Autor Wątek: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2  (Przeczytany 489485 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mazol

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« dnia: Marzec 13, 2007, 10:18:43 am »
Nie sadze bym mógl kiedykolwiek załorzyć korporacje szczegolnie po przeczytaniu "No logo". Sądzilem za to ze nie ma w konkursie na pasek zasady zabraniajacej dawania osobom z digartu punktów kilka razy z rzędu?

Coz, moge takim razie oszukiwac i dawac punkty wylocznie osobom z poza, albo magę sie powstrzymać od punktowania....

Mysle, ze to troche podkrecony problem, kazdy kieruje sie wlasnym gustem w ocenianiu, oczywiscie pomimo szczerych checi zawsze sa to oceny subiektywne ale jednak po dodaniu wszystkich tworzy sie cos bardziej obiektywnego. Nie zaówarzylem bynajmniej by po pojawieniu sie naszej tzw. korporacji jakos drastycznie zmienily sie wyniki konkursu paskowego, na podium jednak najczęściej staje kto inny, a dosc wysokie wyniki "korporacji" sa efektem glosowania równierz osob z poza.

A co do moich ocen to bardzo chetnie je umotywuje:

5. Bizmo- Zawsze podoba mi sie styl i kolor jej paskow, a tym razem równierz warty podkreslenia jest bardzo trudny rodzaj dowcipu oparty na braku punktu kulminacyjnego. Minusem tego paska sa problemy z anatomia niektórych dzieci, ale widac je dopiero na drugi lub trzeci rzut oka. Za to podbil mnie styl graficzny jak z podreczników do Rosyjskiego z podstawowki.

4. 291- tego delikwenta docenilem za ladne poprowadzenie calkiem prostego zartu, który w jego wykonaniu wcale nie byl dla mnie przewidywalny, poza tym ten pasek pokazal ze na potrzeby konkursu powstaje seria, wiec dodatkowy punkt za narzucenie sobie ograniczenia w postaci piratow (mam bowiem nadzieje ze beda dalsze czesci). Minusem tego paska jest obróbka, ale mimo to jest calkiem czytelny.

3. Titos- gdyby to nie byl stary pasek, dlabym mu piec, jest swietnie narysowany i oparty na bardzo smiesznym pomysle. z drógiej strony sam trzymam duzo szkicow paskow i czekam tylko na odpowiedni temat wiec przyznaje wykorzystywanie starych pomyslow jest mi czyms bliskim, tylko ze nikt tego nie dostrzeze.

2. CastorTroy i Robweller- bardzo smieszny pomysl, kreska jak na Castora jakby troche luzniejsza niz zwykle, szczegolnie w drugim kadrze.

1. Wonder- Zaskoczyl i rozbawil mnie ów pasek z Malkoviczem, mam nadzieje ze Wonder zachecony debiutem bedzie kontynuowal konkursowa dzialalnosc. Oczywiscie mozna sie przyczepic do obrobki mimo to zdecydowanie zasluguje na zaówarzenie.

Poza podium nadal w kolejnosci od najlepszego:

Czopek Piotr- podoba mi sie bar mleczny tak jak i podobal mi sie pokoik na przyjecie w "sto", pomysl z zamiana jezykow niemalze jak z ksiegi rodzaju, pasek ogolnie bardzo dobry ale z mojego uwielbienia dla Pana W.    wyrasta przeswiadczenie ze potrafi Pan stworzyc cos duzo zabawniejszego.

Tiall- to ze ograniczyles sie do sztućcow ma w sobie jakis urok, dyskretny humor Twoich paskow zawsze do mnie trafial, pomysl z matrioszka rownież, niestety wlasnie delikatnosc tego humoru czesto nie pozwala tym paskom wybi sie ponad te ostrzejsze zarty

Lukator- zart sredni, kreska jak zawsze, ale tym razem jakos nie pasuje. Lubie kiedy robiesz przegadane zarty, tak jak w pudle kiedy jest absurdalnie rownierz  zpowodu ilosci postaci. Tym razem postawiles niestety na taki stereotypowy obraz stosunków polsko rosyjskich, czego na szczescie wiekrzosci osób udalo sie uniknac.

xcv- jak dla mnie zbyt politycznie i za malo zabawnie, lubie Twoja prosta grafike i pomysly, niestety ten dowcip jak dla mnie jest za malo smieszny a za bardzo prawadziwy niestety.

