Autor Wątek: Force Unleashed  (Przeczytany 42315 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ribald

Force Unleashed
« dnia: Marzec 09, 2007, 11:29:47 pm »
Zapowiada się spore przedsięwzięcie :)

Najpierw gra:

Cytuj
Korporacja LucasArts podała do publicznej wiadomości, iż gra akcji Star Wars: The Force Unleashed jest w produkcji.
Na uruchomionej właśnie internetowej stronie ludzie George'a Lucasa informują, iż niniejsza gra zmierza ku platformom nowej generacji (w domyśle PlayStation 3 i Xbox 360) oraz konsolom nieco starszym (PlayStation 2, PlayStation Portable i Nintendo DS). Komercyjna premiera gotowego dzieła nastąpić ma natomiast już w listopadzie bieżącego roku. Ponadto opublikowano świeże grafiki koncepcyjne, które prezentujemy Szanownym Czytelnikom poniżej.

Przypomnijmy, że dzięki Star Wars: The Force Unleashed przejmiemy kontrolę nad uczniem mrocznego Dartha Vadera i wraz z mistrzem rozpoczniemy rozprzestrzenianie ciemnej strony Mocy. Fabuła zostanie umiejscowiona pomiędzy trzecim i czwartym epizodem filmowych Gwiezdnych Wojen, więc na naszych oczach w siłę rosnąć będzie Imperium Galaktyczne, a w opozycji do niego Sojusz Rebeliantów. Odwiedzimy przykładowo Kashyyyk, czyli ojczyznę Wookiech, a także planetę Rexus Prime (cmentarzysko kosmicznych statków) oraz fabrykę TIE fighterów.

Początkowo dysponować mamy bardzo ograniczonymi zdolnościami w zakresie wymachiwania mieczem świetlnym i posługiwania się Mocą. Jednakże wraz z rozwojem akcji i pokonywaniem kolejnych przeciwników (m.in. pozostałych przy życiu prawych Rycerzy Jedi) będziemy stawać się potężniejszym Sithem (nauczymy się np. razić błyskawicami), aby ostatecznie zbliżyć się pod względem umiejętności do samego Vadera, a nawet Imperatora Palpatine. Dodatkowo pod naszą komendą znajdzie się chociażby stado straszliwych rancorów – kilkumetrowej wysokości drapieżników.

Autorzy przewidują jedno główne zakończenie fabuły Star Wars: The Force Unleashed oraz szereg finałów niekanonicznych, zależnych od podejmowanych przez gracza działań.

Warto zauważyć, iż oprócz trybu single player pojawi się opcja zabawy wieloosobowej. Ponadto posiadacze konsol PlayStation 3 i Xbox 360 zobaczą w akcji widowiskowo funkcjonującą fizykę (szczególnie podczas stosowania Mocy) i realistyczną animację obiektów trójwymiarowych, napędzaną przez silnik euphoria ze stajni NaturalMotion.




mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

Force Unleashed
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 09, 2007, 11:36:51 pm »
Album

Cytuj
Insight Editions - wydawca książek Dressing a Galaxy i Sculpting a Galaxy - w październiku wypuści na rynek album, zawierający arty koncepcyjne z gry "The Force Unleashed".

Ta bogato ilustrowana książka, która ukaże się w miękkiej okładce powinna zaciekawić nie tylko miłośników gry komputerowej, ale też osoby zainteresowane całym zapleczem jej produkcji. Za projekt "Star Wars. The Force Unleashed: Art of the Game", opowiadającej o trzyletniej produkcji gry od konceptów do ostatecznego rezultatu, odpowiadają W. Haden Blackman oraz Brett Rector.

Album zawierał będzie wiele unikatowych rysunków, trójwymiarowe ujęcia oraz zdjęcia z produkcji. Gra, tworzona pod okiem samego George'a Lucasa, będzie pełna technologicznych innowacji w dziedzinach takich jak cyfrowa fizyka, efekty wizualne czy sztuczna inteligencja, a ich tajemnice poznają także czytelnicy. Fani Gwiezdnych Wojen zostaną zabrani w podróż do wcześniej nieznanych terytoriów, gdzie poznają światy, postaci oraz pojazdy zupełnie nowe dla odległej galaktyki.

