trawa

Autor Wątek: Konkurs na plansze komiksowa - komentarze  (Przeczytany 203816 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 02, 2007, 01:42:48 pm »
Oczywiscie, ze "podworkowo" 8)
Tzw. "demokracja" to fikcja, a zreszta dla zwolennikow "klasycznej formy" to tak naprawde bez znaczenia bo beda mogli robic w pionowym A4, wiekszy problem stwarzaja sobie "wolnosciowcy", od ktorych oczekuje niebywalej inwencji tworczej, przelomowych odkryc kompozycyjnych i nowatorskich rozwiazan i powiazan w grafice i fabule :)
Jestem naprawde ciekaw czy ta spora grupa domagajaca sie "eksperymentow" jest w stanie stworzyc cokowiek nowatorskiego czy tez ogranicza sie jedynie do maskowania wlasnych brakow?
Intrygujace.

Offline Maciej

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 02, 2007, 01:44:17 pm »
Przykład pszrena jest trafiony kulą w płot.
Pszren każdy trójkąt wycina żyletką
i "drukuje" w kilku egzemplarzach. :roll:

Nie róbmy z siebie głupszych niż jesteśmy.

A o Jeju też sam pierwszy zacząłeś
więc nie rozumiem czemu się teraz czepiasz że do tego nawiązuję.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Maciej

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 02, 2007, 01:49:12 pm »
Cytat: "turucorp"

Tzw. "demokracja" to fikcja, a zreszta dla zwolennikow "klasycznej formy" to tak naprawde bez znaczenia bo beda mogli robic w pionowym A4, wiekszy problem stwarzaja sobie "wolnosciowcy", od ktorych oczekuje niebywalej inwencji tworczej, przelomowych odkryc kompozycyjnych i nowatorskich rozwiazan i powiazan w grafice i fabule :)
Jestem naprawde ciekaw czy ta spora grupa domagajaca sie "eksperymentow" jest w stanie stworzyc cokowiek nowatorskiego czy tez ogranicza sie jedynie do maskowania wlasnych brakow?
Intrygujace.

Marku, ależ chodzi tylko i wyłącznie o MOŻLIWOŚĆ
a nie PRZYMUS.

Sam pewnie będę również robił plansze w pionowym a4
ale nie chcę sobie (i innym) zamykać drogi do eksperymentów.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline asu_swing

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 02, 2007, 01:57:22 pm »
Cytat: "Maciej"
Przykład pszrena jest trafiony kulą w płot.
Pszren każdy trójkąt wycina żyletką
i "drukuje" w kilku egzemplarzach. :roll:

Nie róbmy z siebie głupszych niż jesteśmy.


chodziło o fakt wydania, a nie o nakład

bo tu dochodzimy do sedna że internet nie pozwala tak na wolność formy, jak o dostęp do większej publiki i co najwyżej taka jest różnica.

o jeju wspomniałem na początku, i od tamtej pory czepiłeś się tego i wracasz do tematu, który już dawno zaprzestałem drążyć, bo uznałem że pomysł był chybiony.

a wracając do tematu... jak ktoś będzie chciał to i tak w ramach prostokątu kadry ułoży w formie koła bo i tak plik z fotoszopa mu wyskoczy prostokątny (przeźroczyste pliki też wpisywane są w pewien prostokąt), od samego początku mi chodzi tylko o ujednolicenie przestrzeni, bo tak dojdziemy do punktu, gdy powstanie: konkurs na cokolwiek i widzę że do tego to zmierza.
zapewne to by się spodobało orędownikom opcji 3ciej

pzdr
asu

Offline Vigor

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 02, 2007, 02:09:02 pm »
turucorp
Cytuj
Jestem naprawde ciekaw czy ta spora grupa domagajaca sie "eksperymentow" jest w stanie stworzyc cokowiek nowatorskiego czy tez ogranicza sie jedynie do maskowania wlasnych brakow? Intrygujace


coz, przekonajmy sie

Maciej
Cytuj
chodzi tylko i wyłącznie o MOŻLIWOŚĆ
a nie PRZYMUS.


chwalmy pana, o to chodzi

Asu
Cytuj
od samego początku mi chodzi tylko o ujednolicenie przestrzeni, bo tak dojdziemy do punktu, gdy powstanie: konkurs na cokolwiek i widzę że do tego to zmierza.
zapewne to by się spodobało orędownikom opcji 3ciej


ja rowniez nie chce pluskac sie w chaosie.

przy czym a4 pion/poziom to stanowczo nie brzmi jak chaos
amator kanapek.

