trawa

Autor Wątek: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks  (Przeczytany 43113 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Dark Tower
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 21, 2011, 03:30:22 pm »
O kurcze, myslalem ze moze 3 tom Mrocznej wiezy ukaze sie jakos w okolicach komiksowej warszawy. 
szkoda 
pzdr 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline strz1

Odp: Dark Tower
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 22, 2011, 02:03:19 pm »
Pierwszy numer byl rewelacyjny. Moze tez dlatego, ze cena/jakosc wypadala jak na nasz rynek bajkowo. Druga czesc czytalo mi sie slabo, szczerze mowiac. Naprawde slabo. Trzecia miala decydowac, czy bede kontynuowal serie do konca. Myslalem o marcu a tu prosze, znacznie pozniej

Offline Dembol_

Odp: Dark Tower
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 22, 2011, 02:04:23 pm »
Pewnie czekają na kasę z Empiku.

Offline BOUNCER

Odp: Dark Tower
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 23, 2011, 06:22:35 pm »
ech, kurde - jaką umowę podpisali, takie zbierają teraz plony (o ile to ma z empikiem) ironizując do ironicznej już wypowiedzi  :)

Offline graves

Odp: Dark Tower
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 23, 2011, 11:55:57 am »
Przeczytałem dwie pierwsze części komiksowej wersji "Mrocznej Wieży".
Nie miałem do tej pory absolutnie zadnej znajomosci tej serii. Czytałem pare książek Stephena Kinga, ale ta seria jakoś nigdy nie trafiła mi w ręce... Po przeczytaniu dwóch pierwszych tradów komiksu mam ochotę na znacznie więcej. Wiem, że z książkę nie ma to aż tak wiele wspólnego. O ile pierwsza część "Narodziny rewolwerowca" opierała sie na książce (zdaje sie, że głównie "Czarnoksiężnik i kryształ"), to już "Długa droga do domu" jest całkowicie nowym pomysłem scenarzystów serii komiksowej opartej jedynie na prześłankach zawartych w powieści.
Wracając do komiksu - zachęcam wszystkich do zapoznania się z nim. Jest mroczny, niezwykle pięknie narysowany przez Jae Lee. Jawa przeplara się w nim z rzeczywistościa jak ze snu zrodzonego w krysztale... Chwilami nie tylko my, ale nawet bohater nie wie, co jest rzeczywistością, a co nie. Niezwykle sugestywny język komiksu wprowadza nas w całkowicie dziwny i straszny świat, pełen magii i pozostałości dawnej cywilizacji technicznej...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dark Tower
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 23, 2011, 03:21:27 pm »
Zgadzam się. Kinga nie lubię. Przeczytałem kilka jego książek, w tym od początku do końca pierwszy tom "Mrocznej wieży" i nie miałem ochoty czytać dalej. Uważam go za pomysłowego i zgrabnie opowiadającego, ale bardzo przeciętnego pisarza, a w dodatku strasznego tandeciarza. Dlatego do komiksu podchodziłem bardzo ostrożnie. Pierwszy tom zakupiłem w oryginale, po bardzo okazyjnej cenie. Jednak kiedy zacząłem czytać - wsiąkłem. Historia ocieka klimatem, jest mrocznie i nieprzyjemnie. Narracja wyciąga to, co najlepsze w książce, pozostawiając to, co zbędne. Ilustracje, kiedy oglądałem je w Internecie, nie podobały mi się (zwłaszcza kolory). Zupełnie inaczej odebrałem je "na żywo". Są świetne. Niektóre naprawdę wbijają w fotel.
Kupiłem, jednak nie zdążyłem poczytać sobie jeszcze po polsku i bardzo obawiam się o tłumaczenie, o to, w jaki sposób tłumacze poradzili sobie z przekładem bardzo klimatycznego języka (zarówno składnia jak i słownictwo), jakiego użył King, a potem scenarzysta komiksu.

Offline graves

Odp: Dark Tower
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 23, 2011, 03:27:34 pm »
Kupiłem, jednak nie zdążyłem poczytać sobie jeszcze po polsku i bardzo obawiam się o tłumaczenie, o to, w jaki sposób tłumacze poradzili sobie z przekładem bardzo klimatycznego języka (zarówno składnia jak i słownictwo), jakiego użył King, a potem scenarzysta komiksu.
Jak będziesz mógł - przeczytaj. Nie czytałem oryginału i bardzo jestem ciekaw Twojego zdania. Mnie po polsku czytało się świetnie, właśnie przez bardzo klimatyczny "język".
 
