Autor Wątek: 10 Bolesnych Operacji  (Przeczytany 20330 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Julek_

10 Bolesnych Operacji
« dnia: Luty 20, 2007, 08:00:01 pm »
Bardzo rzadko zakładam nowe tematy na Gildii, teraz postanowiłem zrobić wyjątek. Ewentualna dyskusja nt. tego komiksu względnie jego autorów, powinna toczyć się tu, a nie w <Ogólnych>.

Po dostępnych samplach z pełną premedytacją można powiedzieć, że to najlepsza rzecz, którą narysował niejaki Pałka. Zapewne całościowy obraz doda kilka zastrzeżeń, ale WRESZCIE pokazuje pazur. Zapewne tym, którzy maciejowych bazgrolunków nie lubią i ten album nie przekona - ich strata.

10 Bolesnych Operacji nawiązuje do wątków WKŻ, jest niejako kontynuacją tego tytułu (poprawcie mnie, o ile się mylę  ;) ) - moge tylko snuś przypuszczenia co teraz urodzi się w głowie Lucka.

Jeszcze jedna uwaga - daleko idący wniosek może. Jeśli 10BO okaże się tak dobre, na jakie się zapowiada, to powinno zostać wydanie pod szyldem Komiksowej Alternatywy, a WKŻ - undergroundu...

Offline Maciej

10 Bolesnych Operacji
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2007, 05:37:58 pm »
Kubo, dzięki za założenie topiku :D

Cytat: "Kingpin"
W Polsce przecież nikt nie potrafi zrobić dobrego i atrakcyjnego komiksu.
Już przecież doszliśmy do takiego wniosku jakiś czas temu...


W związku z powyższym, na gościnny występ w 10bo zaprosiliśmy rysownika zza granicy (wschodniej) - Sauliusa Krusnę. Przynajmniej około 1/64 komiksu bedzie przez to mniej ch****a niż zazwyczaj  :idea:  

Swoim talentem w pracach nad komiksem wsparli mnie w ciężkich rysowniczych chwilach również: Marek Turek (cała plansza - do wygrzebania gdzieś na szitarcie w profilu turucorpa), Rafał Trejnis (kupa :shock: świetnych kadrów narysowanych przyjemną realistyczną komiksową krechą), Dennis Wojda (znany i lubiany tu i ówdzie), Mateusz Skutnik, Hubert Ronek i Dominik Szcześniak w swojej osobie.

Cytuj
10 Bolesnych Operacji nawiązuje do wątków WKŻ, jest niejako kontynuacją tego tytułu (poprawcie mnie, o ile się mylę Wink ) - moge tylko snuś przypuszczenia co teraz urodzi się w głowie Lucka.

To trochę na wyrost porównanie.  8)  Powiem tak, dla mmnie jako dla rysownika te komiksy są pewnego rodzaju dylogią. Poświęciłem im kilka lat pracy. Moje rysowanie kaflików przypadło na czas przerwy w 10bo. Nieprzypadkowo umieściłem na tylnej stronie okładki wkż sampel w postaci okładki z 10 bo (i wice wersa). Bardzo osobiście podchodzę do tej historii i uważam, że faktycznie jest to najlepszy scenariusz jaki do tej pory zilustrowałem (a zarazem najlepszy komiks jaki do tej pory narysowałem).

Sample bedą.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Julek_

10 Bolesnych Operacji
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2007, 07:13:46 pm »
proszę bardzo Macieju  8)

w sumie koło pyty latają mi te <Radomia Gangi>, co ich takl zaciekle bronisz w innym topiku, dobijajacym do 4, 5 strony?

10BO dla mnie jest najkonkretniejszą zapowiedzią wśród undergroundowej oferty Timofa.
No i Czaki.

Offline kingquest

10 Bolesnych Operacji
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2007, 07:34:09 pm »
Cytuj
10BO dla mnie jest najkonkretniejszą zapowiedzią wśród undergroundowej oferty Timofa.
No i Czaki.


Zdecydowanie się zgadzam z xDrugiejSzansy.
Mam nadzieję, że 10 Bolesnych Operacji będzie jeszcze lepsze niż WKŻ, które bardzo mi się spodobały. To potym komiksie nabrałem do prac Macieja dużego respektu. Na WSK będe miał podwójną radość, bo jeszcze muszę kupić Dom Żałoby, który jakoś mi zginął z listy zakupów.
A Czaki... cóż SKutnik i Szcześniak i jestem pewien że to będzie hit na miarę Blakiego.
(( PS. Można gdzieś przejrzeć gdzieś prace autora Alveum ?? ))

Offline Iggy

10 Bolesnych Operacji
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2007, 07:47:13 pm »
Cytat: "kingquest"

(( PS. Można gdzieś przejrzeć gdzieś prace autora Alveum ?? ))


na gildii sa, tak samo jak strony ze starego wydania komiksu czaki...

