trawa

Autor Wątek: Konkurs na plansze komiksowa - komentarze  (Przeczytany 203827 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 02, 2007, 10:46:04 pm »
Cytat: "mazol"

Mimo ze z wielu mozliwosci w zyciu nie korzystam, to ciesze sie ze je mam.


Spokojnie, na chwile obecna i tak zapowiada sie, ze rozwiazaniem bedzie kompromis, czyli dowolny uklad kadrow wstawiony na plansze a4 w pionie lub poziomie (ten zbior zawiera prawie wszystkie podzbiory), nie jestem do konca z tego zadowolony ale to i tak jest bardziej optymalne niz potencjalne zestawianie np. pionowego paska z 20 kadrow z klasyczna plansza.
Z niektorych mozliwosci nie korzystasz w zyciu bo sa po prostu bez sensu, ale pojecie "sensu" bywa rozne a dyskusje przed rozpoczeciem konkursu paskowego (i w jego trakcie) dowodza, ze nawet najprostrze i najbardziej luzne zasady ludzie probuja lamac albo naginac bez zadnego rozsadnego uzasadnienia ani efektu.

Offline Dem

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 03, 2007, 09:45:44 am »
Cytuj
dowolny uklad kadrow wstawiony na plansze a4

Ja tak właśnie rozumiem "co komu przyjdzie do głowy". Bo mimo wszystko to ma być jednak konkurs na planszę. http://img216.imageshack.us/img216/686/ukladoc9.png na przykład, zmieszczony na planszy a4 winien być dopuszczony (btw. imo fajny pomysł na zbudowanie historyjki o ucieczce z piramidy).

Offline inkTANK

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 03, 2007, 01:20:04 pm »
Stawiam na opcję numer trzy z tego względu, że:
a. daje największe możliwości;
b. nie wyklucza ona dwóch pierwszych.

Doskonale rozumiem, że "wolna amerykanka" może przytłoczyć, ale w tym momencie, można samemu sobie narzucić ograniczenie "tylko A4", "tylko w pionie", albo "tylko w poziomie", jeśli komuś jest tak wygodniej, jeśli lepiej się czuje w takim formacie. Ale nie ma powodu, aby swoje "preferencje" narzucać komuś innemu.

Powtarzam, jeśli przeważy opcja trzecia, to wcale nie będzie znaczyło, że nie będzie wolno robić komiksu w takim formacie, na jaki wskazują punkt pierwszy i drugi ankiety. To, że jest możliwość pracy w dowolnym formacie, nie znaczy to, że jest przymus z niej korzystać.
I to jest Wolność.
Let Freedom Ring With The Shotgun Blast!!!"

Offline turucorp

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 03, 2007, 05:55:37 pm »
Cytat: "inkTANK"

I to jest Wolność.


akurat Wolnosc to nie swiadomosc mozliwosci tylko uswiadomienie sobie ograniczen :roll:
Po co komu nuzanie sie w swiadomosci potencjalnych mozliwosci, jesli nie potrafi poruszac sie nawet w najprostrzej, ograniczonej przestrzeni?

Offline inkTANK

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 03, 2007, 09:56:00 pm »
Dlatego cieszyłbym się możliwością wyboru formatu itp., a nie przymusem używania jedynie słusznego, ewentualnie używania jakiego dziwnego na siłę. Bo ja nie mówię, że kiedykolwiek skorzystam z opcji wykonania pracy w formacie dowolnym. Pewnie sam pozostanę przy starym, dobrym A4. Ale nie chcę nikomu innemu odmawiać takiej możłiwości. :)

Ale zgadzam się, że świadomość własnych ograniczeń jest bardzo ważna - nie będę starał się wznieść w powietrze machając rękami wiedząc, że mi się to nie uda.

ps. Tak, wiem - wymądrzam się.  ;)
Let Freedom Ring With The Shotgun Blast!!!"

