trawa

Autor Wątek: Konkurs na plansze komiksowa - komentarze  (Przeczytany 203925 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Titos2k

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 493
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie umiem rysować.
    • Titos2k.pl
Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 03, 2007, 11:42:32 pm »
byłem szybszy i postawiłem mu pół litra  :lol:

tylko jeszcze nie skończyłem planszy rysować  :lol:
www.titos2k.pl - blog + portfolio.

Offline Maciej

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 05, 2007, 08:57:37 pm »
Binareusie - zarządziłeś!  :shock:

W klimacie Turu.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Titos2k

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 493
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie umiem rysować.
    • Titos2k.pl
Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 05, 2007, 10:07:32 pm »
mnie historią lukator rozwalił :lol:
szkoda że sie tak spieszył z rysunkiem  ;)
www.titos2k.pl - blog + portfolio.

Offline Szavel

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 05, 2007, 11:08:56 pm »
Binareus najlepsza plansza!

Grafa i fabuła... nie wiem co lepsze.

zajebista płęta, warsztat godny pozazdroszczenia.

mój faworyt.

ema.
ww.szawel.boo.pl

www.polka-zoo.oz.pl

Offline Binareus

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 06, 2007, 10:50:40 am »
Cytat: "Maciej"
Binareusie - zarządziłeś!  :shock:  

Cytat: "Szavel"
Binareus najlepsza plansza!

Grafa i fabuła... nie wiem co lepsze.

zajebista płęta, warsztat godny pozazdroszczenia.

mój faworyt.


Dzięki dzięki, takie komenty dają mi energię do pracy :D
Od dawna nic nie tworzyłem i musze przyznać, że zdrowo zardzewiałem. Ostatnio wziąłem się w garść i znów zacząłem walczyć.
Co do techniki to kiedyś głównie rysowałem, dlatego teraz postanowiłem podszkolić się z malarstwa, trochę eksperymentuje z aerografem - nie spodziewałem się, że to jest tak niewiarygodnie trudne i pracochłonne, ale mam nadzieje, że z kadru na kadr będzie coraz lepiej.

Cytat: "Maciej"
W klimacie Turu.


Rzeczywiście już wiele lat temu zauważyłem podobieństwa klimatu niektórych moich prac do dzieł Turu.
Nie ukrywam też, że chętnie maznął bym coś do jego scenara.
Może kiedyś, kto wie...
pozdrawiam

Offline Maciej

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 13, 2007, 02:12:02 pm »
Chciałem przypomnieć, że Turu obiecał pokomentować prace.
Da radę?
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline turucorp

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 14, 2007, 07:53:53 am »
Binareus
-swietny pomysl i do tego dobrze rozwiazany kompozycyjnie, troche nieudany ostatni kadr (robotnicy na pierwszym planie do dopracowania, w tlumie na dalszym planie zaznaczylbym delikatnie wiecej kaskow, sam budynek fabryki tez do lekkiego doszlifowania), takie tam szczegoly, ktore pozornie nie maja znaczenia ale ostatecznie zwiekszaja efekt (szczegolnie na jednoplanszowce).

mhw
-wszystko prosto, czysto i klarownie
i bardzo dobrze, bo grafika idealnie wspolgra ze scenariuszem.

głowonuk
-"minimalizm stosowany" czyli jak sie nie przemeczyc a jednak zrobic cos fajnego.
Do dopracowania kadr pierwszy (skoro w kolejnych kadrach stosujesz perspektywe to tutaj tez powinienes, czyli postacie stojace w kolejce do fabryki powinny sie wyraznie zmniejszac) i kadr w sklepie (jezeli na poprzednich kadrach masz wyraznie narysowany przenosnik tasmowy czy nawet bawisz sie w detale na "pilocie" to czemu "lada" w sklepie wyglada jak rzucony kawalek drewna, w dodatku nieproporcjonalny do postaci?).

Titos2k+Zent
-wystylizowane, ale to dobrze,
udalo ci sie uniknac tego przytlaczajacego zageszczenia kolorow i detali, ktore mi przeszkadzaja np. w "Don Vicario",
plansza bardzo dobrze skomponowana i kilka sympatycznych motywow w scenariuszu.