"Star Wars. The Force Unleashed: Art of the Game" zawierał będzie 224 strony i ukaże się za oceanem już w październiku.
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

Force Unleashed
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 09, 2007, 11:40:00 pm »
Cytuj
Oficjalna książka "The Force Unleashed" autorstwa Seana Williamsa (trylogia Heretyk Mocy) opisze wydarzenia z gry, ale także dostarczy nam szczegółów, których próżno szukać w produkcie LucasArts. Jednak, mimo iż sama gra zawierała będzie szereg różnorakich zakończeń, czytelnicy znajdą w książce tylko jedno - będące zarazem tym kanonicznym - które ukształtuje wydarzenia w galaktyce Gwiezdnych Wojen na przyszłość.




Ale okładka :D
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

Force Unleashed
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 09, 2007, 11:43:49 pm »
I komiks...

Cytuj
Będzie on opowiadał ze szczegółami historię, trochę spoza tego, co widzimy w grze, w której będziemy się wcielać w tajnego ucznia Dartha Vadera. Historię stworzono pod bacznym okiem George’a Lucasa i jest osadzona między "Zemstą Sithów" a "Nową Nadzieją". Zobaczymy w niej tajnego ucznia, towarzyszącego słynnemu czarnemu charakterowi w jego misji pozbycia się ostatnich Jedi.

Wśród swoich przeciwników znajdzie zarówno zbiegłych Jedi, jak i wrażliwych na Moc Felucian. Komiks zawiera też kilka postaci znanych z filmów, jak choćby oczywiście Darth Vader. Sama gra ma się koncentrować na Mocy w sposób, jakiego jeszcze nikt nie widział i nie doświadczył.

„To co jest najbardziej ekscytujące pisząc „The Force Unleashed” dla różnych mediów, to fakt, że mierzymy się z tą samą historią z różnych punktów odniesienia”, mówi Haden Blackman, scenarzysta zarówno komiksu jak i gry, a także kierownik projektu w LucasArts. „Możemy poznawać ten sam fragment oczyma różnych postaci, albo też dołączać do jednej wersji sceny, których nie ujrzymy w innych. A fani z pewnością będą chcieli porównać zarówno komiks, jak i grę, by lepiej odebrać, to co się dzieje.”


mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Anonimowy Grzybiarz

Force Unleashed
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 10, 2007, 11:58:13 am »
I filmik promujący gre jest :
http://www.youtube.com/watch?v=XoQ2V-ez_kk

Offline Ribald

Force Unleashed
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 16, 2007, 10:46:49 pm »
Cytuj
W obecnych czasach wydawcy gier komputerowych nie tylko muszą reklamować porządną grafikę w swych produktach, ale i dobre nazwiska aktorów podkładających głosy poszczególnym bohaterom. Nie inaczej będzie w The Force Unleashed z zaznaczeniem, że szefostwo LucasArts stawia na młodość. Przedstawiono właśnie dwójkę aktorów użyczających głosów wiodącym postaciom w grze.

Nathalie Cox wcieli się w rolę Juno Eclipse. Ta młoda brytyjska aktorka karierę swą rozpoczynała jak wiele pięknych dziewcząt od wybiegów dla modelek. Kręcenie pupą na pokazach było tylko wstępem, gdyż wkrótce postanowiła wykazać się w aktorstwie. Niewiele jeszcze ról ma na koncie, ale warto wymienić, że widzieliśmy ją w „Królestwie niebieskim”, gdzie zagrała u boku Orlando Blooma.

Sama Witwera usłyszymy w roli Sekretnego Ucznia (ciekawe czy w końcu nadadzą mu imię czy też skończy jak Rookie One z serii „Rebel Assault”). Jak na razie kariera tego młodego amerykańskiego aktora koncentrowała się wokół produkcji telewizyjnych. Przypuszczam, że najlepiej nam znany jest z roli porucznika Crashdowna z serialu „Battlestar Galactica”. Poza tym występował epizodycznie w serialach takich jak: "JAG", "ER", "Arli$$", "Dark Angel", "Angel", "NCIS", "She Spies", "Cold Case". Pod koniec roku zaznaczy swą obecność na dużym ekranie, bowiem zakończył już zdjęcia do filmu „Stephen King's The Mist”


Królestwo Niebieskie zachęca mnie może średnio, ale JAG  :idea:
Wolałbym Catharine Bell, ale nie można mieć wszystkiego ;P
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

Force Unleashed
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 01, 2007, 10:50:13 pm »
Cytuj

W związku ze zbliżającą się, a czasem oddalającą, premierą głównego składnika projektu Force Unleashed jakim ma być gra na którąś z platform, warto powiedzieć także o innych elementach celującego w powtórzenie zamysłu marketingowego Shadows of the Empire projektu.