Offline turucorp

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 02, 2007, 02:47:25 pm »
Cytat: "Maciej"

Marku, ależ chodzi tylko i wyłącznie o MOŻLIWOŚĆ
a nie PRZYMUS.
Sam pewnie będę również robił plansze w pionowym a4
ale nie chcę sobie (i innym) zamykać drogi do eksperymentów.


Maćku, eksperymenty to sie robi jak sie wie co sie robi, a tutaj bedziemy mieli sytuacje, w ktorej wielu uczestnikow bedzie musialo sobie sprawdzic w google jakie rozmiary ma wlasciwie ten format A4 i popytac krewnych i znajomych w jaki sposob zmiejszyc plansze zeby sie ja dalo czytac na sieci (jesli przejdzie wariant "wszystko wolno" spodziewam sie niestety znacznie wiekszego chaosu niz ma to miejsce w konkursie paskowym :? )
Nie chce nikogo w niczym ograniczac, ale mam dziwne wrazenie, ze wiele osob zamiast sie rozwijac popadnie w jakis belkotliwy blogostan, bo skoro "wszystko wolno" to po co sie wysilac? :roll:

Optuje za ograniczeniem mozliwosci wlasnie z uzasadnionej  obawy przed chaosem, bo jesli taka opcja przedzie, to obstawiam z 99% pewnoscia, ze konkurs zdechnie zanim sie na dobre rozkreci (obym sie mylil :? )

Offline Vigor

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 02, 2007, 03:14:03 pm »
turucorp
Cytuj

Optuje za ograniczeniem mozliwosci wlasnie z uzasadnionej obawy przed chaosem, bo jesli taka opcja przedzie, to obstawiam z 99% pewnoscia, ze konkurs zdechnie zanim sie na dobre rozkreci (obym sie mylil Confused )



proponuje sie za duzy rygor lub za duzy luz. wszyscy kochaja skrajnosci i dlatego najbardziej rozsadna opcja ( czyli nr2 ;p ) ma najmniejsze poparcie.

albo beton albo chaos

nie zeby mi tak strasznie przeszkadzala a4 w pionie. chodzi o mozliwosc obrocenia jej a nie otworzeniu puszki pandory, tj. pozbycia sie jakichkolwiek ograniczen
amator kanapek.

Offline turucorp

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 02, 2007, 06:20:10 pm »
Cytat: "Vigor"

albo beton albo chaos

nie zeby mi tak strasznie przeszkadzala a4 w pionie. chodzi o mozliwosc obrocenia jej a nie otworzeniu puszki pandory, tj. pozbycia sie jakichkolwiek ograniczen


Hm...beton powiadasz?
Patrze na plansze Toppiego, Druilleta, Andreasa i zastanawiam sie ilu ludzi w Polsce bedzie kiedykolwiek tak panowac nad ta "betonowa" powierzchnia pionowego A4?
Jakis czas temu na forum netkomiksu musialem wysluchac jakim ograniczonym betonem jestem, kiedy zasugerowalem zeby komiksy sieciowe przygotowywac najpierw pod katem druku a potem dopiero wrzucac w gorszej rozdzielczosci na siec.
Za chwile wychodzi w druku antologia netkolektywu i zastanawiam sie z jakiej jakosci plansz bedzie to robione (bo skoro ja jestem betonem to nikt z tego netkolektywu nie powinien dysponowac dobrej jakosci komiksami do druku) :roll:  
Konkurs na plansze ma szanse rozwinac to co zapoczatkowal konkurs paskowy, nauczyc ludzi co to sa rozmiary planszy, kompozycja, jakie sa ograniczenia techniczne do druku a jakie do dobrej prezentacji na sieci, dac okazje do potrenowania robienia komiksow na bardzo ograniczonej, klasycznej planszy etc.
Zamiast tego, na chwile obecna zapowiada sie jednak totalna rozpierducha w stylu netkomiksow (ciekawe, ze za tym chaosem optuja tez ludzie, ktorych podobno martwi poziom komiksu sieciowego :roll: )
Tu nie chodzi o rygor tylko o to zeby ludzie czegos sie nauczyli albo rozwineli to co juz potrafia.