Offline turucorp

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 03, 2007, 10:24:20 pm »
Cytat: "inkTANK"

Tak, wiem - wymądrzam się.  ;)


No wlasnie, a przeciez od wymadrzania sie to ja tu jestem :evil:

Zauwaz jedna rzecz, praktycznie kazdy uklad kadrow czy ksztalt "planszy" mozna wkomponowac w format A4 (pionowy badz poziomy), ogladajac na ekranie komputera zawsze widzimy ja wpisana w prostokat, zas ostateczny wyglad takiej "planszy" (np. trojkatnej) uzyskuje sie po jej wydrukowania i wycieciu wlasnie z prostokatnej kartki papieru.
Jesli dopuscimy do konkursu na PLANSZE KOMIKSOWA wszystko, to dopuscimy tez np. dziesiec plansz sklejonych w calosc albo 100 kadrow jeden pod drugim.
I jaki to bedzie mialo sens w konkursie na PLANSZE?
Bedzie zgodne z regulaminem ale czy bedzie PLANSZA KOMIKSOWA czy malo finezyjnym zastosowaniem postulowanej pseudowolnosci?

Ja licze na to, ze ludzie popisza sie tutaj kreatywnoscia i nieszablonowymi rozwiazaniami, na ktore pozwala ograniczenie przestrzeni, ale jesli takiego ograniczenia nie bedzie to zamiast KONKURSU NA PLANSZE KOMIKSOWA dostaniemy konkurs, w ktorym wiekszosc zrobi klasyczna plansze (a szkoda, bo wolalbym zeby kombinowali) a pare cwanych osob bedzie sie popisywac niewiadomo czym, chociaz nie beda mieli zadnego logicznego uzasadnienia dla wybranej przez nich "eksperymentalnej" formy.

Offline inkTANK

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 03, 2007, 11:57:54 pm »
Hmm... Bardzo słuszna uwaga, że jest to konkurs na planszę. Możliwe, że precyzyjna definicja "planszy" rozwiałaby przynajmniej część wątpliwości (nie, nie zamierzam takowej przedstawiać ;) ). No, bo nawet jeśli nawet ta "sklejona dziesięcioplanszówka" będzie the best i w ogóle, to czy będzie nadal pojedyńczą planszą?
Z drugiej strony uważam, że słaba praca i tak się nie obroni, choćby miała najfikuśniejszy możliwy format, a dobra - wręcz przeciwnie.

A jak naprawdę będzie, to sami się przekonamy. :) Pozostaje tylko życzyć sobie, aby prace były na jak najwyższym poziomie, niezależnie od formatu, techniki, pogody i aktualnych poczynań rządu. :D

I jeszcze krótko: czy trzeba od razu zakładać "nielogiczność" i "cwaniakowatość" tych, którzy być może użyją niestandardowego formatu (wiem, czepiam się słówek ;) )?
Let Freedom Ring With The Shotgun Blast!!!"

Offline turucorp

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 04, 2007, 12:30:48 am »
Cytat: "inkTANK"

I jeszcze krótko: czy trzeba od razu zakładać "nielogiczność" i "cwaniakowatość" tych, którzy być może użyją niestandardowego formatu (wiem, czepiam się słówek ;) )?


Niestety tak :?
Zgodnie ze starym przyslowiem pszczol; "Daj kurze grzede...", konkurs paskowy dowiodl, ze ludzie generuja problemy w kazdej sytuacji, to co dla wiekszosci miesi sie w czterech kadrach, dla niektorych musi byc conajmniej na pieciu, to co dla wiekszosci jest bez problemu wstawione w uklad poziomy lub pionowy, dla niektorych musi byc narysowane na skos albo w trojkat itd. itp.
Konkurs na plansze ma byc z zalozenia rozwinieciem konkursu na pasek a nie maksymalnym eksperymentem formalnym na dowolne zagospodarowanie nieograniczonej przestrzeni.
I dlatego niezbednym wydaje sie okreslenie, przynajmniej umowne, obszaru planszy.
A to ile obszaru tej umownej planszy sie zapelni a ile zostawi na puste marginesy, to wlasnie jest brak ograniczen (przynajmniej ja tak uwazam)

Offline mhw

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 04, 2007, 04:52:20 am »
Cytat: "InkTank"
I to jest Wolność.