Harek- caly zart wypusciles z siebie juz w pierwszym kadrze, a trzy nastepne kadry powtarzasz go w ruznych ukladach. Moze gdyby to byl zart w stylu Abbota o Costello (-Kto stoi na drugiej bazie? -Kto. ), mialo by to przedsiewziecie szanse powodzenia, niestety Tobie sie nie udalo. Mysle ze jakbys ograniczyl sie do dwuch kadrow bylo by znacznie lepiej. Zabawnie narysowane.

mhw- pasek z ktorym mialem problem, dobrze narysowany i jakis zart jest ale jakos zupelnie nie smieszny, na dodatek tan trik z zegarem go psuje jakos infantylizujac (w moich oczach) fabule.

dziekuje i pozdrawiam

ps. do Castora- nie zaówarzylem zeby koledzy pomagali bizmo, ja tez raczej sam Ci odpowiadalem. a tekst typu "bez obrazy mazol, ale twoj pasek do edycji "śląsk" jest najlepszym przykladem tego ze modzi na DA to niedorozwoje" nie jest chyba ta forma konstruktywnej oceny o jakiej wspominal Czopek(?)

Offline agah

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2007, 12:43:20 pm »
Gilbaert ma rację z tym kółkiem adoracyjnym ale nie do końca tu chodzi o digart bo Bizmo na początku nie była w digarcie. faworyzacje widać też ze strony moderatorów bo w punktacji włosa zwrócili Ochocie uwagę, że nie komentuje się przy punktacji natomiast Bizmo, Mazolowi i Fle nie. Mam propozycje dla tych którzy są niedoceniani przez kółko adoracyjne:                                                                                      1. stwórzci swoje własne kółko
2. rozdzielcie konkurs na dwie podgrupy
   a) kółko adoracyjne
   b) pozostali
Wracając jeszcze do Ochoty to mam wrażenie, że to kumpel Mazola i spółki więc propozycja dla ciebi: zacznij rysować bo niezależnie jaki badziew wypocisz i tak dostaniesz punkty( tak jak 291 w przypadku 100- co to niby miało być -pasek komiksowy czy rysunek przedszkolaka?). Jeśli się mylę co do Ochoty to przepraszam Mazola i spółkę.

Offline cASTORtROY

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2007, 01:17:51 pm »
Cytat: "agah"
Gilbaert ma rację z tym kółkiem adoracyjnym ale nie do końca tu chodzi o digart bo Bizmo na początku nie była w digarcie. faworyzacje widać też ze strony moderatorów bo w punktacji włosa zwrócili Ochocie uwagę, że nie komentuje się przy punktacji natomiast Bizmo, Mazolowi i Fle nie. Mam propozycje dla tych którzy są niedoceniani przez kółko adoracyjne:                                                                                      1. stwórzci swoje własne kółko
2. rozdzielcie konkurs na dwie podgrupy
   a) kółko adoracyjne
   b) pozostali
Wracając jeszcze do Ochoty to mam wrażenie, że to kumpel Mazola i spółki więc propozycja dla ciebi: zacznij rysować bo niezależnie jaki badziew wypocisz i tak dostaniesz punkty( tak jak 291 w przypadku 100- co to niby miało być -pasek komiksowy czy rysunek przedszkolaka?). Jeśli się mylę co do Ochoty to przepraszam Mazola i spółkę.



mam nadzieje ze piszesz to z przymruzeniem oka, bo jesli nie to musze ci powiedziec ze wiekszych bzdur jeszcze tu nie czytalem....
...kto jest bez winy niech pierwszy weźmie kamień i pierd***ie się nim w łeb..."

Offline Oh!Kitchen Bizmo

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2007, 04:42:47 pm »
Cześć.
Po pierwsze, jest mi przykro. Kiedy tylko zaczęło mi dość dobrze iść, zostaję oskarżona o przynależność do powstałej w ciągu dnia digartowej bandy Mazola i wszystkie me cenne punkty pochodzą od kolesi. Nie jest to miłe.
Zdawało mi się, że konkurs polega na tym, że każdy głosuje według własnego gustu. W moim guście mieszczą się prace ręcznie kolorowane i rysowane, a takie zawsze umieszczają Mazol i 291, więc na nich głosuję, podobnie jak na Fle, o ile się pojawia (nie znam go, a on nie głosuje na mnie, zaznaczam). Trudno mi więc nagle stawiać punkty paskom, które nie do końca odpowiadają mi graficznie tylko dlatego, że w poprzednim tygodniu głosowałam na Mazola. To by chyba była taka hiperpoprawność polityczna.
Poza tym, jakkolowiek nie wydaje mi się dobra świeżo wykreowana przez Agah teoria dwóch grup, to są osoby, które też głosują zawsze podobnie, tylko że nie na Bandę z Digartu, a np. na Czopka (o co zapewne chodziło Maciejowi).
Co do komentowania, to od tej pory zawsze będę uzasadniać moje głosy, ale ponieważ rysuję od wielce niedawna to głupio mi komentować dokonania innych, skoro sama mam problemy z techniką, np. proporcjami i układem ciała. Mogę tylko pisać co mi się podoba, a co nie, ale to chyba nie wpłynie kształcąco na czyjkolwiek warsztat, podobnie jak komentarze Castora (w większości, bo np. z tym ostatnim o kolanach się zgadzam i już nauczyłam się rysować to poprawniej). A propos - co było jeżdżeniem po Tobie (Castorze)? To, że rysuję planszę i będzie duża oraz w moim stylu?!
Na koniec, Agah: jak na osobę, która napisała trzy posty jesteś zdumiewająco autorytarna. Od kiedy to koniecznie trzeba rysować, by wypowiadać się na Gildii/głosować? A jeśli trzeba, to gdzie Twoje prace?
Pozdrawiam, a w piątek publikacja "Pumeksu". Nie chcecie - nie głosujcie.

