Autor Wątek: Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks  (Przeczytany 43107 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pan_ixs

Dark Tower - "Mroczna wieża" komiks
« dnia: Marzec 10, 2007, 09:38:16 am »
Co sądzicie o komiksie tworzonym na podstawie "Mrocznej Wieży" Kinga? Dla mnie książka jest bardzo dobra, komiksy lubię więc się cieszę ale z oczywistą dozą ostrożności bo każdy wie, że takie przeskakiwanie między gatunkami różnie sie może skończyć.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2011, 03:28:28 pm wysłana przez graves »

Offline Anonimowy Grzybiarz

Dark Tower
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2007, 02:19:22 pm »
Mnie adaptacje filmów/książek nie "kręcą". Najczęściej są to jakieś gnioty  :p Ale nigdy nic nie wiadomo... Może akurat Mroczna Wieża, the comic book będzie bardziej "czytelna"  :)

Offline KoZZ

Dark Tower
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2007, 08:38:59 am »
Cytat: "Anonimowy Grzybiarz"
Mnie adaptacje filmów/książek nie "kręcą". Najczęściej są to jakieś gnioty  :p
Przecież to jest prequel książki. Opowiada o rzeczach, które wydarzyły się przed książką, więc ciężko mówić w tym przypadku o adaptacji.

Książka jest przeciętna (przeczytałem trzy tomy), więc po komiksie nie oczekuję zbyt wiele.
FOR YOUR CONSIDERATION

Offline Maciej

Dark Tower
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2007, 08:53:28 am »
Cytat: "KoZZ"
Cytat: "Anonimowy Grzybiarz"
Mnie adaptacje filmów/książek nie "kręcą". Najczęściej są to jakieś gnioty  :p
Przecież to jest prequel książki. Opowiada o rzeczach, które wydarzyły się przed książką, więc ciężko mówić w tym przypadku o adaptacji.

Książka jest przeciętna (przeczytałem trzy tomy), więc po komiksie nie oczekuję zbyt wiele.


Chciałbym zauważyć, że komiks Dark Tower nie jest prekłelem książki.

W książkach historia jest podawana niechronologicznie co być może Cię zmyliło, bo przecież przeczytałeś tylko trzy tomy. W komiksie postanowili pokazać to "po bożemu" po kolei (chociaż i tak nie całkiem).
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline KoZZ

Dark Tower
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 13, 2007, 08:20:53 pm »
Rozumiem, że przeczytałeś całość Mrocznej Wieży??? Jeśli tak, to szacunek. Ja na razie szerokim łukiem omijam tom 4, te 700 stron skutecznie odstrasza. :?
FOR YOUR CONSIDERATION

Offline spidey

Dark Tower
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 13, 2007, 10:29:30 pm »
Najmocniejszą stroną tego komiksu są rysunki. Tylko utwierdzają mnie w tym że Jae Lee to obecnie jeden z najlepszych rysowników. Mógłby wrócić do rysowania X-Factor :]

Offline Maciej

Dark Tower
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 14, 2007, 07:31:29 am »
Cytat: "KoZZ"
Rozumiem, że przeczytałeś całość Mrocznej Wieży??? Jeśli tak, to szacunek. Ja na razie szerokim łukiem omijam tom 4, te 700 stron skutecznie odstrasza. :?

Rozumiem, że jak zwykle "za dużo czytania"?

Warto się przemóc. Cykl ma mocniejsze chwile a i łatwo zauważyć, że twórcy takich popularnych seriali jak Lost czy Jerycho czerpią z jego pomysłów pełnymi garściami.