Nie mylmy wolności z anarchią - choć na codzien ograniczają Nas jakieś prawa, reguły i zwyczaje, to zniewolony się nie czuję.
A opowiadam się za ustaleniem konkretnego formatu dla prac konkursowych, bo choć nie zakładam, że uczestnicy bedą próbować maskować swoje braki wymyślnymi formatami plansz, to jednak obawiam się najzwyklejszego bałaganu, w którym obok prac na a4 pojawiać się będą słupki, węże i prace, które na jednej planszy zmieszczą taką ilość kadrów, że aby je rozczytać nawet Maciej będzie zmuszony użyć funkcji scroll ;)

Offline 291

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 04, 2007, 07:20:23 am »
no to można ustalić dowolną formę i układ mieszczącą się w A4 pionowej lub poziomej

Offline inkTANK

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 04, 2007, 10:08:25 am »
Wolność, Anarchia... Robi się politycznie. ;)
A może w ogóle "demokratyzowanie" całej sprawy nie było potrzebne? Może trzeba było z góry ustalić, że "robice format A4 pionowy, albo poziomy"? I tyle. "Wyznaczam Wam granice, w ramach których macie się poruszać" i już. Wiem, chodziło o przedstawienie swoich argumentów na zadany temat. Co też uczyniłem. :) A jaki będzie format? Zobaczymy.
Aha, czy wyniki ankiety są wiążące, czy jest to po prostu sugestia dla ustalającego zasady?
Let Freedom Ring With The Shotgun Blast!!!"

Offline Titos2k

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 493
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie umiem rysować.
    • Titos2k.pl
Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 04, 2007, 01:40:40 pm »
Cytat: "inkTANK"
Wolność, Anarchia... Robi się politycznie. ;)
A może w ogóle "demokratyzowanie" całej sprawy nie było potrzebne? Może trzeba było z góry ustalić, że "robice format A4 pionowy, albo poziomy"? I tyle. "Wyznaczam Wam granice, w ramach których macie się poruszać" i już. Wiem, chodziło o przedstawienie swoich argumentów na zadany temat. Co też uczyniłem. :) A jaki będzie format? Zobaczymy.
Aha, czy wyniki ankiety są wiążące, czy jest to po prostu sugestia dla ustalającego zasady?


wiesz - lepiej najpierw zapoznać się 'co sądzą ludzie' niż odrazu ciskać zasady. Bo może niestety być tak że będzie fajny konkurs tylko, że bez uczestników.

ograniczyć do a4 - nikogo to nie zaboli - a co sobie w tym a4 człowiek narysuje to już jego brocha.
www.titos2k.pl - blog + portfolio.

Offline inkTANK

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 04, 2007, 02:38:00 pm »
Tak, jak pisałem wcześniej: pewnie sam nie wyjdę poza klasyczne A4 tyle, że wolałbym mieć więcej opcji, niż mniej. I tylko o to mi chodzi, bo może wpadnę (a może nie) na super pomysł, który wychodzi poza te ramy i chciałbym móc go zrealizować. Nic więcej.
I znów: prace dobre będą dobre, a prace kiepskie takie pozostaną, bez względu na format, czy technikę. A spierać się na temat wymiarów prac konkursowych można bardzo długo. ;)
Let Freedom Ring With The Shotgun Blast!!!"

Offline turucorp

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 04, 2007, 06:22:01 pm »
Cytat: "inkTANK"

Aha, czy wyniki ankiety są wiążące, czy jest to po prostu sugestia dla ustalającego zasady?


Chce wiedziec co interesuje potencjalnych uczestnikow i czytelnikow konkursu, ankieta, podobnie jak toczaca sie tutaj dyskusja ma mi w tym pomoc.
Za chwile wstawie zasady konkursu (mam nadzieje, ze wystarczajaco kompromisowe) a Asu poda dzisiaj pierwszy temat.
Satrtujemy jako temat przyklejony do dzialu "Konkurs paskowy", jesli zabawa sie rozwinie pomyslimy o rozdzieleniu obu konkursow.
Zapraszam do udzialu.

Offline Maciej

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 04, 2007, 07:57:48 pm »
Cieszę się, że opcja której od początku byłem zwolennikiem przeważyła  8)
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]