trawa

Autor Wątek: W co ciekawego ostatnio grałeś  (Przeczytany 129017 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline trepron

Odp: W co ciekawego ostatnio grałeś
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 02, 2010, 10:48:40 am »
Wczoraj dwie sesje Battle Star Galactica. Za pierwszym razem wygrali ludzie, za drugim, zabrakło milimetrów. Szkoda, że dodatek do tej gry jest po angielsku. Czy ktoś próbował grać w polsko - angielską wersję?

Do battlestara dotarliśmy z ekipą niedawno i muszę powiedzieć, że jednogłośnie uznaliśmy ją za bardzo miodną. Nie graliśmy jeszcze ani w dodatek w angielskim, ani w mieszankę. Nie wie, ktoś czy są jakieś plany wydawnicze ze spolszczeniem?

No i oczywiście graliśmy też w Arkham Horror, który dla mnie jako maniaka Mitów Cthulhu, jest niepokonanym top 1 gier planszowych :) Z dodatkową planszą (Dunwich) i dodatkiem Arkham Horror: The Black Goat of the Woods jest o wiele więcej zabawy i frajdy. Czas odłożyć pieniążki na kolejne dodatki.

Z ciekawostek, jeśli ktoś jest zainteresowany polską wersją gry, to wyd. Galakta, planuje na luty wydanie pierwszego spolszczonego dodatku do gry.

Offline Manowar

Odp: W co ciekawego ostatnio grałeś
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 05, 2010, 10:04:24 pm »
Jak dla mnie Arkham nie sięga do pasa Galaktyce (choć jestem bardziej zew cthulhulowcem niż fanem nowej galaktyki), myślę, że nawet Ghost Stories jest lepsze, jeśli chodzi o gry kooperacyjne. W gronie moich znajomych Battlestar i Ghost Stories zrobiły furorę, niestety Arkham niezbyt się przyjął.

Offline Omnia

Odp: W co ciekawego ostatnio grałeś
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 05, 2010, 02:24:30 pm »
Tej gry się raczej nie da przejść   www.takapaka.pl/Produkt/527/alkochinczyk - polecam poczytać pola na   planszy  :badgrin: 

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: W co ciekawego ostatnio grałeś
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 06, 2010, 10:37:25 am »
Ostatnio pograłem sobie w dwie Warhammerowe pozycje:

Horus Heresy - świat WH 40k. Kapitalna strategia dla dwóch graczy. Ma co prawda kilka drobnych błędów, ale przeważają ciekawe i jak dla mnie nowatorskie rozwiązania.

Chaos in The Old World - tym razem WH Fantasy i zmagania czterech głównych bogów. Świetny pomysł, niezłe wykonanie i znowu kilka elementów dających powiew świezości.

Co do Arkhama, to dla mnie wygrywa z Battlestarem klimatem. Poza tym trudno je porównać, bo Arkham jest niemal typowa kooperacją, a BSG ma element współzawodnictwa ludzie vs Cyloni (a z dodatkiem jeszcze vs Szef Cylonów)

Offline Ribald

Odp: W co ciekawego ostatnio grałeś
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 16, 2010, 01:50:37 pm »
Giercowałem ostatnio w parę sympatycznych rzeczy, zwłaszcza dla kilku osób na wyjazdy:

Tabu - zapętlone odgadywanie haseł, gdy nie możesz używać najbardziej logicznych słów do ich opisania

Czarne Historie - tu zaś trzeba rozwikłać zagadkę czyjejś śmierci (najczęściej) jedynie na podstawie "efektu końcowego" i uzyskiwania odpowiedzi tak/nie od opowiadacza. Niektóre wprost kosmiczne, szkoda że w pudełku tylko 50 historii, bo jednak szybko schodzą

Jenga - tym razem na sprawność manualną, wyjmujemy drewniane klocki z wieży tak długo, aż komuś się powinie hmm ręka i wszystko dupnie. Wciągające :)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline surmik