Trochę przeszukałem sieć i dla tych, którym się nie chciało - a są zainteresowani tematem mogę podać, że:
Jae Lee będzie rysował jeszcze tylko dwa albumy komiksowej "Mrocznej Wieży":
Część 3: Zdradę #1-6 ("Treachery") - Jae Lee oraz Richard Isanove
Część 4: Upadek Gilead #1-6 ("The Fall of Gilead") - rysuje już sam Richard Isanove.
Część 5: Bitwa o Jericho Hill #1-5 ("The Battle of Jericho Hill") - powrót Jae Lee razem z Richardem Isanove
I w ten sposób kończy się podstawowa seria "Dark Tower".
Wymieniony w polskiej wersji "Początek podróży" - to początek kolejnego cyklu zatytułowanego "Mroczna Wieża - Rewolwerowiec" ("Dark Tower - The Gunslinger"). W tej serii wyszły na razie dwie skończone miniserie:
"Początek podróży" #1-5 ("The Journey Begins") - rysowany przez Seana Philipsa i Richarda Isanove oraz
"The Little Sisters Of Eluria" (#1-5) - rysowana przez Luke'a Rosa wraz z Richardem Isanove, której ostatni 5 zeszyt pojawił się w tym miesiącu (powinien wyjść w USA 13 kwietnia).
Co dalej?
Kontynuacja serii "Mroczna Wieża - Rewolwerowiec" to "The battle of Tull" - Pierwszy zeszyt ma być z rysunkami Tima Bradstreeta, drugi (zapowiedziany) z rysunkami Michaela D. Larka.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2011, 06:42:55 pm wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Roy_v_beck

Odp: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 24, 2011, 10:12:14 am »
Powiem szczerze, że jak Phillips, czy Ross mają zastąpić Jae Lee to na pewno nie będę żałował. Tim Bradstreet to w ogóle klasa sama w sobie, chociaż tylko przy okładkach go widziałem jedynie. Co do prac Jae Lee to mam takie zastrzeżenie, że zbyt jednostajne są. Wszystko jest ok, kiedy bohaterowie błąkają się po pustkowiach, ale gdy już trafiają do jakiegoś miasta jak pod koniec "Długiego powrotu do domu" to w ogóle nie czuć, że to jest jakieś wielkie, tętniące życiem miasto. Żadnych statystów nie rysuje Lee. Tła u niego też ograniczają się do chmur praktycznie, co przeszkadza, gdy sceny dzieją się pośród jakiśh większych budowli.
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/

Offline graves

Odp: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 24, 2011, 10:43:09 am »
Co do Bradstreeta to dziwna sprawa. Na stronie marvela pisze, że pierwszy zeszyt "The Battle of Tull" właśnie on rysuje.
Na polskiej stronie Stephena Kinga już nie. Wymieniony jest autor drugiego zeszytu -Michael Lark.
Zobaczymy jak będzie na prawdę. w każdym razie ta miniseria będzie miała 5 zeszytów.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline pioma10

Odp: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 24, 2011, 06:28:32 pm »
Między Treachery a The Fall of Gilead jest jeszcze one-shot The Sorcerer (rysuje Richard Isanove). W wydaniu zbiorczym dołączony został do  The Fall of Gilead. Nie ma w nim Ronalda i jego ka-tet, a jest za to Marten Broadcloak.

Offline graves

Odp: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 24, 2011, 07:45:25 pm »
Nie ma w nim Ronalda i jego ka-tet, a jest za to Marten Broadcloak.
Fakt zapomniałem o tym. Tak, to one shot opowiadajacy głównie o Martenie i pokazujacy co sie dalej stało z "grejpfrutem Mearlyna". Bezpośrednio wypełnia przestrzeń pomiędzy "Zdradą" i "Upadkiem Gilead".
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline graves

Odp: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 15, 2012, 01:58:30 pm »
No to mamy zapowiedź polskich okładek (aż do siostrzyczek włącznie) :smile:
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/mroczna_wieza
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 15, 2012, 09:48:06 pm »
Tylko kiedy te siostrzyczki nadejdą? Kilka części wpisałem optymistycznie na 2012 rok, ale jakoś sam w tonie wierzę :)
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline pioma10

Odp: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 30, 2012, 11:55:17 am »
Mroczna Wieża - 4 - Upadek Gilead wg zapowiedzi wydawcy ma się ukazać w marcu (poczekamy, zobaczymy):
http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,939,1429,mroczna-wieza-4-upadek-gilead-komiks-.html
O kolejnych częściach w tym roku na razie ani słowa. :sad:

Offline graves

Odp: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 30, 2012, 03:49:12 pm »
O kolejnych częściach w tym roku na razie ani słowa. :sad:
Roku przy nich nie ma - ale w "kolejnych zapowiedziach" są - wiec nie jest źle.
Nie wiem co prawda dlaczego przy 8 tomie - Bitwa o Tull jest napisane oprawa miękka, ale to pewnie pomyłka.
Super, to rewelacyjna seria. Wciągnęła mnie bardzo.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

 

anything