Offline 291

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 13, 2007, 05:29:26 pm »
Cytuj
W moim guście mieszczą się prace ręcznie kolorowane i rysowane, a takie zawsze umieszczają Mazol i 291, więc na nich głosuję,


dokładnie (z tym wyjątkiem że nie głosuje na siebie tylko na bizmo)
jeden jest fanem jednego stylu a drugi drugiego. To że podoba mi się jedna piosenka np. Radia Grochów tzn że nie moge słuchac innej bo to już jest kółko adoracyjne??

poza tym tak się składa, że Mazol mnie tu zaprosił bo znamy się z Digarta a jemu podobają się moje rysunki. I chyba dlatego dostaje od niego punkty.

a poza tym co to za kółko adoracji Czopka? wszyscy mu dają punkty...  8)

Offline Titos2k

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 493
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie umiem rysować.
    • Titos2k.pl
Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 13, 2007, 06:12:26 pm »
o widzę, że to grono jeszcze nie przerabiało motywu "złotych kaleson"  :lol:
www.titos2k.pl - blog + portfolio.

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2007, 06:37:01 pm »
Cytat: "291"

a poza tym co to za kółko adoracji Czopka? wszyscy mu dają punkty...  8)


Może dlatego, że zasługuje?

Sami zresztą też często dajecie Czopkowi punkty, więc nie rozumiem Waszego zdziwienia.

Offline 291

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 13, 2007, 06:53:34 pm »
no właśnie o to chodzi.
jeśli ktoś dostaje punkty tzn. że na to zasługuje.

Gilbaert

  • Gość
Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 13, 2007, 06:56:54 pm »
Hy!
Widzę że moja mała żartobliwa prowokacja zatacza coraz szersze kręgi :D

jakoby winni się tłumaczą.
Wystarczy czytać trochę Wasze wypowiedzi w różnych miejscach i łatwo zauważyć kto lubi się z kim, i kto ma wobec kogo kompleks.
hyhyhy

Offline Maciej

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 13, 2007, 07:16:35 pm »
To nie chodzi o kompleksy

ale wolę dać punkty 291
mimo iż zrobił pasek równie c**jowy
jak Kastro

a co dopiero w przypadku zajebistych pasków jak Czopka, mazola czy Oh!KB

 8)
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline am666

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 13, 2007, 07:32:05 pm »
Strach głosowac, teraz kazdy z kims trzyma, nikt juz nie głosuje na paski ktore mu sie podobaja. Sory Czopek, juz wiecej na Ciebie nie zagłosuje bo sie wyda ze zawarlismy uklad. Ups, chyba sie wygadalem.
Chłopaki prosze o troche wiecej dystansu, bo jeszcze ktos wyskoczy z pomyslem o powolanie komisji sledczej majacej na celu wytropienie wszystkich ukladow i ukadzikow w konkursie na pasek.

Gilbaert

  • Gość
Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 13, 2007, 07:37:05 pm »
eeee
własnie zbieramy komiksję forumową jakoby
mamy już 7 śledczych...

Offline am666

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 13, 2007, 07:54:16 pm »
A kto bedzie przwodniczacym? c14 czy Ranta?

Offline Maciej

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 13, 2007, 08:00:31 pm »
Cytat: "am666"
A kto bedzie przwodniczacym? c14 czy Ranta?

touche!
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Oh!Kitchen Bizmo

Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 13, 2007, 08:28:53 pm »
Komisja i raport i kilka lat zakazu wszystkiego związanego z komiksem dla ujawnionej siatki.

 

anything