Odp: W co ciekawego ostatnio grałeś
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 25, 2010, 10:31:46 am »
Ostatnio wyróżnił bym Fires of Midway. Świetna szybka i w miare prosta gra wojenna o walkach lotniskowców na Pacyfiku. Świetny klimat, mnósto emocji i tylko cena ciupkę zbyt wysoka.
Pozdrowienia,
Marek

Offline Bociek

Odp: W co ciekawego ostatnio grałeś
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 26, 2010, 12:06:30 am »
Last Night on Earth od Flying Frog, grałem w sporo gier planszowych ale ta miażdży pytę najmocniej. Zabawna, zbalansowana, scenariusze często kończą się jak w prawdziwych filmach - trzymają w napięciu do końca, do ostatniego rzutu kostką lub do ostatniej karty nic nie wiadomo : ) dodatek Growing Hunger również na wypasie. Jedna z wielu gier, które ze znajomymi molestowaliśmy długie miesiące aż do przejedzenia, ale jedyna do której wraca się zawsze z uśmiechem.

Offline Ryceros

Odp: W co ciekawego ostatnio grałeś
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 27, 2010, 04:32:55 pm »
Munchkin.
 
Ostatnio pykaliśmy w tę przyjemną karciankę.
Szybka gra, bardzo wesoła, ale nie jakaś tam znowu epicka. Dużo humoru i gagów, ale po trzeciej partii zaczynała się zwyczajnie nudzić.
 
Tak czy inaczej, jak będziecie mieli okazję, polecam :)

Offline Targowo.Istore

Odp: W co ciekawego ostatnio grałeś
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 25, 2010, 01:37:45 pm »
Ostatnio miałem okazje zagrac w bardzo wciągającą planszówke http://targowo.istore.pl/pl,product,1797612,warhammer,inwazja.html  bardzo fajny klimat dla każdego kto chociaz trochę lubi fantasy.

Offline Manowar

Odp: W co ciekawego ostatnio grałeś
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 06, 2010, 09:51:53 am »
Niewątpliwie Warhammer Invasion jest obecnie na topie. Jednak jest to jednak karcianka. Co prawda posiada żetony, ale wiele karcianek też korzysta ze znaczników.

Offline Targowo.Istore

Odp: W co ciekawego ostatnio grałeś
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 30, 2010, 11:57:11 am »
A grałeś w Invasion? Jeśli tak,to opisz swoje wrażenia,moze razem wymienimy się doświadczeniami. Wg mnie gra jak najbardziej warta uwagi,najlepiej grało nam się w 2 osoby,super zabawa.

Offline my brother's son

Odp: W co ciekawego ostatnio grałeś
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 26, 2010, 11:34:18 am »
Memoir '44, tyle, że w wersji online. Za darmo, z licencją. http://www.daysofwonder.com/memoir44-online/en/download/

Offline Targowo.Istore

Odp: W co ciekawego ostatnio grałeś
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 21, 2011, 08:46:23 pm »
Ostatnio miałem okazje grać w Neuroshime i muszę przyznać,że bardo mnie wciągnęła. Graliśmy w 3 osoby,zasady są proste i jest to idelana propozycja dla początkujących graczy.

Offline Ribald

Odp: W co ciekawego ostatnio grałeś
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 17, 2011, 04:37:53 pm »
http://www.planszowki.gildia.pl/gry/kajko-i-kokosz-wyprawa

Graliście? Zastanawiam się właśnie nad wydatkiem bo moje dziewczę jest fanką Kajka i Kokosza:)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Targowo.Istore

Odp: W co ciekawego ostatnio grałeś
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 23, 2011, 05:19:39 pm »
Nie miałem okazji grać,ale z opinii wynika,że jest ona lekka łatwa i przyjemna. Coś w sam raz dla mniej wymagających graczy,którzy szukają rozrywki. Spokojnie można grac we 3 osoby.