Autor Wątek: [WFRP] Karta postaci ed. 1 w pdf!  (Przeczytany 17147 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline morris

[WFRP] Karta postaci ed. 1 w pdf!
« dnia: Luty 11, 2007, 11:30:01 pm »
Witam! Nie bardzo wiedziałem gdzie się umieścić, szukałem jakiegoś w miarę uczęszczanego forum i mam nadzieję, że dobrze trafiłem.

W dzisiejszych czasach 1 edycja jakże popularnego fantastycznego Warhammera jest nieco dyskryminowana, a ja jednak wierzę, że jest jeszcze grono ludzi, które z takich czy innych względów gra właśnie w pierwszą edycję, a nie drugą i do nich teraz się zwracam. Być może było kiedyś dla was problemem zdobyć czystą dobrą kartę bohatera. Z reguły można się jedynie było uszczęśliwić nienajlepszą kserówką lub słabym wydrukiem skanu karty. I właśnie sobie pomyślałem, że mógłbym taką kartę odtworzyć w wersji wektorowej. W ten sposób można by sobie taką kartę wydrukować i cieszyć się nią w najwyższej jakości, zużywając mniej tuszu, niż ma to miejsce przy druku skanu. No i zabrałem się do pracy w Corelu, ostatecznie odtworzyłem kartę w takiej postaci w jakiej występuje w podręczniku z jedną małą zmianą - nie ma takiego gradientującego z czarnego do białego prostokąta w tle, który tylko by zjadał tusz. Myślę że nie muszę więcej tłumaczyć, podaję tylko link --> http://ksiegapotworow.ovh.org/karta1ed.rar format pdf.

mam nadzieję, że się jeszcze komuś to przyda. jak nie, to trudno :p. jakby ktoś zgłaszał jakieś poprawki (albo chciał mieć tą kartę koniecznie w wersji brązowej) to ewentualnie mogę jeszcze coś zrobić.
pozdrawiam ;)

Offline Adam Waśkiewicz

[WFRP] Karta postaci ed. 1 w pdf!
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2007, 08:32:31 am »
Osobiście przypuszczam, że większość osób grających jeszcze w pierwszoedycyjnego Warhammera ma pewnie dostęp do kart, poza tym w bazie Nowej Gildii, z tego co pamiętam, trochę kart do Warhemmera już jest. Ale inicjatywa tak czy inaczej z całą pewnością cenna.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline morris

[WFRP] Karta postaci ed. 1 w pdf!
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2007, 11:05:25 am »
no tak, źle się trochę wyraziłem, kart w całym internecie jak i na samej gildii jest sporo, nigdzie jednak nie ma oryginalnej karty, ewentualnie są to niezbyt dobre skany. Po prostu w opinii niektórych te są najbardziej klimatyczne, dobrze ułożone itd. ;)
W dodatku najgorszym formatem dla tego typu rzeczy są pliki rastrowe, niepotrzebnie zajmują więcej, a jakość jest uzależniona od rozdzielczości. Mówię tutaj o przypadku jednej z kart na gildii - robiona w Corelu, a zapisana w bmp :?

Tak czy inaczej dziękuję za docenienie inicjatywy :)

Offline matus

[WFRP] Karta postaci ed. 1 w pdf!
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2007, 11:02:04 am »
dzięki tego szukałem! nigdzie tego nie ma! dzięki

Offline morris

[WFRP] Karta postaci ed. 1 w pdf!
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2007, 07:55:08 pm »
Cytat: "matus"
dzięki tego szukałem! nigdzie tego nie ma! dzięki
zajrzałem tu z nudów i znalazłem od razu choć jedną uszczęśliwioną osobę ;)

Offline Khogall

[WFRP] Karta postaci ed. 1 w pdf!
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 22, 2007, 09:03:57 pm »
Inicjatywa zaiste zacna. Na pewno sie przyda. Warto byloby polaczyc to w 1 pdf z dwoma stronami, co by uzytkownicy drukarek z duplexem mogli wydrukowac od razu jedna karte dwustronnie.

K.
img]http://img124.imageshack.us/img124/3803/asianlv9.png[/img]
http://www.krolowamorz.yoyo.pl

Offline morris

[WFRP] Karta postaci ed. 1 w pdf!
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 23, 2007, 04:43:07 pm »
cieszę się, że jest jakiś odzew w tej sprawie. oczywiście już spieszę z wersją z dwiema stronami w jednym pliku.

Niech to będzie post zbiorczy dla różnych wersji karty postaci:miłego grania ;)

Offline korben

[WFRP] Karta postaci ed. 1 w pdf!
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 24, 2007, 11:28:56 am »
Żeby nie było, że naród olał tą zacną inicjatywę i ja dopiszę się do pochwał. :) Graczem WFRP nie jestem, lecz kartę znam i jestem pod wrażeniem jakości wykonania jej substytutu.

Gdyby tak kolega zrobił kiedyś kartę do CP2020... :)
rzekonanie to luksus tych, co stoją z boku...

Offline stray

[WFRP] Karta postaci ed. 1 w pdf!
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 19, 2007, 10:26:25 am »
Specjalnie się zarejestrowałem, żeby podziękować za tę zacną inicjatywę =]

Tyle czasu szukałem oryginalnej karty!

:* BIG THX

Offline jolan13

[WFRP] Karta postaci ed. 1 w pdf!
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 24, 2007, 12:49:33 pm »
Wielkie dzięki :)
jak nic nie przeszkodzi, to jutro zamierzamy z kumplami na nowo zacząć grać, a wszystkie karty, które znalazłem wcześniej to faktycznie słabe skany lub zmodyfikowane wersje (a człowiek sentymentalnym zwierzęciem jest i chce zagrać na starym, swojskim wzorze  ;) ).  Karta jest śliczna, jak żyję jeszcze na takiej ładnej nie grałem he he  8)

Offline Elm

[WFRP] Karta postaci ed. 1 w pdf!
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 24, 2007, 01:56:25 pm »
Można jeszcze liczyc na karty z dodatku do 1ed edition pt "Galeria bohaterów" (jak ktoś lubi szukac i ma troszkę kasy na zbyciu). A inicjatywa jest cenna.
szystko co prawdziwe i realne,
jest tak naprawdę dziwne

lord Byron

Offline d32d32d3deasdwedwdw3d

[WFRP] Karta postaci ed. 1 w pdf!
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 02, 2007, 06:49:05 pm »
Byłby ktoś tak dobry i udostępnił tą kartę jeszcze raz, coś teraz nie działa.

 

anything