Autor Wątek: Gry na 1 gracza  (Przeczytany 10702 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Manowar

Gry na 1 gracza
« dnia: Luty 11, 2007, 02:34:46 am »
Pamiętam takie gry jak Odkrywcy nowych światów czy Batman gdzie można było sobie pograć solo.

Offline Borejko

Gry na 1 gracza
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2007, 07:04:16 am »
Dodam jeszcze Labirynt śmierci ze starych gier.
P.O.G.R.O.M. czyli 3 w 1 Polemika alkoholika, gry fabularne i obóchem mietsza w jednym miejscu

Offline Drache

Gry na 1 gracza
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2007, 01:04:51 pm »
Cytat: "Borejko"
Dodam jeszcze Labirynt śmierci ze starych gier.


Klasyk, do dziś mam go gdzieś w biurku. Da się jednak pograć i na większą ilość graczy.
arpe Diem.
Wszelkie błędy ortograficzne popełnione świadomie i z premedytacją.

Predator sanguis, terra terroris. Torpor ferrerus, tremor infernus. Timor invictus, extinctor fortis, es angelus!
E Nomine - Schwarze Sonne

Offline MAGOG AGOG

Gry na 1 gracza
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2007, 07:48:38 pm »
Arkham Horror z tych nowszych. Jednak jaki jest sens grania w gry planszowe samemu ?
 will summon every kind of terror against Gog, says the Lord GOD; every man's sword will be against his brother.
Exekiel 38:15-23

Offline Adam Waśkiewicz

Gry na 1 gracza
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2007, 08:05:24 pm »
Cytat: "MAGOG AGOG"
Jednak jaki jest sens grania w gry planszowe samemu ?


 Raz że nie zawsze jest towarzystwo, z którym można w danym momencie pograć, a dwa, że w ten sposób mozna poznać zasady gry lepiej niż przeczytawszy je tylko "na sucho" i dzięki temu łatwiej załapać co i jak przed ewentualną grą ze znajomymi. Jako opcja rzecz całkiem fajna i potencjalnie przydatna.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline MAGOG AGOG

Gry na 1 gracza
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2007, 11:37:10 pm »
Niby tak, ale na takiej zasadzie, moge rozegrac sobie partie w jakakolwiek gre, nie potrzebujac do tego gry zaprojektowanej specjalnie dla jednej osoby. Imo sila planszowek jest wlasnie to, ze gra sie z grupa ludzi, a nie tak jak w przypadku kompa, czy konsol, siedzi samemu i tlucze w pad/klawiature.
 will summon every kind of terror against Gog, says the Lord GOD; every man's sword will be against his brother.
Exekiel 38:15-23

Offline Adam Waśkiewicz

Gry na 1 gracza
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 12, 2007, 08:26:16 am »
Cytat: "MAGOG AGOG"
Niby tak, ale na takiej zasadzie, moge rozegrac sobie partie w jakakolwiek gre, nie potrzebujac do tego gry zaprojektowanej specjalnie dla jednej osoby.


 Zwróć uwagę, że te gry nie są zaprojektowane dla jednej osoby - gra jednoosobowa jest tylko opcją dodatkową, takim bonusem, IMHO całkiem miłym.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Manowar

Gry na 1 gracza
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 12, 2007, 09:33:27 am »
A mi chodziło o gry jednoosobowe jak odkrywcy nowych światów bo czasem trudno jest znaleźć nawet dwie osoby do grania. A poza tym zgadzam się, że gry wieloosobowej nie ma sensu przerabiać na jednoosobową. To tak jak grać sam ze sobą w Warhammera albo karciankę.

Offline CZys

Gry na 1 gracza
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 12, 2007, 07:55:43 pm »
Ej, w karciankę (war cry) kiedyś grałem sam ze sobą!! Ale to było tylko po to by przetestować deck :)
ylko martwe ryby płyną pod prąd.

Offline Borejko

Gry na 1 gracza
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 13, 2007, 05:29:50 am »
Cytuj
Raz że nie zawsze jest towarzystwo, z którym można w danym momencie pograć, a dwa, że w ten sposób mozna poznać zasady gry lepiej niż przeczytawszy je tylko "na sucho" i dzięki temu łatwiej załapać co i jak przed ewentualną grą ze znajomymi. Jako opcja rzecz całkiem fajna i potencjalnie przydatna.

Trzy że zabawa (napewno w przypadku Labiryntu i Odkrywców) jest tak przednia jak RPG. Uruchamia się wyobraźnia w ten sam sposób jak podczas opisu MG na sesji.
Na Nowej Gildii (albo był to inny Portal) czytałem jeszcze o strategii odzwierciedlającej potyczki morskie w czasch II wojny światowej. Co dziwne gra toczyła się kilka miesięcy. Nazwy zapomniałem (mea culpa), cena była dosyć wysoka, ale z recenzji wnioskować można było ze jest w porządku
P.O.G.R.O.M. czyli 3 w 1 Polemika alkoholika, gry fabularne i obóchem mietsza w jednym miejscu

RAJ

  • Gość
Gry na 1 gracza
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 13, 2007, 08:52:33 am »

Offline Manowar

Gry na 1 gracza
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 13, 2007, 04:41:38 pm »
Fajne, ale niedostępne w Polsce, a po angielsku też za bardzo nie chce mi się czytać zasad.

RAJ

  • Gość
Gry na 1 gracza
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 13, 2007, 04:43:15 pm »
Da sie kupic.
Mozna albo samemu sciagnac albo pogadac z sklepem.

Offline Shizma

Gry na 1 gracza
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 24, 2007, 12:01:46 pm »
Mam pytanko, może troszke wydać wam się to śmieszne, ale nic to: nie wiecie gdzie można zakupić oryginalnego Mahjonga? Bo coś mi sie kojarzy że gdzieś widziałęm, ale nie wiem włąśnie ani, kto go produkuje ani nic.

Offline xhon

madżong
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 04, 2007, 10:43:22 am »
Madżong jest np. u nas:
http://www.planszomania.pl/inne/321/Madzong.html

A co do innych gier jednoosobowych - tak co by trzymać się tematu wątku :-) - to samemu można też grać w Einfach Genial. Chociaż tak naprawdę sprowadza się to do łamigłówki.

pozdrawiam

 

anything