Maciej+Zent
-super wychodzi ci to nakladanie tuszu pedzlami (szczegolnie w kadrze z eksplozja), tyle, ze miom zdaniem warto pokombinowac z wiekszym roznicowaniem kreski i np. przy postaciach pierwszoplanowych stosowac te delikatne, geste kreskowania, ktore ci sie juz sprawdzily jako "znak rozpoznawczy" (to oczywiscie jedynie cicha sugestia).
Scenariusz troche pretekstowy, ale wiadomo, to jedynie fragment wiekszej calosci.

Oh!Kitchen Bizmo
-po pierwsze, po co ten pospiech, ktory wylazi z kazdego kadru?
nie lepiej na spokojnie siasc i najpierw naszkicowac sobie ujecia "na brudno"?, w trakcie nakladania koloru zroznicowac odcienie?, nadac troche przestrzeni, perspektywy temu co przedstawiasz?
Postacie w lozku wygladaja jakby je walec przejechal (a wystarczylo popracowac nad faktura i pofaldowaniem koldry), dlonie na trzecim kadrze leza i kwicza (rysowanie dloni to podstawowe cwiczenie, mozna je rysowac na setki sposobow i styli, mozna stosowac maksymalny schemat czy uproszczenie, ale jesli decydujesz sie na wyeksponowanie ich na caly kadr, to trzeba to zrobic przynajmniej poprawnie).
Dwie osoby leza obok siebie i jedna drugiej kladzie, w taki sposob jak pokazalas, prawa dlon na prawej dloni?
Nie chce mi sie analizowac wszystkiego kadr po kadrze, ale jest tu naprawde sporo do dopracowania i pocwiczenia, i troche szkoda, ze to ja musze ci to tutaj pisac, bo takie rzeczy powinni sobie wzajemnie wylapywac ludzie z "towarzystwa wlasnej adoracji" ;)
Scenariusz dobry.

Vigor
-pozornie wszystko ok, ale strasznie wzrok mi biega po calej planszy, sytuacje ratuje troche wprowadzenie koloru, ale przy takiej "szybkiej kresce" zastanowilbym sie nad zmiana kompozycji/ujecia w ostatnim kadrze.

cASTORtROY
-dobrze zrobione i sympatyczny pomysl na scenariusz, ale w tej "grupie wagowej" wygrywa jednak Titos (BTW czemu ten salon samochodowy wyglada jak jakis parking na zapleczu sklepu?)

Lukator
-troche fajnych patentow w scenariuszu i w dymkach, chwilami zawodzi kompozycja postaci w kadrach, teksty w dymkach tez momentami wyrywaja sie spod kontroli kompozycji.
Graficznie lekka niekonsekwencja z zastosowaniem drugiego planu (skoro jest w scenach w fabryce i na ostatnim kadrze to czemu nie ma go "w trakcie"? np. lekarz wyciaga szuflade z ramki kadru a w tle biala mgla do zagospodarowania, szwankuje tez troche roznicowanie postaci na pierwszym i drugim planie: np. kadrowy stoi "na nosie" glownego bohatera a pozniej wklada stope w oko lekarza.

filia
-poprawnie, ale zawodzi sposob wyeksponowania patentu ze sznurkami (wyglada jakby maszyny odwiazywaly/uwalnialy glownego bohatera a nie nim kierowaly), moim zdaniem plansza wygladalaby ciekawiej w skrocie perspektywicznym (nadaloby to troche dynamiki tej kompozycji), warto tez popracowac nad liternictwem i jego wkomponowaniem w dymki.

i to tyle, mam nadzieje, ze komus te uwagi sie chociaz troche przydadza :?

Offline głowonuk

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 14, 2007, 01:44:20 pm »
Cytat: "turucorp"

głowonuk
-"minimalizm stosowany" czyli jak sie nie przemeczyc a jednak zrobic cos fajnego.
Do dopracowania kadr pierwszy (skoro w kolejnych kadrach stosujesz perspektywe to tutaj tez powinienes, czyli postacie stojace w kolejce do fabryki powinny sie wyraznie zmniejszac) i kadr w sklepie (jezeli na poprzednich kadrach masz wyraznie narysowany przenosnik tasmowy czy nawet bawisz sie w detale na "pilocie" to czemu "lada" w sklepie wyglada jak rzucony kawalek drewna, w dodatku nieproporcjonalny do postaci?).


