Autor Wątek: Texas Chainsaw Massacre i inne...  (Przeczytany 7259 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kormak

Texas Chainsaw Massacre i inne...
« dnia: Październik 26, 2002, 01:50:42 pm »
Macie swoje ulubione filmy tego typu?
Oryginalna "Teksanska masakra..." jest niesamowita, ma tak odrealniony klimat... nie jestem fanem splatter i gore, ale ten film zrobil na mnie ogromne wrazenie.

Podobnie "Cannibal Holocaust".

Offline Abito_Galou

Texas Chainsaw Massacre i inne...
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 26, 2002, 03:38:17 pm »
a mi sie podobał Siedem (Seven)  ,który wczoraj był nadawany przez Tewałen. To raczej thriller ,ale bardzo mi się podobał.
Świetnym horrorem s.f. była też Kula i Alieny.
size=9]*odejdę z południcą*[/size]

Offline qade

Texas Chainsaw Massacre i inne...
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 27, 2002, 10:26:51 pm »
Podobało mi się Cube (chociarz ciezko to chorrorem nazwac)
i swietna jest tez zagubiona autostrada (3 razy ogladalem i wciąż nie mam pojęcia o co w nim chodzi), po filmie (i 4 browcach) wyglądałem tak: :mrgreen:

Offline Duszek

Texas Chainsaw Massacre i inne...
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 29, 2002, 05:30:17 am »
Cannibal Holocaust to w rzeczy samej mocny film... choc warto zadac pytane, po co wlasciwie powstal:). Na str glownej napisali, ze Krag wejdzie do polskich kin w wersji oryginalnej - szczerze polecam.
n seinen Armen
Das Kind war tot

Offline tien

Texas Chainsaw Massacre i inne...
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2002, 04:31:05 pm »
bedzie w punktach
1 - super ze krag bedzie w wersji oryginalnej
2 - cannibal holocaust powstal aby cieszyc zmysly :) - glownie oczy, ale i muzyka jest niezwykla!
3 - tak w ogole to witam doo na gildiowym forum!
4 - moje ulubione horrory... sam nie wiem od czego zaczac, wiec nie zaczne ;-)
5 - a moze ci ktorzy pisza o swych ulubionych horrorach dali sie namowic na male recenzje do gildii horroru? fanow horroru w polsce nie jest za duzo. z dostepnoscia do naprawde mocnych horrorow jest tragicznie. moze gdyby gildia horroru wyrwala sie z marazmu to rozruszalaby srodowisko horrorystyczne? no ale to samo sie nie zrobi

z partyjnym pozdrowieniem
tow. sebastian

Offline qade

Texas Chainsaw Massacre i inne...
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 29, 2002, 08:59:17 pm »
ja odpadam (narazie) robie juz rycerska i bylo by mi troch cierzko.

Offline rorkboy

z tego typu filmów...
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 30, 2002, 11:01:01 pm »
... zdecydowanie trylogia Romero, zwlaszcza ' Dawn of the dead ' do tego Hellraisery, Phantasmy, Candyman, Cannibal Ferox ( lepszy od Holocaustu - bardziej dosłowny ), no i oczywiście campy - Braindead & Bad Taste by Peter Jackson rulez !!!
ttp://pocztowki.blox.pl

Offline Duszek

Texas Chainsaw Massacre i inne...
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 01, 2002, 02:10:12 am »
Elo Sebby:)

No wiem, wiem:), przeciez w C. Holocaust watpic bym nie smial! A naszemu wspolnemu znajomemu;), jak mozna sie tego zreszta bylo spodziewac, film sie nie podobal. Np. nie pasowalo mu to, ze przy odrabywaniu genitaliow z kikuta nie tryskala krew... ten czlowiek jest niepoprawny:).
n seinen Armen
Das Kind war tot

Offline ^v^

Texas Chainsaw Massacre i inne...
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 09, 2003, 09:21:48 pm »
Apropos dziwnych i pokreconych filmow. Czy ktos zna Nekromantik??? Szukam tego filmu w divx, podobnie jak Phantasm'ow, Cannibal Holocaust (z tym bedzie chyba nieco ciezko;)) oraz wampirzych filmow Teda Browninga (miedzy innymi z niezapomnianym Bela Lugosim). Bede wdzieczny za wszelka pomoc, nawet za najmniejsze info.
v^

Offline Kormak

Texas Chainsaw Massacre i inne...
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 09, 2003, 10:39:46 pm »
Cannibal Holocaust znajdziesz bez problemu np. w Kazaa.
Podobnie Cannibal Ferox.