Powiem szczerze, tym razem mam zamiar glosowac i komentowac w kazdej edycji i jak zobacze komiks wrzucony na siec za pomoca telefonu komorkowego albo nagryzmolony w czasie lekcji w zeszycie w kratke to bede to w komentarzach nazywal w taki sposob na jaki zasluguja, nawet kosztem mojego zbanowania :roll:

Offline graves

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 02, 2007, 06:57:41 pm »
Cytat: "turucorp"
to bede to w komentarzach nazywal w taki sposob na jaki zasluguja, nawet kosztem mojego zbanowania :roll:

Nie popadajmyw taki przesadyzm. "Gnoić" czyjąś pracę można również zachowując kulturę, tylko jest to trudniejsze. Narzucenie z góry sporych ograniczen - takich jakie można napotkać w realu chcąc wykonywać ten zawód, moim zdaniem jest bardzo wychowawcze i potrzebne. Jesli ktoś chce w przysżłości wydawać swoje prace lub wysyłać je na konkursy - czemu nie umożliwić mu poznania tego. Ja uważam, że można na różne edycje zastosować inne wymogi. I edycja pasek pionowy A4, któraś z kolei tylko poziomy itd. To mogłoby być naprawdę fajne. Chociaż ja wypowiadam się jako widz. Miałem na setną edycję wstawić swój pasek - wymyśliłem scenariusz, ale jednak sie nie zdobyłem na narysowanie...   :) Za długo już nie trzymałem ołówka w ręku.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Titos2k

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 493
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie umiem rysować.
    • Titos2k.pl
Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 02, 2007, 07:09:27 pm »
myśle że przy takim wyrównaniu głosów na opcje 1 i 3 powinniśmy pójść na kompromis i dać 2. Tak jak Vigor rzecze.
Mniejsze zło dla każdego.
www.titos2k.pl - blog + portfolio.

Offline turucorp

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 02, 2007, 07:10:37 pm »
Cytat: "graves"

Nie popadajmyw taki przesadyzm. "Gnoić" czyjąś pracę można również zachowując kulturę, tylko jest to trudniejsze.


Eeee tam zaraz "gnoic", jeszcze mi sie nie zdazylo zebym naprawde bluzgal na jakimkolwiek forum, po prostu uwazam, ze jak ktos dostanie miesiac czasu na zrobienie planszy to powinien wykonac i zaprezentowac ja w odpowiedni sposob.
Z szacunku tak dla siebie jak i dla czytelnikow.
Jesli wygra trzecia opcja to zachownie jakichkolwiek warunkow technicznych moze byc problematyczne, a w zdrowy rozsadek uczestnikow nie wierze (czego dowodem jest konkurs paskowy, w ktorym sie nie czepiam, bo nie jest to okreslone).
Jedynym rozwiazaniem wydaje sie byc ostra krytyka w trakcie trwania konkursu (no dobra, bez bluzgania ;) )

Cytat: "Titos2k"
myśle że przy takim wyrównaniu głosów na opcje 1 i 3 powinniśmy pójść na kompromis i dać 2. Tak jak Vigor rzecze.
Mniejsze zło dla każdego.


Z technicznego punktu widzenia taka opcja daje mozliwosc zaprezentowania wszystkich mozliwych kolek, kwadratow i esow floresow, zwolennicy chaosu wkleja po prostu swoje dziela na plansze i zrobia odpowiednie marginesy  ;)
Jesli nie bedzie znaczacej przewagi "betonu" albo "chaosu" to chyba trzeba bedzie pojsc na taki kompromis zeby zachowac jakies rozsadne warunki konkursu.
Zobaczymy w niedziele.

Offline Maciej

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 02, 2007, 08:04:07 pm »
Cytat: "turucorp"
Cytat: "Vigor"

albo beton albo chaos

nie zeby mi tak strasznie przeszkadzala a4 w pionie. chodzi o mozliwosc obrocenia jej a nie otworzeniu puszki pandory, tj. pozbycia sie jakichkolwiek ograniczen


Hm...beton powiadasz?
Patrze na plansze Toppiego, Druilleta, Andreasa i zastanawiam sie ilu ludzi w Polsce bedzie kiedykolwiek tak panowac nad ta "betonowa" powierzchnia pionowego A4?
Jakis czas temu na forum netkomiksu musialem wysluchac jakim ograniczonym betonem jestem, kiedy zasugerowalem zeby komiksy sieciowe przygotowywac najpierw pod katem druku a potem dopiero wrzucac w gorszej rozdzielczosci na siec.
Za chwile wychodzi w druku antologia netkolektywu i zastanawiam sie z jakiej jakosci plansz bedzie to robione (bo skoro ja jestem betonem to nikt z tego netkolektywu nie powinien dysponowac dobrej jakosci komiksami do druku) :roll:  
Konkurs na plansze ma szanse rozwinac to co zapoczatkowal konkurs paskowy, nauczyc ludzi co to sa rozmiary planszy, kompozycja, jakie sa ograniczenia techniczne do druku a jakie do dobrej prezentacji na sieci, dac okazje do potrenowania robienia komiksow na bardzo ograniczonej, klasycznej planszy etc.
Zamiast tego, na chwile obecna zapowiada sie jednak totalna rozpierducha w stylu netkomiksow (ciekawe, ze za tym chaosem optuja tez ludzie, ktorych podobno martwi poziom komiksu sieciowego :roll: )
Tu nie chodzi o rygor tylko o to zeby ludzie czegos sie nauczyli albo rozwineli to co juz potrafia.

