Autor Wątek: Co by tu w imperium nowym uściślić  (Przeczytany 11203 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ten Gobo

Co by tu w imperium nowym uściślić
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 04, 2007, 05:13:21 pm »
tak pewni nieuczciwi (niedoświadczeni?) gracze sie zachowuja, jak wchodzi nowa edycja...co na to poradzic...a booka juz mam...na mule znalazlem :)
trzeżcie się gniewu zielonego motłochu! // kupie limitowane modele!! w szczególności:

bsb bretki
bsb lizaków
bsb szczurków ;]

Offline Bruenor Battlehammer

Co by tu w imperium nowym uściślić
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 06, 2007, 10:22:38 am »
@ JJ
przepraszam pomyliło mi się gdzie to czytałem. ale znalazłem - uściślenia sędziowskie, pod którymi jestes podpisany między innymi Ty. Ja to interpretuje jako koniecznośc i ułatwienie w grze, a nie zalecenie, żeby tylko napisać o tym, a potem olać sprawe.

8) Podstawki.
a) Podstawki pod maszyny nie są wymagane, jednak przy strzelaniu z broni typu katapulta przyjmuje się, Ŝe zajmują obszar nie mniejszy niŜ podstawka 40x40 mm. Zaleca się umieszczanie maszyn na takich właśnie podstawkach.
i vis pacem, para bellum...
A Krasnale i tak zawsze wygrają :)

JJ

  • Gość
Co by tu w imperium nowym uściślić
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 06, 2007, 06:04:45 pm »
Cytat: "Bruenor Battlehammer"
@ JJ
przepraszam pomyliło mi się gdzie to czytałem. ale znalazłem - uściślenia sędziowskie, pod którymi jestes podpisany między innymi Ty. Ja to interpretuje jako koniecznośc i ułatwienie w grze, a nie zalecenie, żeby tylko napisać o tym, a potem olać sprawe.

.




Siła zalecenia nie polega na tym, że sędziowie z kijem przechadzają się i sprawdzają wymiary podstawek.

Siła i sens zalecenia, polega na tym, że w przypadkach dyskusyjnych, sytuacja będzie rozstrzygana tak, jakby maszyna stała na podstawce 40x40.

Offline Bruenor Battlehammer

Co by tu w imperium nowym uściślić
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 06, 2007, 08:02:31 pm »
no i właśnie wychodze z założenia, że aby nie było sporów, to w dobrze pojętym interesie każdego gracza, powinno byc posiadanie takowej podstawki pod maszynę.
i vis pacem, para bellum...
A Krasnale i tak zawsze wygrają :)

Offline Dr.Crane

Co by tu w imperium nowym uściślić
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 06, 2007, 08:57:14 pm »
nie gram imperium wiec ksiazki nie czytalem ale mnie to ciekawi wiec zadam to pytanie-jak jest ze steam tankiem i skirmisherami?rozjezdza ich czy go omijaja?
ever see the sky, never touch the sun, nothing more left but run run run...

Offline Grand Admiral Thrawn

Co by tu w imperium nowym uściślić
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 09, 2007, 08:52:13 am »
Już ci to powiedziałem jakiś czas temu i kilka dni temu znowu  :p

"Czy aldred's cascet of sorcery działa na Invocation of Nehek i co się dokładnie dzieje z trupiarnią tak wskrzeszoną" - ja bym powiedział, że kradnie to coś i ten czar jest natychmiast niszczony bo magowie imperium nie mogą wskrzeszać zmarłych.

Co do uściśleń to sporo jest na www.warhammer-empire.com  Warto by popatrzeć jak to na zachodzie robią z tymi problemami, żeby nie było potem, że u nas inaczej jest.


Pytanko mam tylko jedno: w turach kolejnych po szarży ST gdy powiedzmy walczy z kilkoma przeciwnikami jak to jest z rozjeżdzaniem. Powiedzmy, że wyrzuciłem 7 hitów z siła 6...każdy oddział tyle dostaje czy przed rzutem dzielę punkty pary i deklaruję, że 2D3 w ten oddział a 1 D3 w ten? W sumie nigdze ani tutaj ani na innych stronach nie znalazłem remedium na ten problem. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Historia jest w ruchu, kapitanie. Ci, którzy nie nadążają, pozostaną w tyle by oglądać ją z daleka.
A ci, którzy staną nam na drodze nie będą mieli okazji żeby ją obejrzeć."
- Grand Admiral Thrawn