trawa

Autor Wątek: B5 - magazyn komiksowy  (Przeczytany 29431 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciej

B5 - magazyn komiksowy
« dnia: Marzec 19, 2007, 05:48:36 pm »
Zacznę cytatem:

Cytat: "Kamil na blogu"
Magazyn komiksowy B5 #2. Zacząłem to czytać z lekkiego przyczaja, ale niepotrzebnie. Bo to naprawdę dobry magazyn, czy raczej antologia komiksów. Mnóstwo twórców, mnóstwo pomysłów, od pojedyńczych obrazków i stripów do kilkoplanszowych strzałów. Wszystko uczciwie podzielone na sześć kategorii od obyczajówek, przez komiksy gatunkowe, artystyczne, humorystyczne, drobiazgi aż po komiksy Konrada Papugi. To ostatnie zjawisko nie jest mi obce - Papugę puściliśmy kiedyś w “Chichocie”, jako pełniącego obowiązki Kozy. Bo to komiksy równie mocne, jak i nie mocniejsze od dzieł Janka Kozy, a i rysowane z podobną wykwintnością. Z pozostałych dziesiątków prac w “B5″ moi faworyci to otwierający “Kamieniem w samolot” Zielińskiego, “Urząd Skarbowy” duetu Olszewski/Pyzik (świetne dialogi), “Cyd i Burleska” Gierczaka (to ten od “Gangów Radomia” - tym razem w fantasmagorii), “Siostry Betanki” Ochnii (puenta!!!), rzecz o manekinie Wojtasia i Migacza (jedyny z działu komiksów artystycznych, który mi wszedł), “Mydełko” Zielińskiego (uroczy drobiazg), “Houli Siet” Siweckiego, no i oczywiście wspomniany Papuga i jego chore wizje rzeczywistości. Tak, że w sumie naprawdę sporo. Więc polecam z przekonaniem jakiego dawno nie miałem w ostatnich latach do produkcji fanzinowopochodnych.


Masa stron, ładna kreda i grzbiecik. Czyli edytorsko pięknie, formalnie na poziomie, zaś treściowo raz lepiej raz gorzej, ale na pewno poziom wyżej niż w numerze pierwszym.

Widzieliście? Kupiliście? Czytaliście?
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline demonter

B5 - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2007, 06:09:35 pm »
Miło słyszeć :) I o to chodzi żeby było różnie i ciekawie. Edytorsko będzie tak samo, treściowo się doszlifuje. Objętość wzrasta z każdym numerem. Docelowo chcemy żeby to był dwutygodnik i miał 400 stron.

Offline Julius Corentin A.

B5 - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2007, 06:17:11 pm »
nooo... dobrze, ze powstał temat.
numer pierwszy i drugi dostalem w niecodzinnych okolicznościach tuz przed wyjściem z imprezy, gdy maciej podpisywal mi swoj album (czyli warto bylo poczekać na ten autograf, podwojnie warto ;) ).

nie mialem jeszcze czasu sie uwazniej przyjrzec, ale juz na pierwszy rzut oka widać, ze jest ciekawie.
bardzo dobrze wydane, bardzo dobrze wydrukowane, a w środku bardzo różnorodnie. klasa.

edit:
(widze i czuje, ze slowa - ciekawie i rożnorodnie, beda sie pod tą publikacją czesciej pojawiać)

Offline repek

B5 - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2007, 08:23:20 pm »
Jak ktoś ma ochotę, to można wygrać egzemplarz dla siebie - klik.

Pozdrówka

Offline ssselena

:)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 19, 2007, 08:50:40 pm »
dwutygodnik 400 stron hehe widze ostro;) a numerek ladnie wydany i zaluje ze jedynki nie zobaczylam:) no ale czekam na kolejne:)

Offline demonter

B5 - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 19, 2007, 09:00:48 pm »
Te 400 stron prawdopodobnie złożymy do połowy kwietnia a później czekamy tylko do MFK.

Offline Gierek666

B5 - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 19, 2007, 09:05:29 pm »
Już widzę jak składacie 400 stron. 40stu przez pół roku nie mogliście złożyć. Ostatni raz z takimi ludźmi pracuję

Offline ssselena

:P
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 19, 2007, 09:13:30 pm »
no 400 stron co dwa tyg to moim zdaniem jak na polskie warunki nie wykonalne to przeciez bedzie kosztowac ten druk kto wam bedzie kupowal dwutygodnik za tyle kasy hmm...:) chyba ze chcecie sie wpisac do ksiegi rekordow guinesa to moze;) no i powodzenia w skladaniu takiej ilosci:D

Offline Gierek666

B5 - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 19, 2007, 09:25:25 pm »
Ja tez życzę powodzenia w składaniu 400stu stron. Trzeba trafu byłem przy tym, jak oni toto składali. Pół godziny składał, 3 dni chlał. Tak ojczyzny z dołka nie podźwigniemy. A program jest słuszny, tylko z takimi ludźmi trudno go realizować

Offline ssselena

:D
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 19, 2007, 10:08:18 pm »
oh badzmy dobrej mysli i dajmy szanse tej misji podzwigniecia narodu hehehe:D

Offline konrad papuga

B5 - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 19, 2007, 10:27:00 pm »
czytanie wymaga dużego skupienia, oglądanie mniejszego. b5 jest mniejszym formatem od a4 dlatego wymaga jeszcze mniejszego skupienia. bardzo się cieszę, że jedne chłopaki wydają to co inne chłopaki rysują. kiedyś być może sam będę wydawał dziewczyny chociaż nadal jestem bezdzietny. ciekawym czemu mnie się porównuje do Kozy. papuga do kozy to jak kola do koki.

N.N.

  • Gość
B5 - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 19, 2007, 10:54:25 pm »
Cytat: "konrad papuga"
ciekawym czemu mnie się porównuje do Kozy.

Nie zostałeś porównany do Kozy. Zostałes określony jako "pełniacy obowiązki". To zasadnicza różnica.

Offline pszemeg

B5 - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 20, 2007, 11:46:10 am »
Obywatelu GIEREK daliście se już upust?
Małej wiary człowiekiem jesteście i do dźwigania wszystkich namawiacie.
Wszem i wobec na łamach tego forum obiecuję że może nie 400 ale znacznie powyżej 100 pojawi się nr3.  :idea:

Offline Maciej

B5 - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 20, 2007, 11:47:50 am »
Na kolejne 6 stron destylucha możecie liczyć!  8)
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Gierek666

B5 - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 21, 2007, 08:06:28 am »
Cytat: "pszemeg"
Obywatelu GIEREK daliście se już upust?
Małej wiary człowiekiem jesteście i do dźwigania wszystkich namawiacie.
Wszem i wobec na łamach tego forum obiecuję że może nie 400 ale znacznie powyżej 100 pojawi się nr3.  :idea:



Przemo, a kto zebrał ekipę z digarta, no kto? Nawet jednego Litwina namówiłem żeby coś zapodał. To dzięki mnie jest prawie 100 stron. Ale teraz koniec, nie będę więcej harował za wszystkich.

Jak to mówiła moja pani w podstawówce: skończyło sie dziadom żniwo