Offline Kik

Texas Chainsaw Massacre i inne...
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 09, 2003, 05:24:40 pm »
Texańska Masakra Piłą Mechaniczną...mocny film...przez jakiś czas po oglądnięciu zastanawiałem się czy by nie nazwać tego rodzaju filmów horrorem psychologicznym...to że pełno tam krwi to mało...film na przykładzie głównej bohaterki pokazuje w jakim sposób i w jakim czasie człowiek przeżywający coś takiego zaczyna świrować...świetne zdjęcia, klimat...film mi trochę przypominał taką chorą zabawę jakiegoś ekscentrycznego bogacza...wszystko się tam dzieje jakby zostało zaplanowane żeby sprawdzić reakcje jednej wybranej osoby...genialne...

Offline Błendny Komboj

Texas Chainsaw Massacre i inne...
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 12, 2003, 06:05:13 pm »
Uwielbiam ten film, chociaż kilka osób, z którymi go oglądałem, nie wytrzymało do końca i mówiło, że jestem głupi i jak może mi się takie coś podobać. Leatherface z piłą goniący dziewczyną po lesie przez cały kwadrans filmu, klimat paranoi, męczący, monotonny jazgot piły spalinowej - jedna z najmocniejszych scen jakie widziałem w horrorze. Jeśli zaś chodzi o przerost ilości makabry nad treścią (takie filmy też lubię), to rządzą "arcydzieła" Fulciego: "Zombi: Pożeracze mięsa" i inne. Właśnie, wkręcony w klimat zombiaków po obejrzeniu "Nocy żywych trupów" w TVP3 złożyłem w amazonie zamówienie na dwie kontynuacje tego niesamowitego dzieła: "Dawn of Dead" i "Day of Dead". Krwawe efekty robił Tom Savini, a to specjalista w branży; czy ktoś oglądał może "Martina" Romero albo remake "Nocy żywych trupów" w reżyserii Saviniego właśnie?
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline Adam Waśkiewicz

Texas Chainsaw Massacre i inne...
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 13, 2003, 04:47:13 pm »
Cytat: "Błendny Komboj"
czy ktoś oglądał może "Martina" Romero albo remake "Nocy żywych trupów" w reżyserii Saviniego właśnie?


 Martin był jakiś czas temu emitowany w polskiej telewizji publicznej - do dzisiaj nie wiem, czy bohater faktycznie był wampirem, czy tylko osobnikiem nie do końca zdrowym umysłowo.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline surmik

Texas Chainsaw Massacre i inne...
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 13, 2003, 05:03:47 pm »
Zombie Flesh Eaters, Zombie Holocaust, Canibale, Braindead, Bad Taste...

... No i calkowity gigant!!!

STORY OF RICKY!

Chinski kung-fu gore!
Niedlugo powinna pojawic sie moja recenzja tegóż filmu na Gildii Filmowej.Klasyk absolutny. Tak glupi ,ze az genialny! W odroznieniu od Tromy, ktora jest tak zla ,ze "tylko" bardzo dobra... ;o)
Pozdrowienia,
Marek

Offline Błendny Komboj

Texas Chainsaw Massacre i inne...
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 14, 2003, 09:31:04 am »
Cytat: "Adam Waśkiewicz"
Cytat: "Błendny Komboj"
czy ktoś oglądał może "Martina" Romero albo remake "Nocy żywych trupów" w reżyserii Saviniego właśnie?


 Martin był jakiś czas temu emitowany w polskiej telewizji publicznej - do dzisiaj nie wiem, czy bohater faktycznie był wampirem, czy tylko osobnikiem nie do końca zdrowym umysłowo.

 Pozdrawiam,
 Adam

Wiem, było to 10 lat temu; wtedy telewizja zrobiła coś w rodzaju mini-przeglądu Romero, serwując oprócz tego "Noc żywych trupów" i "Małpią intrygę".
Lord of the Rings" is a piece of crap.

 

anything