to jest jeden, skopiowany, chyba że się mylę?) nie wiem czy nie bardziej by mi się podobało jakby literki były w dymkach, albo jakaś lżejsza czcionka jeśli nawet nie odręczna Twoja, bo jakoś ta czcionka średnio mi się zgrywa z Twoją linią - w sensie masz bardzo cienkie linie w rysunku kota, cieniutką linię podpisu, a wszystko inne (krawędzie kadrów i czcionka są zboldowane, ale możliwe, że się nie  znam)

Pszren tematycznie za zimne poczucie humoru dla mnie, szanuję bardzo Twój minimalizm w kresce.

Sejanka, tematycznie jak Pszren - dużo za zimne dla mnie, propsy za eksperymentowanie i Ottowanie/Turkowanie/Balinkingowanie w rysunku (to jest cienkopis i potem negatyw zrobiony? btw - ten pan się w ostatnim chyba trochę gubi w cieniowaniu) i ciekawe kombinowanie z krawędziami kadrów. Liternictwo bardzo siedzi.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2015, 01:31:14 pm wysłana przez spence »
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1865 dnia: Listopad 18, 2015, 12:38:18 pm »
Trafiła się fajna okazja i przygotowuję "edycję specjalną" konkursu paskowego. Dostosowałem ją w regulaminie i terminach do edycji standardowej, ale nie znaczy to, że chcę się z nią wcisnąć w numerację czy naruszyć dotychczasowy rytm :-)
Myślę, że mogą one funkcjonować równolegle i mam nadzieję, że to nie problem?
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline spence

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1866 dnia: Listopad 26, 2015, 02:52:16 am »
Dobra, nie wiem czy ktoś to czytał ostatnio, czy nie i czy to ma sens, czy nie, ale AlterEgoMegoEgo się dopytywał o swój pasek co powiem, więc wrzucę od razu wszystkim komenty. Propsy i szacunek za udział dla wszystkich. Proszę mnie nie brać za znawcę wielkiego klasycznie, bo mogę totalnie nie mieć racji, ja raczej mówię, co mi się wydaje. I nie daję ocen, a komentuję w kolejności wrzucania.

AlterEgo - bardzo lubię te Twoje wprowadzenia postami do paska. Sam pasek bardzo spoko, kolory, szczególiki (bąbelki). Jedyne co mi nie trybi do końca to, że napis na drugim kadrze jest zasłonięty przez rybę i chyba bardziej by to grało jakby był inaczej umiejscowiony. Fajny pomysł. Pomysł, który kojarzy się z paskiem

Telomateo - świetne, co prawda nie do końca moje poczucie humoru, ale patent, odręczna stylóweczka i wykonanie rewelacyjne - kolory (z naciskiem na ten fiolet na szyi ryby). Plus spoko to rozkminione, że na końcu ona się do widza jakby zwraca (albo tak rozumiem to patrzenie jej).

Pszren - bardzo spoko rozkmina ze złotą rybką/rączką. Propsy za ostatni kadr z rozwalonym robotem i wyczucie znudzenia na twarzy postaci.

Freeone - strasznie zimny pasek (w sensie, że źle się kończy), ale ładnie zrobiony. Jestem fanem tego designu ryby i tego, że się pojawia przy podpisie. Kolory spoko, tylko nie do końca mi trybi ten efekt nałożony (poza tym, że wprowadza jakby od pierwszego kadru jakiś niepokój i podkreśla, że się coś złego zaraz stanie, ale możliwe, że nadinterpretacja)

Batat - bezkadrowa narracja na propsie, bardzo robią robotę środkowe kadry, brawa za gifa (skojarzenia z Emily Carrol ale to może nie ta droga).Tylko nie rozumiem co się dzieje na ostatnim kadrze :c
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline telomateo

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1867 dnia: Listopad 26, 2015, 07:03:05 am »
Taka jest/była generalnie idea tego konkursu. Tworzymy paski, punktujemy, komentujemy. O to ostatnie, najistotniejsze najciężej. Czytamy. Ma sens.
:)

Offline spence

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1868 dnia: Listopad 26, 2015, 09:49:56 am »
A skomentować i odpowiedzieć  o co w Twoim pasku chodzi z Mizantropią to nie było komu :c <tak, ironizuję>

spoko, dzięki za odzew, pozdróweczki.

edycja:
kozacko że Ty na bloga w czerni i bieli też pracę wrzucasz, szanuję.
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline telomateo

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1869 dnia: Listopad 27, 2015, 08:09:42 am »
Jest to utwór do interpretacji dowolnej ;) A tak w skrócie to chciałem tam pokazać: myślenie o bezsensie życia według mizantropa i kruchość naszych ciałek wodnych człowieczych oraz wynikające z tego ograniczenia.

Offline telomateo

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1870 dnia: Grudzień 08, 2015, 08:37:22 pm »
Proponowałbym wydłużyć "tygrysa" o tydzień, a nowy temat w przyszłym tygodniu?

Offline AlterEgoMegoEgo

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1871 dnia: Grudzień 08, 2015, 11:12:41 pm »
Już wydłużone  :smile:

Offline breniary

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 621
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a Ty jaką masz wymówkę?
    • breniary paski komiksowe
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1872 dnia: Grudzień 09, 2015, 01:02:16 pm »
Luzik, nie spojrzałem na terminy w Dzieciach Lisicy, macie rację, gratuluje wygranym! Edycja z nagrodami fajna sprawa ; )

a Ty jaką masz wymówkę?

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1873 dnia: Grudzień 10, 2015, 09:13:10 pm »
Grudzień miesiąc cudów więc mam propozycję: zwycięzca trwającej edycji 460 wrzuca temat dla 461 tak jak zwykle, a dla pięciu zwycięzców edycji 461 według jeszcze nieznanego tematu Gildia Komiksu funduje komiksiki, które dostaliśmy od różnych wydawców :-)
Czyli w sumie żadnego narzucania tylko bonus od nas (ale o kolejnej edycji specjalnej będę już myślał).



Jak wam się temat spodoba to przejrzę karton i zrobię listę tych pięciu tytułów, z zasadą, że zwycięzca wybierze pierwszy, osoba z pozycji drugiej wybierze z pozostałych czterech itd.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline AlterEgoMegoEgo

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1874 dnia: Grudzień 10, 2015, 09:22:59 pm »
Zwycięzca edycji 460 wrzuci temat na edycję 462.
Temat 461. zakłada Telomateo... mam nadzieję że już od poniedziałku :)