Bardzo dziękuję za uwagi i sugestie.
Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem jest maksymalne uproszczenie. Tak, aby perspektywa na pierwszym i blat na przedostatnim kadrze były w sam raz starannie nieudolne. Głowonogi to istota tych obrazków, więc reszta powinna być szkicowa.

(...bo... bo... ten pulpit sterowniczy zapełnił mi dziurę kompozycyjną... :cry: )
częstochowa
rzadkochowa
czały czas manawierzchu

Offline turucorp

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 14, 2007, 02:37:05 pm »
Cytat: "głowonuk"

Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem jest maksymalne uproszczenie. Tak, aby perspektywa na pierwszym i blat na przedostatnim kadrze były w sam raz starannie nieudolne. Głowonogi to istota tych obrazków, więc reszta powinna być szkicowa.

uproszczona - tak, jak najbardziej
ale
niekonsekwentna - to juz nie
jesli w drugim kadrze zastosowales ustawienie postaci Glowonogow w perspektywie, to tym bardziej powinienes to zrobic w pierwszym, szczegolnie, ze pozostale elementy kadru sa rozlozone na kilku planach i w perspektywie.
Zobacz jak to dziala np. w Wilq, skroty perspektywiczne, roznicowanie planow etc. a wszystko to przy maksymalnym uproszczeniu rysunku (polecam rowniez takie rzeczy jak "Mister O" i "Mister I" Trondheima, bardziej upraszczac sie juz chyba nie da)

Cytat: "głowonuk"

(...bo... bo... ten pulpit sterowniczy zapełnił mi dziurę kompozycyjną... :cry: )

no tak :roll:

Offline Binareus

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #84 dnia: Kwiecień 15, 2007, 05:47:24 pm »
Cytat: "turucorp"
Binareus
-swietny pomysl i do tego dobrze rozwiazany kompozycyjnie, troche nieudany ostatni kadr (robotnicy na pierwszym planie do dopracowania, w tlumie na dalszym planie zaznaczylbym delikatnie wiecej kaskow, sam budynek fabryki tez do lekkiego doszlifowania), takie tam szczegoly, ktore pozornie nie maja znaczenia ale ostatecznie zwiekszaja efekt (szczegolnie na jednoplanszowce).


Niestety pośpiech mści się nieubłaganie. Rzeczywiście ostatni kadr miał być bardziej dopracowany lecz nawał pracy skorygował moje plany. Plansza leży w teczce i mierzi me sumienie, obiecuje więc uroczyście, że w wolnej chwili dopracuje co niedopracowane.

Offline Titos2k

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 493
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie umiem rysować.
    • Titos2k.pl
Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #85 dnia: Kwiecień 28, 2007, 09:22:28 am »
nie chcę nic mówić ale

Cytuj
linki do plansz wstawiamy od 25 do 30 kwietnia,



halo?
www.titos2k.pl - blog + portfolio.

Offline harek

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #86 dnia: Kwiecień 29, 2007, 07:59:54 am »
Turucorp - Twój "klaun" jest po prostu mistrzostwem.
Powtórzę tylko: mistrz, mistrz, mistrz.

Offline asu_swing

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #87 dnia: Kwiecień 30, 2007, 07:55:49 am »
Cytat: "Titos2k"
nie chcę nic mówić ale

Cytuj
linki do plansz wstawiamy od 25 do 30 kwietnia,



halo?


tym razem się wyrobiłem :)
ale i tak póki co licho coś
zapewne wynik długiego weekendu

Offline Binareus

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #88 dnia: Kwiecień 30, 2007, 10:54:55 pm »
to był dłuugi dzień ufffff.........

Offline graves

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 01, 2007, 01:28:34 pm »
Szavel >> Na drugiej planszy błąd ortograficzny  ;)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."