Powiem szczerze, tym razem mam zamiar glosowac i komentowac w kazdej edycji i jak zobacze komiks wrzucony na siec za pomoca telefonu komorkowego albo nagryzmolony w czasie lekcji w zeszycie w kratke to bede to w komentarzach nazywal w taki sposob na jaki zasluguja, nawet kosztem mojego zbanowania :roll:


 :shock:  
Proszę, pisałem żebyśmy nie robili z siebie głupszych niż jesteśmy!
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline turucorp

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 02, 2007, 08:09:16 pm »
Cytat: "Maciej"

Proszę, pisałem żebyśmy nie robili z siebie głupszych niż jesteśmy!


Ale ja lubie robic z siebie idiote :roll:

Offline Dem

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 02, 2007, 09:48:59 pm »
Cytat: "Turu"
Za chwile wychodzi w druku antologia netkolektywu i zastanawiam sie z jakiej jakosci plansz

Cytat: "info na netkolektyw.pl"
Będzie to zbiór krótkich historii komiksowych, stworzonych przez członków netKOLEKTYWu - w planach jest 56 stron w czerni i bieli z wyłącznie premierowymi historiami, które powstały właśnie na potrzeby antologii.

Czyli w "jakości papierowej" ;).

Offline mazol

Konkurs na plansze komiksowa - komentarze
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 02, 2007, 10:09:38 pm »
"jesli przejdzie wariant "wszystko wolno" spodziewam sie niestety znacznie wiekszego chaosu niz ma to miejsce w konkursie paskowym

Nie chce nikogo w niczym ograniczac, ale mam dziwne wrazenie, ze wiele osob zamiast sie rozwijac popadnie w jakis belkotliwy blogostan, bo skoro "wszystko wolno" to po co sie wysilac?"

czy poza tym konkursem istnieja tylko plansze pionowe? bo jakos do tej pory nigdzie nie zaowarzylem tego chaosu.

"Jestem naprawde ciekaw czy ta spora grupa domagajaca sie
"eksperymentow" jest w stanie stworzyc cokowiek nowatorskiego czy tez ogranicza sie jedynie do maskowania wlasnych brakow? Intrygujace"

Glosowalem za opcja trzy, ktora ma pozwalac na robienie eksperymentow, a nie ograniczac mnie do eksperymentów. Dlaczego mamy sobie ograniczac mozliwosci szczegolnie ze ja rzeczywiscie mam jeszcze zycie poza komiksami i ten konkurs glownie ma mnie zmusic w koncu do tworzenia calych plansz. Skoro wiec juz raz w miesiacu mialbym siasc do pracy to chcialbym miec wybor i (a co mi tam) mozliwosc maskowania wlasnych blędów. Troche pudru i pomadki nie zaszkodzi. Mysle ze Ci ktorym bedzie na tym zalerzec i tak wybiora plansze pionowe, a Ci ktory glosuja teraz za wolnoscia beda tez mogli sprobowac planszy pionowych i moze nauczeni na wlasnych bledach, albo zniecheceni wymaganiemi innych form przekonaja sie do obcji numer jeden. W kazdym razie ze wolnosc formy raczej nie okaze sie mityczna puszka pandory.

"wiekszy problem stwarzaja sobie "wolnosciowcy", od ktorych oczekuje niebywalej inwencji tworczej, przelomowych odkryc kompozycyjnych i nowatorskich rozwiazan i powiazan w grafice i fabule"

A moze Ci ktorzy glosowali na 3 beda robic tylko i wylacznie plansze pionowe. W koncu podzbior 1 znajduje sie w zbiorze 3.

Mimo ze z wielu mozliwosci w zyciu nie korzystam, to ciesze sie ze je mam.

pozdrawiam

 

anything