Z tego co widziałem i czytałem w zapowiedziach, to co jest w komiksie to historia z "Czarnoksiężnika i kryształu", czyli 4 tomu.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline pan_ixs

Dark Tower
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 14, 2007, 08:19:24 pm »
Czyli młodość Rolanda, moim zdaniem może być ciekawie... a najważniejsze, że nie jest to jakiś tworzony na siłę 'ciąg dalszy'

Offline KoZZ

Dark Tower
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 15, 2007, 09:49:37 pm »
Cytat: "Maciej"
Rozumiem, że jak zwykle "za dużo czytania"?
Akurat lubię czytać, jednak czas spędzony przy Mrocznej Wieży uważam, może nie za stracony, ale nie do końca satysfakcjonujący.
Cytuj
Warto się przemóc. Cykl ma mocniejsze chwile a i łatwo zauważyć, że twórcy takich popularnych seriali jak Lost czy Jerycho czerpią z jego pomysłów pełnymi garściami.
Tom czwarty na pewno przeczytam, z kolejnymi muszę się wstrzymać, ponieważ nie ma ich jeszcze w wydaniu, które czytam (tzn. po angielsku), a nie lubię jak mam na półce jedną serię i każdy tom innego wydawnictwa :?
Cytuj
Z tego co widziałem i czytałem w zapowiedziach, to co jest w komiksie to historia z "Czarnoksiężnika i kryształu", czyli 4 tomu.
No właśnie, z tego co ja wiem, komiks ma być rozwinięciem historii z czwartego tomu. Czytać, nie czytałem, ale wiem, że w tym tomie Roland opowiada o swojej przeszłości. (dlatego napisałem, ze komiks to prequel, bo opowiada to młodości Rolanda)
FOR YOUR CONSIDERATION

Offline kas1

Dark Tower
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 17, 2007, 08:57:38 am »
Dla mnie jest to jedna z ciekawszych tegorocznych premier.  Bardzo lubię twórczośc Kinga a i Lee graficznie mi podchodzi. Czekam z niecierpliwością.

ramirez82

  • Gość
Mroczna Wieża wg Kinga
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 15, 2010, 07:54:24 pm »
Czytaliście? I jak się podobało? Dobre?
 
http://ziniol.blogspot.com/2010/10/mroczna-wieza-narodziny-rewolwerowca.html
 
Na ziniolu całkiem zachęcająca recenzja. Chyba warto kupić, tym bardziej, że ukazał się już drugi tom.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Mroczna Wieża wg Kinga
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 15, 2010, 09:30:06 pm »
A tutaj mamy już odpowiedni temat:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,24612.0.html

Fakt, scalone.
graves
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2010, 05:20:07 pm wysłana przez graves »

Offline misio141

Odp: Dark Tower
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 19, 2010, 07:21:23 pm »
Jestem świeżo po lekturze pierwszego tomu i jestem bardzo mile zaskoczony. W domu czeka na mnie już druga część :)
Wie ktoś czy zapowiedzieli już trzeci tom? W necie nie mogłem znaleść żadnej informacji na ten temat.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline pioma10

Odp: Dark Tower
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 19, 2010, 09:09:58 pm »
Jestem świeżo po lekturze pierwszego tomu i jestem bardzo mile zaskoczony. W domu czeka na mnie już druga część :smile:
Wie ktoś czy zapowiedzieli już trzeci tom? W necie nie mogłem znaleść żadnej informacji na ten temat.

Jakiś miesiąc temu widziałem zapowiedź 3 i 4 na grudzień 2010 r., ale skoro 1 miała wg pierwszych zapowiedzi wyjść pod koniec 2009 r. to wszystko jest możliwe.

Offline aniou

Odp: Dark Tower
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 21, 2011, 12:30:03 pm »
Patrzyłem dzisiaj na profil wydawnictwa na facebooku i jest tam informacja, że kolejne tomy wyjdą w:

Cytuj
Stephen King, Peter David, Robin Furth/M.WIEŻA 3: ZDRADA/komiks - pazdziernik
Stephen King, Peter David, Robin Furth/M.WIEŻA 4: UPADEK GILEAD/komiks - listopad

Szkoda, że tyle czasu trzeba będzie czekać, bo seria przypadła mi do gustu.