Offline ljc

10 Bolesnych Operacji
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 23, 2007, 03:45:02 pm »
jakieś przykładowe plansze może ktoś podlinkować?
z góry dzięki:)
tamtam!

Offline Maciej

10 Bolesnych Operacji
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 23, 2007, 04:38:40 pm »
Pewnie ktoś może.

Ale na twoim miejscu nie łudziłbym się.
To nie jest komiks dla ciebie.
Uprzedzam lojalnie z góry - odpuść sobie nawet oglądanie przykładowych plansz.

20 złotych które ewentualnie wydałbyś na ten komiks, spokojnie przeznacz sobie już teraz na coś przy czym będziesz się dobrze bawił. Nie zawracaj sobie głowy tym komiksem.

Z powodu kolekcjonerskiego nakładu wolę żeby 10 bolesnych operacji trafiło do właściwych czytelników.

Pozdrawiam
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline ljc

10 Bolesnych Operacji
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 23, 2007, 04:49:09 pm »
Cytat: "Maciej"
Pewnie ktoś może.

Ale na twoim miejscu nie łudziłbym się.
To nie jest komiks dla ciebie.
Uprzedzam lojalnie z góry - odpuść sobie nawet oglądanie przykładowych plansz.

20 złotych które ewentualnie wydałbyś na ten komiks, spokojnie przeznacz sobie już teraz na coś przy czym będziesz się dobrze bawił. Nie zawracaj sobie głowy tym komiksem.

Z powodu kolekcjonerskiego nakładu wolę żeby 10 bolesnych operacji trafiło do właściwych czytelników.

Pozdrawiam

nie łudzę się - zapewniam
pozwolisz, że sam zadecyduję, co jest dla mnie, a co nie - choć oczywiście dzięki za ostrzeżenie
to samo tyczy się mojego portfela
niestety czasem tak jest, że komiks kupią profani i będą się nad nim pastwić - musisz się z tym pogodzić:)

ergo
nie nudź, tylko dawaj linki:)

pzdr
tamtam!

Offline Maciej

10 Bolesnych Operacji
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 23, 2007, 04:53:56 pm »
Zapomnij o tym komiksie.
Nie kupuj, nie pożyczaj, nie czytaj, nie oglądaj w sklepie, daruj sobie sample.

Szczerze mówiąc - 200 sztuk , dostępne tylko w sklepach komiksowych i u wydawcy, to jest mikronakład. Dystrybucja tego jest zbliżona do sprzedaży z ręki.

Wystarczy że kupią FFF: "friends, family & fools*".


*w dobrym tego słowa znaczeniu

ljc=>
Jesteś persona non grata jeśli chodzi o czytanie moich komiksów.
Przy nakładzie 200 egzemplarzy sam mogę zdecydować komu sprzedam mój komiks.

Nie tobie.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
10 Bolesnych Operacji
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 23, 2007, 06:30:47 pm »
Czytając ten temat

oraz sąsiedni o "Gangach Radomia"

myślę, że organizatorzy WSK, zamiast kolejnej prelekcji

powinni zorganizowac coś w stym stylu: http://film.onet.pl/0,0,1409005,wiadomosci.html

A ja tam sampli nie potrzebuję do podjęcia decyzji o nabyciu "10BO". I tak kupię bez wahania*  8)

*no chyba, że Maciej nie sprzeda.

Offline Maciej

10 Bolesnych Operacji
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 23, 2007, 07:08:09 pm »
Cytat: "Robweiller"
Czytając ten temat
oraz sąsiedni o "Gangach Radomia"
myślę, że organizatorzy WSK, zamiast kolejnej prelekcji
powinni zorganizowac coś w stym stylu: http://film.onet.pl/0,0,1409005,wiadomosci.html

Raczej nie. Jesteśmy silni tylko w grupie, w gębie, anonimowo.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Gierek666

10 Bolesnych Operacji
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 23, 2007, 07:49:18 pm »
Nie no, Maciek, ja mogę wyskakiwać ze wszystkimi sam na sam. Ale po kiego nam rękawice i ochraniacze?

PS. to nie byłby chwyt reklamowy, po prostu lubię się trzaskać

Offline ljc

10 Bolesnych Operacji
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 23, 2007, 08:46:22 pm »
dlaczego poleciały moje posty?

Poleciały wszyskie krótkie i dołaczające do tej sielanki jaka się roztaczała.
graves
tamtam!

Offline Maciej

10 Bolesnych Operacji
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 23, 2007, 09:48:09 pm »
Dlaczego poleciało tyle niezwykle cennych postów?
Topik miał juz 2 strony! Skandal!  :shock:

Przecież ma 2 strony  ;)
graves
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Ty_draniu

10 Bolesnych Operacji
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 23, 2007, 10:32:55 pm »
Właśnie!
Czy ta bolesna operacja była naprawdę konieczna?
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

 

anything