Pojawi się przewodnik po kampanii FU w hardcoverze. Zamówić go można już dziś bez wychodzenia z domu, chociażby na Amazonie. Mimo tego, otrzymacie go nie wcześniej, niż 13. listopada bieżącego roku.

Zawierać będzie kompletną kampanię ulokowaną w niepewnym okresie parunastu lat dzielących EIII od EIV. Przewodnik daje możliwość wykorzystania nowych ekscytujących umiejętności jakie swoim użytkownikom oferuje Moc.

Autorami są:
STERLING HERSHEY - freelancer, który napisał liczne artykuły o Gwiezdnych wojnach dla pism oraz na stronę Wizards of the Coast. Jego ostatnią pracą było wykonanie jednego ze scenariuszy do Attack on Endor Scenario Pack.

OWEN K.C. STEPHENS - współautor Star Wars Roleplaying Game Saga Edition, ponadto odpowiedzialny za umieszczenie w sieci wielu dodatków do zasad Star Wars czy Dungeons & Dragons.

RODNEY THOMPSON - freelancer. Kolejny, biorący udział we współtworzeniu Star Wars Roleplaying Game Saga Edition.

Dla tych którzy jeszcze nie wiedzą o co chodzi w FU notka od wydawcy:

Imperator usuwa ostatnie pozostałości ustroju republikańskiego. Darth Vader wraz z swoim uczniem ścigają i wykańczają kolejnych Jedi. Jednakże paru rycerzom udaje się uniknąć pościgu i ukryć na prowincjonalnych planetkach. A doprawdy garstka ciągle głęboko tkwiąc w Mocy wyzwala w sobie Jej siły, których istnienia nawet się nie domyślali. Tymczasem, inni odważni herosi decydują się przeciwstawić ciemięzcy. Szykuje się Rebelia...


B
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline CZys

Force Unleashed
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 02, 2007, 08:20:30 pm »
Przeglądałem sobie filmiki zwiazane z FU na youtubie. Zapowiada się naprawdę miodnie... niestety tylko na PS i Xboxa... :(

http://youtube.com/watch?v=7iCdN2FGOaQ
http://youtube.com/watch?v=m4EF9IkhAOo
ylko martwe ryby płyną pod prąd.

Offline Ben Kenobi

Force Unleashed
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 03, 2007, 12:22:04 pm »
Coz oba filmiki widziałem , Star Wars The Force Unleashed zapowiada sie na naprawde dobry tytuł jednak niestety chyba nie pogram sobie w tą gre na PC a szkoda szkoda.....

Offline Sorius

Force Unleashed
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 09, 2007, 01:59:31 pm »
Gdzies czytalem ze po roku od premiery na (PS3,Xbox360,Wii itp.) mialby wyjsc na blaszaki. Ale to pewnie tylko glupia plotka dzieci ktore nie stac na wspomniane wyzej konsole

Offline Ribald

Force Unleashed
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 09, 2007, 02:35:11 pm »
my biedne blaszakowe dzieci  :(
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ben Kenobi

Force Unleashed
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 09, 2007, 05:39:12 pm »
Oj tak my biedne blaszakowe dzieci  :( jak mi strasznie smutno. Jak to dobrze Sorius ze ciebie stac na wszystkie konsole , to naprawde zadziwiające :badgrin:

Offline Sorius

Force Unleashed
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 09, 2007, 07:43:31 pm »
Na wszystkie to przesada, ale 1 spokojnie moge sobie kupic. Tyle ze tego nie zrobie , nie bede wydawac 1500zl dla jednej gry...

Offline Ribald

Force Unleashed
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 09, 2007, 07:57:27 pm »
poczułem się uspokojony

EOT
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

Force Unleashed
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 16, 2007, 09:38:13 am »
Jeszcze ciepły kapitalny trailer

Oglądać szybko bo LA czuwa!
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

 

anything